Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375482 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #900 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 09:40:39 »


Szevasztok !

  Bevallottan fegyvermániásnak tartom magam . Különösen a golyós vadászfegyverek érdekelnek . Volt is már a tulajdononban vagy 14 db külömböző fegyver.
  Ezek közül mutatom be a legutolsó "beszerzésem" ( a többit később ha érdekel benneteket )
  Szóval Őt az 50. születésnapomra vettem (megleptem magam hiszen a jelenlegi jogszabályokat betartva úgysem tudott volna a család meglepni vele).
  Kalibere 35 Rem. az az 9,1x49 Gyártmánya: Marlin 336 alsókulcsos csőtáras fegyver (tár 6+1). A hozzávaló lőszer álltalában 13gr. os lövedékkel van ellátva 2600 és 3000 Jule közötti a csőtorkolati energia. Lágyan inkább tol mint lök hátra.  1,5-6x42 Schmidt - Bender távcsővel szerelt Weaver sínes oldható szerelékkel. 
Westelpuska kedvelőknek "Hórukkvadászoknak" ideális.         Stefi  Emelem

Hej a többi meg ott dübörög a szekrényben...az a jó drilling... Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #901 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 12:00:50 »

Hej a többi meg ott dübörög a szekrényben...az a jó drilling... Ördög
"Azért vagyok fehérben mert a szélirány miatt ki kellett ülni a szántásra.............. hideg van ........ hát télen hideg szokott lenni (az a jó). Ördög"

 Vigyorog Vigyorog  Gondolom a hóruha alatt Te sem egy szál alsónadrágban üldögélsz!  Röhög
Na ebédig még itthon maradok !

Van egy  fehér  un. tanári köpenyem is azt a legnagyobb télikabátomra is fel tudom húzni. A munkaruházatiban vettem egyszerűen kértem a legnagyobb méretet ajszem 60 -as kédezték "Kinek lesz"   hát saját magamnak ...... én 167cm vagyok tűsarkú cipőben  OOO OOO OOO Kacsint

A jó "dirling" már Bács-megyében van. Ilyen "hírtelenpuskám" meg még nem vóóóóóót !  Nyihi Nyihi Nyihi Tegnap a "kilenchármas" majdnem utánnamugrott mikor Tikkát vittem ki desznyóra! Röhög                                          Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #902 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 13:02:13 »

Nekem egy fehér ejtőernyő anyagból van álcaruhám. (akkorára lehet összehajtani mint egy hógolyó) Amikor a téli ruhákra felveszem, úgy nézek ki mint a Michelin baba 
Ok! Tudom, nyáron is! (mielőtt még valaki leüti ezt a labdát!) Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #903 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 13:43:34 »

Nekem egy fehér ejtőernyő anyagból van álcaruhám. (akkorára lehet összehajtani mint egy hógolyó) Amikor a téli ruhákra felveszem, úgy nézek ki mint a Michelin baba 
Ok! Tudom, nyáron is! (mielőtt még valaki leüti ezt a labdát!) Vigyorog

 Meglepődött Vigyorog Kacsint Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #904 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 13:56:03 »


 Meglepődött Vigyorog Kacsint Emelem



 Stoel  Ördög
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #905 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 13:57:23 »

Nevet
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #906 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:59:13 »

Szervusz!
Ha megengeded: a fekete-fehér háttér miatt szinte semmit nem lehet látni a Stutzen-ből, szóval valami világosabb háttér előtt próbáld meg lefotózni.
Bizonyára szép fegyver, lehet Róla egyéb információt is megtudni?
Üdv!
Sajnos a fehér háttérrel készült fotót nem tudom felrakni valamiért,azt próbáltam először.
Ez egy Zastava cső
-steyr tus
-recknagel szerelék,elsütőszerkezet,és biztosítószerkezettel
-6x42-es S&B céltávcsővel szerelt 300 Win
Nagyon szerettem,  jól kézreált, csak nagyot rúgott.De eladtam 2 éve Szomorú
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #907 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 15:23:07 »

Pnorbi!  Pyrus!


 Igen Igen  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #908 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 16:46:59 »



 Stoel  Ördög

 Attila !  Az ílyen vékony álcaruhának "jól alá kell öltözni  Vörösbor " szokta mondani a parancsnokunk .  Lő
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #909 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 17:52:51 »

Attila !  Az ílyen vékony álcaruhának "jól alá kell öltözni  Vörösbor " szokta mondani a parancsnokunk .  Lő

Ja...a folyékony télikabát! Ördög
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #910 Dátum: 2011. Október 04. - 12:05:34 »

"Válságpuska"

Mint jó 2 hete az eladás topikból látható volt, a lakáshitel kiváltás miatt a szívről szakadt gyermekeimként szeretett golyósaim új gazdához kerültek/kerülnek, de pont a téli "aratásra" nem maradhattam fegyvertelen...

Valami olyasmit akartam, ami jelenlegi formájában vadászatra alkalmas, tehát távcsővel szerelt, olcsó, és ha egy kis pénzhez jutok majd, akkor átépíthető...
Ki is néztem egy igazán jó vételt, de a bolt "kissé" inkorrektül a nekem félrerakott fegyvert eladta. Egy másik boltba bemenve első indulatból, találtam egy fogamra való ZKK-600-ast, 30-06-osban, a gyári "kiscejsszel" szerelve. Kívülről a fém részek esztétikailag kifogástalanok, a távcső festése sérülésmentes, belül a töltényűrben egy kis vakrozsda, mely bizonyította, hogy régen nem használták, női tulajdonos... Csekély hezitálás és alku után meg is vettem, ötszámjegyű összegért. Volt hozzá szíj is, és ami fontos, egy doboz cseh 9,7 grammos SPCE lőszer is, még a csehszlovák gyártásból. Igazi "low budget" puska, rejtett értékekkel!

Első utunk Anti barátommal a lőtérre vezetett, tekintettel arra, hogy másnap várt is a terület! Először 50 méteren próbálkoztam. 4 lövést adtam le, de ezen közben a szemöldököm egyre inkább kezdett összevonódni. A négy lövés tenyérnyi(!) helyre ment, a puska rúgott, mint a ló (bakelit tusvég, ugyebár...), a 4x32-es távcsővel alig láttam a 2 centis célt, a sütés gyorsítóval kb. 2 kiló, anélkül meg csak másfél, de ki tudja, mikor sül el... Szóval mérgemben félreállítottam, és hagytam Antit szórakozni egy kicsit a 22-esével. Miután a cső kihűlt, kicsit állítottam a magasságon, mert az látszott, hogy magasat lő a puska, aztán vettem egy nagy levegőt, és lőttem egyet 100 méterre. 4-5 centit magas lett a találat, és vagy hármat balos. Anti, aki nézett közben spektívvel, csettintett a nyelvével, majd javasolta, hogy lőjek még egyet, és ha ennek a közelében lesz, akkor gyorsan csomagoljunk el, mert már az egy csoda lesz...A következő lövés feljebb, és kicsit közelebb ment a középvonalhoz. Anti megismételte javaslatát, hogy csomagoljunk, mert ennél csak rosszabb lehet, de engem a kisördög nem hagyott békén, betöltöttem a harmadikat. A durranást követően szétterült arcomon az elégedett mosoly, látva a találatot. Elégedetten, és őszintén szólva, kissé döbbenten csomagoltam össze. A 3 lövés köré írható kör 38 mm, ami a velem egyidős fegyvertől, húsz évnél öregebb lőszertől, 4x32-es Zeisstől, két kilós elsütéstől - tekintetbe véve még a szabadtéri légköri viszonyokat és a folyamatos, csőhűlés várása nélküli lövéseket - azt hiszem, hogy jobb, mint az elvárható.

Szombat hajnalban aztán meg is történt a fegyveravató, a szőlőt dézsmáló szarvasünőt jó 130 lépésről sikerült helyben marasztani. Ha így folytatja, nem is leszünk rosszban...


Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #911 Dátum: 2011. Október 04. - 17:01:31 »


 Zolimester ! Őszintén sajnállak hogy meg kellett válni a fegyvereidtől . Szerencsére nekem forint hitelem van az is jövöre lejár.
 Vígasztalásúl a ZKK kis Zeissel még ma is jó egypuskás alapfegyver. Mindenre jó ! Ha tőlem tanácsot kérnek olcsó univerzális golyósra , csak ezt szoktam ajánlani.
 Jó elnevezést találtál neki ! Az "átkosban" sok ember álompuskája volt most lehet újra kelendő lesz "válságpuska"-ként .  Sajnos!
 A lőképjavulást az első pár lövés "tisztító hatása" és a gyakorlás együttesen okozhatta. Babonábol nem kívánok sok sikert !  Egy kalappal !       Emelem
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #912 Dátum: 2011. Október 04. - 17:53:29 »

Zolimester!
Olyan hamar eltűnt a feladott hirdetésed,hogy azthittem mégsem kell eladnod a puskákat, sajnálom.
Ez a 9,7g-os nekem sem vált be,nem vitte jól a puska. Másikkal biztos lesz ennél jobb lőkép is!
"a sütés gyorsítóval kb. 2 kiló, anélkül meg csak másfél, de ki tudja, mikor sül el... "   a jó öreg ZKK elsütő Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #913 Dátum: 2011. Október 04. - 18:12:08 »


Ez a 9,7g-os nekem sem vált be,nem vitte jól a puska. Másikkal biztos lesz ennél jobb lőkép is!
"a sütés gyorsítóval kb. 2 kiló, anélkül meg csak másfél, de ki tudja, mikor sül el... "   a jó öreg ZKK elsütő Vigyorog


100 m-en szerinted nem jó a 3.8 cm-es szóráskép?
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #914 Dátum: 2011. Október 04. - 20:04:57 »

Apaaa kezdődik!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: