Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375486 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1065 Dátum: 2013. Március 18. - 12:35:13 »

Engem érdekelne...
Csak,hogy ne maradjál egyedül.. engem is..  Kacsint ..
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1066 Dátum: 2013. Március 18. - 12:49:15 »

Szevasztok!
A Mo.-i Blaser balesetnél amiről tudok 6.5 -es likon egy 8.2 -est akartak kiküldeni ezt semmi sem birja ki.
Ha valakit  érdekel késöbb meg írom kb hogyan is történt.
Üdv!
..Már előre "félek" a történettől..  Ezért, megszeretnélek kérni, hogy NE!   kb.-re..,  hanem a tényekről írj..  Köszönöm!  Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1067 Dátum: 2013. Március 18. - 13:02:21 »

http://www.vadasz.info.hu/fegyver/blasercikk.htm

Azt hiszem ez a cikk ide kapcsolódik!

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 18. - 14:25:04 írta galoscsabus » Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1068 Dátum: 2013. Március 18. - 13:50:55 »


Azt hiszem ez a cikk ide kapcsolódik!

 Emelem
Üdv sakraf84!
 
Köszönöm, a hiteles tájékoztatást!     

Valószínű, hogy erről a balesetről akart  írni Fórumtársunk is.
A tanulságot, vonja le mindenki magának..

..Én levontam belőle.., de nem teszem közkincsé, ( majd megteszik mások helyettem Kacsint..) mert túlzottan sérthetné az önérzetükben,
 a "Blasereseket"..  Ördög ..  Stoel ..    Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1069 Dátum: 2013. Március 18. - 14:19:08 »

A tanulságot, vonja le mindenki magának..

..Én levontam belőle.., de nem teszem közkincsé, ( majd megteszik mások helyettem Kacsint..) mert túlzottan sérthetné az önérzetükben,
 a "Blasereseket"..  Ördög ..  Stoel ..    Emelem
Pedig igazán kíváncsi lennék rá........
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1070 Dátum: 2013. Március 18. - 14:33:35 »

Az a baj, hogy én is csak válogatni tudok, vásárolni nem... Rííí

Érdekelne a véleményed. Magadnak mit tudnál elképzelni? Korlátlan anyagi lehetőség mellett valamivel hamarabb lehet fasza puskát kapni, de mi van a kompromisszumos megoldásokkal, mit vegyen egy átlag vadász, ha dupla golyósra vágyik. Időről időre nézegetem őket én is, persze aztán eldöntöm, nem nekem való. Legutóbb ezt néztem:

http://www.egun.de/market/item.php?id=4309057

De valami praktikusabb, megbízhatóbb jobb volna, ahol a csöveket állítani, beállítani lehet, nem csak az újraforrasztás lehet alternatíva. Úgy tudom, távcsőszerelés után képesek az korábban kiváló lő képű puskák is huncutkodni.
A Merkel B3? Mondjuk itt meg az alumínium hatású könnyűfém baszkül, meg az elbarmolt gépi vésetek taszítanak, de másrészről meg tetszik. Tetszene, hiszen ki sem tudnám használni, csak a lelkemet bizsergetné a dolog ha lenne, hogy ott vár a szekrényben és akkor most de jó lesz megsétáltatni.  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1071 Dátum: 2013. Március 18. - 14:54:11 »

Nem hinném,hogy ez az eset bármennyire is belegázolna a Blaser tulajdonosok "lelkivilágába". A figyelmetlenség itt nagyobb szerepet játszott. Valljuk be azért az nem tipikus, hogy valaki 6.5×68 fegyveréből 8×57 kaliberű magot szeretne kilőni!

 Emelem
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1072 Dátum: 2013. Március 18. - 14:58:51 »

Nem hinném,hogy ez az eset bármennyire is belegázolna a Blaser tulajdonosok "lelkivilágába". A figyelmetlenség itt nagyobb szerepet játszott. Valljuk be azért az nem tipikus, hogy valaki 6.5×68 fegyveréből 8×57 kaliberű magot szeretne kilőni!

 Emelem
Engem az érdekelne, hogy hagyományos, nem egyenes húzású fegyvernél merre megy a nyomás, ha a cső eldugul? Ott is kénytelen a dugattyú felé, hacsak a cső szét nem nyílik, és ennyire közel az archoz egyik se lesz kifejezetten egészséges.
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #1073 Dátum: 2013. Március 18. - 15:04:43 »

Üdv sakraf84!
 
Köszönöm, a hiteles tájékoztatást!      

Valószínű, hogy erről a balesetről akart  írni Fórumtársunk is.
A tanulságot, vonja le mindenki magának..

..Én levontam belőle.., de nem teszem közkincsé, ( majd megteszik mások helyettem Kacsint..) mert túlzottan sérthetné az önérzetükben,
 a "Blasereseket"..  Ördög ..  Stoel ..    Emelem

Hát igen.........
Kb 2 éve? Hangot adtam annak a véleményemnek,hogy szerintem az R93 egy jó fegyver.Legalábbis nekem tetszik.
S ekkor jött (na nem a Tenkes kapitánya) ennek az ominózus esetnek a fel emlegetése de ezen tények nélkül.Ami jött az az volt hogy elvitte a faszi fél búráját s egy nagy határ @ar. Ezen olvasat birtokában örüljön a balfa@ állat hogy csak a fél búráját csapta le s rajta kívül másét nem.Azóta volt a kezemben 2 külön kaliberben,lőttem vele, a véleményem nem változott.Az hogy én nem tudom magamnak meg engedni a vásárlását az én bajom ,ellenben több mint biztos hogy lapulna egy a szekrényben 9.3x62-es kaliberben.(Remélem nem esik senki a nyakamba véleményem olvastán). Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1074 Dátum: 2013. Március 18. - 15:09:11 »

Engem az érdekelne, hogy hagyományos, nem egyenes húzású fegyvernél merre megy a nyomás, ha a cső eldugul? Ott is kénytelen a dugattyú felé, hacsak a cső szét nem nyílik, és ennyire közel az archoz egyik se lesz kifejezetten egészséges.
A "hagyományos" forgó-tolózáras fegyverek esetében sokkal kisebb a reális veszélye egy ilyen balesetnek.
Hiszen a többszörös reteszelés (M98-nál pl. 3 db brutális méretű zárszemölcs állja a nyomást) nagyobb biztonságot ad, ez nem is kérdés.
Ott a tölténykamrának és még a toknak is fel kellene szakadnia ahhoz, hogy a zárdugattyú elszabaduljon és visszarepüljön.
De hülyeség ellen akkor sincs orvosság, aki figyelmetlen és összekeveri a lőszereket, azon nem igen lehet segíteni, bármilyen fegyvert adsz a kezébe Vállat von
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1075 Dátum: 2013. Március 18. - 15:12:36 »

Pedig igazán kíváncsi lennék rá........
..Még a tél elején megígértem, nagysas  Moderátor Úrnak, hogy csak minden ötödik megírt hozzászólásom után bökök,
az "elküld gombra"..
..nálam az ígéret betartása, szent és sérthetetlen.  Kérem szíves megértésed.  Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1076 Dátum: 2013. Március 18. - 15:30:17 »

A "hagyományos" forgó-tolózáras fegyverek esetében sokkal kisebb a reális veszélye egy ilyen balesetnek.
Hiszen a többszörös reteszelés (M98-nál pl. 3 db brutális méretű zárszemölcs állja a nyomást) nagyobb biztonságot ad, ez nem is kérdés.
Ott a tölténykamrának és még a toknak is fel kellene szakadnia ahhoz, hogy a zárdugattyú elszabaduljon és visszarepüljön.
De hülyeség ellen akkor sincs orvosság, aki figyelmetlen és összekeveri a lőszereket, azon nem igen lehet segíteni, bármilyen fegyvert adsz a kezébe Vállat von
 Wave
Köszönöm a választ!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1077 Dátum: 2013. Március 18. - 15:59:43 »

..Még a tél elején megígértem, nagysas  Moderátor Úrnak, hogy csak minden ötödik megírt hozzászólásom után bökök,
az "elküld gombra"..
..nálam az ígéret betartása, szent és sérthetetlen.  Kérem szíves megértésed.  Emelem
Akkor kérlek, nekem is ígérj meg ötöt....az úgy már 10. Vigyorog
Talán még elviselhetőbbé tenné az életet Ördög

De ettől függetlenül érdekelne a szakmai gyakorlaton alapuló és természetesen tárgyilagos-pártatlan véleményed, mert egyébként olybá tűnik a hozzászólásod, mint amikor a buzik, vagy az eunuchok szakértik a pinát Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1078 Dátum: 2013. Március 18. - 16:07:34 »

Ezzel én is ugyanígy vagyok. Bár vannak fegyvereim, amiket semmiképp sem adnék el. Jelen pillanatban talán a sauer az egyetlen, amitől megválnék ha bejönne helyette egy másik hajtáspuska, de ez sem valószínű.

Én is így vagyok vele,de csak egy puskával. Ő a 16-os Monte Carlom  Wave
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #1079 Dátum: 2013. Március 18. - 16:11:24 »

A "hagyományos" forgó-tolózáras fegyverek esetében sokkal kisebb a reális veszélye egy ilyen balesetnek.
Hiszen a többszörös reteszelés (M98-nál pl. 3 db brutális méretű zárszemölcs állja a nyomást) nagyobb biztonságot ad, ez nem is kérdés.
Ott a tölténykamrának és még a toknak is fel kellene szakadnia ahhoz, hogy a zárdugattyú elszabaduljon és visszarepüljön.
De hülyeség ellen akkor sincs orvosság, aki figyelmetlen és összekeveri a lőszereket, azon nem igen lehet segíteni, bármilyen fegyvert adsz a kezébe Vállat von
 Wave
Egy fegyverjavító barátomnál nemrég voltak egy Mannlicher-Schönauer golyóssal, aminek az volt a problémája, hogy a 3 reteszelő bütyökből 1 a tokból kiszakadt. Rendeltetésszerű használat mellett.. Egyébként a Blaser zárolásáról az a benyomásom, hogy mivel a tok teljes felületén zárol körben, van akkora zárolási felülete mint egy átlagos forgó-tolózáras fegyvernek. Ha pedig a lövedék azaz a nyomás TERVEZETT útvonalon nem tud eltávozni a fegyverből, bármilyen zárolással is rendelkezzen, az fel fog robbanni. Ki szotak egyébként alakítani biztonsági lefúvási pontokat néhány gyártónál. De az maximálisan igaz, hogy az emberi hülyeség ellen nincs védelem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: