Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1137995 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #270 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 14:20:42 »

Köszönöm nektek a hányós ikont. Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #271 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 14:23:57 »

Köszönöm nektek a hányós ikont. Bion Bion

Ilyen történetért és látványért, bár mikor előhozzuk!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 14:36:58 »

Köszönöm nektek a hányós ikont. Bion Bion

Ilyen történetért és látványért, bár mikor előhozzuk!

Valóban nem szép dolog ez és mentegetni sem akarom a KJG atyját de:

- Ausztráliában egy kicsit másképpen értelmezik a vadászat fogalmát, mint mi. Ott nem vadászank, hanem aratnak, senkinek eszébe nem jut megütközni a helikopterrel lőtt kengurun. Ezek a vadszamarak (meg a többi félig-meddig elvadult háziállat) egyébként is olyan károkat okoznak ott, hogy ha Lutz Möller az összeset kiírtja, akkor valószínűleg Canberra főutcáján hordják körbe és megkapja azonnal az állampolgárságot, személyesen a környezetvédelmi minisztertől (mellesleg a Midnight Oil egykori énekese  Vigyorog )

- Ahhoz, hogy egy lőszer jól működjön, ki kell próbálni, márpedig ez a puding esetében az evés, vadászlövedéknél pedig a vadon élő állat terítékre hozása. Erre ez a "kis tesztecske" tökéletesen megfelel. Nagy referenciacsoport, szívós állatok, realisztikus körülmények sok heti csúszás-mászás nélkül.

Az más kérdés, hogy a honlapján nem kellett volna ezzel eldicsekednie, főleg nem egy olyan lövedék esetében, amit Európában, pláne Németországban akar árulni.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #273 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 14:50:25 »

Köszönöm nektek a hányós ikont. Bion Bion

Ilyen történetért és látványért, bár mikor előhozzuk!

Valóban nem szép dolog ez és mentegetni sem akarom a KJG atyját de:

- Ausztráliában egy kicsit másképpen értelmezik a vadászat fogalmát, mint mi. Ott nem vadászank, hanem aratnak, senkinek eszébe nem jut megütközni a helikopterrel lőtt kengurun. Ezek a vadszamarak (meg a többi félig-meddig elvadult háziállat) egyébként is olyan károkat okoznak ott, hogy ha Lutz Möller az összeset kiírtja, akkor valószínűleg Canberra főutcáján hordják körbe és megkapja azonnal az állampolgárságot, személyesen a környezetvédelmi minisztertől (mellesleg a Midnight Oil egykori énekese  Vigyorog )

- Ahhoz, hogy egy lőszer jól működjön, ki kell próbálni, márpedig ez a puding esetében az evés, vadászlövedéknél pedig a vadon élő állat terítékre hozása. Erre ez a "kis tesztecske" tökéletesen megfelel. Nagy referenciacsoport, szívós állatok, realisztikus körülmények sok heti csúszás-mászás nélkül.

Az más kérdés, hogy a honlapján nem kellett volna ezzel eldicsekednie, főleg nem egy olyan lövedék esetében, amit Európában, pláne Németországban akar árulni.
Meg nyomatékkal kinyilatkozni, hogy kollégájával ellentétben ő nagyon élvezte a dolgot....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #274 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 14:52:33 »

Látva a reakciókat, marketing szempontból ezzel az egy tudósítással több év munkáját rombolta le...
Dehát ez LM ügye és baja.  Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #275 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 15:01:45 »

Köszönöm nektek a hányós ikont. Bion Bion

Ilyen történetért és látványért, bár mikor előhozzuk!

Valóban nem szép dolog ez és mentegetni sem akarom a KJG atyját de:

- Ausztráliában egy kicsit másképpen értelmezik a vadászat fogalmát, mint mi. Ott nem vadászank, hanem aratnak, senkinek eszébe nem jut megütközni a helikopterrel lőtt kengurun. Ezek a vadszamarak (meg a többi félig-meddig elvadult háziállat) egyébként is olyan károkat okoznak ott, hogy ha Lutz Möller az összeset kiírtja, akkor valószínűleg Canberra főutcáján hordják körbe és megkapja azonnal az állampolgárságot, személyesen a környezetvédelmi minisztertől (mellesleg a Midnight Oil egykori énekese  Vigyorog )

- Ahhoz, hogy egy lőszer jól működjön, ki kell próbálni, márpedig ez a puding esetében az evés, vadászlövedéknél pedig a vadon élő állat terítékre hozása. Erre ez a "kis tesztecske" tökéletesen megfelel. Nagy referenciacsoport, szívós állatok, realisztikus körülmények sok heti csúszás-mászás nélkül.

Az más kérdés, hogy a honlapján nem kellett volna ezzel eldicsekednie, főleg nem egy olyan lövedék esetében, amit Európában, pláne Németországban akar árulni.
Meg nyomatékkal kinyilatkozni, hogy kollégájával ellentétben ő nagyon élvezte a dolgot....

Na igen...

"marketing szempontból ezzel az egy tudósítással több év munkáját rombolta le..." A szemeben mindenképp. Ettől a KJG még lehet jó, de nekem most már mindig EZ is egy kicsit eszembe fog jutni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 16:57:48 »

Sajnos németül ezen a szinten nekem nem megy, de a képek elegek voltak.
Én már azt sem tudom megérteni, hogy hogyan van "gyomra" meglőni valakinek egy zebrát...mert az is olyan mint egy ló, csak csíkos.
Lófélére én puskát emelni nem bírnék - persze ez én vagyok, más meg másmilyen.
Csak nekem az nem fér ezzel össze, hogy nem is olyan sok évekkel ezelőtt még ezek a jószágok csináltak minden nehéz/sz.r munkát az ember helyett...ma meg már vadásznak rá.
Na jó, nem lóra hanem lófélére, vagy szamárfélére.
...vagy mivan, tán afrikai, vagy más egyéb szívós vadra nincs pénz, ócsó megoldás kellett???
Tessék, itt van... :-\

Nem akrok én ezzel senkit sem megbántani, de már olvasmányaim során sem szerettem azokat a részeket, amikor X afrikander kijelentette lepuffantott egy zebrát csalinak...persze mások vagyunk.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 17:01:02 »

Lófélére én puskát emelni nem bírnék - persze ez én vagyok, más meg másmilyen.

Ahogy Édesapám - aki valaha versenyszerűen lovagolt - mondaná: "Embert nem eszem, tehát lovat sem."
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #278 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 17:03:05 »

"Ahogy Édesapám - aki valaha versenyszerűen lovagolt - mondaná: "Embert nem eszem, tehát lovat sem." "
 Igen Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 21:16:59 »

Szevasz Jani!

Én gyanítom, hogy csak szivatta a nőt... szőke volt (a nő)?

(a választ már a Csevegőbe várom, ne itt offoljunk...  Kacsint )
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #280 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 09:56:09 »

Boccs a nem túl jó minuségu képekért,de azért a lényeg talán látszik.
9,3-as H-Mantel agyagfoldbol kiásva.Az elso puha részbol elég jól frocsog az ólom,a hátsó zárt pedig egyben marad.Nyíltabb terepen,ahol nincs akadály,szerintem egy igen jó konstrukció.







 
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #281 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 10:03:26 »

Boccs a nem túl jó minuségu képekért,de azért a lényeg talán látszik.
9,3-as H-Mantel agyagfoldbol kiásva.Az elso puha részbol elég jól frocsog az ólom,a hátsó zárt pedig egyben marad.Nyíltabb terepen,ahol nincs akadály,szerintem egy igen jó konstrukció.

 

A H- Mantel valóban jó konstrukció nyílt terepen. Nagyon jól dolgozik ha nincs előtte akadály, ezt én is hallottam már több vadásztól, de nagyon oda kell figyelni a lőirányra, mert egy belógó ág és rögtön csúnya sebzés vagy jobb esetben hibázás lesz belőle.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 15:51:26 »

Én H-mantelből ilyen maradványokat sosem láttam, igaz eddig csak 3 db-ot láttam.
Azok mind kivétel nélkül köpeny nélküli "hengerek" voltak (a hátsó rész), mely hengerek alig deformálódtak kalibernél nagyobb méretűre. (7x64, 30-06)
Érdekes, mert így sokkal jobbat mutat... Igen
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #283 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 16:12:12 »

Az általam kisért vendég két bikájából egyik lövés sem jött ki.Mindkettő áthaladt a testen,és valahol a combban álltak meg.A testek leadásra mentek,így sajna nem tudtam kioperálni a skulókat.A fegyver egy krieghoff drilling volt nagyon rövid,55 cm-es csővel.(2x12/70-9.3x74R)
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #284 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:38:33 »

Boccs a nem túl jó minuségu képekért,de azért a lényeg talán látszik.
9,3-as H-Mantel agyagfoldbol kiásva.Az elso puha részbol elég jól frocsog az ólom,a hátsó zárt pedig egyben marad.Nyíltabb terepen,ahol nincs akadály,szerintem egy igen jó konstrukció.
Szia!
Ne haragudj a kérdésért, de ezek biztosan H-mantel maradványtestek? Wetzlarhoz hasonlóan eddig én is csak egyben maradt hengeres hátsórészt láttam H-mantelből. Vagy lehet, hogy földbe lőve másképp alakul? ???
Üdv.



 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 22. - 19:55:16 írta Viktor » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: