Oldalak: 1 ... 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 [501] 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1018749 alkalommal)
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #7500 Dátum: 2020. Március 13. - 14:55:07 »

Majd bepótolják üzekedésben. Legalább kevesebb lesz a fakó,háncsos trófea. Meg a hívást is lehet gyakorolni! Kacsint Vigyorog

Maxi egyetértek veled , én is hányok a korai "éretlen" őzagancsoktól ! Ha rajtam múlna simán május 1-től lehetne ismét csak puskát emelni rájuk ! De a PÍNZ  az nagyúr ! Emelem
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7501 Dátum: 2020. Március 13. - 15:15:13 »

Azt hiszem, az idei külföldi vendégek nem igen fognak jönni bakra vadászni!  Egy békési ismerősöm mondta, náluk a spanyolok már visszaléptek! Lesz itt is sz@r rendesen! Szomorú


Valószínű most sok kispénzű tag és terület nélküli vadász is hozzájut a bakvadászathoz . Az érem másik oldala hogy vélhetőleg a tagdíjat emelni kell .
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7502 Dátum: 2020. Március 13. - 16:58:50 »

Maxi egyetértek veled , én is hányok a korai "éretlen" őzagancsoktól ! Ha rajtam múlna simán május 1-től lehetne ismét csak puskát emelni rájuk ! De a PÍNZ  az nagyúr ! Emelem
Van itt szopás rendesen a vírusos cirkusz nélkül is.
Tegnap olyan repcén voltam dolgozni, aminek a nem szarrá rágott és taposott részein kb. 30 centi magas volt a növényzet.
Ezekből április 15-én már a szarvasbikának is csak a feje fog kilógni.
Abból meg az őz is szépen átköltözik aratáskor a kukoricákba, aztán kínkeservesen össze is lehet csipegetni a bérvadászoknak szánt teríték egyharmadát...talán.
Ebből nem fogunk sehogyan jól kijönni.

Az őz vadászatánál igen nagy, eredményre ható tényező a terület növényzete.
Ahol januárban vadásztunk Németországban, ott is azért lövik hajtásban a barkás bakot is, mert tavasszal felnő 30 ezer hektáron az erdő aljában a páfrány,
aztán onnan kezdve az első komolyabb fagyokig, amikor a páfrány elszárad és lefekszik, senki nem lát egy darab őzet sem. Pedig több ezer él a területen.
Ez a rengeteg repce is úgy hiányzik a bakvadászatnak, mint lufiárusnak a nyílzápor.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #7503 Dátum: 2020. Március 13. - 17:23:41 »

Van itt szopás rendesen a vírusos cirkusz nélkül is.
Tegnap olyan repcén voltam dolgozni, aminek a nem szarrá rágott és taposott részein kb. 30 centi magas volt a növényzet.
Ezekből április 15-én már a szarvasbikának is csak a feje fog kilógni.
Abból meg az őz is szépen átköltözik aratáskor a kukoricákba, aztán kínkeservesen össze is lehet csipegetni a bérvadászoknak szánt teríték egyharmadát...talán.
Ebből nem fogunk sehogyan jól kijönni.

Az őz vadászatánál igen nagy, eredményre ható tényező a terület növényzete.
Ahol januárban vadásztunk Németországban, ott is azért lövik hajtásban a barkás bakot is, mert tavasszal felnő 30 ezer hektáron az erdő aljában a páfrány,
aztán onnan kezdve az első komolyabb fagyokig, amikor a páfrány elszárad és lefekszik, senki nem lát egy darab őzet sem. Pedig több ezer él a területen.
Ez a rengeteg repce is úgy hiányzik a bakvadászatnak, mint lufiárusnak a nyílzápor.
Arról nem is beszélve, hogy tapasztalatom alapján, enyhe tél után minimum 10%-al könnyebbek az agancsok.
Mégha lenne is torta a habot már elfújta róla a szél.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7504 Dátum: 2020. Március 13. - 20:11:36 »

Valószínű most sok kispénzű tag és terület nélküli vadász is hozzájut a bakvadászathoz . Az érem másik oldala hogy vélhetőleg a tagdíjat emelni kell .

Nem hiszem, hogy a "kispénzűek" azokra a bakokra fognak vadászni amelyeket a külföldiek szoktak meglőni. Főleg Békésben!
Egyébként nálunk a legtöbb bakot hazai vadászok lövik, külföldi vendég csak arra jön amit itthon nem tudunk eladni. (5-600 g közöttiek)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #7505 Dátum: 2020. Március 13. - 21:59:10 »

Van itt szopás rendesen a vírusos cirkusz nélkül is.
Tegnap olyan repcén voltam dolgozni, aminek a nem szarrá rágott és taposott részein kb. 30 centi magas volt a növényzet.
Ezekből április 15-én már a szarvasbikának is csak a feje fog kilógni.
Abból meg az őz is szépen átköltözik aratáskor a kukoricákba, aztán kínkeservesen össze is lehet csipegetni a bérvadászoknak szánt teríték egyharmadát...talán.
Ebből nem fogunk sehogyan jól kijönni.

Az őz vadászatánál igen nagy, eredményre ható tényező a terület növényzete.
Ahol januárban vadásztunk Németországban, ott is azért lövik hajtásban a barkás bakot is, mert tavasszal felnő 30 ezer hektáron az erdő aljában a páfrány,
aztán onnan kezdve az első komolyabb fagyokig, amikor a páfrány elszárad és lefekszik, senki nem lát egy darab őzet sem. Pedig több ezer él a területen.
Ez a rengeteg repce is úgy hiányzik a bakvadászatnak, mint lufiárusnak a nyílzápor.

És ez csak rosszabb lesz. Felénk is a gazdák egyre nagyobb területen vetik a repcét, gondolom mert jól jövedelmez. Esetleg üzekedésben lehet próbálkozni, de az meg bizonytalan, mint a kutya vacsorája.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #7506 Dátum: 2020. Március 13. - 22:44:21 »

Nem hiszem, hogy a "kispénzűek" azokra a bakokra fognak vadászni amelyeket a külföldiek szoktak meglőni. Főleg Békésben!
Egyébként nálunk a legtöbb bakot hazai vadászok lövik, külföldi vendég csak arra jön amit itthon nem tudunk eladni. (5-600 g közöttiek)

Ha nem jönnek külföldiek bakot lőni lesz baj sok társaságnál. Itt Békésben az egyik fő bevétel az őzbak vadászatból van.
Nagyon nehéz nagy bakokat  eladni hazai vadászoknak. Nem elég a tavalyi sok elhullás most meg ez.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 13. - 22:55:31 írta Pyrus » Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #7507 Dátum: 2020. Március 13. - 23:23:32 »

Ha nem jönnek külföldiek bakot lőni lesz baj sok társaságnál. Itt Békésben az egyik fő bevétel az őzbak vadászatból van.
Nagyon nehéz nagy bakokat  eladni hazai vadászoknak. Nem elég a tavalyi sok elhullás most meg ez.
Azt szeretnémTőled megkérdezni, mennyi nálatok az éves vadkár?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7508 Dátum: 2020. Március 14. - 07:12:08 »

Azt szeretnémTőled megkérdezni, mennyi nálatok az éves vadkár?
 Emelem
Gondolom 14000 hektáron 1 millió körül (fele nyúlkár a dinnyésben, fele őzrágás valami gyümölcsösben).
Szerintem el sem tudják képzelni, hogy mit művel 30-50 szarvas egy este (vagy még több), a disznókról nem is beszélve!
Van jó ismerősöm Békésben, aki gazdálkodik (nem 2 hektáron)!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #7509 Dátum: 2020. Március 14. - 13:22:32 »

Lehet a bakok is mint általában a vadászat erősen túl van árazva ? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #7510 Dátum: 2020. Március 14. - 13:33:56 »

Lehet a bakok is mint általában a vadászat erősen túl van árazva ? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Vadásztársaságoknál azért erősen alkuképes a dolog, a "kis" bakok elég olcsók is. Érmes bakot lőni az mindig drága volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7511 Dátum: 2020. Március 14. - 14:26:30 »

Lehet a bakok is mint általában a vadászat erősen túl van árazva ? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Kereslet - Kínálat =  Ár .     Ha nem jön a külföldi és el akarják adni akkor olcsóbban adják .
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #7512 Dátum: 2020. Március 14. - 15:13:00 »

Kereslet - Kínálat =  Ár .     Ha nem jön a külföldi és el akarják adni akkor olcsóbban adják .
Én igazából azt nem értem, hogy egy minimális vadkáros területen, miért kell bármit is eladni?
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #7513 Dátum: 2020. Március 14. - 17:11:28 »

Én igazából azt nem értem, hogy egy minimális vadkáros területen, miért kell bármit is eladni?
 Stoel
Mert a példádban említett 14000 hektár az négy vadőr, tizenötmillió forint. Van hatvan tag, ha két kiló a tagdíj, ami egy apróvadas területen azért nem kevés, abból a vadőrök költségeire sem futja. Ha hozzáteszel kétmillió húspénzt, akkor már majdnem kiadja.
Ha nem nevelnek fácánt hanem vesznek, akkor az sem két forint és valamire vadászni kell, ha nincs disznó, akkor elég behatároltak a vadászati lehetőségek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7514 Dátum: 2020. Március 14. - 18:13:31 »

Mert a példádban említett 14000 hektár az négy vadőr, tizenötmillió forint. Van hatvan tag, ha két kiló a tagdíj, ami egy apróvadas területen azért nem kevés, abból a vadőrök költségeire sem futja. Ha hozzáteszel kétmillió húspénzt, akkor már majdnem kiadja.
Ha nem nevelnek fácánt hanem vesznek, akkor az sem két forint és valamire vadászni kell, ha nincs disznó, akkor elég behatároltak a vadászati lehetőségek.

Hallottam én olyanról is hogy még az 50.000 ft.  ot se akarják fizetni tagdíjként .Ha nincs szarvas , disznó akkor mi a lófax csinálnak hogy apróvad sincs . Mármint hogy nem mennek dúvadazni , nem csinálnak élőhely fejlesztést , nem nevelnek fácánt .  Akkor mit csinálnak egész évben ?  Van arra példa hogy igen rövid idő alatt úgy felhozták az állományt hogy 100 db fölötti volt a nyúl teríték egy egy vadászaton tavaly  .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 [501] 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: