Oldalak: 1 ... 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 [329] 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581799 alkalommal)
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #4920 Dátum: 2020. Február 19. - 16:16:39 »

Köszönöm a válaszokat. Eszemben sincs firtatni a dolgokat. Csak vegyenek fel tagnak. Csak azért kérdeztem mert az egyesületi törvényben azt olvastam hogy minden tag  ugyan az a jog  illeti meg.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4921 Dátum: 2020. Február 19. - 21:03:18 »

Köszönöm a válaszokat. Eszemben sincs firtatni a dolgokat. Csak vegyenek fel tagnak. Csak azért kérdeztem mert az egyesületi törvényben azt olvastam hogy minden tag  ugyan az a jog  illeti meg.

Ezt meg felülírja a biztonság és az ide vonatkozó szabály .
Naplózva
varga492
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #4922 Dátum: 2020. Február 27. - 12:06:13 »

Sziasztok!

Kezdő vadászjegy birtokosként lenne egy valószínűleg elég béna kérdésem: az első vadászjegyemet decemberben érvényesítettem, azzal lett meg a fegyvertartási is. Azt, hogy a 2020-as évre is megvettem a vadászjegyet azt be kell e jelenteni a rendőrségen? Stoel
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4923 Dátum: 2020. Február 27. - 12:10:24 »

Sziasztok!

Kezdő vadászjegy birtokosként lenne egy valószínűleg elég béna kérdésem: az első vadászjegyemet decemberben érvényesítettem, azzal lett meg a fegyvertartási is. Azt, hogy a 2020-as évre is megvettem a vadászjegyet azt be kell e jelenteni a rendőrségen? Stoel


Nem kell. Éppen fordítva működik, ha nem veszed meg azt jelentik.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
varga492
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #4924 Dátum: 2020. Február 27. - 13:22:41 »

Értem, köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #4925 Dátum: 2020. Február 28. - 19:35:26 »

Mindkét vadász ismerős állításában van igazság. Megegyezés kérdése kit milyen anyagi feltételekkel vesz fel egy egyesület (vadásztársaság). Véleményem szerint a fair hozzáállás az lenne, ha kevesebbért vennék fel azt aki meghatározó földterülettel rendelkezik cserébe vadkár esetén a földes gazda is lojálisabban állna a tisztelt társaságához. Kínomban mindig mosolygok azokon a földes urakon akik, a saját vadásztársaságukat a vadkár kifizetéssel tartják sakkban és még kényük-kedvük szerint erőből az érdek haveri körüket is fel akarják vetetni a társaságba. Garantáltan kódolva van a hosszútávú acsarkodás.
De ismerős... Fejvakarás Hol van ilyen?  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4926 Dátum: 2020. Március 12. - 09:32:39 »

Megjelent az Országos Főállatorvos 2/2020 sz., az ASP új mentesítési tervről szóló határozata.
A teljes szövet 120 oldal, a Földművelési Értesítő idei, 2. számában olvasható.

Minket egyelőre a közepes kockázatú rendelkezések érintenek, ezt olvastam el.

A lényeg, amit kihámoztam belőle (nem biztos, hogy jól, olvassátok el Ti is):
- a 2019-2020 vadászati évben elejtett vaddisznók számának 150 %-át kell a 2020-2021-es vadászati évben elejteni, a múlt évihez hasonló korcsoporti megoszlásban,
- minden egyes példányból diagnosztikai mintát kell venni,
- a vaddisznótestek felhasználhatóak, nem kell megvárni az értékesítéssel a vizsgálati eredményt,
- a lelövendő darabszám 40 %-át szeptember 30-ig kell elejteni,
- ha az éves lelövés, vagy a 40 % nem teljesül, az Országos Főállatorvos kényszervadászatot rendel el, akár a fegyveres testületek és számunkra tiltott eszközök alkalmazásával is. A jogszabály szövege úgy szól, hogy rendel  el és nem úgy, hogy rendelhet el.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4927 Dátum: 2020. Március 12. - 09:51:27 »

Megjelent az Országos Főállatorvos 2/2020 sz., az ASP új mentesítési tervről szóló határozata.
A teljes szövet 120 oldal, a Földművelési Értesítő idei, 2. számában olvasható.

Minket egyelőre a közepes kockázatú rendelkezések érintenek, ezt olvastam el.

A lényeg, amit kihámoztam belőle (nem biztos, hogy jól, olvassátok el Ti is):
- a 2019-2020 vadászati évben elejtett vaddisznók számának 150 %-át kell a 2020-2021-es vadászati évben elejteni, a múlt évihez hasonló korcsoporti megoszlásban,
- minden egyes példányból diagnosztikai mintát kell venni,
- a vaddisznótestek felhasználhatóak, nem kell megvárni az értékesítéssel a vizsgálati eredményt,
- a lelövendő darabszám 40 %-át szeptember 30-ig kell elejteni,
- ha az éves lelövés, vagy a 40 % nem teljesül, az Országos Főállatorvos kényszervadászatot rendel el, akár a fegyveres testületek és számunkra tiltott eszközök alkalmazásával is. A jogszabály szövege úgy szól, hogy rendel  el és nem úgy, hogy rendelhet el.

" A  diagnosztikai  kilövés  során  az  előírt egyedszámok  40%-át  szeptember 30-ig kell teljesíteni  minden vadászati évben, a teljesítést  a járási  főállatorvosnak  október  31-ig  ellenőriznie  kell.  Nem  teljesítés  esetén  az  ellenőrzés megállapításairól a járási főállatorvosnak határozatot kell hoznia, amelyben előírja a vadászatra jogosult számára, hogy köteles tűrni, ha az állategészségügyi hatóság külső segítség bevonását is igénybe   veszi   az   állománygyérítést   végrehajtásához.   Az   állománygyérítés   sikeres végrehajtásához speciális eszközök (éjjellátó céltávcső és keresőtávcső, hőkamera céltávcső és keresőtávcső,  hangtompító)  használatára  csak  a  tájegységifővadászok,  az  erdészeti  zrt-k
2.számFÖLDMŰVELÉSÜGYIÉRTESÍTŐ48szakszemélyzete, az erdészeti zrt-k hivatásos vadászai és a fegyveres testületek tagjai az OJK vezetőjének  rendelkezése  alapján  kaphatnak  engedélyt.  A  speciális  eszközök  használatára jogosult  személyek  állománygyérítésre  való  aktív  közreműködésre  kötelezése  a  járási főállatorvos,  a  kötelezett  személyek  speciális  eszközökkel  való  felszerelése  az  OJK  feladata. Amennyiben a járványügyi helyzet a védekezés, az állománygyérítés intenzitásának fokozását teszi  szükségessé,  a  külső  segítség  igénybevételét  az  OJK  vezetője  a  vadászati  év  bármely időpontjában soron kívül is elrendelheti"

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4928 Dátum: 2020. Március 12. - 09:57:47 »

" A  diagnosztikai  kilövés  során  az  előírt egyedszámok  40%-át  szeptember 30-ig kell teljesíteni  minden vadászati évben, a teljesítést  a járási  főállatorvosnak  október  31-ig  ellenőriznie  kell.  Nem  teljesítés  esetén  az  ellenőrzés megállapításairól a járási főállatorvosnak határozatot kell hoznia, amelyben előírja a vadászatra jogosult számára, hogy köteles tűrni, ha az állategészségügyi hatóság külső segítség bevonását is igénybe   veszi   az   állománygyérítést   végrehajtásához.   Az   állománygyérítés   sikeres végrehajtásához speciális eszközök (éjjellátó céltávcső és keresőtávcső, hőkamera céltávcső és keresőtávcső,  hangtompító)  használatára  csak  a  tájegységifővadászok,  az  erdészeti  zrt-k
2.számFÖLDMŰVELÉSÜGYIÉRTESÍTŐ48szakszemélyzete, az erdészeti zrt-k hivatásos vadászai és a fegyveres testületek tagjai az OJK vezetőjének  rendelkezése  alapján  kaphatnak  engedélyt.  A  speciális  eszközök  használatára jogosult  személyek  állománygyérítésre  való  aktív  közreműködésre  kötelezése  a  járási főállatorvos,  a  kötelezett  személyek  speciális  eszközökkel  való  felszerelése  az  OJK  feladata. Amennyiben a járványügyi helyzet a védekezés, az állománygyérítés intenzitásának fokozását teszi  szükségessé,  a  külső  segítség  igénybevételét  az  OJK  vezetője  a  vadászati  év  bármely időpontjában soron kívül is elrendelheti"



Ez azért még elég szellős. mert előírja hogy köteles tűrni a külső segítséget, eddig rendben van, de a lényeg majd ennek a gyakorlati kivitelezése lesz, persze itt belengetnek mindent, van egy kis akarathajlítási szaga is. A külső reguláris  ASP kommandó szerintem már papíron létezik, hogy ez ,hogy fog a gyakorlatban kinézni, arról azért megoszlanak a vélemények.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4929 Dátum: 2020. Március 12. - 10:04:45 »

Vaddisznó cserkelő vadászata Somogyban 2021-ben Stoel

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4930 Dátum: 2020. Március 12. - 11:44:10 »

Ez azért még elég szellős. mert előírja hogy köteles tűrni a külső segítséget, eddig rendben van, de a lényeg majd ennek a gyakorlati kivitelezése lesz, persze itt belengetnek mindent, van egy kis akarathajlítási szaga is.

A múltkori megyei értekezleten a kormánymegbízott asszony nagyon elszántnak mutatkozott... 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #4931 Dátum: 2020. Március 12. - 11:45:06 »

Vaddisznó cserkelő vadászata Somogyban 2021-ben Stoel



És még így se tudják kiirtani őket akkor mi mit mondjunk ?
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4932 Dátum: 2020. Március 12. - 12:30:05 »

A múltkori megyei értekezleten a kormánymegbízott asszony nagyon elszántnak mutatkozott... 

Neki hivatalból elszántnak kell lenni. Igazából prognosztizálható, hogy melyik az a kőr amelyik külső erőként bevonható ebbe. A helyi erőből kötelezhető a hivatásos vadász esetleg még valaki, és annak a felvezetésével jöhetnek a külsősök, mondjuk ez elég disszonáns lesz a tagokra nézve, én úgy gondolom ezzel gyakorlatilag legalizálták a tiltott eszközöket. Elképzelem azt az extrém élethelyzetet, amikor a jogkövető kolléga a gavallér fegyverével, találkozik az automata fegyverrel, hőkamerával, hangtompítóval felszerelt külsős munkatárssal és jól elbeszélgetnek az élet nagy dolgairól. Rííí Na most akkor, ha és amennyiben a kényszervadásztatás és  egyéb más vadsertésírtási praktika sem vezet eredményre, akkor mi a következő lépés( Gyatlov és Legaszov elvtársak segítsetek nekünk  ti megéltetek ettől különb mentesítést is Légyszi légyszi) Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #4933 Dátum: 2020. Március 12. - 13:33:18 »

És még így se tudják kiirtani őket akkor mi mit mondjunk ?
Nálunk háromezer hektárra jut tizenöt, húsz vadász.
Ott meg egy...vagy egy se.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #4934 Dátum: 2020. Március 12. - 13:39:11 »

Megjelent az Országos Főállatorvos 2/2020 sz., az ASP új mentesítési tervről szóló határozata.
A teljes szövet 120 oldal, a Földművelési Értesítő idei, 2. számában olvasható.

Minket egyelőre a közepes kockázatú rendelkezések érintenek, ezt olvastam el.

A lényeg, amit kihámoztam belőle (nem biztos, hogy jól, olvassátok el Ti is):
- a 2019-2020 vadászati évben elejtett vaddisznók számának 150 %-át kell a 2020-2021-es vadászati évben elejteni, a múlt évihez hasonló korcsoporti megoszlásban,
- minden egyes példányból diagnosztikai mintát kell venni,
- a vaddisznótestek felhasználhatóak, nem kell megvárni az értékesítéssel a vizsgálati eredményt,
- a lelövendő darabszám 40 %-át szeptember 30-ig kell elejteni,
- ha az éves lelövés, vagy a 40 % nem teljesül, az Országos Főállatorvos kényszervadászatot rendel el, akár a fegyveres testületek és számunkra tiltott eszközök alkalmazásával is. A jogszabály szövege úgy szól, hogy rendel  el és nem úgy, hogy rendelhet el.

Elkezdtem kiollózni a szabályokat, de talán jobb lenne, ha mindenki elolvasná.

A lényeget Lajos pontosan foglaltad össze, legalábbis számomra is ez következik. Annyi talán, hogy van még egy izgalmas mondat:

Amennyiben a járványügyi helyzet a védekezés, az állománygyérítés intenzitásának fokozását teszi szükségessé, a külső
segítség igénybevételét az OJK vezetője a vadászati év bármely időpontjában, soron kívül is elrendelheti.

Tehát függetlenül a 40%-os tervteljesítéstől. De tényleg olvassa el mindenki, én azt javaslom.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 [329] 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: