Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 236267 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #105 Dátum: 2009. November 14. - 20:34:18 »

Lehetséges, hogy belevágnék egy Marlin XS7-esbe és ahhoz van gyárilag weaver, amire csak 2 komlói gyűrűt kéne raknom.
Az érdekelne, hogyan is néz ki, milyen magas és hogyan helyezkednek el a gyűrűk a sínen, mennyi az előre-hátra mozgathatóság lehetősége?
Hogyan rögzíthető a sínre a gyűrű?

Szóval pár kép jólesne... Ördög

Köszi ROli.
Holnap teszek fel...ma már gyenge vagyok. Mosolyog
De mivel én adtam a méreteket a cucchoz, olyat csináltak, amilyet kértem.

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2009. November 14. - 20:38:31 »

Holnap teszek fel...ma már gyenge vagyok. Mosolyog
De mivel én adtam a méreteket a cucchoz, olyat csináltak, amilyet kértem.

 Ördög


Gondolom a weaver szabvány, aztán a távcső paramétereit megadom, ez alapján gyártják a gyűrűket.
Már lebeszéltem vele, csak pár képet, leírást szeretnék látni, hogy érdemes-e a weaver-rel foglalkozni, vagy csináltassak egy fix komlóit egy az egyben?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #107 Dátum: 2009. November 14. - 20:45:20 »

Gondolom a weaver szabvány, aztán a távcső paramétereit megadom, ez alapján gyártják a gyűrűket.
Már lebeszéltem vele, csak pár képet, leírást szeretnék látni, hogy érdemes-e a weaver-rel foglalkozni, vagy csináltassak egy fix komlóit egy az egyben?
Ha nem lett volna muszáj, én csak sima fixet választottam volna.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #108 Dátum: 2009. November 15. - 01:53:05 »

Lehetséges, hogy belevágnék egy Marlin XS7-esbe
Minek?
Nem hagy aludni a hülyebogár? Vigyorog
Van egy jó kis vasad, minek variálsz? Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #109 Dátum: 2009. November 15. - 20:13:17 »

Szia Roli!

A képek:







Egy kicsit magasnak tűnik,  Fejvakarás de megbarátkoztam vele... Ördög
Csak a sín két végére kértem a bemarásokat, mert a lehető legtávolabbi pontokon szerettem volna felfogatni a csövet.
Ha lesz hozzá kidobni való "kedvem", készíttetek egy alacsonyabb gyűrűpárost, bár leginkább egy jóval szélesebb gyűrűért (min 2cm) adnék szívesen pénzt...


peti
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 15. - 20:20:51 írta Voldemort » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #110 Dátum: 2009. November 16. - 09:34:30 »

Köszi Peti!

Akkor ahogy látom egy oldalsó csavar húzza a weaver sín oldalához a gyűrűtuskókat...

Boar!

Régóta 243-ast szerettem volna, az is lenne, ha nem lett volna ez a 22-250-es lehetőség.
A másik, hogy 243-ast csak rövidzárasban akartam venni és műanyag tussal, mert ez bizony nem vitrinlőcs lesz.
Ilyen kritériumoknak csak drága puskák feleltek meg, de mivel a Marlin most kijött az XS7-essel, így van módon olcsóbban hozzájutni egy ilyen puskához.
A kaliberről meg azt tudom mondani, hogy az én igényeimnek ez felel meg a legjobban, mert alapvetően ez egy őzező-dúvadazó puska lesz, de ha 1-1 hajnali cserkelésen borjú, vagy süldő áll oda, ezt a kalibert jó helyre fogva, jó tölténnyel merem is majd használni.
 Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #111 Dátum: 2009. November 17. - 17:13:40 »

De azért ha bejön egy jó és olcsó Sőőnajjjjer....... Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2009. November 17. - 19:25:27 »

jó és olcsó Sőőnajjjjer....... Ördög

Ehhez hiányzik cirka 800 ojró... Ördög
Naplózva
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #113 Dátum: 2009. November 22. - 16:17:37 »

Tud-é valaki képet feltenni a weaver-re szerelt komlói szerelékről?
Mért akarsz a weavere komlóit felrakni ?
Én is lecseréltem az öreg Zkk-mat egy Marlin XL7-esre és a magnumban a fegyver mellé mindjárt választottam weavere való szereléket
colos vagy 30mm-eres tubushoz valót 20000-ért és már mehetett is fel a távcső.
Amugy a weavernél lényeg a rögzitöcsavar mert igazabol az tartja hejzetben a bordákba akadva a szereléket.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2009. November 22. - 17:05:32 »

Mért akarsz a weavere komlóit felrakni ?
Én is lecseréltem az öreg Zkk-mat egy Marlin XL7-esre és a magnumban a fegyver mellé mindjárt választottam weavere való szereléket
colos vagy 30mm-eres tubushoz valót 20000-ért és már mehetett is fel a távcső.
Amugy a weavernél lényeg a rögzitöcsavar mert igazabol az tartja hejzetben a bordákba akadva a szereléket.

Igen, csak tudtommal a Marlin XL7 fegyverhez gyárilag jár egy alu alsó weaver sín, és ezzel még nem is lenne gond, feltéve ha a felső acél lenne, de tudtommal az is alu.
Ebben az esetben, már nem valami jó párosítás. ( főleg nem ha 20.000 Ft), mert ennyiért már a Komlói is meg van talán. Mosolyog

Weaver lényege a megcsúszásgátlás,( de csak a bilincs céltávcsővel) és az áthelyezhetőség, más szemtávolság esetén, amit ugye nem szoktak naponta változtatni.
Naplózva
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #115 Dátum: 2009. November 22. - 17:44:44 »

A tavcsöszerelék nem a marlin tartozéka volt hanem a boltban adtak külön csomagolásban acel szereléket.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2009. November 22. - 17:51:39 »

A tavcsöszerelék nem a marlin tartozéka volt hanem a boltban adtak külön csomagolásban acel szereléket.

Gondoltam, ha acél, mert gyárilag sajnos az alu van hozzá.
Akkor ebben az esetben ez szerintem jó. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2009. November 22. - 17:52:29 »

Mért akarsz a weavere komlóit felrakni ?
Én is lecseréltem az öreg Zkk-mat egy Marlin XL7-esre és a magnumban a fegyver mellé mindjárt választottam weavere való szereléket
colos vagy 30mm-eres tubushoz valót 20000-ért és már mehetett is fel a távcső.
Amugy a weavernél lényeg a rögzitöcsavar mert igazabol az tartja hejzetben a bordákba akadva a szereléket.

Azért akarok a weaver-re komlóit felrakni, mert az is egy fix, acél gyűrűpár, collos gyűrűkkel.
És nem 20.000,-Ft. Mosolyog
Naplózva
Pityesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új üzenet #118 Dátum: 2009. November 22. - 17:58:23 »

Csak azert irtam mert a fenti fotok alapjan én a rögzitöcsavart magasaban látom mint a weaveren a csavarhejének a bemarást és nekem azt mondták hogy az nem egészséges ha a csavar nem tartja még biztosaban a sinen a szereléket.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2009. November 22. - 18:10:42 »

Csak azert irtam mert a fenti fotok alapjan én a rögzitöcsavart magasaban látom mint a weaveren a csavarhejének a bemarást és nekem azt mondták hogy az nem egészséges ha a csavar nem tartja még biztosaban a sinen a szereléket.

Az tényleg nem egészséges, ha nem tartja meg a csavar, de mint látod Peti szereléke működik, méghozzá nem is kicsi és nem is könnyű távcső esetében!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: