Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 424388 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #345 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 22:13:13 »

monticola a szerencsés..  Emelem

 Emelem S.Peti Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #346 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 23:44:19 »

Gerlézők!

Faluból/városból szotyolára kihúzó gerlékre melyik napszakban érdemes vadászni elsősorban?
Az ebéd utántól délutánig terjedő időszakot már próbáltuk, nem rossz, csak érdeklődnék, hogy mondjuk érdemes-e hajnalban/napfelkeltekor kimenni egy jobb eredmény reményében. (vendégeket vinnénk ezért kéne a tuti tipp!  Mosolyog )
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 01:23:17 »

Gerlézők!

Faluból/városból szotyolára kihúzó gerlékre melyik napszakban érdemes vadászni elsősorban?
Az ebéd utántól délutánig terjedő időszakot már próbáltuk, nem rossz, csak érdeklődnék, hogy mondjuk érdemes-e hajnalban/napfelkeltekor kimenni egy jobb eredmény reményében. (vendégeket vinnénk ezért kéne a tuti tipp!  Mosolyog )

Roli!

Ez terület adottságonként változik, hogy melyik táblára húznak először pirkadatkor! A legjobb ha lehetséges, ha minden helyszínen verve vannak akkor mozog a táblák között szinte folyamatosan. Legalább is nálunk így műxik..... Kacsint Emelem Wave
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #348 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 09:50:31 »

Gerlézők!

Faluból/városból szotyolára kihúzó gerlékre melyik napszakban érdemes vadászni elsősorban?
Az ebéd utántól délutánig terjedő időszakot már próbáltuk, nem rossz, csak érdeklődnék, hogy mondjuk érdemes-e hajnalban/napfelkeltekor kimenni egy jobb eredmény reményében. (vendégeket vinnénk ezért kéne a tuti tipp!  Mosolyog )

Szia!

Egyszer próbálkoztunk reggel, délelőtt! Üres volt, alig mozgott.

Nálam ami tuti bevált az a 14:00-tól 18:00-ig időszak.
Lehet, hogy azért gyengébb még a húzás, mert korán van, nálunk ez a tapasztalat!

 Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #349 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 10:06:10 »

Gerlézők!

Faluból/városból szotyolára kihúzó gerlékre melyik napszakban érdemes vadászni elsősorban?
Az ebéd utántól délutánig terjedő időszakot már próbáltuk, nem rossz, csak érdeklődnék, hogy mondjuk érdemes-e hajnalban/napfelkeltekor kimenni egy jobb eredmény reményében. (vendégeket vinnénk ezért kéne a tuti tipp!  Mosolyog )
Roli!
Nálunk általában nagyon jól működik a hajnal/reggel, de örök érvényű igazság nincs. Volt, hogy a napi teríték 70 %-át reggel lövettük, és volt olyan is, hogy gyakorlatilag betliztünk és a délután hozta az eredményt.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #350 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 17:09:58 »

Roli!
Nálunk általában nagyon jól működik a hajnal/reggel, de örök érvényű igazság nincs. Volt, hogy a napi teríték 70 %-át reggel lövettük, és volt olyan is, hogy gyakorlatilag betliztünk és a délután hozta az eredményt.
 Emelem

Hát igen ettől félek én is...
Eddig a délutánok mondjuk úgy 17 óráig jók - elfogadhatóak - voltak, de reménykedem hátha a reggel jobb lenne.
No szombaton kiderül majd. Kacsint
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #351 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 17:53:54 »

No szombaton kiderül majd. Kacsint
Egy kalappal hozzá!
Nálunk vasárnap kezdődik, ha minden igaz hollandok jönnek.
Viszont nagyon borúlátó vagyok. Határozottan ki merem jelenteni, hogy a vadőrünket leszámítva én vagyok legtöbbet kint, de egyetlen szűk napraforgócsíkot leszámítva nem látok ideális helyet. Mindenhol csak kukorica és búzatarló... Gerlénk-örvösünk sincs annyi, mint kellene lennie. Egyértelműen most üt vissza a tavalyi év. Valahol írtam itt, hogy gyakorlatilag az összes lőtt madarunk öreg volt. Lövettük a törzsállományt. Itt az eredménye. És tavaly voltak olyanok, akik akartak még vadásztatni. No comment. Pedig jól tudtuk, hogy az időjárás mit művelt a szaporulattal.
Mindegy, lehet, hogy csak én vagyok túl pesszimista.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #352 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:28:28 »

Gerlézők!

Faluból/városból szotyolára kihúzó gerlékre melyik napszakban érdemes vadászni elsősorban?
Az ebéd utántól délutánig terjedő időszakot már próbáltuk, nem rossz, csak érdeklődnék, hogy mondjuk érdemes-e hajnalban/napfelkeltekor kimenni egy jobb eredmény reményében. (vendégeket vinnénk ezért kéne a tuti tipp!  Mosolyog )

Véleményem szerint területeként változó. Van-e magtár a közelben, hol éjszakáznak, hol vannak jó napraforgó táblák, beszálló és átszálló helyek. Voltam már olyan helyen ahol egész nap forognak, volt hol a napraforgó tábla és a Mezőszolg magtározója között leginkább csak délután indultak meg, akkor is egy vonalon, nagy csapatokban.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #353 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 20:52:16 »

Az idei évünk meglehetősen borzasztóra sikerült balkáni gerle/örvös galamb fronton. Már jó előre sejteni lehetett, hogy nem lesz egyszerű az ezévi gerléztetés. A naprafogótáblák a lehető legrosszabb helyen voltak, a tavalyi szaporulatkimaradás is keményen visszaütött. A külföldiekkel a töredékét tudtuk csak lövetni a múlt évinek.
Viszont szeptember 15-én és 17-én vendégül láthattam két vadászbarátomat. A teríték szerény volt, de a számomra kedves emberek társaságában eltöltött idő legszebb vadásznapjaim közé sorolta ezt a két délutánt.

Szerda:



Szombaton kegyesebb volt hozzánk Diana. Lajos barátom (két év ozorai vendégvadászatom után fogadta el a meghívást!!!) meglőtte első balkáni gerléjét és örvösét. Végre megsuhogtathattam én is a pálcát felette! Kislányom szintén szorgalmasan pufogtatott egész délután a - szerinte "igazi" - játékpuskájával. Így neki is kijárt az "avatás".



Kívánok mindenkinek hasonló csodákat!
 Emelem



Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #354 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 21:38:19 »

 Emelem Emelem Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #355 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 21:53:22 »

Gratulálok a szép élményekhez!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #356 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 21:04:21 »

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #357 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 13:36:26 »

Köszönöm!
 Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #358 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 21:10:56 »

Senkit sem sikerült gerlézésre csábítani a hétvégén. Volt kinek munka jött közbe, volt aki nem szeret, volt akihez vendégek jöttek. Végül egyedül maradtam. Délután háromkor még javában kávézgattam, aztán egyszer csak kattant egyet a hülyebogár a fejemben. Pillanatok alatt összapakoltam, beírtam, aztán kirobogtam a "hegyre". A napraforgót már mindenhol levágták, de a tarlóban bíztam egy kicsit. A legtutibb hely azonban olyan üres volt, mint a sivatag. Továbbhajtottam egy eldugott, kb fél hektáros szotyitábla felé. Sejtettem, hogy az amúgy nem túl forgalmas kistábla még szomorúbb képet fog mutatni. Aztán leesett az állam. A drótokon százával ült a balkáni gerle, keveredve töménytelen parlagi galambbal. Egyszerűen nem hittem a szememnek.
Megembereltem magam: nem kezdtem egyből vad pufogtatásba, hanem szépen kipakoltam, lesétáltam előzőleg kiválasztott leshelyemre, aztán...
Sajnos minden kiránduló aznapra ezt a helyet szemelte ki magának. Nem kevés bosszúságot okoztak azzal, hogy nagyon leszűkítették a biztonságos lőirányokat. Egyáltalán nem zavartatták magukat, én meg rágtam a kefét, amikor a legjobban repülő madarakat kellett lövés nélkül eleresztenem. Az mondjuk jól esett az érzékeny, megbántott kis lelkemnek, amikor egy bukósisak nélküli motoros tininindzsa ijedten húzta be fejét a lövés hangjára, majd rémülten tekingetett körül...  Nyihi
A zavaró körülmények ellenére csodás két órát töltöttem kint. A labim is tette a dolgát, ahogy kell. Egy szárnyazottat viszont nem talált meg. A vadászat befejeztével még egyszer megpróbáltam megkerestetni vele. Percekig zörgött a félembernyi gazos tarlón, aztán egyszer csak megjelent és hozott nekem egy... egeret. Így akart kompenzálni. Csak kapkodtam a levegő után. Csak ennyit tudtam meghatódottságomban odanyögni neki: "Köszönöm kiskutyám! Az emberek túlnyomó részénél különb vagy..." Még most is beleborzongok...



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #359 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 13:51:38 »

 Igen Emelem

Az egér még mindig jobb, mint a szárnyazott kacsa, helyett a süni... Ördög Röhög Röhög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: