Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271584 alkalommal)
krisaaaak
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #750 Dátum: 2013. Május 16. - 17:51:59 »

Sikerült!
 Anno egy éve, mikor fegyver vásárlás előtt álltam, megnéztem ezt a puskát is. Akkor probáltuk így szétszedni de nem ment, és nyugtáztuk, hogy nem így kell. Most is csak úgy sikerül, ha arra a kis kapcsolóra rátartok egy fadarabbal (köröm kevés).
Mégegyszer köszönöm a segítséget, és este az egészségükre is iszok egy pohárral.
 Üdv
krisaaaak
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #751 Dátum: 2013. Június 17. - 10:02:30 »

 Uraim, mint tudjátok nagy szerelmeim a régi orosz serétesek és most végre teljesülni látszik egy vágyam amit Izs-54-nek (orosz sauer8) hívnak. A fegyver valamikor az 1960-as évek végén készült, tükörfényesek a 73 cm-s csövei. Durva söréttel (6-4-es) jól lő, kartáccsal és brennecke klassikkal kivállóan( "brekekeével" 50 méteren tenyérnyi szórást ad a jobb cső). Egy problémom lenne. Ezekben a fegyverekben laprugót használ az elsütőszerkezet és egyes vélemények szerint gyakran törik az ütősszeg és a rugó. Ezt a a jelnlegi tulaj sem tagadja. Elmondása szerint már kétszer cserélt ütőszeget. Ez persze látszik az ütőszegházat képpező krómozott "brandtrubkákon" is. Plussz elég nehéz, de ez huszadlagos, hiszen pont a ménkű vastag csőfalak miatt hordja jól a golóbist. Úgy 90-100 ezer Ft. körül tudnánk megalkudni, de nem tudom. Ha azt nézzük, hogy minőségien összerakott, jól karbantartott mordályról van szó ami mellett az új Izs-43 egy vashulladék szerintem megéri. Ha onnan nézem, hogy azért csak benne van a korban és az alkatrészellátása zéró, na akkor nem. Ha van köztetek hozzáértő privátban küldök fotókat és minden véleményért hálás lennék, mert a fogása tetszik és a bozótosban bujkálni sokkal kényelmesebb, gyorsabb kapású mint az eddigi fegyvereim.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #752 Dátum: 2013. Június 17. - 10:33:18 »

Üdv!
Az ütőszegtörés az végül is hogyan fordul elő? Használ puffer patront a tulaj? (általában ennyivel kiküszöbölhető ez a probléma).
A rugó gyengülését is megelőzi az alkalmazása.
Szóval szerintem a rugó és ütőszegtörés ennyivel gyógyítható. Ha lehetséges lenne,megnézném azokat a képeket,hátha észreveszek valamit (több szem többet lát alapon).
Nem merem azt mondani hogy értek a fegyverekhez,de nagyon érdekelnek.
 Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #753 Dátum: 2013. Június 17. - 13:12:37 »

Uraim, mint tudjátok nagy szerelmeim a régi orosz serétesek és most végre teljesülni látszik egy vágyam amit Izs-54-nek (orosz sauer8) hívnak...
Ha van köztetek hozzáértő privátban küldök fotókat és minden véleményért hálás lennék, mert a fogása tetszik és a bozótosban bujkálni sokkal kényelmesebb, gyorsabb kapású mint az eddigi fegyvereim.

Szia!
Biztosan vagyunk itt néhányan, akik nem értenek hozzá, ennek ellenére szeretnénk megnézni.
Légyszi, pakold fel ide is!
 Wave
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #754 Dátum: 2013. Június 17. - 14:58:16 »

 Itt pufferpatronról nem sokan hallottak. Ami engem illett egy kilőtt hüvelyre szoktam elcsettenteni a fegyvert, hogy fesztelenítsem a rugókat. Serg, Gogena küldtem fotókat e-mailban. Hátha megláttok valami rejtett defektust a zárszerkezeten. A színes edzés (rosseb tudja hogy lehet lefordítani, hogy cvetnája kálká) sajna lekopott, de ami fő a csövek úgy muzsikálnak ahhogy kell. A sütése is nagyon tetszik. Olyan mint a jobb légpuskákon kis előhúzás, enyhény felkeményszik és bumm. A gazdája szabad kézből 70 lépésre golyót golyó mellé rakott vele, de nekem is ment az A3-as füzetlap.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #755 Dátum: 2013. Június 17. - 16:00:48 »

Szia Hucul Emelem
A rugók feztelenítését úgy is lehet elérni, hogy megtört állapotban,mindkét ravaszt behúzod, majd lassan zárod a fegyvert. Utána szétszedve vagy se, teheted a szekrénybe. 
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #756 Dátum: 2013. Június 17. - 16:24:36 »

Én minden fegyveremet, minden alkalommal csak úgy, minden nélkül elcsettentem, és még soha nem tört el egyetlen rugó, ütőszeg sem. A legfiatalabb fegyverem is  már érett női korban van, de akad olyan is akinek én is kezét csókolómmal köszönhetek. (1929)
De mégis. Egyszer a Browningom volt a FÉG-ben barnításon, na ott eltörték az ütőszeget, de csináltak is bele másikat. (Vagy csak valakinek kellett az eredeti? Vállat von)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #757 Dátum: 2013. Június 17. - 19:56:55 »

A gazdája szabad kézből 70 lépésre golyót golyó mellé rakott vele, de nekem is ment az A3-as füzetlap.

Biztos, hogy A3-ast akartál írni?

Az A3-as lap mérete 42*29,7cm .  Az azért elég nagy szórás  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #758 Dátum: 2013. Június 18. - 14:33:18 »

 Igen A3-as volt a célpont és azért szerintem a disznó lapockája vagy szügye sem sokkal kisebb. Lehelletnyit (5-6 cm-t) hordott balra és fel de az nem vészes és lövések jól egy csoportban ültek a lap bal felső harmadában. Különben teljesen ismeretlen fegyverrel, szabad kézből, hetven jókora lépésről szerintem az azért nem olyan rossz, bár lehet csak én vagyok igénytelen.
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #759 Dátum: 2013. Június 19. - 11:23:40 »

Sziasztok!

Hallot valaki olyan tipusú IZS-ről ,hogy 25-ös bock?

Előre is köszönöm  ha van valakinek infója róla.

Üdv
Laci
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #760 Dátum: 2013. Június 21. - 17:07:47 »

 Nemcsak hallottam, lőttem is vele. Alapbból egy skeet puska. Annak minden előnyével és hátrányával. Utódja az Izs 39 lett amit skeet és trapp változaban is gyártottak. A 25-ös lényegében meg egy nagyon jól megcsinált Izs-27 amit cilinder és 0,4 mm-vel tágitott (oroszul rásztrub) csövekkel szereltek. Alapból nem egy hűde-húha beretta, de annak idején az alap és középfokú skeet-versenyzők számára készült mint gyakorló fegyver. Vizsla mellett bokrászni jó lenne csak az én gusztusom szerint dög nehéz.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #761 Dátum: 2013. Június 21. - 17:20:57 »

 Pardon, kollega. Most néztem meg a pontos adatokat az egyik orosz nyelvű fórumon.Azt írják a fiúk, hogy volt neki trapp változata is 750 mm-s (extra erőss 1  mm, 1,25 mm szűkítésekkel) csövekkel. Nekem viszont a skeet változat volt a kezembe, de ez a lényegen nem változtata. Dög nehéz, kicsit otromba és elpusztíthatatalan, mert gyári adatok szerint 20 ezer lövést kell bírnia az első javításig. Egyszóval orosz sportfegyver.
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #762 Dátum: 2013. Június 21. - 17:25:06 »

Pardon, kollega. Most néztem meg a pontos adatokat az egyik orosz nyelvű fórumon.Azt írják a fiúk, hogy volt neki trapp változata is 750 mm-s (extra erőss 1  mm, 1,25 mm szűkítésekkel) csövekkel. Nekem viszont a skeet változat volt a kezembe, de ez a lényegen nem változtata. Dög nehéz, kicsit otromba és elpusztíthatatalan, mert gyári adatok szerint 20 ezer lövést kell bírnia az első javításig. Egyszóval orosz sportfegyver.

Mr.Hucul!

Köszönöm a segítséget,mert Google a " jó barátunk" ebben az esetben csődöt mondott.

Üdv
Laci
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #763 Dátum: 2013. Június 21. - 19:30:39 »

 Én azért hasznát vettem, csak a ciril betűs verzióját kellett előkaparni.
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #764 Dátum: 2013. Június 22. - 13:59:03 »

Én azért hasznát vettem, csak a ciril betűs verzióját kellett előkaparni.
Szia!

Hát ez az én 8 évig tanultam oroszul (általános 4+ közép iskola 4,ja és 2 év az egyetemen) olvasni még tudok,de már nem értem.
Ennyit ért az akkori oktatás,igaz nem is gyakoroltam azóta.
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet!

Üdv
Laci
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: