Oldalak: 1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792667 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7515 Dátum: 2021. Szeptember 21. - 22:29:53 »

Nem hiszem, hogy a Jimny-vel ne lehetne egy csónakot vontatni.  Én nyolc évig húztam egy lakókocsit az Ignis-szel (4x4) és nem csak kövesúton. Bejártam vele a fél országot. Most van benne 320 ekm és még az általános szervizelésen kívül javítva nem volt!  Szerintem a Jimny annál többet tud!


 Latttam Jimnyt, de utana  kotni valamit vontatni orszaguton szerintem felelmetes (egy kis motorbicikli trailert esetleg) Az Ignist nem ismerem a guglin  lattam, olyan Suzuki Swift ktg. gondolom, es ha te ezzel lakokocsit huztal akkor
 Emelem.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7516 Dátum: 2021. Szeptember 23. - 10:37:47 »

Latttam Jimnyt, de utana  kotni valamit vontatni orszaguton szerintem felelmetes (egy kis motorbicikli trailert esetleg) Az Ignist nem ismerem a guglin  lattam, olyan Suzuki Swift ktg. gondolom, es ha te ezzel lakokocsit huztal akkor
 Emelem.

Mák, ne a kanadai lakókocsiméretekben gondolkodj!
Ami képeket felteszel időnként a nálatok divatos, keréken guruló, négylakásos apartmanokról, ahhoz képest egy itteniek csak csigaházak.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7517 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 00:58:20 »

Mák, ne a kanadai lakókocsiméretekben gondolkodj!
Ami képeket felteszel időnként a nálatok divatos, keréken guruló, négylakásos apartmanokról, ahhoz képest egy itteniek csak csigaházak.

Nem, nem ezekre gondoltam: (de Ignis-el vontatni)







....na, ez szerenyebb:


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #7518 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 04:40:44 »

Nem, nem ezekre gondoltam: (de Ignis-el vontatni)






Na kb ekkora lehet az Ignis na nem az a  két kipufogós valami ha nem ami középen van.  Kacsint Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #7519 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 12:55:17 »

Nem, nem ezekre gondoltam: (de Ignis-el vontatni)







Az arányokat kell nézni. Egy Ignis cca. 1 tonna Attila nélkül, Attilával 1.15 Ördög
A lakókocsi amit húz szvsz. nincs 600 kiló.
Amiket felraktál, ott a full size pickup 2.5-3 tonna(ezt találtam a neten:"The average weight of full-size pickup trucks is 5000 lbs"), a lakókocsi meg a hajó külön-külön legalább 2 tonna, úgyhogy jócskán többet húz a saját súlyához képest mint Attila az Ignissel vagy amit Voldi húzna egy Jimnyvel(az Ő csónakja is kisebb egy "kicsit" mint amit belinkeltél Ördög)
Ez a pickupos vontatás ez hogy működik, van valami forgózsámoly szerűség a platóra szerelve, vagy vonóhoroggal húznak csak a képen nem látszik?
Amúgy ez nagyon tetszik, hogy lakókocsi és mögötte a csónak. Mondjuk nem európai utakra van kitalálva, szvsz. itt nem is engedélyeznék. Csak belegondolok amikor a macedón határőr lezárja előttem a sávot és ezzel a vontatmánnyal max úgy lehetne átmenni a másikba, hogy letarolom a fél határállomást...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7520 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 13:11:36 »

Jimny-vel húztam már kosaras emelőt, mert kénytelen voltam kollégámtól elkérni egy beavatkozáshoz a tetőn.
Nyilván mindennap nem tenném ezt, de a közel 1 tonnás kosarast simán elbírta, persze a fékutat és a sebességet okosan kellett megválasztani, mert amikor fékre léptem, picit tovább tartott a megállás/lassítás.  Ördög
A házunknál pedig használtam a 4WD L-t és minden erőlködés nélkül felhúztam a meredek emelkedőn.
Remek egy gépezet, még akkor is ha egy kis pöcsnek néz ki.  Ördög
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7521 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 14:26:48 »


Na kb ekkora lehet az Ignis na nem az a  két kipufogós valami ha nem ami középen van.  Kacsint Ördög

Mondjuk az a háromtengelyes, duplahúzó sem ilyesmire való eredetileg. Annak ez a vontatmány semmi. De kétségtelenül tökjó szerelvény így egyben. Mondjuk útdíjat sem szeretnék utána fizetni. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7522 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 15:20:01 »

Boar
Az 5- 6 ezer fontos full size pick upok azok a  sima benzines V6 V8,-ok  (Pld a Ford F150 szeria es hasonloak mint. Ram, GMC stb)  Ezek elhuznak kozepes nagysagu trailereket egyszeru vonohorgon. De az igazi nagy lakokocsikat azokat mar diesel full size pick upok huzzak. Pld F250-350  GM Duramax 6.2 L Diesel, Ram  Cummins turbo Diesel pick upok.
E pic upok sulya mar nem 5 ezer font hanem 10 ezer es a folott es vontato kepesseguk 15 ezer es 35 ezer font korul mozog.
Az extra nagy lakokocsi vontatas igy tortenik, ezt a szerkezetet kell beszerelni a truckba. De a zome lakokocsi vontatasoknak vonohorgon tortenik kozepes nagysagu lakokocsikkal.




Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7523 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 15:33:56 »

Mondjuk az a háromtengelyes, duplahúzó sem ilyesmire való eredetileg. Annak ez a vontatmány semmi. De kétségtelenül tökjó szerelvény így egyben. Mondjuk útdíjat sem szeretnék utána fizetni. Ördög

Es eleg sokat latni beloluk. Belul gyonyoruek akar a truck akar a vontatmany. Szerintem az utdij nem sokat erdekli oket Mosolyog



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7524 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 15:41:42 »

Az arányokat kell nézni. Egy Ignis cca. 1 tonna Attila nélkül, Attilával 1.15 Ördög
A lakókocsi amit húz szvsz. nincs 600 kiló.
Amiket felraktál, ott a full size pickup 2.5-3 tonna(ezt találtam a neten:"The average weight of full-size pickup trucks is 5000 lbs"), a lakókocsi meg a hajó külön-külön legalább 2 tonna, úgyhogy jócskán többet húz a saját súlyához képest mint Attila az Ignissel vagy amit Voldi húzna egy Jimnyvel(az Ő csónakja is kisebb egy "kicsit" mint amit belinkeltél Ördög)
Ez a pickupos vontatás ez hogy működik, van valami forgózsámoly szerűség a platóra szerelve, vagy vonóhoroggal húznak csak a képen nem látszik?
Amúgy ez nagyon tetszik, hogy lakókocsi és mögötte a csónak. Mondjuk nem európai utakra van kitalálva, szvsz. itt nem is engedélyeznék. Csak belegondolok amikor a macedón határőr lezárja előttem a sávot és ezzel a vontatmánnyal max úgy lehetne átmenni a másikba, hogy letarolom a fél határállomást...

Nem jutnál el odáig. A M3-on már lehet lelőnének a rendőrök. Ilyesmit vontatnak a románok (román románok mielőtt vki félreérti) ukránok csak nem lakókocsi+csónak kombóban, hanem kisteherautó (platóján egy szgk) rúdon másik kisteherautót aminek szintén szgk van a platóján. A két szememmel láttam. Eltelt néhány másodperc mire eldöntöttem, hogy vajon lemaradjak-e vagy előzzem meg ezerrel. Eddig ez a variáció volt a legcifrább. De millió féle van még. Hálistennek mostanában már nem nagyom látni, mert rájuk szálltak a rendőrök.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7525 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 15:52:43 »

Annak ez a vontatmány semmi. De kétségtelenül tökjó szerelvény így egyben. Mondjuk útdíjat sem szeretnék utána fizetni. Ördög

Én még az útdíjat is kifizetném, csak tolatni ne kelljen vele OOO
Naplózva

Jó szelet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7526 Dátum: 2021. Szeptember 24. - 23:46:41 »

Az arányokat kell nézni. Egy Ignis cca. 1 tonna Attila nélkül, Attilával 1.15 Ördög
A lakókocsi amit húz szvsz. nincs 600 kiló.......


Nana! Én csak 91 kg vagyok!  Mosolyog  A lakókocsi amit rángattam 750 kg volt az önsúlya. A forgalmi engedély szerint vontathattam 800 kg. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #7527 Dátum: 2021. Szeptember 25. - 13:12:07 »

Nana! Én csak 91 kg vagyok!  Mosolyog 
Etióp... Röhög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7528 Dátum: 2021. Szeptember 25. - 15:33:01 »

Etióp... Röhög

 :Mosolyog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janika78
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #7529 Dátum: 2022. Február 17. - 20:48:16 »

Jó estét uraim. Hyundai terracan 2,9 crdi-t használ esetleg valaki? Megoszthatná a tapasztalatait. J a meg az automata váltónak van valami hátránya vagy előnye terepen?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: