Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792668 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4605 Dátum: 2015. Március 11. - 00:42:35 »

Gyere el nézd meg és,ha találsz rajta rozsdát ingyen a Tiéd!Ha nem találsz kifizeted az árát! Kacsint
Minden igaz,amit írtál,de ebben is van elektromos ablak,elektromos tető,kormány magasság állítás,fényszóró mosó,miegymás!Való igaz klíma és fűthető tükör jól jönne!Azt azért garantálom,hogy magasan veri terepen a pajeszt!Ezzel nem azt akarom mondani,hogy a pajesz nem jó!Nagyon is jó,de a toyota jobb terep szempontból!Kényelemben nagyon alatta van a pajesznak az biztos,de nem érdekel! Kacsint


Szerintem elbeszéltek egymás mellett.
Te azt írtad, hogy  a tieddel nincsen semmi gond. Mit értesz gond alatt? Hogy nem törnek el benne a féltengelyek? Vagy minden alkalommal beindul, amikor beindítod? Persze, a Pajero is, a Terrano is, a Níva is és folytathatnám. Ha jó állapotban van.
Vagy, hogy soha nem romlik el, a 30 év alatt soha nem kellett javítani? Rendes használat mellett? Ez egy kicsit utópisztikus….. Fejvakarás
Ritkábban kell javítani, mint a Pajero-t? Biztos így van, elhiszem. De van idő a vadászatok között Pajero-t javíttatni, ha kell. Kacsint Vigyorog
Mi az a terep, ahol a Tied elmegy, és a többi terepjáró nem? Hol van olyan? Rendes gumikkal? Friss mélyszántás? Vadász autókról beszélünk, nem Off-road autókról meg traktorokról. Oda meg bemegy a baszomnagy IH traktor, aminek az első kereke majdnem nagyobb, mint az autód….. a hátsó meg biztosan, a bütyke meg akkora, mint a lökhárítód……és ott kezdődik a has magassága, ahol az autód motorház teteje. Akkor? És minek oda egyáltalán bemenni? Vállat von Vállat von
„Azt azért garantálom,hogy magasan veri terepen a pajeszt!”
Elhiszem……. De ezen mit értesz? Milyen terepen? Süppedős lápon? Mély traktornyomban? Homokban?
Akkor Te nem vadászni jársz, hanem sarat dagasztani? Vagy nálatok csak a Tied tud mindenhova elmenni? Akkor a többi vadásztárs nem vadászik, csak ha Te kiviszed őket?
Vagy a Tied nem rozsdás? Elhiszem. Az enyém sem, de azért, mert megcsinálták előttem, és én is megcsináltattam. És ha rozsdás lesz, megint megcsináltatom……. Kacsint Angyal
Azt, hogy a Toyota soha sehol nem rozsdásodik 30 év alatt, erős használat mellett? Már ne haragudj, de ez is meseszerű. Angyal
Hogy a Toyota a legtartósabb terepjáró? Elhiszem, kevés 30 éves terepjáró működőképes.  Igen
Számtalan kérdés.
De, ha Neked, ahhoz, hogy jól aludj, az kell, hogy valaki elismerje, hogy neked van a Fórumon a legjobb terepjáród, én ezt készséggel elismerem (annak ellenére, hogy nem szereztél nekem egy gurigáért egy jó kis Toyotát..). Jelenleg nem tudok elképzelni olyan helyet, ahova ki akarok vele menni, és nem jutok ki, ha ésszel közlekedem, és nem folyamatosan a bajt keresem, de biztos van ilyen. És a Toyotád ott biztosan elmenne!  A „toyotád terepen magasan veri a pajeszt”! Én ezt készséggel elismerem! Mosolyog Mosolyog Angyal Piál
 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4606 Dátum: 2015. Március 11. - 05:23:16 »

Elvileg az FJ-Cruiser alváza, hajtáslánca megegyezik a a Prado-val csak kasztniban és motorválasztékban tér el. Valami távol-keleti származású diák adta be egy pályázaton oszt ez lett belőle.



Ja megneztem. A hir az, hogy 2015-tol mar tobbe nem gyartjak E.Amerikanak sem a Toyota FJ Cruisereket. Valahogyan nem mentek jol pedig a Jeep Wrangler kompeticiojakent gyartotta a Toyota es hoztak ide. Jo autok, en nagyon szeretem oket (mondjuk a kilatas oldalra hatrafele  eleg sz@r beluluk a szeles hatso sarok falak miatt) de sajnos ebbe az arkategoriaba itt sok mas terepjaro van (Nissan XTerra, Nissan,Frontier,Titan, Toyota 4 Runner, Toyota Tacoma, a full size Toyota Tundra, es a nagy full size amerikai pickupok) mind merevhidas hatso difizaras autok.

PL a "Nagy Harom" amerikai gyartok full size pickupjai melyek best sellerek itt mar evek ota, a Ford F150, Chevy Silverado, es a Ram, na ezek is arba ugyanannyiak mint az FJ Cruiser (es a tobbi miket emlitettem)  nagyjabol (van amelyik kozulok tobb, van amelyik kicsivel kevesebb) es praktikusabbak mint a Cruiser a mindennapi polgarnak, de meg a halasz vadaszoknak is mivel jo tagasak, es ugyanugy hatso difizarasak  merev hatso hiddal akarcsak a Cruiser. Az amerikai akkor inkabb ezeket a full size pickupokat veszi, nagyobb, kenyelmesebb stb. fel tudja a quadjat stb-jet rakni ra, nagy a vontato erejuk ami itt fontos.  Nem sokaknak van szukseguk dedikalt terepjarokra, es aki tenyleg azt akar az akkor inkabb Jeep-Wranglert vesz amibe elol hatul difizar es merevhidak vannak, es arba hasonlo az FJ Cruiser-eval. A Jeep-hez az alkatreszek olcsobbak hatalmas valasztekba, konnyu emelni oket, dolgozni rajtuk, egyedesiteni ("customize"-olni) van tortenelme, itt vannak gyartva  stb. es ez sokaknak fontos. Ezen okok miatt nem volt versenykepes itt szerintem a Toyota FJ Cruiser. Mindenesetre kar, hogy beszuntetik gyartasukat.....nagyon jo terepjarok.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #4607 Dátum: 2015. Március 11. - 07:08:51 »

Szerintem elbeszéltek egymás mellett.
Te azt írtad, hogy  a tieddel nincsen semmi gond. Mit értesz gond alatt? Hogy nem törnek el benne a féltengelyek? Vagy minden alkalommal beindul, amikor beindítod? Persze, a Pajero is, a Terrano is, a Níva is és folytathatnám. Ha jó állapotban van.
Vagy, hogy soha nem romlik el, a 30 év alatt soha nem kellett javítani? Rendes használat mellett? Ez egy kicsit utópisztikus….. Fejvakarás
Ritkábban kell javítani, mint a Pajero-t? Biztos így van, elhiszem. De van idő a vadászatok között Pajero-t javíttatni, ha kell. Kacsint Vigyorog
Mi az a terep, ahol a Tied elmegy, és a többi terepjáró nem? Hol van olyan? Rendes gumikkal? Friss mélyszántás? Vadász autókról beszélünk, nem Off-road autókról meg traktorokról. Oda meg bemegy a baszomnagy IH traktor, aminek az első kereke majdnem nagyobb, mint az autód….. a hátsó meg biztosan, a bütyke meg akkora, mint a lökhárítód……és ott kezdődik a has magassága, ahol az autód motorház teteje. Akkor? És minek oda egyáltalán bemenni? Vállat von Vállat von
„Azt azért garantálom,hogy magasan veri terepen a pajeszt!”
Elhiszem……. De ezen mit értesz? Milyen terepen? Süppedős lápon? Mély traktornyomban? Homokban?
Akkor Te nem vadászni jársz, hanem sarat dagasztani? Vagy nálatok csak a Tied tud mindenhova elmenni? Akkor a többi vadásztárs nem vadászik, csak ha Te kiviszed őket?
Vagy a Tied nem rozsdás? Elhiszem. Az enyém sem, de azért, mert megcsinálták előttem, és én is megcsináltattam. És ha rozsdás lesz, megint megcsináltatom……. Kacsint Angyal
Azt, hogy a Toyota soha sehol nem rozsdásodik 30 év alatt, erős használat mellett? Már ne haragudj, de ez is meseszerű. Angyal
Hogy a Toyota a legtartósabb terepjáró? Elhiszem, kevés 30 éves terepjáró működőképes.  Igen
Számtalan kérdés.
De, ha Neked, ahhoz, hogy jól aludj, az kell, hogy valaki elismerje, hogy neked van a Fórumon a legjobb terepjáród, én ezt készséggel elismerem (annak ellenére, hogy nem szereztél nekem egy gurigáért egy jó kis Toyotát..). Jelenleg nem tudok elképzelni olyan helyet, ahova ki akarok vele menni, és nem jutok ki, ha ésszel közlekedem, és nem folyamatosan a bajt keresem, de biztos van ilyen. És a Toyotád ott biztosan elmenne!  A „toyotád terepen magasan veri a pajeszt”! Én ezt készséggel elismerem! Mosolyog Mosolyog Angyal Piál
 Emelem

Hogy 30 év alatt milyen hibái voltak nem tudom!Csak 4 éve van nállam!Négy évről beszéltem egy öreg autónál!Az a legjobb terület vadászni,ahová tényleg csak egy út vezet!Az élő Tisza határolja és félkörben egy Holt Tisza!Ez egy "félsziget"!Nekem is megkellet már emelnem a kocsit,hogy bejussak!Tavasszal nincs gond,mikor szárazság van!Télen viszont nagyon komoly a terep!Van még más megoldás is!Motorcsónak!Igen négyen járunk oda vadászni!Ketten csónakkal és ketten kocsival!Plussz vendégek velünk néha.Egy szóval se mondtam,hogy enyém a legjobb gép!Egy G Mercit sokkal jobbnak tartok!Egy Defendert ugyan olyan jónak tartok!Patrolról nem is beszélve!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #4608 Dátum: 2015. Március 11. - 10:39:40 »

Egy Defendert ugyan olyan jónak tartok!Patrolról nem is beszélve!
A defi jócskán gyengébb, a patrolból a régiek jók de az egy hatalmas autó.
A definek az a baja, hogy sok gazdája volt mostanában. Kapott ugye szép új motorkát csak a hajtásláncal "elfelejtettek" utána menni oszt töri a féltengelyeket mint a ropit. Ha alkatrész kell, esetleg van a polcon horror áron de jóbb, ha angliából rendeli a user az meg nem két nap, addig áll a teknyika...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4609 Dátum: 2015. Március 11. - 10:53:20 »



Ja megneztem. A hir az, hogy 2015-tol mar tobbe nem gyartjak E.Amerikanak sem a Toyota FJ Cruisereket. Valahogyan nem mentek jol pedig a Jeep Wrangler kompeticiojakent gyartotta a Toyota es hoztak ide. Jo autok, en nagyon szeretem oket (mondjuk a kilatas oldalra hatrafele  eleg sz@r beluluk a szeles hatso sarok falak miatt) de sajnos ebbe az arkategoriaba itt sok mas terepjaro van (Nissan XTerra, Nissan,Frontier,Titan, Toyota 4 Runner, Toyota Tacoma, a full size Toyota Tundra, es a nagy full size amerikai pickupok) mind merevhidas hatso difizaras autok.

PL a "Nagy Harom" amerikai gyartok full size pickupjai melyek best sellerek itt mar evek ota, a Ford F150, Chevy Silverado, es a Ram, na ezek is arba ugyanannyiak mint az FJ Cruiser (es a tobbi miket emlitettem)  nagyjabol (van amelyik kozulok tobb, van amelyik kicsivel kevesebb) es praktikusabbak mint a Cruiser a mindennapi polgarnak, de meg a halasz vadaszoknak is mivel jo tagasak, es ugyanugy hatso difizarasak  merev hatso hiddal akarcsak a Cruiser. Az amerikai akkor inkabb ezeket a full size pickupokat veszi, nagyobb, kenyelmesebb stb. fel tudja a quadjat stb-jet rakni ra, nagy a vontato erejuk ami itt fontos.  Nem sokaknak van szukseguk dedikalt terepjarokra, es aki tenyleg azt akar az akkor inkabb Jeep-Wranglert vesz amibe elol hatul difizar es merevhidak vannak, es arba hasonlo az FJ Cruiser-eval. A Jeep-hez az alkatreszek olcsobbak hatalmas valasztekba, konnyu emelni oket, dolgozni rajtuk, egyedesiteni ("customize"-olni) van tortenelme, itt vannak gyartva  stb. es ez sokaknak fontos. Ezen okok miatt nem volt versenykepes itt szerintem a Toyota FJ Cruiser. Mindenesetre kar, hogy beszuntetik gyartasukat.....nagyon jo terepjarok.
Az a baj,ha külhonból behozzuk ezeket a fantázianevű autókat,és véletlenül meghibásodna  Mosolyog,vagy netán alkatrész kellene hozzá  Röhög és bemennénk a nagynevű kereskedőkhöz,szerintem csak néznének,mint a vett malac...
Szomorúan látom sanyarú jövőmet: Lada Niva forever! Volt,van,lesz! Rííí
Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #4610 Dátum: 2015. Március 11. - 11:18:12 »

Szomorúan látom sanyarú jövőmet: Lada Niva forever! Volt,van,lesz! Rííí

A kocka Vitara nem opció?
Naplózva
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #4611 Dátum: 2015. Március 11. - 12:51:52 »

Szomorúan látom sanyarú jövőmet: Lada Niva forever! Volt,van,lesz! Rííí

http://hvg.hu/cegauto/20140828_Ilyen_lesz_a_2016ban_erkezo_uj_Lada_Niva
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4612 Dátum: 2015. Március 11. - 14:08:17 »


Ha jól számolom, ez éppen a tizenharmadik tanulmányautó kép niváéktól, amit az elmúlt 20 évben láttam.
Amit ténylegesen gyártanak, az viszont tök ugyanolyan, mint 30 éve.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #4613 Dátum: 2015. Március 11. - 14:14:11 »

Ha jól számolom, ez éppen a tizenharmadik tanulmányautó kép niváéktól, amit az elmúlt 20 évben láttam.
Amit ténylegesen gyártanak, az viszont tök ugyanolyan, mint 30 éve.
Ippeg egy éve is riogattak egy ötlettel:
http://hvg.hu/cegauto/20140228_A_Range_Roverrel_konkural_majd_az_uj_Lada
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #4614 Dátum: 2015. Március 11. - 14:30:24 »

Ha jól számolom, ez éppen a tizenharmadik tanulmányautó kép niváéktól, amit az elmúlt 20 évben láttam.
Amit ténylegesen gyártanak, az viszont tök ugyanolyan, mint 30 éve.

Ebből is látszik, hogy a Niva örök... Mosolyog Stoel

 Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4615 Dátum: 2015. Március 11. - 18:33:14 »

A kocka Vitara nem opció?
Az sem lesz már 20 év múlva,csak GV.Az meg csak SUV,pláne a 2005 utáni.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4616 Dátum: 2015. Március 11. - 18:35:16 »

Ezt még Lajos is beengedné a kapun! Ördög
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4617 Dátum: 2015. Március 11. - 18:36:37 »

Ebből is látszik, hogy a Niva örök... Mosolyog Stoel

 Emelem
...mint a nyomorúság!..
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4618 Dátum: 2015. Március 11. - 19:35:41 »

Ilyet már láttam:
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4619 Dátum: 2015. Március 11. - 19:42:42 »

Ha jól számolom, ez éppen a tizenharmadik tanulmányautó kép niváéktól, amit az elmúlt 20 évben láttam.
Amit ténylegesen gyártanak, az viszont tök ugyanolyan, mint 30 éve.

 Francia motor a tajgán.  Ördög Az oroszk meg jobban járnak ha maradnak az uaznál.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: