Oldalak: 1 ... 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 [507] 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1021513 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #7590 Dátum: 2020. április 06. - 21:59:46 »

5 év 358 g  Emelem  Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #7591 Dátum: 2020. április 06. - 23:08:42 »

Most már csak  Chrisen múlik, kipattintja, megvágatja a fogakat és kész.... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7592 Dátum: 2020. április 07. - 08:08:12 »


Inkább 4 éves úgy 300 gramm körül . Nagy kárt nem csinál aki kilövi de nincs is miért az állományba hagyni .  Emelem

Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #7593 Dátum: 2020. április 07. - 14:51:46 »

 Emelem
Mivel álló helyzetben is láttam, az én tippem 6 év és 320-340 g. Hogy ha terítékre kerül majd közlöm a hivatalos adatokat. 
Nálunk a szokott vendégek már jelezték hogy jönnének amennyiben javul a helyzet. Mint ahogy a vak is mondta: majd meglátjuk!
Egyenlőre marad a kamerázás mert fotós "leltárt" szeretnék készíteni a sikeresen belopott példányokról. A lencse végre kapok érdekes példányokat majd felteszem a fórum-ra is.
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #7594 Dátum: 2020. április 19. - 20:43:12 »

https://vadasznimegyek.hu/event/ozbak-ozbak-vadaszat/?fbclid=IwAR3ZEKyO8as7Rm_10NO1dwn3ZfyCc8l2MqT4xoV_Uors4ixy6zxJln2qab0
 Nagyon jónak tűnik.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7595 Dátum: 2020. április 23. - 10:42:09 »

Mivel vadászvendégnek híján vagyunk, elkezdtük a "tagi" bakvadászatot.
Max. 250 grammig lehet lőni első sorban fiatal, de adott esetben középkorú vagy öreg bakot akkor, ha az nem hibás elejtés.
Idén töltöttem az 50-est, és ennek okán úgy gondoltam, hogy ez az év legyen különleges a vadászatban is.
Kizárólag elöltöltővel, vagy íjjal szeretném elejteni a "Magyar Ötök" egy-egy trófeás példányát.
Ebből a muflonkosért kell majd idegenbe utaznom, az őzbak, gím- és dámbika illetve a kan itthon is elérhető, csak egy kis szerencse kell hozzá.
Na, az ma reggel erősen megtréfált Ördög

Kinéztem magamnak egy olyan területrészt, ami egy zömmel elhagyott, önerdősült öreg szőlőhegy, van benne őz szépen, de vadászni nem olyan egyszerű.
Ezért a vadásztársak nem is igen látogatják, talán két hozzám hasonló elvetemült van még, aki szereti magát szívatni az ilyen rendhagyó tereppel Nyihi

Ismerek egy igen jó, ághiányos lépegetős bakot, ami a német barátom tanyája körül jár, és ott gyalázza a tavalyelőtt telepített gyümölcsösét, nagy szeretettel.
A bak két határpontja, amiket rendszeresen jelöl, a kerítéssel részben védett gyümölcsös két alsó sarka.

A völgy innenső oldalát letermelték, innen remek kilátás esik a területre.
Ma reggel pirkadatkor már itt ültem egy tuskó mellett a domboldalban, alattam 40 méterre a kerítés.
Fél 8-ig egy sutát láttam, a barna leskunyhó mellett jött le, megkerülte a kertet, közben remek célzópróbákra adva alkalmat, és eltűnt a régi présház jobb oldalán.
Utána hosszú időn át nem történt semmi érdekes, csak egy őz riasztott időnként felettem, ezért felcserkeltem a kis völgy tetejéhez, ami innen kb. 150 méter.
Ott is néhány elhagyott régi szőlő van düledező présházakkal, telepített akácossal, sok bokros folttal, és egy kis búzavetés.

Itt is lakik egy kedvemre való bak, szintén ághiányos, egyik oldalon nyársas, másik oldalán gyenge ágai vannak, jó testű bak, a korban is benne van már.
Behúzódtam egy öreg szőlőbe a tőkék közé, és csendesen figyeltem. Két "szipkás" barkás gyerekbak szórakoztatott, és egy vénséges őz matróna, aki időnként riasztott egyet.
Két kiabálás közben pedig békésen csipegetett a bokrokról.
Nyolcig bírtam a kuporgást, de annyira elzsibbadt a lábam, hogy fel kellett keljek a földről. Az öreglány egyből kiszúrt, de akkor egy hang nélkül csak elsétált.
Elmúlt a riaszthatnékja.
Ahogyan tápászkodtam felfelé, valami megszúrta a kezemet a fű között. Lenyúltam, belekotortam a fűbe és ezt húztam elő:

Végig rajta kuporogtam Vigyorog
A két kölyökbak megijedt tőlem, és beszaladtak a búza szélén álló bokrok közé, és onnan idétlen gyerekhangon riasztottak párat felém.
Úgy gondoltam, ha itt lenne a területgazda, akkor látnom kellett volna elugrani, így felsétáltam a jó 100 méterrel feljebb vezető füves útra,
hogy azon egy nagy kört leírva lemenjek vissza a völgybe.
Mikor felértem az útra, valami azt súgta, hogy vissza kell néznek a búzára.
Hát mit látnak szemeim, ott áll az ághiányos bak, kb. 20 méterre attól a bokros tőkétől ahonnan az előbb felkeltem, és néz felém.
Hogy ez hol volt egészen idáig? Vállat von Messze nem lehetett....talán végig pontosan tudta, hogy ott vagyok? Egy ilyen öreg legénytől minden kitelik Vigyorog
Visszaértem a völgybe, és ahogyan sétáltam vissza az autó felé, a cimborám terciája alatt gondoltam egyet és felballagtam a présházáig, csak, hogy megnézzem minden rendben van-e a ház körül?
Ekkor már erősen 9 felé járt az idő, hétágra tűzött a Nap, meleg volt, neki is vetkőztem.
Elgondolkodva baktattam a ház felé, már ott voltam tőle kis kőhajításnyira, amikor a lépegetős bak felkelt a ház előterénél lévő magas fűből, és meredten bámult velem farkasszemet Meglepődött
A köztünk lévő távolság legfeljebb 25 méter, és még azt is megvárta, hogy levegyem a vállamról a puskát, hogy felhúzzam a kakast, hogy felemeljem vállba...
De tovább egy pillanattal sem tartott ki a türelme....és már a ház mögött beegetett rám nagy méltatlankodva.
HIrtelen mindenféle mélyen vallásos gondolatom támadt a bak női felmenőit illetően, de rövid időn belül már csak mosolyogtam a történteken Vigyorog

Végül is láttam mindkét bakot, volt egy szép reggelem, vadásztam egy jót, láttam még vagy egy tucat másik bakot és sok sutát, fácánt, nyulat minden felé.....
Ne legyek telhetetlen, már ez is csodálatos élmény volt, egyetlen reggelre Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7596 Dátum: 2020. április 23. - 10:55:47 »

Csaba, élmény volt olvasni. Várom a folytatást!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #7597 Dátum: 2020. április 23. - 12:49:04 »


 Druszám!  Emelem Igen Várjuk a folytatását...!  Mosolyog  Wave
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #7598 Dátum: 2020. április 23. - 14:24:17 »



Végig rajta kuporogtam Vigyorog


Meg is ártott neki Ördög
De komolyra fordítva, élményekben gazdag reggeled volt, soha rosszabbat  Emelem
Naplózva

Üdv Chris
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7599 Dátum: 2020. április 24. - 13:36:21 »

Köszönöm, a mai reggel zanzásított krónikáját csak a folytonosság miatt írom ide.
Ugyanis ma reggel egyetlen mókuson kívül semmit sem láttam.
Ugyan az a területrész, ugyan olyan időjárás, mint tegnap, fronthatás sehol, és mégis.... teljesen üres volt a reggel.
De még csak egy nyúl, vagy fácán sem volt látó-halló távolságban Fejvakarás Vállat von
Aztán fél 9 előtt pár perccel elindultam haza.
Már közvetlenül a falu vége felett jártam, a hegytetőn, amikor végre megláttam egy nyulat. Két gabona között jelent meg egy füves úton, tőlem jó 100 méterre.
De nem sokáig időzött, már porolt is tovább.
Aztán elkezdett mozogni a gabonatábla, és egymást követve ugyan azon a váltón két sakál érkezett az útra.
Az egyik leült, a másik pedig körbeszaglászta, kicsit megszimatolgatta, mint ha bolházta is volna.
A terepi adottságok miatt lövésről szó sem lehetett, az esetleg megpattanó ólomlövedék pontosan a faluban kötne ki.
A legközelebbi házak bőven 200 méternél közelebb esnek.
Megpróbáltam kicsit oldalazni egy bokor takarásáig, mert onnan egy mezei úton talán jobb pozícióba kerülhettem volna, de egyből kiszúrtak.
És egy pillanat múlva már csak a hullámzó gabona jelezte, hogy merre mennek. Ráadásul a falu felé vették az irányt.
Vannak abban a hegyoldalban régi bedőlt pincék, elképzelhető, hogy száz méteres távolságra az ember lakta részektől biztonságban érzik magukat?
Ha igen, akkor nagy a baj.
Mikor eltűntek, ránéztem a telefonomra, és pontosan 8.30-at mutatott. A közeli faluban beindult az élet, autók, traktorok, emberek, verőfény....és a sakálokat ez egyáltalán nem érdekelte.
Talán volt némi közük hozzá, hogy a tegnap olyan mozgalmas terület ma reggelre teljesen csendessé vált.
Hétvégére pihentetem a szőlőhegyet, olyankor sok az ember.
Kinéztem reggel egy másik területrészt, ahol messziről láttam vagy 15 őzet a reggeli órákban, ahol van egy akáccal benőtt homokdomb, és az őzek akörül mászkáltak.
Vendéggel lövettem már róla pár bakot, és ha a tavalyi őzcsapat lakja most is, akkor kell ott lennie egy kedvemre való abnormális, középkorú baknak is.
Holnap hajnalban szerintem oda megyek.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7600 Dátum: 2020. április 24. - 20:27:57 »

 Emelem
 Az én történetem ott kezdődött, hogy az idei sorsolás megint egy tagi bakhoz juttatott. Táncol
Külön öröm volt számomra, hogy kedves barátom és vadásztársam is a szerencsések közé került.
Megegyeztünk, hogy üzekedésben vadászunk bakra, mert mindkettőnk számára az az őzbak vadászatának
legszebb ideje.
Aztán a mostani helyzet megváltoztatott mindent...

Szorgalmasan járogattam a kedvenc körzetembe és figyeltem az őzek mozgását már jó másfél hónapja.
Örömmel láttam, hogy megvan a két éve ismert nagy hatos bak is.
Az idén már rövidebbek a hátsó ágai, így meg kellene lövetni.
Aztán egy este kisétált elém a búzára egy furcsa agancsú bak, amit a rossz háttér miatt nem tudtam megnézni.
A következő alkalommal megint a roskatag lesre ültem fel a háromlábú székre, mert a les borítását, tetejét, ülőkéjét megint "lebontották" a városból
kilátogató "turisták". Semmi nyomdafestéket nem tűrő kívánságokkal minősítettem a kirándulók tevékenységét, de úgy gondoltam, hogy 1-2 órát kibírok
a széken is.
A változatosság kedvéért a bak az előbbi alkalomtól később, és a les melletti elhanyagolt belvízelvezető árokból jött elő.
Ez alkalommal alaposan meg tudtam figyelni legelés közben.
Lett is a távcsövezés közben alapos szívdobogásom a lencsékben látottakból.
Azonban nem sokáig adott lehetőséget a gyönyörködésre, mert a feljebb kiváltó sutát kezdte elűzni a birodalmából.
Ekkor határoztam el, hogy a rossz körülmények miatt (M3-as autópálya, 21-es főút, vasútvonal) megpróbálom terítékre hozni.
Soha nem lőttem áprilisban bakot, de a sok "rizikótényező" miatt eldöntöttem, hogy inkább kivételt teszek, mert inkább én próbálom meg
terítékre hozni, mielőtt megelőz valamelyik jármű vagy mozdony.
Vasárnap este csak hajszálon múlt az elejtése, tegnap este viszont minden sikerült. Vigyorog
 







 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #7601 Dátum: 2020. április 24. - 20:54:20 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #7602 Dátum: 2020. április 24. - 22:03:35 »

Gratulálok Zoli!   Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7603 Dátum: 2020. április 25. - 00:40:39 »

Emelem
 Az én történetem ott kezdődött, hogy az idei sorsolás megint egy tagi bakhoz juttatott. Táncol


 Emelem


Ehennnn.  Igen Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7604 Dátum: 2020. április 25. - 05:38:47 »

Emelem
 Az én történetem ott kezdődött, hogy az idei sorsolás megint egy tagi bakhoz juttatott. Táncol
Külön öröm volt számomra, hogy kedves barátom és vadásztársam is a szerencsések közé került.
Megegyeztünk, hogy üzekedésben vadászunk bakra, mert mindkettőnk számára az az őzbak vadászatának
legszebb ideje.
Aztán a mostani helyzet megváltoztatott mindent...

Szorgalmasan járogattam a kedvenc körzetembe és figyeltem az őzek mozgását már jó másfél hónapja.
Örömmel láttam, hogy megvan a két éve ismert nagy hatos bak is.
Az idén már rövidebbek a hátsó ágai, így meg kellene lövetni.
Aztán egy este kisétált elém a búzára egy furcsa agancsú bak, amit a rossz háttér miatt nem tudtam megnézni.
A következő alkalommal megint a roskatag lesre ültem fel a háromlábú székre, mert a les borítását, tetejét, ülőkéjét megint "lebontották" a városból
kilátogató "turisták". Semmi nyomdafestéket nem tűrő kívánságokkal minősítettem a kirándulók tevékenységét, de úgy gondoltam, hogy 1-2 órát kibírok
a széken is.
A változatosság kedvéért a bak az előbbi alkalomtól később, és a les melletti elhanyagolt belvízelvezető árokból jött elő.
Ez alkalommal alaposan meg tudtam figyelni legelés közben.
Lett is a távcsövezés közben alapos szívdobogásom a lencsékben látottakból.
Azonban nem sokáig adott lehetőséget a gyönyörködésre, mert a feljebb kiváltó sutát kezdte elűzni a birodalmából.
Ekkor határoztam el, hogy a rossz körülmények miatt (M3-as autópálya, 21-es főút, vasútvonal) megpróbálom terítékre hozni.
Soha nem lőttem áprilisban bakot, de a sok "rizikótényező" miatt eldöntöttem, hogy inkább kivételt teszek, mert inkább én próbálom meg
terítékre hozni, mielőtt megelőz valamelyik jármű vagy mozdony.
Vasárnap este csak hajszálon múlt az elejtése, tegnap este viszont minden sikerült. Vigyorog
 







 Emelem




Őszintén gratulálok!
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 [507] 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: