Oldalak: 1 ... 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 [1432] 1433 1434 1435 1436 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2762863 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #21465 Dátum: 2022. április 18. - 11:28:49 »

Horridó!   Pyrus!   Emelem

Gratulálok Igen Emelem Emelem!

Valamelyiketek megírhatná, hogy ezek milyen állatok! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21466 Dátum: 2022. április 28. - 18:49:07 »

Gratulálok a sikeres elejtőknek Emelem  Emelem!

Nekem is kijutott a sikerből, megosztom veletek:

Süldők

Április 13.
Nyaggatott a Legény, hogy kimehetnénk este nézelődni, „hisz velem még disznót nem is lőttél”. A kedvezőnek ígérkező időjárási viszonyok, s a növekvő Hold is erősen mellé állt, illetve feléje húzott.
Már otthon kigondoltuk lehetséges leshelyünket, többet is, aztán a többi majd úgyis a beírókönyvnél realizálódik. Szerencsénk volt, elsőnek érkeztünk. Gyors dokumentáció, autózás, felszerelkezés. Ott a messzi távolban a tükör mellett talán látható is leshelyünk:



Ballagtunk is odáig a repce művelősorán jó negyed órát. A növényzet még csak térdig ér, köszönhetően a csípős éjszakáknak. Útközben fiatal, letisztított hatos bakot távcsövezünk, szemezünk
egymással alig száz méterre, majd közeledtünkre jobbnak látja az erdőbe való beváltást. Megérkezünk. Nyugodtan elhelyezkedünk, és figyeljük az erdő szélét. Lassan őzek jönnek a repcére, innen is, onnan is. Nyugodtan vacsoráznak. Még a lemenő nap sugarainál megjelenik kettő fiatal bika, ők is repcére vágynak. Mostanában nem is láttam ennyi nagyvadat egy kimenetel során, Legény is örömmel nézi a
szarvasokat. Lassan tíz óra, de az erdei úton még csak mezei nyulakat láttunk. Sebaj, várjunk tovább és bizakodjunk. Legény még optimista, én meg inkább realista😊. Ha jobban belegondolok, lassan öt éve lesz már,
hogy a saját területünkön disznót sikerült elejtenem! Valahogy idegenben szerencsésebb vagyok velük, no de nem panasz ez, hiszen túl sokat hazai pályán nem is jártam utánuk…
Halk neszezést követően megjelenik egy disznó feje az erdei út szélén! Azt már a puska távcsövében figyelem, ahogy átfut az úton, majd kicsivel nagyobb társa követi. A szelünk továbbra is jó, Legény olyan vadászlázat kap, hogy majdnem leráz minket a lesről! Lassan nyugszik csak meg, izgul alaposan. Jól van ez így. Eltelik negyed óra is, mire újból látjuk őket. Jóval messzebb jönnek kis az útra, de felénk tartanak. Süldők. A kisebbet figyelem, de még nem alkalmas lövésre a helyzet.
Lassan, de fogy a távolság. Egy pillanat alatt ugrik a nagyobb jobbra, a kisebb balra! Mi történhetett? Nem tudjuk meg. Vagy húsz perc után mutatkozik csak balról a kisebb, de alig ötven méterre, nem is sokat várok,
meglövöm. Bicikliző lábai egyre lassulnak, míg végleg el nem csendesedik. Megvan hát, el sem akarom hinni, jólesően köszönöm meg az Égieknek! Együtt örömködünk a Legénnyel és adjuk meg a végtisztességet ennek a gyönyörű emse süldőnek:



Április 20 - 21.
Vendégségben vagyunk kedves Barátunknál, otthonunktól pár száz kilométerre. Sok kedves emlék színhelye ez a terület, ismét bizakodva várjuk az esti kimenetelt. Eső is volt napközben, valószínűleg korán mozdulni fog a vad.  Alig, hogy elfoglalom a leshelyem, megjelenik egy gím tehén, tavalyi borjújával együtt. Na szépen vagyunk, puska letámasztva a sarokban és még be sem vagyok töltve! Gyászos és hangos próbálkozásomra határozottan elvonulnak a rejteket nyújtó sűrűbe. Most nekik és nekem ez volt megírva. Hamarosan megelevenedik a sűrű, disznó hangok közelítenek felém, kitódulnak a malacok, kettő hasonszőrű kocával. Világos van még, nemrég hallatszott az este nyolc órai harangszó. Hiába, ahol nyugalom, folyamatos etetés, víz és rejtek is van… Negyed órája esznek, amikor a hátam mögül emberi veszekedés hangját hallgatjuk. A malacok zavartalanul esznek, majd egyik koca hangos fújását követve elvonul a konda. Nem is jön lőhető vad már, így pár óra várakozás után bemegyünk. Fekete és borult ez az éjszaka.
A másnap este egy másik lesen talál, itt is jönnek nagyobb malacok törzs kocákkal, nekik a hirtelen támadt és kevergő szél fúj visszavonulót. Itt bizakodóbb vagyok, mert már nagyon csillagos ég boltban várom őket.
De hiába, nem értek oda. Így tovább állunk. Pár napos a vetésre megyünk, tavaly kukorica termett itt. Rengeteg a túrás. A lesre felérve észreveszem, hogy a horizonton tőlem pár száz méterre disznók mozognak. A haditerven gondolkodom, ezalatt a disznókon túlról visító motorral erőgép közelít felénk. Az erős led fényszórói fényében majdnem harminc disznót számlálok, melyek a gép közeledtére meggyorsulva visszaváltanak a rejtekhelyükre. Sebaj, még nincs fent a fogyó hold, így mindenképp lámpát kellett volna használnom, ezt a fajta vadászatot meg már ha tehetem, egyre jobban kerülöm. Pár óra eltelik, lesz ezüstös holdfény, de egyenlőre üres a táj. Mígnem végre sorolnak kifele a süldők! Nyolcan vannak, igyekeznek felfele a dombra. Túrnak, de lassan haladnak is. Hálózsákból ki, amilyen gyorsan és halkan csak tudok, lefele a létrán.  Mintha tengerparton járnék, úgy süpped alattam a föld, most aztán halkan tudom lopni a távot… Változó sikerrel közelítek, van köztük egy nyegle babos, őt szeretném terítékre hozni. De valahogy mindig mások által takarva, túlsó szélen oldalaz, így alkalmasabbat kell választani. Elkezd felém futni egy, majd megáll túrni, már lövöm is, hisz alig van negyven méterre. Tűzben rogyott a kis kansüldő! A többiek persze elfutnak és beváltanak a sűrűbe.
Levett kalappal lépek mellé, megsimogatom, köszönetet mondok neki és a „megfoghatatlannak” , s mélázva nézem a Holdat..

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21467 Dátum: 2022. Május 02. - 21:19:42 »

Gratulálok a sikeres elejtőknek Emelem  Emelem!

Nekem is kijutott a sikerből, megosztom veletek:

Süldők

Április 13.
Nyaggatott a Legény, hogy kimehetnénk este nézelődni, „hisz velem még disznót nem is lőttél”. A kedvezőnek ígérkező időjárási viszonyok, s a növekvő Hold is erősen mellé állt, illetve feléje húzott.
Már otthon kigondoltuk lehetséges leshelyünket, többet is, aztán a többi majd úgyis a beírókönyvnél realizálódik. Szerencsénk volt, elsőnek érkeztünk. Gyors dokumentáció, autózás, felszerelkezés. Ott a messzi távolban a tükör mellett talán látható is leshelyünk:



Ballagtunk is odáig a repce művelősorán jó negyed órát. A növényzet még csak térdig ér, köszönhetően a csípős éjszakáknak. Útközben fiatal, letisztított hatos bakot távcsövezünk, szemezünk
egymással alig száz méterre, majd közeledtünkre jobbnak látja az erdőbe való beváltást. Megérkezünk. Nyugodtan elhelyezkedünk, és figyeljük az erdő szélét. Lassan őzek jönnek a repcére, innen is, onnan is. Nyugodtan vacsoráznak. Még a lemenő nap sugarainál megjelenik kettő fiatal bika, ők is repcére vágynak. Mostanában nem is láttam ennyi nagyvadat egy kimenetel során, Legény is örömmel nézi a
szarvasokat. Lassan tíz óra, de az erdei úton még csak mezei nyulakat láttunk. Sebaj, várjunk tovább és bizakodjunk. Legény még optimista, én meg inkább realista😊. Ha jobban belegondolok, lassan öt éve lesz már,
hogy a saját területünkön disznót sikerült elejtenem! Valahogy idegenben szerencsésebb vagyok velük, no de nem panasz ez, hiszen túl sokat hazai pályán nem is jártam utánuk…
Halk neszezést követően megjelenik egy disznó feje az erdei út szélén! Azt már a puska távcsövében figyelem, ahogy átfut az úton, majd kicsivel nagyobb társa követi. A szelünk továbbra is jó, Legény olyan vadászlázat kap, hogy majdnem leráz minket a lesről! Lassan nyugszik csak meg, izgul alaposan. Jól van ez így. Eltelik negyed óra is, mire újból látjuk őket. Jóval messzebb jönnek kis az útra, de felénk tartanak. Süldők. A kisebbet figyelem, de még nem alkalmas lövésre a helyzet.
Lassan, de fogy a távolság. Egy pillanat alatt ugrik a nagyobb jobbra, a kisebb balra! Mi történhetett? Nem tudjuk meg. Vagy húsz perc után mutatkozik csak balról a kisebb, de alig ötven méterre, nem is sokat várok,
meglövöm. Bicikliző lábai egyre lassulnak, míg végleg el nem csendesedik. Megvan hát, el sem akarom hinni, jólesően köszönöm meg az Égieknek! Együtt örömködünk a Legénnyel és adjuk meg a végtisztességet ennek a gyönyörű emse süldőnek:



Április 20 - 21.
Vendégségben vagyunk kedves Barátunknál, otthonunktól pár száz kilométerre. Sok kedves emlék színhelye ez a terület, ismét bizakodva várjuk az esti kimenetelt. Eső is volt napközben, valószínűleg korán mozdulni fog a vad.  Alig, hogy elfoglalom a leshelyem, megjelenik egy gím tehén, tavalyi borjújával együtt. Na szépen vagyunk, puska letámasztva a sarokban és még be sem vagyok töltve! Gyászos és hangos próbálkozásomra határozottan elvonulnak a rejteket nyújtó sűrűbe. Most nekik és nekem ez volt megírva. Hamarosan megelevenedik a sűrű, disznó hangok közelítenek felém, kitódulnak a malacok, kettő hasonszőrű kocával. Világos van még, nemrég hallatszott az este nyolc órai harangszó. Hiába, ahol nyugalom, folyamatos etetés, víz és rejtek is van… Negyed órája esznek, amikor a hátam mögül emberi veszekedés hangját hallgatjuk. A malacok zavartalanul esznek, majd egyik koca hangos fújását követve elvonul a konda. Nem is jön lőhető vad már, így pár óra várakozás után bemegyünk. Fekete és borult ez az éjszaka.
A másnap este egy másik lesen talál, itt is jönnek nagyobb malacok törzs kocákkal, nekik a hirtelen támadt és kevergő szél fúj visszavonulót. Itt bizakodóbb vagyok, mert már nagyon csillagos ég boltban várom őket.
De hiába, nem értek oda. Így tovább állunk. Pár napos a vetésre megyünk, tavaly kukorica termett itt. Rengeteg a túrás. A lesre felérve észreveszem, hogy a horizonton tőlem pár száz méterre disznók mozognak. A haditerven gondolkodom, ezalatt a disznókon túlról visító motorral erőgép közelít felénk. Az erős led fényszórói fényében majdnem harminc disznót számlálok, melyek a gép közeledtére meggyorsulva visszaváltanak a rejtekhelyükre. Sebaj, még nincs fent a fogyó hold, így mindenképp lámpát kellett volna használnom, ezt a fajta vadászatot meg már ha tehetem, egyre jobban kerülöm. Pár óra eltelik, lesz ezüstös holdfény, de egyenlőre üres a táj. Mígnem végre sorolnak kifele a süldők! Nyolcan vannak, igyekeznek felfele a dombra. Túrnak, de lassan haladnak is. Hálózsákból ki, amilyen gyorsan és halkan csak tudok, lefele a létrán.  Mintha tengerparton járnék, úgy süpped alattam a föld, most aztán halkan tudom lopni a távot… Változó sikerrel közelítek, van köztük egy nyegle babos, őt szeretném terítékre hozni. De valahogy mindig mások által takarva, túlsó szélen oldalaz, így alkalmasabbat kell választani. Elkezd felém futni egy, majd megáll túrni, már lövöm is, hisz alig van negyven méterre. Tűzben rogyott a kis kansüldő! A többiek persze elfutnak és beváltanak a sűrűbe.
Levett kalappal lépek mellé, megsimogatom, köszönetet mondok neki és a „megfoghatatlannak” , s mélázva nézem a Holdat..



Bandi!
 Igen  Tiszta lövéseket is kaptak.  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #21468 Dátum: 2022. Június 28. - 14:13:38 »

 Emelem

Idei első gesznyóm.  Vigyorog Táncol
Egy egész éjszakás kinntlét után, hajnalban egy művelőnyomban sikerült 60m-re rácserkelni.





 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21469 Dátum: 2022. Június 28. - 19:04:53 »

Emelem

Idei első gesznyóm.  Vigyorog Táncol
Egy egész éjszakás kinntlét után, hajnalban egy művelőnyomban sikerült 60m-re rácserkelni.


 Wave


Gratulálok Anti, szép kis kani, lehet neki örömködni Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21470 Dátum: 2022. Június 28. - 20:25:04 »

Emelem

Idei első gesznyóm.  Vigyorog Táncol
Egy egész éjszakás kinntlét után, hajnalban egy művelőnyomban sikerült 60m-re rácserkelni.





 Wave


👍👍
Node hol van ebben 9,3-as lik?  Nem úgy fagyott ez oda az éjjel? Ördög Ördög Röhög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #21471 Dátum: 2022. Június 28. - 20:55:47 »

Gratula Anti szomszéd!
 Emelem

Ennek mêg van foga is. Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #21472 Dátum: 2022. Június 28. - 21:53:07 »

Gratulálok Anti! Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #21473 Dátum: 2022. Június 28. - 22:38:24 »

Gratulálok Anti!  Emelem  Persze belül esz ám az íz az irigységtől. Nem csoda, több másfél évnél, hogy élő, egêszséges disznót láttam.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #21474 Dátum: 2022. Június 29. - 06:10:28 »

Gratulálok Anti Piál Én nem irigykedem, sajnálkozom, több mint egy éve nem láttam, nem hogy lőjek disznót Rííí
Naplózva

Üdv Chris
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #21475 Dátum: 2022. Június 29. - 08:29:15 »

👍👍
Node hol van ebben 9,3-as lik?  Nem úgy fagyott ez oda az éjjel? Ördög Ördög Röhög

 Röhög
Nem volt azért annyira hideg.  Vigyorog
Egyébként 9,5-ös lik (.376 Steyr) volt rajta, és a kimenetnél csak kalibernyi.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21476 Dátum: 2022. Augusztus 04. - 15:24:56 »

Disznó a tökben…..ebben van 9,3-as lik.  Ördög kilövés nincs. Elnyelte a teljes tötést. Kacsint




Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21477 Dátum: 2022. Augusztus 04. - 21:49:55 »

Disznó a tökben…..



Gratulálok Hansi Emelem, szép kis kani Wildboar
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #21478 Dátum: 2022. Augusztus 07. - 10:46:56 »

 Emelem

 Taps Piál
 
Naplózva

Üdv Chris
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #21479 Dátum: 2022. Augusztus 11. - 11:59:59 »

 Emelem

A tökéletes vadászélmény:

Vaksötétben lesről, szórón, céltechnikával, űberbrutállegújabbmagnum kaliberrel agyongolyózott bármekkora disznó...

Vs.

Holdvilágnál, tarlón, kukorica széleken cserkelve, múlt előtti századból származó puskával és kaliberrel, lámpa nélkül, világítópont nélküli távcsővel, szabadkézből meglőtt süldelék.

-Én az utóbbira szavazok.  Kacsint Vigyorog









 Táncol

Csak az a kár, hogy ebben a hüle ASP-s világban nem lehet hazavinni a finom kis gesznyót.  Rííí

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 [1432] 1433 1434 1435 1436 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: