Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792665 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1170 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 08:07:30 »

Ez csak az egyik oldala a dolognak, de mennyivel jobban keresünk, mint az óceán túlpartján élők... Ördög
A minimumbér olyan 350 USD körül van, az országos átlag talán még a duplája is lehet.

Bocs, elmaradt a hivatkozás, Bentshaft-nak válaszoltam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1171 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:09:39 »

Csak ne rohadnának olyan gyorsan, és ne zabálnának annyit! Fejvakarás

12-15 liter gázból. (utóbbi az ominózus erdőből futózáskor.)
Mínusz 27-ben - gázzal - 5-6 fordulat után indult.
Ha rendbe van tartva ez a része akkor nincs azzal gond.
Minden évben új kondi, új megszakító, ha hibás ha nem.
Ez párszáz ft. és mondjuk negyed órás meló.

...és megtanultam CO-val is hegeszteni már. Kacsint
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1172 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:24:15 »


Antinak viszont - ha jól értelmezem - cca arra kellene a terepjáró, hogy a Neje is használni tudja, elmenjen a távoli vadászterületre és azért a terepen is működjön, ha lehet.
S.Fox
Igen Jól látod a helyzetet.
Köszönöm mindekinek a tanácsot!
Úgy érzem lesz még néhány álmatlan éjszakám mire megoldódik az ügy.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1173 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:25:28 »

Igen Jól látod a helyzetet.
Köszönöm mindekinek a tanácsot!
Úgy érzem lesz még néhány álmatlan éjszakám mire megoldódik az ügy.
 Wave

Sok szerencsét hozzá  Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1174 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:26:17 »

Eleg is lehet  Bion !!!
Nem veri ezt semmi  terepen (este szinhazba menni is jo, foleg a 4 ajtos)) 
A G -Wagon, stb. hiaba jo de ez otthagyja es nem is kell ennyire agressziv gumi  hozza (lattam szememmel) es arba ez negyede vagy meg joval kevesebb (itt)


Ez a tuningolt Jeep, semmivel sem jobb, mint egy 3000-es szívó rövid széria G, vagy Steyr M/T-s gumikkal.
Csak drágább, fenntartás és minden más szempontból is.
Meg azért az osztrákok valamivel jobb autót ( is ) csinálnak. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1175 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:28:04 »

Ez a tuningolt Jeep, semmivel sem jobb, mint egy 3000-es szívó rövid széria G, vagy Steyr M/T-s gumikkal.
Csak drágább, fenntartás és minden más szempontból is.
Meg azért az osztrákok valamivel jobb autót ( is ) csinálnak. Ördög

Inkább vennék egy 3-4 éves ilyet, mint egy 15 éves G-t vagy Steyrt  :Mosolyog  Stoel

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1176 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:31:28 »

Ez a tuningolt Jeep, semmivel sem jobb, mint egy 3000-es szívó rövid széria G, vagy Steyr M/T-s gumikkal.
Csak drágább, fenntartás és minden más szempontból is.
Meg azért az osztrákok valamivel jobb autót ( is ) csinálnak. Ördög

Kedves Péter!

Lehet, hogy nem jobb, de van olyan jó. Nálunk nem divat, ennyi. Újonnan meg drágák, de mi nem? A Níva is majd 3 milla, a Jimny 4.

Azért ha valaki időnként kilátogat profi offroad versenyre, a Samuk mellett ilyesmit lát a legtöbbet (meg UAZ-t).

És "nagyon" nincsenek henkölve...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1177 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:36:35 »

Hát, nem tudom...
Pár hónapja lába kelt az  L-200-asnak. Nem akartam (most sem akarok) róla beszélni, nagyon nagy trauma volt. Nem a piaci értéke miatt bántott igazán a dolog, inkább lelki kötődés volt a kocsihoz, az első terepjáró, stb... Szerettem, pedig istentelen sokba került a fenntartása, szervízre 8 év alatt simán elfizettem mégegyszer a vételárat.
Aztán a kisebbik gyerek vett egy 10 éves Nivát. Meg sem beszélték velem, összeesküdtek az anyjával meg a bátyjával, tudták, hogy ellenezném. Amikor megtudtam, szidtam őket, mint a bokrot. Aztán csak kipróbáltam. Hosszabb útra nem való, mert kirázza az ember lelkét, de terepen a Mitsu a lába nyomába nem lép. Arról a két bütykös váltóról ott középen még nem tudom mire való, akkora sár még nem volt azóta amiben be kellett volna kapcsolni, pedig a múlt héten is négy napig szakadt egyfolytában.
Kicsit újszerű fogalmak kezdenek megfogalmazódni  bennem a terepjárókat illetően...


Szia Lajos!

Gyere át egy kicsit hozzánk (nem túl messze esik), s mindjárt megtudod, hogy mire való az a két kar.  Ördög

Tegnap is húztam a kolléga dobozos UAZ-át. Igaz, sikerült Neki megtalálni a 15 Ha-os vadföldön azt az 5 azaz öt négyzetméter, ahová nem szabad rámenni.  Vigyorog
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1178 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:40:41 »

S.Peti  Wave  !  ""Meg azért az osztrákok valamivel jobb autót """  Röhög Röhög  
Nagyon sok európai típust , csak bizonyos átalakítással lehet bevinni Amerikába .
Nem felelnek meg az ottani környezetvédelmi előírásoknak !  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1179 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:43:23 »

Inkább vennék egy 3-4 éves ilyet, mint egy 15 éves G-t vagy Steyrt  :Mosolyog  Stoel


Inkább vennék egy 3-4 éves G-t vagy Steyrt, mint egy 15 éves ilyet.  :Mosolyog  Stoel
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1180 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:45:33 »

Kedves Péter!

Lehet, hogy nem jobb, de van olyan jó. Nálunk nem divat, ennyi. Újonnan meg drágák, de mi nem? A Níva is majd 3 milla, a Jimny 4.

Azért ha valaki időnként kilátogat profi offroad versenyre, a Samuk mellett ilyesmit lát a legtöbbet (meg UAZ-t).

És "nagyon" nincsenek henkölve...
A legjobb a G.
Vagy a Steyr.
Széria autó akár három széria zárral.

Ebben nem tudtok meggyőzni. Piál
Amerikait nem vennék.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1181 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:48:09 »

S.Peti  Wave  !  ""Meg azért az osztrákok valamivel jobb autót """  Röhög Röhög  
Nagyon sok európai típust , csak bizonyos átalakítással lehet bevinni Amerikába .
Nem felelnek meg az ottani környezetvédelmi előírásoknak !  Wave
Az utolsó dízelmotor, amit nyugodtan megvennék, és elmenne akár 1 000 000km-t, az a MB 3000D...esetleg TD.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1182 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:54:18 »

Inkább vennék egy 3-4 éves G-t vagy Steyrt, mint egy 15 éves ilyet.  :Mosolyog  Stoel


Akit vadásztatok nemrég vett egy "öreg", 5 éves G-s Mercit. AMG, meg minden fütyfürütty van rajta, azért már mondta, hogy inkább az UAZ-zal menjünk, ha olyan a terep, hát olyan. Az árát inkább nem írnám le, de vagy 30 évig tankolnám meg javítanám belőle az UAZ-t, s még maradna belőle kocsmázni is bőven. Ja, és lehetetlen hallkan becsukni a Merci ajtajait.

Az egyik kollégának UAZ, Niva, L200 sorrendben voltak (vannak) terepjárói, s a terpjáró képességet is erre a sorrendre teszi. Igaz az orosz csoda hátsó kereke most előzte meg az elejét, féltengejestűl.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1183 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 10:37:05 »

S.Peti !  Nem is tudod elképzelni , milyen boldog voltam mikor megvettem az N.1 Land Rovert . 
Ez történt a 60-években , Deák téri -- Hobbi Bolt-ban   Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1184 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 11:14:07 »

Inkább vennék egy 3-4 éves G-t vagy Steyrt, mint egy 15 éves ilyet.  :Mosolyog  Stoel


A 3-4 éves ilyen nem sokkal drágább, mint a 15 éves G. Fordítva nem igaz  Kacsint Ördög

A másik: miért szükséges, hogy 1 millió kilométert menjen egy motor? Az ükunokám nem biztos, hogy használni fogja  Vigyorog  Az unokáink már azt sem fogják tudni, mi a dízelmotor?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: