Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221414 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #150 Dátum: 2008. December 07. - 20:49:23 »

Szia Zoli,
 neked sajnos nem volt lehetőséged ezt a fegyvert látni, de hidd el nagyon kecses. Nem vastag a csöve, kifejezetten keskeny, karcsú.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #151 Dátum: 2008. December 07. - 21:15:21 »

Sziasztok!

Nekem volt szerencsém a kezemben tartani ezt a fegyvert! Hmmmm!

Egy végtelenűl kecses, karcsú, meglepően könnyű, és gyügyörű egy darab!
Talán nem szélesebb egy IZS18-nál( na de a különbség) és úgy van kialakítva, hogy duplagolyós (persze kisebb kaliberben) cső is készíttethető hozzá!

Hát mit is mondjak? nem szívesen tettem le!
Ha egyszer egy Jézuska ilyet hozna? még a s..gét is megcsókolnám!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #152 Dátum: 2008. December 07. - 21:46:26 »

Én igen szeretem a gavallérpuskát, a legtöbb vadamat ilyennel hoztam teritékre. Igaz nem ferlachi darab volt, hanem egy 308W kaliberű IZS 18-as. Bion Amit legjobban szerettem benne hogy rövid és könnyű volt, meg veszettül pontos.
Nem vagyok túl érzékeny a visszarúgásra, de nem tartom szerencsés ötletnek amikor egy relatíve nagy, erős kaliberhez, mint pl a 9,3x74R épitenek egy kis könnyű fegyvert. A jó vadászathoz szerintem hozzátartozik a megfelelő fegyver, és itt elsősorban nem a drágaságára, vagy művészi kidolgozására gondolok, hanem a praktikus és könnyű használatára.

Láttam Peterlongo 9,3x74R kaliberű duplagolyóst, kb olyan széles volt mint a mostani .410-es sörétesek. Gyönyörűséges, könnyű, filigrán fegyver volt, és lövéskor akkorát tolt hátrafelé hogy elég volt megtartani. Azt hiszem hajtásban (amire való), két gyors duplát követően már utáltam volna... szóval tényleg egy álomszép puska volt, csak egyáltalán nem célszerű.

Már többször leirtam erről a véleményem: adott kaliberhez megfelelő tömegű puska kell, különben a használata kényelmetlen. Az én 9,3-as puskám üresen 4,2kg. Egy ennél kb 1kg-al könnyebb 9,3-as puskával én már nem szeretnék lőni. Persze meg lehet csinálni a gavallért is 4kg-osra, csak akkor pont az értelmét veszti el. Ugyanez a véleményem egyébként a stucniról is: legyen könnyű, legyen rövid, de akkor olyan kaliberű legyen ami ilyen súlynál nem rúgja agyon az embert. És nem vagyok se a csőszájfék, se a kickstop híve. Hagyományos, normális, ésszerűen használható puskáknak vagyok a híve.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #153 Dátum: 2008. December 08. - 06:36:10 »

Szia Jan!
Megmértem a 9,3-as puskámat,távcső nélkül 3,10kg,távcsővel 3,80kg. Se távcsővel,se anélkül semmi gondom nem volt a visszarugással,és ez ugye 9,3x62-es!
Biztos vagyok benne,hogy a 9,3x74R-es fegyver visszarugása kisebb,mint a 62-es rugása!
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #154 Dátum: 2008. December 08. - 06:44:51 »

Megnéztem a 9,3x74R-es energiája induláskor 4500 körüli,míg a 9,3x62-es minden lőszernél 5000 fölötti.
A sebességük is hasonlóan eltérő 750m/s a 74R-es ,mig a 62-es 800m/s feletti.
Nem vagyok szakember csak műkedvelő,de a peremes lőszerek taszigálása szerintem kisebb,mint a szalagosé,persze hasonló kalibereknél!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #155 Dátum: 2008. December 08. - 07:40:53 »


És ehhez mit szóltok:

http://www.fair.it/eng/k500.html

Ebben is van 8x57JRS és 9,3x74R.
2,75 kg. Mekkorát rúghat?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2008. December 08. - 07:43:18 »

Azért szerintem ez részben agyazás kérdése is... nem teljesen, de részben...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2008. December 08. - 08:20:17 »

Szia Juszuph!

Igen sejtettem, hogy valami régimódi mentalitású bikavadászé a fegyver... Kacsint
A kecske valóban nem stimmel, főként nem a kaliber miatt, persze egy kesze-kusza bikaagancs, vagy egyéb trófea imitációja is elég furán mutatna...no és szinte használhatatlan lenne a kiálló hegyek, élek miatt.

Kövezzetek meg, de nekem duplagolyósban ez a kaliber az ami igazán olyan tényleg "duplagolyós" érzetet ad.
A nagy lassú, hosszú, régimódi kinézetű, alacsony gáznyomású, buffanó muníció.
Persze 8x57IRS-ben sem lenne rossz egy ilyen, de számomra a duplagolyós az a 9,3x74R kaliberű.  Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2008. December 08. - 08:23:42 »

Én igen szeretem a gavallérpuskát, a legtöbb vadamat ilyennel hoztam teritékre. Igaz nem ferlachi darab volt, hanem egy 308W kaliberű IZS 18-as. Bion Amit legjobban szerettem benne hogy rövid és könnyű volt, meg veszettül pontos.
Nem vagyok túl érzékeny a visszarúgásra, de nem tartom szerencsés ötletnek amikor egy relatíve nagy, erős kaliberhez, mint pl a 9,3x74R épitenek egy kis könnyű fegyvert. A jó vadászathoz szerintem hozzátartozik a megfelelő fegyver, és itt elsősorban nem a drágaságára, vagy művészi kidolgozására gondolok, hanem a praktikus és könnyű használatára.

Láttam Peterlongo 9,3x74R kaliberű duplagolyóst, kb olyan széles volt mint a mostani .410-es sörétesek. Gyönyörűséges, könnyű, filigrán fegyver volt, és lövéskor akkorát tolt hátrafelé hogy elég volt megtartani. Azt hiszem hajtásban (amire való), két gyors duplát követően már utáltam volna... szóval tényleg egy álomszép puska volt, csak egyáltalán nem célszerű.

Már többször leirtam erről a véleményem: adott kaliberhez megfelelő tömegű puska kell, különben a használata kényelmetlen. Az én 9,3-as puskám üresen 4,2kg. Egy ennél kb 1kg-al könnyebb 9,3-as puskával én már nem szeretnék lőni. Persze meg lehet csinálni a gavallért is 4kg-osra, csak akkor pont az értelmét veszti el. Ugyanez a véleményem egyébként a stucniról is: legyen könnyű, legyen rövid, de akkor olyan kaliberű legyen ami ilyen súlynál nem rúgja agyon az embert. És nem vagyok se a csőszájfék, se a kickstop híve. Hagyományos, normális, ésszerűen használható puskáknak vagyok a híve.


Hasonló véleményen vagyok! Igen
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #159 Dátum: 2008. December 08. - 08:31:05 »

Sziasztok,
 a visszarúgás sok mindentől függ.Agyazás, tömeg, kaliber, a töltényűr. átmemeti kúp kiképzése, az égési folyamat mennyi idő alatt zajlik le.
A visszarúgásnál alapvetően nem az energia számít, hanem az, hogy a fegyver mennyire gyorsul be hátrafelé, mennyire szúrja meg a lövő vállát.
Találkoztam már olyan kis teljesítményű fegyverrel, ami nagyon kellemetlen volt. A felsoroltaknak összhangban kell lenniük, és fontos még a fegyver kisúlyozása is. Saját véleményem szerint a könnyű vékony csövű  golyós nem jó, nem jó lőni vele. Én azt szeretem ahol a cső húz egy kicsit. Ilyennel potosabban is lehet lőni.
Szia Wetzlar,
igazad van a duplagolyóst illetően, de van egy régi új kaliber 405 Win aminek tényleg alacsony a gáznyomása, 300 grains tömeget lő, csak 10 mm a lyuk. Eza kaliber volt Roosewelt elnök kedvenc kalibere, én most azon töröm a fejem, hogyan tudnék egy duplagolyóst ebben a kaliberben összehozni. A Hornady felvette gyártásba, lehet hozzá kész töltényt vásárolni. Gáznyomása 800-900 bárral van a 9,3 x 74 R alatt.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2008. December 08. - 08:31:49 »

A kaliber megválasztásakor már bizony igen fontos szerepe van a tusának.
Lőttem gyári 9,3-as CZ stucnival és meg kell mondjam nagyon kellemesen csalódtam. (18,5 gr-os Lapu(h)a Mega  Bion)
Amióta Telek féle tus van a 8-asomon azóta pedig volt olyan lövésem amikor nem is tudtam befogni rendesen vállba, mégsem ütött meg. (mondjuk a 8x57-es nem is a kifejezetten rugdosós kaliberek közé tartozik)
Ettől jóval keményebben ütnek a ZKK-k akár 7-es akár 30-as kaliberben.

Viszont lőttem 9,3-as Titan-nal...no ott már a 3. lövés nem esett túl jól. Szomorú

Úgy tapasztalom, hogy a kaliber növelésével - pl. 9,3x64, 375HH...stb. - jó ha az ember egyenes tusahátú fegyvert választ, itt már kevésbe jó - habár szép - a disznóhátas agyazás.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #161 Dátum: 2008. December 08. - 08:39:30 »

Ha megnézitek a klasszikus régi nagykaliberű szafari fegyverek agyazását, azok bizony kivétel nélkül egyenesek, mert ott a használhatóság volt az első szempont. A hárafelé ható erő így egyenes irányba tudja legjobban a vállnak átadni az erőt. Ez főleg a duplagolyósoknál nagyon fontos a gyors második lövés miatt.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Steve
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2008. December 08. - 10:05:40 »

"Nem véletlen, hogy a nagy gyártók - pl. Blaser, Sako - 56-57 cm-es csővel szerelik az alapkalibereket...mert tök fölösleges a 60-61 cm-es vadászcső."

Egy alapvetés merült fel bennem!

Akkor mi a túrónak min. 65cm-esek, ugyan ezen lőszergyárak tesztcsövei? Vállat von Meglepődött
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #163 Dátum: 2008. December 08. - 10:28:46 »


Akkor mi a túrónak min. 65cm-esek, ugyan ezen lőszergyárak tesztcsövei? Vállat von Meglepődött

Két dologra jó:

- Magnumokhoz kell, mert a hosszú égésidejű lőpor csak így tudja az erejét kiadni. Jó a mesterlövészfegyverekhez is, mert így tudnak nagyobb kezdősebességet kifurulyázni a standard hadikaliberekből.

- Jó a jőszergyáraknak, mert így jobban festenek a katalógusadatok.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2008. December 08. - 10:36:56 »

Két dologra jó:

- Magnumokhoz kell, mert a hosszú égésidejű lőpor csak így tudja az erejét kiadni. Jó a mesterlövészfegyverekhez is, mert így tudnak nagyobb kezdősebességet kifurulyázni a standard hadikaliberekből.

- Jó a jőszergyáraknak, mert így jobban festenek a katalógusadatok.

Vadászlőszerekről beszélünk Viktor!
 A magnumoknak is max. 62cm-es csöve. A mesterlövészek fegyverei meg a túrót nem érdeklik ebből a szempontból... Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: