Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271587 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #150 Dátum: 2008. Május 28. - 00:31:46 »

..Én sem vagyok nehéz súlyú, 78kg, minden vadászat után lila a vállam Vadász OOO...na és akkor mi van?
Miért, verekedni szoktál? Mert lőni.... Ördög
hmmmmmmmmmmmmm
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #151 Dátum: 2008. Május 28. - 12:04:16 »

Mióta van meg ez a puskád?--------Nekem pár hónapja de több  ismerősőmnek évek óta.
Jól meg vagy vele elégedve?--------Az unokaöcsémét próbáltam és mivel megtetszett azért vettem ezt.
Probléma volt vele már?-----------Volt, hamar elfogyott a lőszer! Nyihi
[/quote]

Hát igen ez egy komoly probléma, hogy nincs lőszer, sőt így használhatatlan, de boltban némi pénzzel lehet rajta seígteni.
Milyen lőszert szoktál benne hazsnálni? Esetleg márka, de kaliber is.
Illetva ha brenit is akkor milyet?
kÖSZI!?
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #152 Dátum: 2008. Május 28. - 12:05:54 »

Tegnap vittem el agyazni a puskám barnítani is fogjuk( sátorvas, meg biztosítókörnyékén kopott le a barnítás) jövő héten kész lesz teszek képet fel.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #153 Dátum: 2008. Május 28. - 19:34:42 »

Hali everybody!

Azt szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye az olyan fiatal vadászról aki egylövetű egycsövő sörétest használ?
Vagy tiszta "hü..........." (szépen fogalmazva: butának) nézik? Inkább vegyen vmi kétcsövűt?

Üdv.!

Baranyaiak nincsenek?

Üdv
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #154 Dátum: 2008. Május 28. - 19:40:53 »

Nekem az álmosdi barátom vadőr, neki van ilyen. Nem kezdő vadász,de nem is hülye.
Elmondása alapján:
"Sörétessel lelassítottam, aztán brennekével terítékre hoztam..."
Megszokás, kezelés kérdése szerintem.
Blade Lacinak is ezt tanácsoltam, hogy a feleségének ilyet vegyen, mert mikor a kezébe adtam a Kettnert, úgy állt, mint a kérdőjel.
Ha egy könnyű, egycsövűt vesz neki, legalább nem utálja meg a sörétlövést az ütés miatt...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #155 Dátum: 2008. Május 28. - 19:45:07 »

Mióta van meg ez a puskád?--------Nekem pár hónapja de több  ismerősőmnek évek óta.
Jól meg vagy vele elégedve?--------Az unokaöcsémét próbáltam és mivel megtetszett azért vettem ezt.
Probléma volt vele már?-----------Volt, hamar elfogyott a lőszer! Nyihi

Hát igen ez egy komoly probléma, hogy nincs lőszer, sőt így használhatatlan, de boltban némi pénzzel lehet rajta seígteni.
Milyen lőszert szoktál benne hazsnálni? Esetleg márka, de kaliber is.
Illetva ha brenit is akkor milyet?
kÖSZI!?

[/quote]Nike-Nike gyöngygolyó-Nike..................mindhalálig NIKE gyozo
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2008. Május 28. - 20:14:07 »

Mióta van meg ez a puskád?--------Nekem pár hónapja de több  ismerősőmnek évek óta.
Jól meg vagy vele elégedve?--------Az unokaöcsémét próbáltam és mivel megtetszett azért vettem ezt.
Probléma volt vele már?-----------Volt, hamar elfogyott a lőszer! Nyihi

Hát igen ez egy komoly probléma, hogy nincs lőszer, sőt így használhatatlan, de boltban némi pénzzel lehet rajta seígteni.
Milyen lőszert szoktál benne hazsnálni? Esetleg márka, de kaliber is.
Illetva ha brenit is akkor milyet?
kÖSZI!?

Nike-Nike gyöngygolyó-Nike..................mindhalálig NIKE gyozo
[/quote]

Egycsövüekről mi a véleményed?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #157 Dátum: 2008. Május 28. - 20:16:25 »

Egycsövüekről mi a véleményed?

Remélem a kérdésed viccnek szántad Vulpes!
Aki az alapján ítél meg valakit, hogy egy, avagy két csővel rendelkezik a sörétese, nem pedig embersége, viselkedése, vadászként való megfelelése alapján, annak a véleményére nem is érdemes adni...
Én így gondolom.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #158 Dátum: 2008. Május 28. - 20:35:54 »

Idézet
Milyen lőszert szoktál benne hazsnálni? Esetleg márka, de kaliber is.

Mivel irta, hogy 12-ese van 76 mm-es toltenyurrel igy az alanlott kaliber: eloszor egy 20-as magnum a csobe kozvetlen utana egy 12-es. Garantalt siker!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2008. Május 28. - 20:40:33 »

Hali everybody!

Azt szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye az olyan fiatal vadászról aki egylövetű egycsövő sörétest használ?
Vagy tiszta "hü..........." (szépen fogalmazva: butának) nézik? Inkább vegyen vmi kétcsövűt?

Üdv.!

Baranyaiak nincsenek?

Üdv

Te Róka-Koma!

Az addig rendben van, hogy elvileg kezdő vadász vagy. Az is rendben van, hogy elvileg ennek megfelelően kérdezel. De az már nincs rendben, hogy milyen- már-már provokatív- módon kérdezel!
Ezen felül, mi a túró köze van a baranyaiknak az egy csövű sörétesekhez???

Hogy ON is legyek.....
Az egy csövű sörétes lehet akár öntöltő is, meg billenő csövű is, meg forgózárdugattyús ismétlő sörétes fegyver is. Na most melyik?

Gondolom a billenő csövűre gondolsz. Ha proffeszionális módon megtanulják kezelni, ki fog alakulni a megfontolt, mesterien kicirkalmazott lőkészség, és a későbbiekben kifejezetten zavarni kezd a két cső.

Az, hogy ki, minek néz valakit és miért, meg kell hagyni annak aki minek néz valamiért. Jó étvágyat kell kívánni neki a csámcsogáshoz....
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #160 Dátum: 2008. Május 28. - 20:59:26 »

Szia Fredi ( 158 )
vigyázz az ilyen írással mert valaki még kipróbálja, és az nem szerencsés történet. Több ilyen módon kinyitott sörétes volt már a kezemben.
Akkor szokott előfordulni, amikor valaki 12, és 20-t használ, és bizony a 20-as beleesik a 12-es töltényűrbe, a 12-est rátölti, szépen lezárható, és már csak pukkantani kell. Bummm!!! Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #161 Dátum: 2008. Május 28. - 21:06:30 »

Tudom en nagyon jol, hogy mit csinal .

Ezt az okorseget ami itt megy valahogy meg kell allitani. Szepen le lett irva minden informacio ami alapjan ertelmes ember donteni kepes. Ennek ellenere egyik meggondolatlan (csak szep szavakat akarok hasznalni) kerdes a masik utan. Woest
Ket megoldas marad: teljesen mellozni vagy febevagni, hogy eszhez terjen...

Na vajon egy 12-es puskaba milyen kaliberu toltenyt hasznalnak.....altalaban... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Vadász
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #162 Dátum: 2008. Május 28. - 21:16:15 »


Fredi,
12-ből a 16-os patronnak nagyon szép kályhacső hangja van. De az igazi az általad leírt rakott magnum. Biztos a siker.
Szia Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #163 Dátum: 2008. Május 28. - 21:30:58 »

Nagyon jól esik, hogy mondogatjátok!

De én nem a kaliber mnéretét kérdeztgetem! Hanem típus és stb.!

Na mindegy!

Az egycsövű és a Baranya megyei fórumozóknak nincs köze egymáshoz!

Van egy területrész ami perben áll és hátha tud vki vmit. azért keresem a baranyaiakat!
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2008. Május 28. - 21:32:00 »

Jogos volt a kaliberes vicc!
elírtam!

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: