Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375473 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1080 Dátum: 2013. Március 18. - 16:19:34 »

A "hagyományos" forgó-tolózáras fegyverek esetében sokkal kisebb a reális veszélye egy ilyen balesetnek.
Hiszen a többszörös reteszelés (M98-nál pl. 3 db brutális méretű zárszemölcs állja a nyomást) nagyobb biztonságot ad, ez nem is kérdés.
Ott a tölténykamrának és még a toknak is fel kellene szakadnia ahhoz, hogy a zárdugattyú elszabaduljon és visszarepüljön.
De hülyeség ellen akkor sincs orvosság, aki figyelmetlen és összekeveri a lőszereket, azon nem igen lehet segíteni, bármilyen fegyvert adsz a kezébe Vállat von
 Wave
Azért blaserrel nem az az egy baleset történt-még ha nem is nálunk...
Ezt Kondor Imre odaát:
Idézet
Én sem arra az esetre gondoltam, amikor a nem "belevaló" lőszer okozta a balesetet...
Az valóban emberi hiba volt (bár ott is jellemzően a zárfej engedett).
Norvégiától Ausztrián át Új-Zélandig 10 olyan esetről tudok, amikor viszont a "belevaló" lőszer tolta a lövő arcába a zárat, igen súlyos sérüléseket okozva.
Az egyik eset egy barátommal történt egy graz melletti lőtéren. Az illető nem volt kezdő, az osztrák rendőrség egyik fegyvertesztelője...
Meglátogattam a kórházban, ahol kb.6 hétig "stoppolták" az arcát.Az "izé" a száján ment be, a halántéka alsó részén jött ki. Képet inkább nem tennék fel róla...
Genfi olvtárs is feltett oda egy cikket de már nem elérhető. Viszont pár kísérlet igazolta, hogy nem teljesen zárt állapotban is elsüthető a fegyver.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1081 Dátum: 2013. Március 18. - 16:21:50 »

Érdekelne a véleményed. Magadnak mit tudnál elképzelni? Korlátlan anyagi lehetőség mellett valamivel hamarabb lehet fasza puskát kapni, de mi van a kompromisszumos megoldásokkal, mit vegyen egy átlag vadász, ha dupla golyósra vágyik. Időről időre nézegetem őket én is, persze aztán eldöntöm, nem nekem való. Legutóbb ezt néztem:

http://www.egun.de/market/item.php?id=4309057

De valami praktikusabb, megbízhatóbb jobb volna, ahol a csöveket állítani, beállítani lehet, nem csak az újraforrasztás lehet alternatíva. Úgy tudom, távcsőszerelés után képesek az korábban kiváló lő képű puskák is huncutkodni.
A Merkel B3? Mondjuk itt meg az alumínium hatású könnyűfém baszkül, meg az elbarmolt gépi vésetek taszítanak, de másrészről meg tetszik. Tetszene, hiszen ki sem tudnám használni, csak a lelkemet bizsergetné a dolog ha lenne, hogy ott vár a szekrényben és akkor most de jó lesz megsétáltatni.  Wave
Én maradnék a "régimódi", forrasztott csövű megoldásnál. Duplát vennék, nekem szimpatikusabb, mint a bock. Az se lenne baj, ha a Krieghof csinálná... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1082 Dátum: 2013. Március 18. - 16:37:55 »

Akkor kérlek, nekem is ígérj meg ötöt....az úgy már 10. Vigyorog
Talán még elviselhetőbbé tenné az életet Ördög

De ettől függetlenül érdekelne a szakmai gyakorlaton alapuló és természetesen tárgyilagos-pártatlan véleményed, mert egyébként olybá tűnik a hozzászólásod, mint amikor a buzik, vagy az eunuchok szakértik a pinát Fejvakarás
 Emelem

..Nem ezt vártam Tőled, b@szod alásssan..,  ..hanem a közbenjárásod, a FELOLDOZÁSOMRA!..  Vigyorog ..

..Ha már a pin@nál tartunk.., ..ebben az évben akkor láttam utoljára, amikor a macskám felugrott az asztalomra az engedélyem nélkül, és elvette előre a kompetenciáját..  Rííí ..
 ..ez van sajnos egyenlőre.., "de jön még a kutyára dér"..  .. 
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1083 Dátum: 2013. Március 18. - 16:48:57 »

Egy fegyverjavító barátomnál nemrég voltak egy Mannlicher-Schönauer golyóssal, aminek az volt a problémája, hogy a 3 reteszelő bütyökből 1 a tokból kiszakadt.
.. Fejvakarás ..  ..azt meg, hogy csinálta?!..  Vállat von ..   ..de az is lehet, hogy én értettem félre valamit..  Stoel ..
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1084 Dátum: 2013. Március 18. - 16:59:07 »

Számomra az a tanulság, hogy Blaser puskából nem szabad cseh lőszert lőni.... Stoel Stoel

Bocsi........ Vigyorog

Na, de komolyan, amikor először egymás mellé tettem a 300-as és a 338-as Winmag patronokat, annyira nagyon egyformának tűntek első ránézésre, hogy rögtön rohantam és kipróbáltam, hogy egyik a másikába beledugható-e?
Hát valamennyire beledugható, de már zárolni, hála az égnek nem lehet egyiket sem. Még egy ideges szituációban sem, ami bizony egy vaddisznóhajtásnál sűrűn előferdülhet Mosolyog
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1085 Dátum: 2013. Március 18. - 17:24:13 »

Viszont pár kísérlet igazolta, hogy nem teljesen zárt állapotban is elsüthető a fegyver.
Ez volt itt is a baj.
Egy nyitott rendszerben is elsüthető a Blaser.
Nem mellékesen volt egy svéd teszt...jó lenne, ha valaki előásná...azt hiszem, hogy sokan meglepődnének.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1086 Dátum: 2013. Március 18. - 18:43:43 »

Én maradnék a "régimódi", forrasztott csövű megoldásnál. Duplát vennék, nekem szimpatikusabb, mint a bock. Az se lenne baj, ha a Krieghof csinálná... Ördög

Jó ízlésre vall.  Vigyorog Igen
Én bock csőelrendezéssel vagyok kibékülve, az áll kézre, szemre. A dupla meg szebb, klasszikus...de ez olyan mint, hogy a vörös, vagy a fekete csajok szebbek e...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1087 Dátum: 2013. Március 18. - 18:51:33 »

 Röhög Kinek a pap, kinek a papné! Vigyorog Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1088 Dátum: 2013. Március 18. - 18:56:07 »

Szevasztok!
Soha nem gondoltam,hogy ekkora lavinát indítok .
Csak azért írok mivel meg ígértem ,előre bocsátom ,hogy nevek nélkül ha valakinek van az ügyben érintettsége kérem hallgasson.
Tehát tudomásom szerint a fegyver 6,5x68 a fegyverbe 8x57 került betöltve sietve ,kapkodva .
Valószínű ,hogy a külömbség ellenére bezárató volt a fegyver .
A rendőrségi vizsgálat szerint a csőbe egy 8.2 mm lövedék volt szorulva ez okozta a robbanást .
Nem szeretnék okos lenni abban ,hogy került a lőszer a vadászhoz ,de a terepjáró tulajának amivel a vadászatra érkeztek van ilyen fegyvere,lehet rosszat vett fel.


Egyszer mellettem is beakartak tölteni egy 3006 ost 7x64 -gyel szerencsére nem sikerült.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1089 Dátum: 2013. Március 18. - 19:12:32 »

Engem az érdekelne, hogy hagyományos, nem egyenes húzású fegyvernél merre megy a nyomás, ha a cső eldugul? Ott is kénytelen a dugattyú felé, hacsak a cső szét nem nyílik, és ennyire közel az archoz egyik se lesz kifejezetten egészséges.

A Sauer 200 zárdugattyúján pl. van néhány furat. Előremutató. Tehát, ha a nyomás kiszakítja a hüvely fenekét, a lőporgáz ezeken keresztül távozni tud a rendszerből. nem a képed felé, hanem előre. Szerencsére személyes tapasztalatom még nincs a működéséről, nem is érzek leküzdhetetlen kényszert hogy megbizonyosodjak róla, szívesebben elhiszem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
sab
Vendég
« Új üzenet #1090 Dátum: 2013. Március 18. - 19:16:21 »

Ez volt itt is a baj.
Egy nyitott rendszerben is elsüthető a Blaser.
Nem mellékesen volt egy svéd teszt...jó lenne, ha valaki előásná...azt hiszem, hogy sokan meglepődnének.


 S.Peti

Mi több, én is megcsináltam és fel is vettem ezt a tesztelést és ha jól emlékszem 5 esetből 3 esetben a csappantyúval szerelt kaliber azonos hüvely sikerült elsütnöm az R-93-as esetében.

Egy másik vadászati honlapon ezt a felvételt fel is raktam, vagy megjelent valahol.

Lényeg, hogy szabályosan be lett zárolva a fegyver, majd a zárkar függőlegesbe kicsit kinyitva és ebben az esetben történt az elsütés.

Ezzel imitálva azt, hogy a zár kar beakadhat valamibe és ezt követően mi van, ha el van sütve a fegyver.

Én azt gondolom, hogy ha az R-93-as esetében minden szempontból kifogástalan lett volna a zárolás, akkor az R8-as esetében nem változtattak volna semmit.

És azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a Mo-i esetről van i.ü. fegyverszakértői vélemény, de sok más ilyen eset is történt, mikor más, kaliber azonos lőszer esetében szintén több baleset, halálos eset történt.

Anno ez szépen egy másik honlapon ki lett vesézve, szakmailag is, mások által is szépen elmagyarázva, hogy ez miért is lehetséges.

Én azt tudom mondani, hogy ha van is benne korai elsütés elleni biztosítás, az nem töltötte be a feladatát nálam.

Azt sem értem a mai napig, hogy ha a zárolás megfelelő ennél a gyártmánynál, akkor a gázkiömlő furat miért nem töltötte be a szerepét az R-93-as esetében, nem kaliber azonos lőszer elsütése esetén.

Egy hüvely anyaga, még a fenékrésze is könnyebben kell, hogy kiszakadjon, mint hogy a zárolás kioldódjon, szakadjon.
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1091 Dátum: 2013. Március 18. - 19:23:32 »

Szevasztok!
Soha nem gondoltam,hogy ekkora lavinát indítok .
Csak azért írok mivel meg ígértem ,előre bocsátom ,hogy nevek nélkül ha valakinek van az ügyben érintettsége kérem hallgasson.
Tehát tudomásom szerint a fegyver 6,5x68 a fegyverbe 8x57 került betöltve sietve ,kapkodva .
Valószínű ,hogy a külömbség ellenére bezárató volt a fegyver .
A rendőrségi vizsgálat szerint a csőbe egy 8.2 mm lövedék volt szorulva ez okozta a robbanást .
Nem szeretnék okos lenni abban ,hogy került a lőszer a vadászhoz ,de a terepjáró tulajának amivel a vadászatra érkeztek van ilyen fegyvere,lehet rosszat vett fel.


Egyszer mellettem is beakartak tölteni egy 3006 ost 7x64 -gyel szerencsére nem sikerült.
Nem kell itt okosnak lenni...Imre annak köszönheti az életét, hogy kicsit kifordulva lőtt a fogatról.
A puska nyitott állapotban is elsüthető, ugyanis a 8x57 NEM!!! zárható egy 6,5x68-ban.
Tehát a zárolás nélküli állapotban elsütött fegyver zárdugattyúja hátrajött...egy picinykét.
Ez egy forgó tolózárassal nem fordulhat elő...akárki akármit mond...a svédek egy korábbi tesztben egy a töltényűrtől 20 cm-re bedugózott csővel lőttek.
Több fegyverrel is.
Csak a Blaser robbant fel.
Nincs miről beszélni.
Az életmentő műtétet végző professzor urat többször is vendégül látta a sérült.
Ha jól emlékszem egy fehér Samuraiban vadásztatta valaki... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1092 Dátum: 2013. Március 18. - 19:25:52 »


Ha jól emlékszem egy fehér Samuraiban vadásztatta valaki... Ördög
Nem volt a környéken autó? Fejvakarás
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1093 Dátum: 2013. Március 18. - 19:34:41 »


Egyszer mellettem is beakartak tölteni egy 3006 ost 7x64 -gyel szerencsére nem sikerült.
Pedig bele lehet tenni...nem fordítva akartad írni?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1094 Dátum: 2013. Március 18. - 19:35:35 »

Nem volt a környéken autó? Fejvakarás
 Ördög Ördög Ördög
Ez az autó volt csak a környéken... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: