Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271591 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Május 20. - 20:29:15 »

IZS-ekhez könnyen lehet csere choke-t kapni?
Ha igen mennyibe van kb?
Vagy ha nem korongozok, akkor hülyeség a csere choke?

Fegyverszekrény esetében a fegyverek nagyrésze belefér 140 cm hosszban?
Fegyverszekrénynél a 3 pontos zárat sarokkal vagy anélkül kell érteni?
Vki nem tudna küldeni fegyverszekrényben lévő belső pántról fotót?

Előre is köszönöm!

Nekem jelenleg IZS 27 EM 1C-1C van, újonnan vettem előtte volt MC-21-em,  és egy Merkelem.
Az MC fullos szűkítéssel rengeteg gyöngygolyó lett kilőve belőle, van egy IZS 18- :)am Harka Csabié volt, nagyon pontosan viszi a brennekét, 70méteren 10cm-es oszlopot 10-ből tízszer!!!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Május 20. - 20:30:18 »

IZS-ekhez könnyen lehet csere choke-t kapni?
Ha igen mennyibe van kb?
Vagy ha nem korongozok, akkor hülyeség a csere choke?

Fegyverszekrény esetében a fegyverek nagyrésze belefér 140 cm hosszban?
Fegyverszekrénynél a 3 pontos zárat sarokkal vagy anélkül kell érteni?
Vki nem tudna küldeni fegyverszekrényben lévő belső pántról fotót?

Előre is köszönöm!

Ja a cserechok 4ezer forint csak venni nem lehet hozzá ritka mint a fehérholló!!!! Nyihi
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Május 21. - 12:32:21 »

IZS-ekhez könnyen lehet csere choke-t kapni?
Ha igen mennyibe van kb?
Vagy ha nem korongozok, akkor hülyeség a csere choke?

Fegyverszekrény esetében a fegyverek nagyrésze belefér 140 cm hosszban?
Fegyverszekrénynél a 3 pontos zárat sarokkal vagy anélkül kell érteni?
Vki nem tudna küldeni fegyverszekrényben lévő belső pántról fotót?

Előre is köszönöm!

Ja a cserechok 4ezer forint csak venni nem lehet hozzá ritka mint a fehérholló!!!! Nyihi

Akkor tényleg nem tudom mit érdemes venni.
Az biztos,  hogy IZS-27 típus, 1276 kaliber és 2 elsütőbillentyűs.
Az, hogy csere vagy fix choke azt meg a pénztárc dönti el!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Május 21. - 12:54:48 »


"Az, hogy csere vagy fix choke azt meg a pénztárc dönti el!"

Ha keresel egy 12/70-es(najó,esetleg /76-os) sörétest, aminek feles és 3/4-es szűkítése van,azzal biztos, hogy nem nyúlsz mellé. Van aki lövi a gyöngygolyót a 3/4-es csőből is-probléma nélkül. Ezeknek meg elég nagy a szűkítése ahhoz, hogy 40-50méterre is utána tudj nyúlni egy fácánnak, nyúlnak, esetleg libának.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Május 21. - 13:02:09 »

Én nem igazán látom előnyét a cserechoke-nak, de ezt lehet vitatni. Nekem soha nem hiányzott, pedig elég sokat lövöldöztem söréttel.
Izs bock - jó választás, kétbillentyű - szintén kitűnő, 12/76 - hidd el, bőven elég a 70-es! Ha megtanulsz vele bánni, igen jó társad lesz!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Május 21. - 13:11:57 »


"Az, hogy csere vagy fix choke azt meg a pénztárc dönti el!"

Ha keresel egy 12/70-es(najó,esetleg /76-os) sörétest, aminek feles és 3/4-es szűkítése van,azzal biztos, hogy nem nyúlsz mellé. Van aki lövi a gyöngygolyót a 3/4-es csőből is-probléma nélkül. Ezeknek meg elég nagy a szűkítése ahhoz, hogy 40-50méterre is utána tudj nyúlni egy fácánnak, nyúlnak, esetleg libának.


Te Girgi!
Libának,nyúlnak,fácánnak és főleg récéknek, hova a túróba akarsz 40-50m-re nyúlni 3/4-es szűkítéssel?
A libát célzott lövéssel(!) elég 20-30m-ről terítékre hozni 1/1-es szűkítéssel! Sokszor sajnos csak a tollat látod hullani, meg hallod a nagy reccsenést, és a liba meg repül tovább "ordítva"....
A nyúlnak és a récéknek is jobb az 1/2-1/1-es puska 12/70 vagy 76-os kaliberben.
A fácánra lehet jó az 1/2-3/4-es szűkítésű puska!

Szerintem...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Május 21. - 13:12:57 »

Én nem igazán látom előnyét a cserechoke-nak, de ezt lehet vitatni. Nekem soha nem hiányzott, pedig elég sokat lövöldöztem söréttel.
Izs bock - jó választás, kétbillentyű - szintén kitűnő, 12/76 - hidd el, bőven elég a 70-es! Ha megtanulsz vele bánni, igen jó társad lesz!

Ez így is van-ezért írtam én is a 12/70-est elsősorban. Bőven elég, szinte mindenre. A /76-os már kölökágyú.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Május 21. - 13:17:02 »


"Az, hogy csere vagy fix choke azt meg a pénztárc dönti el!"

Ha keresel egy 12/70-es(najó,esetleg /76-os) sörétest, aminek feles és 3/4-es szűkítése van,azzal biztos, hogy nem nyúlsz mellé. Van aki lövi a gyöngygolyót a 3/4-es csőből is-probléma nélkül. Ezeknek meg elég nagy a szűkítése ahhoz, hogy 40-50méterre is utána tudj nyúlni egy fácánnak, nyúlnak, esetleg libának.


Te Girgi!
Libának,nyúlnak,fácánnak és főleg récéknek, hova a túróba akarsz 40-50m-re nyúlni 3/4-es szűkítéssel?
A libát célzott lövéssel(!) elég 20-30m-ről terítékre hozni 1/1-es szűkítéssel! Sokszor sajnos csak a tollat látod hullani, meg hallod a nagy reccsenést, és a liba meg repül tovább "ordítva"....
A nyúlnak és a récéknek is jobb az 1/2-1/1-es puska 12/70 vagy 76-os kaliberben.
A fácánra lehet jó az 1/2-3/4-es szűkítésű puska!

Szerintem...

Én úgy akarok, hogy én is kb. így szoktam lőni. Nem szeretem a vadat hozzám közel meglőni-meg be is vallom, hogy közelre nem is megy olyan jól a lövés-, így ha rendesen kiengedem(30-35m-re),Ha az alsó csővel(feles) elhibázom,akkor bizony már csak 40-50ről lőhetem a másodikat a felső csővel(3/4). És bizony sokszor sikerült ilyen messziről elejtenem a vadat (fácán 3mm-es; nyúl 3,5 néha 4mm-es RC-vel legtöbbször).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Május 21. - 13:19:29 »

Én nem igazán látom előnyét a cserechoke-nak, de ezt lehet vitatni. Nekem soha nem hiányzott, pedig elég sokat lövöldöztem söréttel.
Izs bock - jó választás, kétbillentyű - szintén kitűnő, 12/76 - hidd el, bőven elég a 70-es! Ha megtanulsz vele bánni, igen jó társad lesz!

Ez így is van-ezért írtam én is a 12/70-est elsősorban. Bőven elég, szinte mindenre. A /76-os már kölökágyú.

Isten igazából én a /76-ost max. olyan helyre vennék, ahol sok a liba, de elég magasan jár. Ha nem tudnék rendszeresen libázni, biztos hogy nem vennék /76-ost. Normál körülmények között, tarlóra, víz közelébe tökéletesen elegendő a /70-es.
Mielőtt /76-ost vesz az ember, érdemes valakivel, akinek ilyen kaliberű bockja vagy duplája van és nem félautómata, mert az egy kicsit más, kimenni a lőtérre és 20 vagy ennél is több lövést leadni vele, majd másnap átgondolni az egészet, hogy kell-e az a /76-os vagy elegendő a /70-es is. Kacsint
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Május 21. - 13:25:00 »

Én nem igazán látom előnyét a cserechoke-nak, de ezt lehet vitatni. Nekem soha nem hiányzott, pedig elég sokat lövöldöztem söréttel.
Izs bock - jó választás, kétbillentyű - szintén kitűnő, 12/76 - hidd el, bőven elég a 70-es! Ha megtanulsz vele bánni, igen jó társad lesz!

Ez így is van-ezért írtam én is a 12/70-est elsősorban. Bőven elég, szinte mindenre. A /76-os már kölökágyú.

Isten igazából én a /76-ost max. olyan helyre vennék, ahol sok a liba, de elég magasan jár. Ha nem tudnék rendszeresen libázni, biztos hogy nem vennék /76-ost. Normál körülmények között, tarlóra, víz közelébe tökéletesen elegendő a /70-es.
Mielőtt /76-ost vesz az ember, érdemes valakivel, akinek ilyen kaliberű bockja vagy duplája van és nem félautómata, mert az egy kicsit más, kimenni a lőtérre és 20 vagy ennél is több lövést leadni vele, majd másnap átgondolni az egészet, hogy kell-e az a /76-os vagy elegendő a /70-es is. Kacsint


Pontosan így van! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Május 21. - 13:25:56 »

Girgi!

Nem kétlem!
De 50m már az 1/1-es szűkítésnek is távolság lőszertől függetlenül...
Életemben egyszer láttam/volt a kezemben egy Franchi autómata 12/70-es kaliberben 78(!) cm-s csővel! Na az tudott 50m-en és attól feljebb találni.Közelebbről húsdaráló... Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Május 21. - 13:26:11 »

Isten igazából én a /76-ost max. olyan helyre vennék, ahol sok a liba, de elég magasan jár. Ha nem tudnék rendszeresen libázni, biztos hogy nem vennék /76-ost. Normál körülmények között, tarlóra, víz közelébe tökéletesen elegendő a /70-es.
Mielőtt /76-ost vesz az ember, érdemes valakivel, akinek ilyen kaliberű bockja vagy duplája van és nem félautómata, mert az egy kicsit más, kimenni a lőtérre és 20 vagy ennél is több lövést leadni vele, majd másnap átgondolni az egészet, hogy kell-e az a /76-os vagy elegendő a /70-es is. Kacsint

Idén voltam párszor libázni olyannal, aki egy 12/76-ost hozott magával. Mondanom sem kell, hogy libát min. 80-100m-re láttunk. Szóval egyikünk sem jutott lövéshez. Akkor meg minek a /76-os? Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Május 21. - 13:30:26 »

Girgi!

Nem kétlem!
De 50m már az 1/1-es szűkítésnek is távolság lőszertől függetlenül...
Életemben egyszer láttam/volt a kezemben egy Franchi autómata 12/70-es kaliberben 78(!) cm-s csővel! Na az tudott 50m-en és attól feljebb találni.Közelebbről húsdaráló... Wave
Az én puskám 74cm-es csővel rendelkezik. Bár sokszor hiányzik még pár cm róla Bion Ettől függetlenül valóban messzire utána lehet nyúlni a vadnak. Mikor először tapasztaltam én is csodálkoztam rajta. De hallottam már mástól is hasonlót-többek között U.Peti is mondta, hogy messzire elért az ő TOZ sörétesével.



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Május 21. - 13:31:03 »

Bratyóm 12/89-es MP-155-se elé betévedt kb. 20m távolságban, szemből égigérő ködben 3 vetési "sárkány"..., a harmadik ólomgombóc verte le az elsőt.
Majd következett a "földharc"... Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Május 21. - 13:38:16 »

Róka-koma!

Vegyél egy 12/70-es IZs bockot.
Az új Izsekkel akad némi probláma, a sorrndváltóval, de láttam 2 vadászt a biztosító beragadása miatt vadászatot abbahagnyi.
Mindkét puska 1-2 éves volt.
Ha kifogsz egy használt Izs 27-est, ami nem lityeg-lötyög azzal még a te unokád is vadászni fog...erre mérget vehetsz.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: