Oldalak: 1 ... 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 [475] 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012908 alkalommal)
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #7110 Dátum: 2018. Július 31. - 17:58:17 »

Reggel,a tegnap esti eső ellenére sem mozdultak a sípra a bakok.  Vállat von

Dettó...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7111 Dátum: 2018. Július 31. - 20:06:01 »

Reggel,a tegnap esti eső ellenére sem mozdultak a sípra a bakok.  Vállat von
Közel lakó amatőrként a nem mérvadó a véleményem.
De, az üzekedés közepén vagyunk, tapasztalatom szerint ilyenkor a vágyakozó hang már nem sokat ér.
Ebben az időszakban a legnagyobb sikereimet gida hangal értem el.
Vészsirám és egyéb az állományt zaklató hang nálam tiltólistán van.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7112 Dátum: 2018. Július 31. - 22:40:04 »

Közel lakó amatőrként a nem mérvadó a véleményem.
De, az üzekedés közepén vagyunk, tapasztalatom szerint ilyenkor a vágyakozó hang már nem sokat ér.
Ebben az időszakban a legnagyobb sikereimet gida hangal értem el.
Vészsirám és egyéb az állományt zaklató hang nálam tiltólistán van.
 Emelem
Lehet benne valami. Megpróbáljuk valamelyik reggel újra. Most vonult át egy szép nagy vihar,felfrissíti a mezőket.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7113 Dátum: 2018. Július 31. - 23:28:11 »

ErdőErnő bácsi!
Kezdem azt hinni,hogy tényleg nem érted,mit írok,de talán csak provokáló szándékkal ferdítesz.
Egy szóval sem mondtam, hogy a vadászok hülyék,vagy nem tudják a vadállományuk nagyságát.
Én a vadvilág legvadabb statisztikájáról beszélek,aminek egy része tényszámokra,másik része feltételezésre épül.
Már egyszer leírtam,hogy a statisztika olyan,mint a bikini- a lényeget eltakarja. Legnagyobb feladata pedig az,hogy önmagával megegyezzen.
Még az első munkahelyemen történt a következő:
Főnököm,akiben a vadászat iránti érdeklődés a dámpörköltben kimerül,nem értette,miért akarok én a francia szisztémájú összetett disznóskertet kialakítani,mikor már így is kert.
Rábeszéltük egy Hőgyészi kirándulásra. Útközben a hol együnk pecsenyét probléma mellett szóba hozta a kollégám (biológiai öcsém),hogy mit szól az idei kerti szarvasterítékhez.
Úgy kezdődött,hogy a műszaki vezető tőlem megkérdezte,hány bikát lövessünk a kertben.
-Kettőt-válaszoltam kapásból.
-Na ne hülyéskedj,komolyan kérdezem!
-Kettőt-válaszoltam újra.
-Miért?
-Mert most az elején kell a korosztályviszonyokat és az ivararányt sínre állítani!
-Jól van,akkor nyolcat beírok!
Megszólalt a főnök:
-Mi a gond,hát ennyi a nyilvántartás szerinti teríték?!
-Főnök fordulj hátra,kérdezd meg a kertvezetőt mennyi bikát lőttünk a kertben!
-Miért,mennyit?
-Tizenhatot- válaszoltam.
-De hát hogyan?
-Úgy,hogy senki nem tudta,milyen krotáliát kapott a bikához  -kertit,vagy külső területit. A statisztikát pedig már ismered.
Ennyire óvatosan kell a számokat valósnak elfogadni.

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7114 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 01:59:21 »

Nem vagyok ErdőErnő, és a közöttünk lévő minimális korkülönbség pedig nem indokolja, hogy bácsinak szólíts!
 Ha nem tudsz a nevemen, vagy nick nevemen szólítani, inkább ne szólíts meg!  Én tiszteletben tartottalak eddig, ezt el is várom.

Engem most még inkább nem  győztél meg. Nem, mert az általad felhozott példa nekem azt bizonyítja, hogy piszkosul nem tudtátok, hogy mit csináltok, hol, miből, mennyit lőhettek. Illetve még egyet, hogy - szerinted- a környezetedben egyedül te értettél mindenhez!  Mert ugye a főnöködnek a vadászat megállt a dámpörköltnél, a többiek meg azt sem tudták hogyan kell gazdálkodni, mit, mennyit, és hol lövetnek.   Az pedig végképpen nem értem, mire javasoltál te kettőt, mikor már 16 kilövés megtörtént.  A kilövések számának tekintetében édes mindegy, hogy azokat kertben, vagy szabad területen ejtették el, ha nem tagadtátok el, a kilövési statisztikában szerepelt!   

Nézd!  Én egyre feleslegesebbnek tartom a veled való vitát, mert te úgy sem fogadod el sem az én, sem más véleményét itt a fórumon. Egyre inkább azt látom, hogy  nem is akarod megérteni senkinek az álláspontját, elfogadni tudását, tapasztalatát, csak a saját teóriáidat fújod.  Attól, hogy nem állunk le sokszor vitatkozni veled, annak teljesen más oka van mint a szakmai tudás hiánya. Sőőőőőt!  Hidd el, vannak itt is jó páran, akiknek a szakmai végzettsége, tapasztalata, tudása nem lebecsülendő még akkor sem ha soha nem hivalkodnak vele, és nem gondolják, hogy ők hordják zsebükben a "lapis philosophorum"-ot.  Mosolyog  Egy ember lehet profi a vadgazdálkodás és vadászat néhány területén,  de aki azt hiszi, hogy a vadászat terén mindenben az, az  nekem necces! Ha pedig valaki ennyire nem tartja tiszteletben mások véleményét, az vagy lenézi, vagy hülyének nézi a többieket.

Szegény Karl jutott ma este az eszembe, aki többször elmondta itt, hogy ő nem fog egyetlen "sportvadásszal" sem vitatkozni, nem fog senkit tanítani,  nem adja át senkinek a tudását. Hát, ma én is úgy döntöttem, hogy az ilyen meddő vitákba nem fogok belemenni a jövőben, és piszkosul nem fog érdekelni sok ember vélt  véleménye. Nem fogom venni a fáradtságot, hogy egy -szerintem- légből kapott kinyilatkoztatással szembe  keresgéljek hivatalos adatokat. Mert nekem ez a vadlétszám csökkenés is csak egy olyan téma, mint anno az autópályák kerítésénél felgyülemlő több tíz, százezer szarvas kérdése.   :Mosolyog   Röhög  Csak olyanokkal fogok vitázni akik eleve alá tudják támasztani állításaikat, bizonyítanak, nem csak vélt igazságokat pufogtatnak. Ha pedig bizonyítanak, nincs min vitatkoznom!   Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7115 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 10:18:21 »

Tisztelt Erdőjáró Molnár Attila!
A téged tisztelők sorában ezen a fórumon úgy gondolom,dobogós helyen állok!
Földön járó vagyok,nem szálltam el,csak egy kicsit többet találtam tanulni a szakmából,mint az átlag,úgyhogy ne magyarázzál bele valótlant és ne tételezzél fel hasonlókat!
Ha figyelmesen elolvasod az írásomat,azt írtam,hogy úgy kezdődött...
Most is azt írom,hogy úgy kezdődött:
Úgy döntöttek,hogy az üzemi területet növelik a mi tájegységünkön. A vezérigazgató oda helyezett egy nyugdíjhoz közel álló kollégát,aki Sárvár,Gyulaj,Gyarmatpuszta után a cégünk eddigi üzemi területén volt fővadász(Tőle nagyon sokat tanultam!). Egy hónap múlva találkoztak a központ folyosóján és megkérdezte,mi újság,hogy halad az átállás,alkalmasak-e a kollégák.
-Az egy wildheger,a többi semmi. - hangzott a válasz.
Néhány év múlva a természetvédők elkezdték piszkálni a cég vadaskertjét.Akkor kinézték az én történelmi kerületemet,oda építenek egy újat.
Minden kerületvezetőnek helyszínen kellett volna irányítani a dózert a nyomvonal felkészítéséhez. A második kollégánál már félre kellett tennem az akkor éppen aktuális vágásbecslést és átvenni a dózer irányítását,mert minden szomszéd kerület 10 éven át az én kerületem volt (2800 ha).
Utána jöttek a VADEX vezetők,megnézni a nyomvonalat (mivel nem tudta senki,hogyan kell felkészíteni,nem volt jó,de rám bízták a kijavítást is).Mikor bementek az irodába,engem kértek a kerítésépítés levezényléséhez,mert én vagyok a VADEX elvárásainak megfelelő. (18 km kerítésről van szó).12 nyomvonal változtatási javaslatom volt,amit egyenesen a központ vadászati Ágazatvetőjével beszéltem meg.
Aztán amit úgy írsz,hogy nem tudtuk mit csinálunk,az úgy működött,hogy napközben én végeztem a felkészítő munkákat a kertben,mert én voltam a vezető,este kiküldtek külső területre selejt bikákat lövetni,a kertben pedig olyan is vadásztatott,aki nem magyar állampolgár,nincs érettségije,nincs szakmai végzettsége,nincs fegyvertartási engedélye,de nyalni tudott.A többit majd elmesélem telefonon,ha még szóba állsz velem!
     
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7116 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 12:19:06 »

Nagydorogon történt !  Lehet saccolni de inkább 600 gramm fölé mint alá . Ördög Kacsint                   ( vendég lőtte  Pacsi  ) 


Tippelnék! 680g
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7117 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 12:20:02 »

Bocsánat 880g
Naplózva
Tázerdő
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #7118 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 15:40:14 »

760 gramm
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #7119 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 18:37:43 »

A ma hajnali apa-fia cserkelés eredménye!  Emelem


« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 04. - 18:52:40 írta Sakac » Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7120 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 19:30:23 »

A ma hajnali apa-fia cserkelés eredménye!  Emelem


Jól sikerült! Elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7121 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 20:28:24 »

Gratulálok! Az az igazi mikor a generációknak sikerül együtt vadászni.  Piál
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7122 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 21:38:44 »

A ma hajnali apa-fia cserkelés eredménye!  Emelem



 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7123 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 22:18:54 »

Dama + Dama Jr!  Emelem

Sikeretekhez szívből gratulálok! 
 Igen Taps Emelem

(Egyébként meg piszok irigy vagyok, és nem a vadászsikerért!  )
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #7124 Dátum: 2018. Augusztus 05. - 06:06:07 »

Köszönjük! Sajnos nem mindíg sikerül így a vadászat. De ez most egy igazán emlékezetes vadász élmény volt.  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 [475] 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: