Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271590 alkalommal)
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #270 Dátum: 2009. November 27. - 19:41:14 »

Olvasgattam elég sokat a fórumon, nem vagyok biztos benne, megkérdem hát Mosolyog

25000 péz sok volt egy IZS 27EM bock-ért? kicsit kopottas a farész (állítólag egy öreg halőré volt, inkább hordta, mint használta), de nagyon szépen csukódik, nem kotyog, nem lötyög. További 25 pézé kaptam még hozzá 1000 darab lőszert Mosolyog 90-es gyártású NIKE-ket Mosolyog vannak még régebbiek, papírhüvelyesek is közötte, de azokat nem lövöldözöm el , megmaradnak emlékbe Mosolyog
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #271 Dátum: 2009. November 27. - 19:57:32 »

Mázli...
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #272 Dátum: 2009. November 27. - 21:24:15 »

Olvasgattam elég sokat a fórumon, nem vagyok biztos benne, megkérdem hát Mosolyog

25000 péz sok volt egy IZS 27EM bock-ért? kicsit kopottas a farész (állítólag egy öreg halőré volt, inkább hordta, mint használta), de nagyon szépen csukódik, nem kotyog, nem lötyög. További 25 pézé kaptam még hozzá 1000 darab lőszert Mosolyog 90-es gyártású NIKE-ket Mosolyog vannak még régebbiek, papírhüvelyesek is közötte, de azokat nem lövöldözöm el , megmaradnak emlékbe Mosolyog

Tényleg mázlista vagy, de ha elfogadod a tanácsom a papírhüvelyest mielőbb elhasználod, mert csak tönkre megy ( a levegő páratartalma miatt).
Még egyszer: mázlista  Igen Igen
Naplózva
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #273 Dátum: 2009. November 28. - 08:48:24 »

Tényleg mázlista vagy, de ha elfogadod a tanácsom a papírhüvelyest mielőbb elhasználod, mert csak tönkre megy ( a levegő páratartalma miatt).
Még egyszer: mázlista  Igen Igen

Sajnálom őket, de nincs is sok belőle (5-10 db), és talán a szekrényben nem is lesz bajuk, legalábbis ebben reménykedem, ha már eddig nem lett. Azért gondolom, mert nincs rajta semmi jelzés, hogy mikori gyártás, de a legrégebbi lőszer 88-as gyártású volt, ami volt az 1000 darabban, de az már műanyag hüvelyes volt, a papírhüvelyes még régebbi lehet Mosolyog jah, és érdekességképpen, az 1000 lőszerből már csak pár doboz van 6-os van, de eddig még nem találkoztam csütörtökössel!
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #274 Dátum: 2009. November 28. - 22:44:57 »

Gratulálok kolléga!
Ennyiért . . .
25 ft/ db a lőszer úgy kb. '95-96-ban volt. Bion
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #275 Dátum: 2009. November 29. - 10:34:40 »

Sajnálom őket, de nincs is sok belőle (5-10 db), és talán a szekrényben nem is lesz bajuk, legalábbis ebben reménykedem, ha már eddig nem lett. Azért gondolom, mert nincs rajta semmi jelzés, hogy mikori gyártás, de a legrégebbi lőszer 88-as gyártású volt, ami volt az 1000 darabban, de az már műanyag hüvelyes volt, a papírhüvelyes még régebbi lehet Mosolyog jah, és érdekességképpen, az 1000 lőszerből már csak pár doboz van 6-os van, de eddig még nem találkoztam csütörtökössel!

Gratulálok a jó vételhez! Igen Taps

Mit csináltál annyi lőszerrel, ilyen rövid idő alatt  Vállat von Megetted? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #276 Dátum: 2009. November 29. - 10:44:11 »

Nem mostani szerzemény már, első puskám, csak még újonc vagyok a fórumon, és most írom le minden "élményem" tapasztalásom Mosolyog  De azt kívánom bár fogyna a lőszer, de mostanában sajnos nem fog... Nem igazán sikerül sajnos területes tagsághoz jutnom Szomorú Lett volna lehetőség, egész baráti áron meg tudtam volna venni az egyik tagtól a tagságot, de a társaság azt mondta, hogy fizessek be 1 millát, mint új belépő, de ez sajna nem fér bele a keretbe Mosolyog Marad a fényképezőgépes "lövöldözés" Mosolyog
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #277 Dátum: 2009. November 29. - 10:50:11 »

 Szomorú Szomorú Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J. Attila
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Új üzenet #278 Dátum: 2009. December 02. - 12:48:07 »

IZS 27-EM Baikal 12/76 125ért újonnan. Bár én szeretek foglalkozni a fegyvereimmel,de ez bármilyen körülményeket kibír. mindegy apám merkeljét pucolgathatom Nevet annak úgy is kell.Azt hallottam az IZSről hogy ki lehet vele emelni egy nivát a sárból,hóbol . ez valószínűleg csak olyan legenda,de jellemzi ezeket a puskákat


IZS 27-EM Baikal 12/76 125 e. Ft-ért újonnan. Bár én szeretek foglalkozni a fegyvereimmel,de ez bármilyen körülményeket kibír. mindegy apám Merkeljét pucolgathatom Nevet annak úgy is kell. Azt hallottam az IZS-ről, hogy ki lehet vele emelni egy Nívát a sárból, hóból . Ez valószínűleg csak olyan legenda, de jellemzi ezeket a puskákat
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 02. - 17:17:26 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Ajánlom magamat...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2009. December 02. - 17:03:44 »

IZS 27-EM Baikal 12/76 125ért újonnan. Bár én szeretek foglalkozni a fegyvereimmel,de ez bármilyen körülményeket kibír. Mindegy apám merkeljét pucolgathatom Nevet annak úgy is kell.Azt hallottam az IZSről hogy ki lehet vele emelni egy nivát a sárból,hóbol . Ez valószínűleg csak olyan legenda,de jellemzi ezeket a puskákat

Mondat eleje nagybetű.
Naplózva
fox
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #280 Dátum: 2009. December 19. - 20:35:24 »

üdv. mindenkinek érdekelne az izs 43 e1-c típusú sörétesnél a chokok jelölése és melyikből lőhető gyöngygolyó. Köszi szépen.
Naplózva
fox
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #281 Dátum: 2009. December 19. - 20:37:56 »

Első fegyverem és még van mit tanulni, bajt nem szeretnék ezért érdeklődöm.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #282 Dátum: 2009. December 19. - 20:48:22 »

Choke jelölés ugyanaz mint akármelyik másikon. Ha jól tudom az IZS huzagolt csokkot nem gyárt a söréteseihez, úgyhogy ilyet ne keress. A ma gyártott brennekkék legnagyobb része lőhető bármilyen szűkítésből, azonban a fegyver, a biztonság, és a lelkiismerest okán lehetőleg cylinder, 1/4, esetleg 1/2-es (modified, vagy az Izsnél M) párosításból tedd, ha a készletben akad. Illetve, minél kisebb szűkítésből, abból baj nem lehet.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
fox
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #283 Dátum: 2009. December 21. - 10:58:41 »

Köszi szépen. Találtam egy lírást neten és a kapott szerevízköny segítségével már tudom,hogy van egy negyedes egy feles és teljes chokeom. Van kettőn  olyan jelölés még ,hogy(IM ,IC),metal (olóm),  steal (acél) (M,F) metal, stal ez a felesen és a negyedesen van.Akkor ezzekl lehet acél sörétetis lőni+ breneke.Köszönöm.Egy kalappal
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #284 Dátum: 2009. December 21. - 11:51:16 »

Köszi szépen. Találtam egy lírást neten és a kapott szerevízköny segítségével már tudom,hogy van egy negyedes egy feles és teljes chokeom. Van kettőn  olyan jelölés még ,hogy(IM ,IC),metal (olóm),  steal (acél) (M,F) metal, stal ez a felesen és a negyedesen van.Akkor ezzekl lehet acél sörétetis lőni+ breneke.Köszönöm.Egy kalappal

http://imzcorp.com/en/company/49.html

Ennyit ír a gyár nagyjából. Acélsörétet elméletileg akkor szabad belőle lőni, ha erre külön "vizsgája" van. Erre külön próbajel van ütve a csőpárra (http://www.mkh.hu/jog_31_2006.php 5-ös számú próbajel). Ha ilyen van, negyedes, feles szűkítéssel - nekem ezeket tanították - lőhetsz acélt. Nem a reklám helye, de a NIKE gyárt/gyártott normál gáznyomású acélsörétet is. Ezt elvileg "mezei" sörétesből is ki lehet lőni, nekem is van, bár még nem próbáltam. (feles, fullos szűkítésből valahogy még nem vitt rá a lélek, vagy az őrangyalom  Ördög

Szűkítés rövidítésekre is adott google atyánk választ:
http://www.chuckhawks.com/shotgun_chokes.htm
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: