Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792668 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2790 Dátum: 2012. Május 17. - 21:53:16 »

Én ezt találtam "B" kategóriára:

Nemzetközi kategória. A "B" kategóriába tartozik a (forgalmi engedély bejegyzése alapján) legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhellyel rendelkező gépkocsi, amely lehet személygépkocsi vagy kis-tehergépkocsi is.
Az ilyen gépkocsival, "B" kategóriás, nem kezdő vezetői engedély birtokában könnyű (a forgalmi engedélyből megállapíthatóan legfeljebb 750 kg megengedett legnagyobb össztömegű) pótkocsit korlátozás nélkül szabad vontatni. Az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege így elérheti a 4250 kg-ot.

Itt
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #2791 Dátum: 2012. Május 17. - 22:45:21 »

Én ezt találtam "B" kategóriára:

Nemzetközi kategória. A "B" kategóriába tartozik a (forgalmi engedély bejegyzése alapján) legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhellyel rendelkező gépkocsi, amely lehet személygépkocsi vagy kis-tehergépkocsi is.
Az ilyen gépkocsival, "B" kategóriás, nem kezdő vezetői engedély birtokában könnyű (a forgalmi engedélyből megállapíthatóan legfeljebb 750 kg megengedett legnagyobb össztömegű) pótkocsit korlátozás nélkül szabad vontatni. Az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege így elérheti a 4250 kg-ot.

Itt
Látom, hogy ezt írják, de szerintem tévednek.
Én úgy tudom, az utánfutó és a vontató jármű megengedett össztömege(tehát nem is a tényleges tömege) nem haladhatja meg a 3500kg-t. Tengelyszám korlátozás nélkül.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #2792 Dátum: 2012. Május 17. - 23:17:27 »

Látom, hogy ezt írják, de szerintem tévednek.
Én úgy tudom, az utánfutó és a vontató jármű megengedett össztömege(tehát nem is a tényleges tömege) nem haladhatja meg a 3500kg-t. Tengelyszám korlátozás nélkül.
Üdv!
Könnyűpótkocsit (azaz 750kg megengedett össztömeg-ig)lehet vontatni B kategóriás gk.-val (azaz max. 3500kg össztömegüvel) ebben az esetben a járműszerelvény megengedett együttes össztömege max. 4250kg lehet. Azonban az üzemi fék nélküli pótkocsi valós össztömege nem haladhatja meg a vontató jármű 68kg-mal növelt saját tömegének a felét.
Nehézpótkocsit ( 750kg megengedett össztömeg felett) B kategóriás gk.-val akkor lehet vontatni, ha a vontató jármű saját tömegét a vontatmány megengedett  össztömege nem haladja meg és a járműszerelvény együttes megengedett össztömege nem haladja meg a 3500kg-ot. Ez az alap, de ezen felül még számít a vontató valós össztömege, melynek a bizonyos százalékát nem haladhatja meg a vontatmány valós össztömege (ez a százalékos érték jármű kategóriánként van megadva, ha jól emlékszem valahol 75% környékén van a ráfutó fékes vontatmány esetében.
A 6/1990.(IV.12.) KÖHÉM rendelet foglalkoziok a vontatással kapcsolatos magyar szabályokkal.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2793 Dátum: 2012. Május 20. - 17:58:21 »

Üdv Urak!
Egy másik oldalon láttam képeket egy lángoló Niváról és gondoltam megosztom ezirányú infómat veletek.
Sajnos a környezetemben 2 Niva is porig égett és habár mindkét esetben zárlatra gyanakodtak, kiderült, hogy nem az volt a hiba.
Mindkét autó 1.7-es, karburátoros volt.
A karburátorhoz vezető lágy benzincső repedése okozta a bajt, ahonnan a benzin ráspriccelt a kipufogóra, amin lefolyva elérte az ízzó katalizátort....
Innen sajnos a képlet egyértelmű......
A benzincsövet 2, de legfeljebb 4 évente ki kell cserélni és ez nem következhet be.
Nem mindegyik autón ilyen selejtes a cső, van amelyik már '96 óta azzal megy és még nem égett el....
De ne pár ezer pénzen múljon Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #2794 Dátum: 2012. Május 22. - 21:52:01 »

Szerbusztok! Ránézek az autómra nincs meg az első rendszám táblám vissza megyek amerre jártam nem találóm,irány a Rendőrség.Az ügyeletes közli,hogy menjek az Okmány irodába és majd ők intézik a továbbiakat.Megkérdeztem hogy így járhatok-e az autóval a válasz mivel elől és hátul is kötelező az azonosító így nem de ha van igazolásom és nem régi akkor figyelmeztetnek.Az Okmányirodába rendesek voltak mondták várjak pár hetet hátha leadja valaki kértek telefonszámot  adtak igazolást aztán vártam és csak vártam és reménykedtem hogy a rendszám táblám nem a méhtelep alumínium részlegén köt ki.Három hét után semmi /elnyelte a föld/elmentem hogy akkor indítsuk a legyártást kiderül hogy az autóm előző gazdája is elhagyta már egyszer ezért nekem új forgalmi új rendszám tábla dukál.A hölgy mondja a számokat  plakettokkal együtt a környezetvédelmit a KPM-nél ragasztják be,kérdezem ez valami aranyozott tábla lesz ennyiért? Mikor itt végeztem irány az új forgalmival a biztosító mert náluk is be kel jelenteni hogy stimmeljen  a kötelezőm.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2795 Dátum: 2012. Május 23. - 08:11:58 »

Szerbusztok! Ránézek az autómra nincs meg az első rendszám táblám vissza megyek amerre jártam nem találóm,irány a Rendőrség.Az ügyeletes közli,hogy menjek az Okmány irodába és majd ők intézik a továbbiakat.Megkérdeztem hogy így járhatok-e az autóval a válasz mivel elől és hátul is kötelező az azonosító így nem de ha van igazolásom és nem régi akkor figyelmeztetnek.Az Okmányirodába rendesek voltak mondták várjak pár hetet hátha leadja valaki kértek telefonszámot  adtak igazolást aztán vártam és csak vártam és reménykedtem hogy a rendszám táblám nem a méhtelep alumínium részlegén köt ki.Három hét után semmi /elnyelte a föld/elmentem hogy akkor indítsuk a legyártást kiderül hogy az autóm előző gazdája is elhagyta már egyszer ezért nekem új forgalmi új rendszám tábla dukál.A hölgy mondja a számokat  plakettokkal együtt a környezetvédelmit a KPM-nél ragasztják be,kérdezem ez valami aranyozott tábla lesz ennyiért? Mikor itt végeztem irány az új forgalmival a biztosító mert náluk is be kel jelenteni hogy stimmeljen  a kötelezőm.
Na ezért fogja az enyémet 2-2 db M6-os csavar... Türelmetlenül
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #2796 Dátum: 2012. Május 24. - 12:37:16 »

Nem terepjárós, de autóval kapcsolatos a kérdésem.
Van egy B6-os VW Passatom .
Kigyulladt az ESP lámpa, ami valami hibát jelent. A szaki aki a kompjuterbe belenézett azt mondta, hogy a "kormányszög jeladó" a meghibásodott alkatrész, de azt Ő sem tudja, hogy mi az, hol van stb.
Lázas keresésbe kezdtem, de addig jutottam , hogy egy másik szakember szerint annak az alkatrésznek "légszák átvezető szalag" a neve. Vállat von
Aki tudja, hogy mi a fenéről van szó kérem segítsen! A márka szervízt ha lehet kerülném, mert kb. az egyik fegyverem rámenne céltávcsőstül! Nyihi
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2797 Dátum: 2012. Május 24. - 13:29:05 »

Szia!
A VAG csoport autóinál ( nekem Skodám van) a kormányszög jeladó hiba akkor szokott jelentkezni, ha leveszed az akkurol a sarukat. Ilyenkor újra kell tanítani, lassan elindulsz, kitekered először egyik majd másik irányba teljesen a kormányt, és ha ez volt a gebasz párszáz méter után eltűnik a hiba. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2798 Dátum: 2012. Május 24. - 16:38:29 »

Szia!
A VAG csoport autóinál ( nekem Skodám van) a kormányszög jeladó hiba akkor szokott jelentkezni, ha leveszed az akkurol a sarukat. Ilyenkor újra kell tanítani, lassan elindulsz, kitekered először egyik majd másik irányba teljesen a kormányt, és ha ez volt a gebasz párszáz méter után eltűnik a hiba. Wave

Ez a jelenség működik állt, egy adag eleve így jött... Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

Üdv End
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #2799 Dátum: 2012. Május 25. - 10:07:22 »

Sziasztok!

Láttátok már?

http://totalcar.hu/tesztek/2012/05/25/otcsillagos_faszallito/

Zoli
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2800 Dátum: 2012. Május 25. - 10:14:43 »

Nekem kifejezetten tetszik! Igen
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2801 Dátum: 2012. Május 25. - 10:18:18 »

Nekem kifejezetten tetszik! Igen

Tehát a címben írtak igazak  Ördög
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2802 Dátum: 2012. Május 25. - 10:21:31 »

Tehát a címben írtak igazak  Ördög
Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
 Tasli Ördög
http://totalcar.hu/tesztek/2012/05/25/otcsillagos_faszallito/#gallery_2957180|2957152
au... Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #2803 Dátum: 2012. Május 25. - 15:20:24 »

Szia!
A VAG csoport autóinál ( nekem Skodám van) a kormányszög jeladó hiba akkor szokott jelentkezni, ha leveszed az akkurol a sarukat. Ilyenkor újra kell tanítani, lassan elindulsz, kitekered először egyik majd másik irányba teljesen a kormányt, és ha ez volt a gebasz párszáz méter után eltűnik a hiba. Wave

Megpróbáltam ezt is, remélem jó lesz!
Holnap megyek majd vele 30km-t, ekkora távon szokta kb. kijelezni a hibát.
Az egyik országos alkatrész kereskedő hálózatnál akartam megrendelni, de nem tudták beszerezni a kormányszög érzékelőt, azt mondják ilyen alkatrészt még senki nem vett tőlük! Fejvakarás
Lehet hogy nem is az a rossz! Vállat von
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2804 Dátum: 2012. Május 26. - 09:07:49 »

Megpróbáltam ezt is, remélem jó lesz!
Holnap megyek majd vele 30km-t, ekkora távon szokta kb. kijelezni a hibát.
Az egyik országos alkatrész kereskedő hálózatnál akartam megrendelni, de nem tudták beszerezni a kormányszög érzékelőt, azt mondják ilyen alkatrészt még senki nem vett tőlük! Fejvakarás
Lehet hogy nem is az a rossz! Vállat von

Most nem azé, de ha beviszed egy Normális Márkaszervízbe, eleve úgy megbeszélve, hogy elsőnek csak diagnosztizálják, és ha megfelelő az összeg akkor javitsccccsák, szerintem jobban jársz mint mindenfélét megpróbálsz rendelni... és a végén nem jó az autó. Ismerni fogják a jelenséget.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: