Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 160014 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #75 Dátum: 2011. Június 10. - 13:22:06 »

Sajnos nekem nem volt szerencsém még őzet lőni vele. A disznónál , szarvasnál nem volt nagy roncsolás,viszont a rókát elég csúnyán elrendezte!
Nekem eddig nagyon szimpatikus,ráadásul a Zasti is szereti!

Közelre nagyon rombolhat ez a Splittergránát, viszont hosszabb lövésnél szépen fog gombásodni és kilövést is adni.
A 7x64 egyébként valóban nagyon hálás a H-Mantel Kupferholspitz (HMK) iránt. Az egyik legjobb töltény a TIG mellett.
Öreg vadászbarátom használja a7x64-hez, még a német vendégvadászok hoztak neki sok kilóval.  Ő egyszerűen csak Heilmantelnek nevezi... Ördög Ördög Ördög
Ahova odalövi, ritkán kell gyógyszer....

Legutóbb is kinntvolt az öreg, találkoztam vele, estefelé amikor éppen cügöltem hazafelé egy frissenfogott méhrajt. Mondta 6 darab jár a szóróra...
Kertben tettem vettem otthon, amikor fél 10-kor nagyot pukkant a 7x64-es.  Nemsokára telefon, hogy földhözvágta ugyan a heilmantel, de lehet kéne a tacskó....
Fölszerelkeztünk, tacskó keresőszárral, mannlicher 2 tárral, két lámpa (az öregé biztos lemerül mire odaérünk, így is volt) osztán 3 perc múlva ott is voltunk.
Szórón jó vér, látszik ahogy kihúzta a lövedék a kilövésnél, utána gyenge kenés. Tacskó szépen ment előre, bár az öreg mondta szerinte nem arra ment....miközben mutatta a haver a kent vért egy luc oldalán. Ezután hasonkúszás következett, fejlámpával, sűrű karácsonyfásban. Szerencsére láttam egy vizesebb folton,hogy egy max 35 kg-os spalt vérzik előttünk nagyon is jól.  Elengedtem a kutyát és közel 30 méterre már hallom is az acsarkodó ugatást.  Odakúszok és egy világosabb folton ott is fekszik a kis süldő, kicsit hátul van átlőve, de még nem rosszul. Közel 100 métert ment el.
Waidmannsheil!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
norbee29
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #76 Dátum: 2011. Június 12. - 15:09:09 »

Üdv! Horrido,én nem vagyok túl tájékozott de úgy tudom a Geco nem csinál H-mantelt,csak T-mantelt! Én is a 10,7grammos T-mantellel vadászom!
Kérdeztem a fegyvermestert hogy mi a különbség közöttük,és Ő mondta hogy a H-mantelt csak az RWS gyártja! Vállat von
Most akkor mi van??
Naplózva

Norbi Kacsint
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2011. Június 12. - 16:58:43 »

Üdv! Horrido,én nem vagyok túl tájékozott de úgy tudom a Geco nem csinál H-mantelt,csak T-mantelt! Én is a 10,7grammos T-mantellel vadászom!
Kérdeztem a fegyvermestert hogy mi a különbség közöttük,és Ő mondta hogy a H-mantelt csak az RWS gyártja! Vállat von
Most akkor mi van??

Horrido nem is írta, hogy a H-Mantelt a Geco gyártja... Kacsint
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #78 Dátum: 2011. Június 12. - 22:39:15 »

Üdv! Horrido,én nem vagyok túl tájékozott de úgy tudom a Geco nem csinál H-mantelt,csak T-mantelt! Én is a 10,7grammos T-mantellel vadászom!
Kérdeztem a fegyvermestert hogy mi a különbség közöttük,és Ő mondta hogy a H-mantelt csak az RWS gyártja! Vállat von
Most akkor mi van??
Szia!
Az van, amit Wetzlar is írt. Nem azt írtam, hogy a GECO gyártja H-Mantelt, az mindig is RWS vagyis pontosabban Dynamit Nobel gyártmány volt. A jelenlegi RUAG leosztás szerint a GECO jellemzűen csak T-Mantel lőszereket gyárt a kiskaliberek mellett.

A GECO ( Gustav Genschow & Co AG. ) viszont gyártott cudar dolgokat a történelme során, többen között a ZyklonB nevű szert, miután összevonták 1938 ban a  I.G. Farbenindustrie Ag.-vel.


Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #79 Dátum: 2011. Június 13. - 20:20:40 »

Amikről nem tudtok, az nincs is ! Mosolyog
Idéntől már én is Geco-t használok...
Naplózva
norbee29
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #80 Dátum: 2011. Június 19. - 15:06:32 »

Szia!
Az van, amit Wetzlar is írt. Nem azt írtam, hogy a GECO gyártja H-Mantelt, az mindig is RWS vagyis pontosabban Dynamit Nobel gyártmány volt. A jelenlegi RUAG leosztás szerint a GECO jellemzűen csak T-Mantel lőszereket gyárt a kiskaliberek mellett.

A GECO ( Gustav Genschow & Co AG. ) viszont gyártott cudar dolgokat a történelme során, többen között a ZyklonB nevű szert, miután összevonták 1938 ban a  I.G. Farbenindustrie Ag.-vel.


Üdv,H
Naplózva

Norbi Kacsint
norbee29
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #81 Dátum: 2011. Június 19. - 15:11:49 »

Köszi Horrido! Most már képben vagyok!
Naplózva

Norbi Kacsint
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #82 Dátum: 2011. Július 15. - 18:48:54 »

Egy közeli ismerősöm is ezzel küzdött vagy 7 évig, de aztán végleg megunta és lecserélte.
Rengeteg vad veszett el. Nem volt vérzés.
Kipróbálta a Norma SP-t, Vulkant, Oryxot, Blaser CDP, RWS Evot. Egyikkel sem volt megelégedve. Azt mondta, ez a kaliber nem jó, akár milyen lőszerrel használja.
 Vállat von
Vagy az is elképzelhető hogy kevésbé tehetséges lövész és a hibás lövést a kaliber nyakába varja!
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #83 Dátum: 2011. Július 18. - 15:57:05 »

Üdv!

Nemrég írtam, hogy át szeretném lőni a puskám (CZ550) Sako Hammerhead 11g-s lőszerről valami másikra, mert olyan szituációkba kerültem, amiket nem tudtam normálisan elbírálni.
Ez most meg is történt, elég komoly belövőpadból, lőtéren, stb.
Az új lőszer RWS Ideal Classic 11,5 g.

Amikor belőttük a puskát az RWS-re, kipróbáltam még egyszer ebből a padból a Sakot, kíváncsiságból, mennyire hord mellé, alá, vagy hova.
A puskám ugyanúgy dobálta a Sako-t. Szerencsére eddig sebzett vadam nem ment el a Sako-val, de sajnálom, hogy nem váltottam hamarabb lőszert.
Nem hordom le a Sako-t és nem tudok véleményt mondani az RWS-ről, mindenki olyannal próbálkozik amihez van lehetősége.
Sajnos élesben nem tudtam kipróbálni az RWS-t, mert Diana nem fogadott kegyei közé.
Az egyik szakember aki segített a belövésben mondta, hogy: "...a puskacső választja a lőszert..."

Csak ezt szerettem volna megosztani.
Üdv a vadásznak!

 Emelem
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2011. Július 18. - 17:23:39 »

Ez így van a cső mondja meg melyik lőszert szereti! Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #85 Dátum: 2011. Július 19. - 08:20:21 »

Üdv!
Sajnos élesben nem tudtam kipróbálni az RWS-t, mert Diana nem fogadott kegyei közé.

Nem fogsz benne csalódni!
Nekem az ID Classic a "lőszerek lőszere"! (na meg a Nosler Partition) Kacsint Mosolyog
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #86 Dátum: 2011. Július 22. - 11:34:32 »

Egy közeli ismerősöm is ezzel küzdött vagy 7 évig, de aztán végleg megunta és lecserélte.
Rengeteg vad veszett el. Nem volt vérzés.
Kipróbálta a Norma SP-t, Vulkant, Oryxot, Blaser CDP, RWS Evot. Egyikkel sem volt megelégedve. Azt mondta, ez a kaliber nem jó, akár milyen lőszerrel használja.
 Vállat von




Érdekes megfigyelés! Érdekelne melyik részével volt a gond! Talán a végével lehetett! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #87 Dátum: 2011. Július 22. - 11:43:54 »




Érdekes megfigyelés! Érdekelne melyik részével volt a gond! Talán a végével lehetett! Mosolyog
 Emelem

Igen, a tus felőli végével van a gond.
A 9,3x62-es kaliber sem jó szerinte, bezzeg az új 300 Win. magnum! Aztán kicsit később kiderült, hogy az a kaliber sem jó! Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2011. Július 22. - 16:53:28 »

Aztán kicsit később kiderült, hogy az a kaliber sem jó! Ördög


 Ördög
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #89 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 22:46:46 »

Üdv!

Nemrég írtam, hogy át szeretném lőni a puskám (CZ550) Sako Hammerhead 11g-s lőszerről valami másikra, mert olyan szituációkba kerültem, amiket nem tudtam normálisan elbírálni.
Ez most meg is történt, elég komoly belövőpadból, lőtéren, stb.
Az új lőszer RWS Ideal Classic 11,5 g.

Amikor belőttük a puskát az RWS-re, kipróbáltam még egyszer ebből a padból a Sakot, kíváncsiságból, mennyire hord mellé, alá, vagy hova.
A puskám ugyanúgy dobálta a Sako-t. Szerencsére eddig sebzett vadam nem ment el a Sako-val, de sajnálom, hogy nem váltottam hamarabb lőszert.
Nem hordom le a Sako-t és nem tudok véleményt mondani az RWS-ről, mindenki olyannal próbálkozik amihez van lehetősége.
Sajnos élesben nem tudtam kipróbálni az RWS-t, mert Diana nem fogadott kegyei közé.
Az egyik szakember aki segített a belövésben mondta, hogy: "...a puskacső választja a lőszert..."

Csak ezt szerettem volna megosztani.
Üdv a vadásznak!

 Emelem


A Sako H-H 11gr-ban nagyon jó lőszer nekem egy Steyr Mannlicher Luxus fegyverem van ezzel a lőszerrel 170méteren 3cm-es szórást produkált. 120méterről a disznót keresztbe átütötte bemeneti oldalon lapockát kimeneti oldalon 3 bordát tört.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: