Oldalak: 1 ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792630 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2715 Dátum: 2012. április 07. - 10:13:34 »

Ezek nem amcsik Marksman, Mosolyog ....osztrakok, a tobbi feltoltott video-i utan (meg nem beszelnek angolul)  sot Mo-n is "forgatott" ez a " cj7jeeper" ....(Nagy csirke van V6 3L. Mercedes dizelbe is kicsit regebbi evjaratokba ha draga a V8 benzinest tankolni)


Szia Bent!

Valóban, ebbe beleszaladtam  Vigyorog De tény, hogy Felétk nagyobb kultusza van a hétvégi "bohóckodós" teljes kikapcsolódós offroadnak, mint nálunk - ennek oka talán az üzemanyag, meg, hogy ennek szenvedő alanya az autó, melyre itt kevesebb a pénz  Vigyorog
Na de a Jeep-re vissza. Nekem V8-at volt szerencsém hajtani jó sokszor, az feeling a javából. Félterep (A/T) gumikkal olyan helyen elment, hogy magam sem hittem. Emellett kényelmes, úgy vezettem terepen, mint egy nagy személyautót aszfalton - talán az egyetlen terepjáró volt aminek a nehéz terepi vezetése igazán jól is ment. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a keresztbe-hosszába kínlódik a nagy önsúly miatt érzés sem volt. Állandó összkerekes volt, önzáró diffikkel. (Széria volt, emelés nélkül, mindössze eggyel nagyobb gumi volt rajta). Itt az "osztrákmotoros" 2.5 TD volt elterjedt (ZJ-ről beszélek), meg a régi kocka csirkéból a 2.1 TD, de ezek már csak hamis utánérzései lehetnének a V8-nak  Nem szól szám Ördög
Azt hiszem nálam, örög dobogós marad a Terrano II mellett a kedvencek versenyén...

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2716 Dátum: 2012. április 07. - 11:17:25 »


De tény, hogy Felétek nagyobb kultusza van a hétvégi "bohóckodós" teljes kikapcsolódós offroadnak, mint nálunk - ennek oka talán az üzemanyag, meg, hogy ennek szenvedő alanya az autó, melyre itt kevesebb a pénz  Vigyorog


Talán jól is van ez így. Az offroadot én személy szerint nem tartom másnak, mint öncélú kártékonykodásnak.
Árt a levegőnek, árt az útnak és az erdőnek, árt a vadállománynak, árt az autónak.
Talán a MOL, meg az alkatrész forgalmazók az egyedüli haszonélvezői.

Egyszer elmentem Somogybabodra. Nem önként, a fiaimat kellett elvinni, mert kiszekáltak a világból, hogy ők ezt látni akarják.
Én akkor megfogadtam, hogy soha többé az életben. Én addig nem láttam benzingőztől megrészegült embert, ott mintha kinyitották volna egy túlméretezett elmegyógyintézet kapuját. Ha nem ugrottál félre időben, simán keresztülhajtott rajtad a begőzölt barom. Kukorica, búzavetésen keresztül, (nem tudom kié volt a föld, de nekem ez akkor is nagyon fáj) árkon bokron át ment mindenki, komolyan mondom, mintha megőrült volna az összes résztvevő.
Egy óra után beültem a kocsiba és elkezdtem egy könyvet olvasni, amíg a fiúk visszaértek.

Szeretem és tisztelem a terepjárókat, rá tudok csodálkozni egy jól sikerült modellre. Ha vadászni, erdőgazdálkodni,  méhészkedni, gombászni, mezőgazdálkodni jár vele valaki, rendben. De csak önmagáért a terepjárásért - na ez az, amit nem tudok sem megérteni, sem elfogadni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2717 Dátum: 2012. április 07. - 11:25:33 »


Szia Lajos! Az említett kemény offroad nekem sem világom - sőt tovább megyek, ott az emberek nagy része nem is a benzingőztől részegül meg...
Amiért nekem tetszik a terepjárózás, az az, hogy az alábbihoz hasonló terepen is kijutok vadászni, ehhez viszont akármilyen viszkokuplungos csoda nem elég. (A kép nem a Rainforest Challenge-ből való, ez a kedvenc területrészem a falutól kb. 3km-re, egy augusztusi reggelen...). Hozzánk (sajnos) kell a terepjáró.



ui.: az erdei utakat gyakorlatilag minden évben rendbe rakatja a társaság.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #2718 Dátum: 2012. április 07. - 13:45:24 »

Talán jól is van ez így. Az offroadot én személy szerint nem tartom másnak, mint öncélú kártékonykodásnak.
Árt a levegőnek, árt az útnak és az erdőnek, árt a vadállománynak, árt az autónak.
Talán a MOL, meg az alkatrész forgalmazók az egyedüli haszonélvezői.

Egyszer elmentem Somogybabodra. Nem önként, a fiaimat kellett elvinni, mert kiszekáltak a világból, hogy ők ezt látni akarják.
Én akkor megfogadtam, hogy soha többé az életben. Én addig nem láttam benzingőztől megrészegült embert, ott mintha kinyitották volna egy túlméretezett elmegyógyintézet kapuját. Ha nem ugrottál félre időben, simán keresztülhajtott rajtad a begőzölt barom. Kukorica, búzavetésen keresztül, (nem tudom kié volt a föld, de nekem ez akkor is nagyon fáj) árkon bokron át ment mindenki, komolyan mondom, mintha megőrült volna az összes résztvevő.
Egy óra után beültem a kocsiba és elkezdtem egy könyvet olvasni, amíg a fiúk visszaértek.

Szeretem és tisztelem a terepjárókat, rá tudok csodálkozni egy jól sikerült modellre. Ha vadászni, erdőgazdálkodni,  méhészkedni, gombászni, mezőgazdálkodni jár vele valaki, rendben. De csak önmagáért a terepjárásért - na ez az, amit nem tudok sem megérteni, sem elfogadni.
Babodon nem a benzingőztől részeg a bagázs. Úgy ahogy van, be kellett volna már régesrég tiltani. Pár ember mocskos kis biznisze, összegyűlnek az idióták és matarészegen zúznak keresztül-kasul mindenen. Egymáson is. Nagyon sok halálos baleset volt már.
Ettől függetlenül az off-road nem rossz dolog. Öncélú, persze, de mi nem az? A vadászat is az. Megvan persze a helye de Kovácskettőjános amikor a vállára akasztja a puskát akkor vadászni megy, nem az ökológiai egyensúly fenntartásán fáradozni.
Amikor azon a helyen, ahol erdőnek kellene lenni, szőlőt termelsz, hogy bort csinálj, akkor is öncélúan alakítod át a természetet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2719 Dátum: 2012. április 07. - 16:01:11 »

De ez sem gyenge:



 Emelem

A harckocsik nem félnek a sártól !

- Kár hogy egy műhelyt is kell hozzá tartani !
- Kár hogy nem diesel !
- Kár hogy benzinkutat is kell hozzá venni !
    De qurva jó terepjáró az biztos !        S.Peti
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2720 Dátum: 2012. április 07. - 16:09:50 »

. Én addig nem láttam benzingőztől megrészegült embert, ott mintha kinyitották volna egy túlméretezett elmegyógyintézet kapuját. Ha nem ugrottál félre időben, simán keresztülhajtott rajtad a begőzölt barom. Kukorica, búzavetésen keresztül, (nem tudom kié volt a föld, de nekem ez akkor is nagyon fáj) árkon bokron át ment mindenki, komolyan mondom, mintha megőrült volna az összes résztvevő.
Egy óra után beültem a kocsiba és elkezdtem egy könyvet olvasni, amíg a fiúk visszaértek.

Szeretem és tisztelem a terepjárókat, rá tudok csodálkozni egy jól sikerült modellre. Ha vadászni, erdőgazdálkodni,  méhészkedni, gombászni, mezőgazdálkodni jár vele valaki, rendben. De csak önmagáért a terepjárásért - na ez az, amit nem tudok sem megérteni, sem elfogadni.

Lajos, itt a pialast illetoen ilyen nincs, a rendorok is ott vannak a terepjarojaikkal (melyek nem is akarmilyenek) ital nem szabad veled legyen ilyen helyeken. Ha gyanus nekik, hogy ittal vagy dope-oztal rogton fujatnak es akkor annyi a hajtasidnak ott helybe. En meg reszeget off vagy csak soft road osszejoveteleken nem lattam.
Itt nem engedelyezett az alkohol fogyasztas csak kijelolt helyeken, es az erdok, a terepjaro terepek, nem tartoznak oda...(meg a varosi parkok sem, vagy az utcak)

Altalaba is itt az emberek nem isznak annyit, reszeg embert nem latsz lodorogni.
Az extrem off road-os  reteg  nem egy szelhamos banda, altalaba idosebbek, kik sok penz es idot, fektetnek autojaikba.....eletforma az nekik es nemcsak "hobby" mint mas hetvegi idetlenkedonek.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2721 Dátum: 2012. április 07. - 18:27:03 »

Babodon nem a benzingőztől részeg a bagázs. Úgy ahogy van, be kellett volna már régesrég tiltani. Pár ember mocskos kis biznisze, összegyűlnek az idióták és matarészegen zúznak keresztül-kasul mindenen. Egymáson is. Nagyon sok halálos baleset volt már.
Ettől függetlenül az off-road nem rossz dolog. Öncélú, persze, de mi nem az? A vadászat is az. Megvan persze a helye de Kovácskettőjános amikor a vállára akasztja a puskát akkor vadászni megy, nem az ökológiai egyensúly fenntartásán fáradozni.
Amikor azon a helyen, ahol erdőnek kellene lenni, szőlőt termelsz, hogy bort csinálj, akkor is öncélúan alakítod át a természetet.

Nem tudom, nem szondáztattam meg senkit.  Ördög
Viszont azokat az elszánt tekinteteket, azt a "csakazértis lángot", ami tömegesen lobogott a szemükben, azt sohasem felejtem el. Erre mondtam én, hogy benzinrészegség. Olyasmi, mint a lődüh, csak más váltja ki.
Járt le egy-két ismerős is, olyat is tudok, aki rendszám nélküli kocsival, kertek alatt. Csóró kétkezi munkás, minimumbér közeli fizetéssel, egész évben arra kuporgatott, hogy összerakja azt a rozsdatemetőt, aztán 3-4 napig nyakig ússzon a sárban meg az olajban és egy pünkösdi királyság erejéig ő is megmutassa, hogy valaki, vagy legalábbis elhiggye magáról. Hát, én ilyennek láttam Babodot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2722 Dátum: 2012. április 07. - 19:37:06 »

Szerintem ne kezdjünk el elítélni embereket azért mert különös hobbijuk-szenvedélyük van. Az emberek 98 százaléka pont ilyen furának tartja a vadászatot.Itt is van kispénzű-kertek alatt járó ,meg egyéb fura figura is. Az italos párhuzamot már fel sem teszem. Az is egyfajta szabadidőtöltés,még ha innen nézve nem is látjuk értelmesnek. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2723 Dátum: 2012. április 07. - 19:57:57 »

Szerintem ne kezdjünk el elítélni embereket azért mert különös hobbijuk-szenvedélyük van. Az emberek 98 százaléka pont ilyen furának tartja a vadászatot.Itt is van kispénzű-kertek alatt járó ,meg egyéb fura figura is. Az italos párhuzamot már fel sem teszem. Az is egyfajta szabadidőtöltés,még ha innen nézve nem is látjuk értelmesnek. Emelem

Nem ítélkezem én, csak elmondtam a véleményemet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2724 Dátum: 2012. április 08. - 02:57:22 »

Rendor terepjarok





Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
forester73
Vendég
« Új üzenet #2725 Dátum: 2012. április 08. - 10:13:10 »

Ben

Az elsőképen lévő Wrangler már nekem is tetszik bár a benzinességével még mindig nem tudok kibékülni , de én fertőzőtt európai vagyok  . Viszont abból BF KM2-ből ami rajta van  már a harmadik garnitúrát nyúzom és igen elégedett vagyok vele.

Üdv az OGRE
Naplózva
jani78
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #2726 Dátum: 2012. április 08. - 14:36:55 »

Üdv mindenkinek.Automata váltós pajeróval van esetleg valakinek tapasztalata?Főleg az érdekel hogy terepen esetleg milyen hátrányai lehetnek a kézi váltóssal szemben vagy inkább felejtős,kimondottan terepen lenne használva.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #2727 Dátum: 2012. április 08. - 14:44:58 »

Üdv mindenkinek.Automata váltós pajeróval van esetleg valakinek tapasztalata?Főleg az érdekel hogy terepen esetleg milyen hátrányai lehetnek a kézi váltóssal szemben vagy inkább felejtős,kimondottan terepen lenne használva.
Terepen inkább előnyei vannak, amíg működik. Ha elromlik, az zsebbenyúlós.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2728 Dátum: 2012. április 08. - 15:44:41 »

Ben

Az elsőképen lévő Wrangler már nekem is tetszik bár a benzinességével még mindig nem tudok kibékülni , de én fertőzőtt európai vagyok  . Viszont abból BF KM2-ből ami rajta van  már a harmadik garnitúrát nyúzom és igen elégedett vagyok vele.

Üdv az OGRE

Nahat, te miert panaszkodsz?!...Europaba van dizel Jeep Wrangler, itt nincs.....meg.  Japan terepjarokba hasonlokeppen, itt nincs dizel beloluk meg a benzinesek ugyanannyit esznek mint a tobbi mas amerika-i terepjarok. A baratom FJ Cruiser-e (Toyota)  ugyanolyan szomjas mint a Wrangler-em.  Az uj 2012 Jeep Wrangler (es G. Cherokee) Pentastar motorjaik erosek es fogyasztasba is kicsit jobbak . A BF KM2 jo hiruk van, de csak nyaron jok.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2729 Dátum: 2012. április 10. - 02:44:43 »

Ben

Az elsőképen lévő Wrangler már nekem is tetszik

Üdv az OGRE

....na es ez ?....





Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: