Oldalak: 1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792669 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3705 Dátum: 2014. Március 13. - 08:35:51 »

Lajos!
Ez nem passzió!
A marketing ember mondja a végén. Bemutatják abban az országban, ahol a lakosság kb. 2 vagy max. 4%-a foglalkozik mezőgazdasággal és megetet kb. 300 millió picky fogyasztót. Ahol a vagyona erejéig hitelképes a gazda. (vagy legalábbis egy pár évvel ezelőtt így volt) És ha egy szaros lánctalp kell ahhoz időben betakarítson, akkor pár tízezer dolláros lánctalp biztos nem lesz akadály.
És bemutatja a tőkeerős vásárlóknak, hogy a megakombáj mellé mi kell, és hogyan nem ragad be a sárba....
 Emelem

Nem néztem végig, már ott kikapcsoltam, amikor tengelyig süllyedt a sárba a kombájn. Azt gondoltam, hülyegyerekek szórakoznak. Nézni sem szeretem, amikor céltalanul gyilkolnak valamit, legyen az akár élettelen technika.

Márk, értem én miről beszélsz, csak nem tudok vele lelkileg azonosulni. 
Szerintem a föld igencsak véges energia és ásványvagyonával sokkal-sokkal-sokkal felelősségteljesebben kellene bánnunk.
Valahogy az én életszemléletemhez a svájci modell áll a legközelebb. Ha valaki, akkor ők megengedhetnének maguknak (szinte) bármit. De nem teszik. Nem laknak hivalkodó, kacsalábon forgó palotákban, nem futkároznak 8 méteres limuzinok tömegével az utcán. A városban biciklizik és villamosozik az öltönyös bankár, a kamionokat villanyvasút viszi át az országon.
Reggel a pásztor végighajtja a falun a csordát, a falusi panzió ablaka alatt ott van a szomszéd trágyadombja, és emiatt nem mennek egymásnak kaszával-kapával.
Szolid polgári jólét - ennyit lát a "napnyugati őrjáraton" részt vevő szemlélődő. Persze valószínű, hogy a gerendaház pincéjében ott a széf, benne huszonkét mázsa arany, de az már egy másik történet. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3706 Dátum: 2014. Március 13. - 08:53:00 »

Nem néztem végig, már ott kikapcsoltam, amikor tengelyig süllyedt a sárba a kombájn. Azt gondoltam, hülyegyerekek szórakoznak. Nézni sem szeretem, amikor céltalanul gyilkolnak valamit, legyen az akár élettelen technika.

Márk, értem én miről beszélsz, csak nem tudok vele lelkileg azonosulni. 
Szerintem a föld igencsak véges energia és ásványvagyonával sokkal-sokkal-sokkal felelősségteljesebben kellene bánnunk.
Valahogy az én életszemléletemhez a svájci modell áll a legközelebb. Ha valaki, akkor ők megengedhetnének maguknak (szinte) bármit. De nem teszik. Nem laknak hivalkodó, kacsalábon forgó palotákban, nem futkároznak 8 méteres limuzinok tömegével az utcán. A városban biciklizik és villamosozik az öltönyös bankár, a kamionokat villanyvasút viszi át az országon.
Reggel a pásztor végighajtja a falun a csordát, a falusi panzió ablaka alatt ott van a szomszéd trágyadombja, és emiatt nem mennek egymásnak kaszával-kapával.
Szolid polgári jólét - ennyit lát a "napnyugati őrjáraton" részt vevő szemlélődő. Persze valószínű, hogy a gerendaház pincéjében ott a széf, benne huszonkét mázsa arany, de az már egy másik történet. 

Nagyon szépen leírtad a lényeget Lajos. (Amúgy meg az amerikai is hirtelen spórolós lesz,amikor meglegyinti a válság szele.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3707 Dátum: 2014. Március 13. - 09:09:53 »

azert mert megengedhetik (because they can ! )

Szerintem félreértetted Németh Lajos amúgy is költői kérdését. Nyilván tisztában vagyunk vele, hogy az általad említett péniszhosszabbító műveletekhez jelentős anyagiakra van szükség. Csak az nehezen felfogható, hogy egy embert az elégítsen ki testileg vagy szellemileg, hogy autóval sarat dagaszt, vagy 4 motort pakol egy hajóba, amikor egy is elég lenne.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bombi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #3708 Dátum: 2014. Március 13. - 09:40:04 »

Tarhonyáról jut eszembe, hogy harmadéves agrármérnök hallgat(gat)ó koromban, még volt olyan évfolyamtárs, akivel el tudtuk hitetni, hogy a tarhonya az igen is, kalászos. A szántóföldi növ.term. szóbeli szigorlaton, még fel is sorolta a kolléga. Ha jól tudom, manapság valami agrokémiai multinál területi vezető.  Fejvakarás
Emelem Nekem van olyan most már vezető pozícióban lévő ismerősöm aki két órát ült a kocsmába várta az autót,hogy indulnak gemenci erdőbe vaddisznót drótozni hatalmas lóvéért. Ördög Röhög
Naplózva

Üdvözlettel Borda Sándor!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3709 Dátum: 2014. Március 13. - 09:53:12 »

Nem néztem végig, már ott kikapcsoltam, amikor tengelyig süllyedt a sárba a kombájn. Azt gondoltam, hülyegyerekek szórakoznak. Nézni sem szeretem, amikor céltalanul gyilkolnak valamit, legyen az akár élettelen technika.

Márk, értem én miről beszélsz, csak nem tudok vele lelkileg azonosulni. 
Szerintem a föld igencsak véges energia és ásványvagyonával sokkal-sokkal-sokkal felelősségteljesebben kellene bánnunk.
Valahogy az én életszemléletemhez a svájci modell áll a legközelebb. Ha valaki, akkor ők megengedhetnének maguknak (szinte) bármit. De nem teszik. Nem laknak hivalkodó, kacsalábon forgó palotákban, nem futkároznak 8 méteres limuzinok tömegével az utcán. A városban biciklizik és villamosozik az öltönyös bankár, a kamionokat villanyvasút viszi át az országon.
Reggel a pásztor végighajtja a falun a csordát, a falusi panzió ablaka alatt ott van a szomszéd trágyadombja, és emiatt nem mennek egymásnak kaszával-kapával.
Szolid polgári jólét - ennyit lát a "napnyugati őrjáraton" részt vevő szemlélődő. Persze valószínű, hogy a gerendaház pincéjében ott a széf, benne huszonkét mázsa arany, de az már egy másik történet. 


Ha feltett video témájánál maradunk, akkor vonatkoztassunk el a hobby 100 ezer dolláros technikával „állatkodóktól”.
Kevés racionálisabb szerkezettel találkoztam, mint az amerikai farmer. Csak mások az arányok.
A megakombájn nélkül nem tudja időben betakarítani a sok ezer hektárról időben a termést. A lőpálya hosszúságú vágóasztal meg kell a soxáz, sokezer hektárhoz. De ezt Te sokkal jobban tudod, mint én, akinek már jó régen köze sincs a mezőgazdasághoz.
15 éve 10-12 ezer dollárt fizettek havonta annak, aki jól értett a kombájnozáshoz. Napi 16-18 órát kellett dolgozni, de egy fél év alatt a fiatal magyar srác, aki bírta, és értett is hozzá, hazatépett egy lakás árát, amiért itthon kezdő agrárszakemberként éveket kellett volna güriznie. Mert aki értett a kombájnozáshoz, értett a többi géphez is.
Nekem is olyan teherautót raktak a seggem alá, hogy én biztos nem adtam volna egy külföldinek ilyet. De dolgoznom kellett vele, biztosítása meg volt a cégnek.
Nézem a History-n az Axeman sorozatot. Na, a melóhoz való hozzáállásuk abból a sorozatból köszön vissza legjobban.
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #3710 Dátum: 2014. Március 13. - 10:32:53 »

Csak az nehezen felfogható, hogy egy embert az elégítsen ki testileg vagy szellemileg, hogy autóval sarat dagaszt, vagy 4 motort pakol egy hajóba, amikor egy is elég lenne.
Másnak meg az a nehezen felfogható, hogy téged az elégít ki testileg és/vagy szellemileg, hogy kimész az erdőbe és halomra lövöldözöd annak élőlényeit... Fejvakarás
Nem szabad belemászni ebbe a kérdésbe mert könnyedén visszafelé sülhet el a dolog.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3711 Dátum: 2014. Március 13. - 11:23:26 »

Másnak meg az a nehezen felfogható, hogy téged az elégít ki testileg és/vagy szellemileg, hogy kimész az erdőbe és halomra lövöldözöd annak élőlényeit... Fejvakarás
Nem szabad belemászni ebbe a kérdésbe mert könnyedén visszafelé sülhet el a dolog.

Elég megdöbbentő reakció ez egy vadásztól.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3712 Dátum: 2014. Március 13. - 11:34:10 »

Másnak meg az a nehezen felfogható, hogy téged az elégít ki testileg és/vagy szellemileg, hogy kimész az erdőbe és halomra lövöldözöd annak élőlényeit... Fejvakarás

Ez is igaz.

Nem szabad belemászni ebbe a kérdésbe mert könnyedén visszafelé sülhet el a dolog.

Amíg kultúrált hangnemben beszélgetünk önmagunk és egymás "bogarairól", addig szerintem nincs alapvető probléma.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3713 Dátum: 2014. Március 13. - 11:50:12 »

Ha feltett video témájánál maradunk, akkor vonatkoztassunk el a hobby 100 ezer dolláros technikával „állatkodóktól”.
Kevés racionálisabb szerkezettel találkoztam, mint az amerikai farmer. Csak mások az arányok.
A megakombájn nélkül nem tudja időben betakarítani a sok ezer hektárról időben a termést. A lőpálya hosszúságú vágóasztal meg kell a soxáz, sokezer hektárhoz. De ezt Te sokkal jobban tudod, mint én, akinek már jó régen köze sincs a mezőgazdasághoz.
15 éve 10-12 ezer dollárt fizettek havonta annak, aki jól értett a kombájnozáshoz. Napi 16-18 órát kellett dolgozni, de egy fél év alatt a fiatal magyar srác, aki bírta, és értett is hozzá, hazatépett egy lakás árát, amiért itthon kezdő agrárszakemberként éveket kellett volna güriznie. Mert aki értett a kombájnozáshoz, értett a többi géphez is.
Nekem is olyan teherautót raktak a seggem alá, hogy én biztos nem adtam volna egy külföldinek ilyet. De dolgoznom kellett vele, biztosítása meg volt a cégnek.
Nézem a History-n az Axeman sorozatot. Na, a melóhoz való hozzáállásuk abból a sorozatból köszön vissza legjobban.
 Emelem

Az amerikaiak üzleti profizmusát sosem vontam kétségbe. A bizniszhez mocskosul értenek, ez kétségtelen.
Az érem másik oldala, hogy ez az életforma hosszú távon nem tartható fenn, mert aránytalanul sok erőforrást igényel, melyekkel pazarlóan bánik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3714 Dátum: 2014. Március 13. - 12:27:25 »

Elég megdöbbentő reakció ez egy vadásztól.

Pedig hidd el, ha csinálnának egy jó kis közvéleménykutatást, annak ellenére, hogy sokkal nagyobb "ökológiai lábnyomot" hagy pl. a Monster Truck Racing, mint a vadászat, az emberek nagytöbbségében a vadászatot tartanák jobban károsnak a környezetre, de hogy lelkiekben az itélnék el jobban, az biztos......
Ennyit az emberekről........ Ördög Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #3715 Dátum: 2014. Március 13. - 13:11:56 »

Elég megdöbbentő reakció ez egy vadásztól.
A vadász az nem egy külön állatfaj a földön, hanem egy ember, egy társadalomban élő ember akinek el kell fogadni, hogy mások is léteznek rajta kívül és másféle értékrend alapján élik az életüket.
Én elég sokféle fórumon jelen vagyok és azt tapasztalom, hogy mindenhol a csőlátású, kompromisszumképtelen egyedekkel van a gond akik képtelenek elfogadni, hogy másnak más esik jól és bizony ezen a nyomorult sárgolyón osztoznunk kell.
Úgyhogy számomra inkább az a megdöbbentő, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerül...ennél kicsit magasabbra taksáltam itt a színvonalat... Fejvakarás Nem akarom személyeskedés irányába elvinni a dolgot, de hozzá kell tennem, az viszont nem lepett meg, hogy Te hoztad föl... Sajnálom, de ez beleillik a rólad kialakult képbe...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #3716 Dátum: 2014. Március 13. - 13:16:34 »

Az amerikaiak üzleti profizmusát sosem vontam kétségbe. A bizniszhez mocskosul értenek, ez kétségtelen.
Az érem másik oldala, hogy ez az életforma hosszú távon nem tartható fenn, mert aránytalanul sok erőforrást igényel, melyekkel pazarlóan bánik.
Az arányok miatt nem biztos, hogy az "egy tonna gabonára vetített erőforrásfelhasználás" náluk rosszabb.
Szvsz. inkább luxus az, amikor a 15-20 hektáros gazda is úgy gépesít, hogy kétszáz hektárt lazán zsebredugott kézzel is megművelhetne az eszközeivel mert "amit adnak, azt e' kő' foganni".... Kétszer annyi szárítónk és másfélszer annyi tárolónk van mint szükséges lenne, mind mind pályázati pénzekből amelyeket az adófizetők "dobtak össze".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3717 Dátum: 2014. Március 13. - 13:55:56 »

A vadász az nem egy külön állatfaj a földön, hanem egy ember, egy társadalomban élő ember akinek el kell fogadni, hogy mások is léteznek rajta kívül és másféle értékrend alapján élik az életüket.
Én elég sokféle fórumon jelen vagyok és azt tapasztalom, hogy mindenhol a csőlátású, kompromisszumképtelen egyedekkel van a gond akik képtelenek elfogadni, hogy másnak más esik jól és bizony ezen a nyomorult sárgolyón osztoznunk kell.
Úgyhogy számomra inkább az a megdöbbentő, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerül...ennél kicsit magasabbra taksáltam itt a színvonalat... Fejvakarás Nem akarom személyeskedés irányába elvinni a dolgot, de hozzá kell tennem, az viszont nem lepett meg, hogy Te hoztad föl... Sajnálom, de ez beleillik a rólad kialakult képbe...

Boar, nem kellett volna magadra venni a pénisz hosszabbítást!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3718 Dátum: 2014. Március 13. - 14:40:50 »

Az arányok miatt nem biztos, hogy az "egy tonna gabonára vetített erőforrásfelhasználás" náluk rosszabb.
Szvsz. inkább luxus az, amikor a 15-20 hektáros gazda is úgy gépesít, hogy kétszáz hektárt lazán zsebredugott kézzel is megművelhetne az eszközeivel mert "amit adnak, azt e' kő' foganni".... Kétszer annyi szárítónk és másfélszer annyi tárolónk van mint szükséges lenne, mind mind pályázati pénzekből amelyeket az adófizetők "dobtak össze".

Valószínűleg náluk gazdaságosabban, jövedelmezőbben működik a mezőgazdaság.
Hogy ökológiailag kisebb vagy nagyobb lábnyommal, nos, ezen már lehetne polemizálni. 
De nem is erről beszéltem.
Magáról az életformáról.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3719 Dátum: 2014. Március 13. - 15:02:00 »

Hú, látom többeket megmozgatott ez a dolog, ami az általam feltett videó után indult el.
Az biztos, hogy mi, akik még sohasem jártunk ott, nem tudjuk megérteni, ami a "nagy Ámerikában" zajlik, bár ez érthető is, ha figyelembe vesszük, hogy ma Magyarországon a gazdák legnagyobb része a különböző uniós és földalapú támogatások nélkül f.ngani se tud, nem hogy még gépvásárlásban vagy egyéb beruházásban fejlesztésben gondolkodjon. Nekünk elképzelhetetlen, vagy legalábbis furcsa, hogy 80 milliós gépekkel a sarat dagasszák (olyanokkal amit az átlag magyar gazda egy évben egyszer lát, az Agro-Mash Expón), de ez az amerikaiaknak olyan lehet, mintha mi ezt egy... most mondok valamit, 82-es MTZ-vel tennénk. Lehet hogy éles a hasonlat, de valami ilyesmi lehet az igazság... Vállat von Na de, egy olyan országban mit is várjunk, ahol egyesek párezer forintért képesek embert ölni... Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: