Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792676 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5070 Dátum: 2015. Október 08. - 15:37:55 »

Hali!
RAV-4-et ismeri valaki behatóbban? Kerestem, de nem sok információt találtam róla.

Arra jó amire kitalálták, sőt nagyon is... De nem mocsarat járni való.
Mikor évjárat, milyen motor???

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5071 Dátum: 2015. Október 08. - 15:55:06 »

Arra jó amire kitalálták, sőt nagyon is... De nem mocsarat járni való.
Mikor évjárat, milyen motor???

 Emelem

Régebbi típusokat nézegetem, amit emberi pénzért meg lehet kapni. 20 éves gépekért sajnálnék milliókat kiadni.
Nem ismerem, milyen a hajtáslánca? Viszkó kuplungos?
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #5072 Dátum: 2015. Október 22. - 12:09:20 »

Üdv mindenkinek!

Gumi kérdésben szeretném a hozzáértők véleményét kikérni. Milyen  MT mintás terepgumit ajánlotok egy toyota  pick upra 80%terepre,ami tényleg jó,viszont amiért még nem veszi le a rendszámot a rendőrbácsi?   
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #5073 Dátum: 2015. Október 22. - 15:48:30 »

Hát ha minta van rajta (mármint legalább 1.5mm) és CE szám is van rajta akkor nem nagyon veszi le . Amúgy pénz függő mert a vállaszték nagy . Ha nincs nagy sár akkor szinte mindegy , ha meg nagysár van akkor meg azért . Ha a pénz nem számít és a futásteljesítmény is fontos akkor BF KM2 , mélysárban van tőlle jobb minta (traktor , baggi , cobra/puma , simex/caiman) de ezek extrém gumik amik vízben , hóban és szárazon sokkal rosszabbak . A terepre érdemesebb ballonosabbat venni és kissebb nyomáson használni . De erről még órákat lehetne pofázni ! Emelem
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #5074 Dátum: 2015. Október 22. - 20:24:07 »

Hát ha minta van rajta (mármint legalább 1.5mm) és CE szám is van rajta akkor nem nagyon veszi le . Amúgy pénz függő mert a vállaszték nagy . Ha nincs nagy sár akkor szinte mindegy , ha meg nagysár van akkor meg azért . Ha a pénz nem számít és a futásteljesítmény is fontos akkor BF KM2 , mélysárban van tőlle jobb minta (traktor , baggi , cobra/puma , simex/caiman) de ezek extrém gumik amik vízben , hóban és szárazon sokkal rosszabbak . A terepre érdemesebb ballonosabbat venni és kissebb nyomáson használni . De erről még órákat lehetne pofázni ! Emelem

Időközben visszaolvasgattam,s Igazándiból nekem sincs sok jó tapasztalatom a KM2vel,sárban nem egyszer hagyott cserben akármit csináltam a guminyomással , A Yokohama Geo Mt mintáját ajánlották helyette,ami másnál bevált. Alacsonyabb árban a cooper discoverer STT mintája se néz ki rosszul, illetve a  gt radial mintája kifejezetten hasonlít a Bfg Km2 re,nem tudom ezeket érdemes e egyáltalán számításba venni. 
Insa turbo lenne jó,de annak az ára horror. Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #5075 Dátum: 2015. Október 22. - 22:32:39 »

Időközben visszaolvasgattam,s Igazándiból nekem sincs sok jó tapasztalatom a KM2vel,sárban nem egyszer hagyott cserben akármit csináltam a guminyomással , A Yokohama Geo Mt mintáját ajánlották helyette,ami másnál bevált. Alacsonyabb árban a cooper discoverer STT mintája se néz ki rosszul, illetve a  gt radial mintája kifejezetten hasonlít a Bfg Km2 re,nem tudom ezeket érdemes e egyáltalán számításba venni. 
Insa turbo lenne jó,de annak az ára horror. Mosolyog

Ha oldalra lejtő földúton sokat jársz, a Geolandar M/T nagy csalódás lesz, oldaltartása nulla (Ford Ranger "elmondása szerint" Mosolyog ). A Discoverer STT-t szeretjük.
Futózott gumiktól óvakodj több okból...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5076 Dátum: 2015. Október 22. - 23:04:08 »

Üdv mindenkinek!

Gumi kérdésben szeretném a hozzáértők véleményét kikérni. Milyen  MT mintás terepgumit ajánlotok egy toyota  pick upra 80%terepre,ami tényleg jó,viszont amiért még nem veszi le a rendszámot a rendőrbácsi?   


Good Year Wrangler Duratrac.......(jo mindenes gumi, de nem kimondott sar gumi, de abba sem vesz el)

https://www.goodyear.com/en-US/tires/wrangler-duratrac
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #5077 Dátum: 2015. Október 23. - 08:33:53 »

Köszi! Közben találtam ezt az oldalt,elég jól lehet csemegézni : http://opony-4x4.pl/
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #5078 Dátum: 2015. Október 23. - 09:23:17 »

Szia Sanyoo !
Ezt olvastad ? 
http://nepitelet.hu/autok/toyota/
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #5079 Dátum: 2015. Október 26. - 20:41:37 »

Üdv!
Suzuki Samurai jeladós gyújtás bekötéséhez kérem a segítségeteket.
Egy Samut szeretnék életre kelteni, amiről leszerelték a gyújtótrafót. A jeladós elosztóból kettő vezeték jön ki. A fedél alatt egy lapos kis egység található, 4 db vezetékkel. kettő vezeték a jeladóra csatlakozik, kettő pedig ki van vezetve az elosztón kívülre.
A két kijövő vezeték közül melyiket kell a trafó pozitív pontjára kötni? Az egységen volt ugyan felirat, de sajnos eléggé lekopott állapotú. A kettő kijövő vezeték közül a szélső pozíciójú sejtésem szerint "B" jelölésű a többi teljesen olvashatatlan.
Előre is köszönöm a segítséget.
Tisztelettel: Büki
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5080 Dátum: 2015. Október 27. - 06:31:40 »

Üdv!
Suzuki Samurai jeladós gyújtás bekötéséhez kérem a segítségeteket.
Egy Samut szeretnék életre kelteni, amiről leszerelték a gyújtótrafót. A jeladós elosztóból kettő vezeték jön ki. A fedél alatt egy lapos kis egység található, 4 db vezetékkel. kettő vezeték a jeladóra csatlakozik, kettő pedig ki van vezetve az elosztón kívülre.
A két kijövő vezeték közül melyiket kell a trafó pozitív pontjára kötni? Az egységen volt ugyan felirat, de sajnos eléggé lekopott állapotú. A kettő kijövő vezeték közül a szélső pozíciójú sejtésem szerint "B" jelölésű a többi teljesen olvashatatlan.
Előre is köszönöm a segítséget.
Tisztelettel: Büki

Neked kell segítség ?  Te legalább tudod hogy mi az hogy trafó, jeladó ,elosztó .   Stoel  Röhög

Samuraiom van de tényleg hülye vagyok az elektromossághoz .  Vállat von
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5081 Dátum: 2015. Október 27. - 07:41:42 »

Üdv Urak!
A régebbi Terranokról van-é valakinek személyes tapasztalata, vagy megbízható embertől való infója?
Lenne egy 1991-es évjáratú 2,7-es diesel verda, egész jó állapotban, friss német műszakival, nevetséges áron.
Egy autónepper (gyerekkori cimborám) akadt rá egy 4x4 kereskedésben, de ő csak 10 év alatti revüterepjárókkal foglalkozik.
Azt mondja, hogy korához képest nagyon jó bőrben van, de a használati értékéről nem tud nyilatkozni, nem ismeri az ilyen öreg autókat.
(A behozatal és a honosítás az összes sallanggal kb. többe lenne, mint a vételára Stoel )
A kép csak illusztráció, nem erről a kocsiról van szó.

 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5082 Dátum: 2015. Október 27. - 08:39:57 »

Üdv Urak!
A régebbi Terranokról van-é valakinek személyes tapasztalata, vagy megbízható embertől való infója?
Lenne egy 1991-es évjáratú 2,7-es diesel verda, egész jó állapotban, friss német műszakival, nevetséges áron.
Egy autónepper (gyerekkori cimborám) akadt rá egy 4x4 kereskedésben, de ő csak 10 év alatti revüterepjárókkal foglalkozik.
Azt mondja, hogy korához képest nagyon jó bőrben van, de a használati értékéről nem tud nyilatkozni, nem ismeri az ilyen öreg autókat.
(A behozatal és a honosítás az összes sallanggal kb. többe lenne, mint a vételára Stoel )
A kép csak illusztráció, nem erről a kocsiról van szó.

 Wave
Meglepődött
 Emelem
Amíg még volt területes tagságom, egy ilyen gépet hajtottunk a haverral közösen. Papírok nélkül, de a cimbora udvaráról már a területre gurultunk ki vele, műúton csak keresztben közlekedtünk. Csörgött, zörgött, kicsit (nagyon) rohadt, de ment rendíthetetlenül, mint a tank.  Igen  Nevetséges áron vettük, a szervizelésével nem igen foglalkoztunk (pedig a barátom autóreszelő is), de nem is kellett. Terepjáró képességéről ódákat tudnék zengeni. Bow
Sajnos a vége az lett, hogy a cimborám belement vele valami nagy vízbe, elmerült  Nooormalis?, beszívta a motor és kampec. Nem érte meg megcsináltatni, eladtuk alkatrésznek.  Rííí

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #5083 Dátum: 2015. Október 27. - 08:47:49 »

Üdv Urak!
A régebbi Terranokról van-é valakinek személyes tapasztalata, vagy megbízható embertől való infója?
Lenne egy 1991-es évjáratú 2,7-es diesel verda, egész jó állapotban, friss német műszakival, nevetséges áron.
Egy autónepper (gyerekkori cimborám) akadt rá egy 4x4 kereskedésben, de ő csak 10 év alatti revüterepjárókkal foglalkozik.
Azt mondja, hogy korához képest nagyon jó bőrben van, de a használati értékéről nem tud nyilatkozni, nem ismeri az ilyen öreg autókat.
(A behozatal és a honosítás az összes sallanggal kb. többe lenne, mint a vételára Stoel )
A kép csak illusztráció, nem erről a kocsiról van szó.

 Wave
Jó eséllyel szanaszét van rohadva. Terepjáró képessége nagyon jó. Az a motor, ha gazdája is volt nem csak tulajdonosa, nagyjából örökéletű. Arra azért készülj fel, hogy pár fontos apróság kelleni fog hozzá és az áruk nem minden esetben baráti.(A terrano alkatrészek-terepjárós viszonylatban-relatíve olcsók de ami csak gyáriban létezik az vagy nincs vagy nagyon drága. De ez a többivel is így van.)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5084 Dátum: 2015. Október 27. - 09:23:08 »

Üdv Urak!
A régebbi Terranokról van-é valakinek személyes tapasztalata, vagy megbízható embertől való infója?


Csabus ! Miért nem jó neked a Suzuki ?  Már Te sem férsz bele ?       Stoel Stoel Stoel                         Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: