Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271587 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #615 Dátum: 2012. Október 16. - 09:58:55 »

12-es a kalibere az hogy 89,76 vagy 70 már nem határoz az nem kaliber jellemző hanem a 12-es kaliberű puska csövének/töltéyűrjének adott gyártmányra jellemző kialkítása. Azt el tudom képzelni hogy 12/70-es bejegyzett puskához nem adnak ki 76 vagy 89-es lőszert szimplán baleset megelőzés miatt vagy 12/76-hoz 89-et de lefele biztosan nem lesz lekorlátozva.

Igen, ez így elég logikusnak tűnik. Mosolyog

Egyébként időközben egy barátom mondta meg a helyes megoldást. Olyan egyszerű, hogy magamtól sose jöttem volna rá. Venni kell egy akármilyen olcsó, használt 12/70-es puskát. Így akkor is jogosan lehetne venni 12/70-es patront, ha a fenti okfejtést nem osztaná a fegyverkereskedő. Mosolyog



 Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #616 Dátum: 2012. Október 16. - 12:14:22 »

Nem is értem az előző kommenteket. Azért furcsa, hogy egy friss vizsgázó ilyet nem tud Oerdescu. 12/76-os puskából magnumig (76-os hüvelyhossza csak ennek van) tudsz lőni felette nem. 89 kaliber főként amerikában dívik pulykavadászatokon. Szerintem is elég logikus. Természetesen visszafele nem érdemes próbálkozni, mert igencsak balesetveszélyes. Én még nem találkoztam olyan eladóval, aki ne szolgált volna ki, pedig nekem is 12/76 fegyverem van. Érdemes tehát 76-os puskát venni, hiszen ezzel sokrétűbben használható a fegyver, bár szerintem libán kívül nem sok esetben indokolt a magnum patron vadászias lőtávon belül egy szűk csövű puskával(35-45 m). Sokan  azért vesznek 20-as puskát, mert nem rúg akkorát, ami nem igaz.(Hiszen kisebb a patron, viszont kisebb is a fegyver tömege, ami csökkeni a visszarúgást.Cserébe  viszont sokkal pontosabban kell tudni vele lőni, mert kevesebb a sörétszem.
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #617 Dátum: 2012. Október 16. - 12:42:58 »

Nem is értem az előző kommenteket. Azért furcsa, hogy egy friss vizsgázó ilyet nem tud Oerdescu. 12/76-os puskából magnumig (76-os hüvelyhossza csak ennek van) tudsz lőni felette nem. 89 kaliber főként amerikában dívik pulykavadászatokon. Szerintem is elég logikus. Természetesen visszafele nem érdemes próbálkozni, mert igencsak balesetveszélyes. Én még nem találkoztam olyan eladóval, aki ne szolgált volna ki, pedig nekem is 12/76 fegyverem van. Érdemes tehát 76-os puskát venni, hiszen ezzel sokrétűbben használható a fegyver, bár szerintem libán kívül nem sok esetben indokolt a magnum patron vadászias lőtávon belül egy szűk csövű puskával(35-45 m). Sokan  azért vesznek 20-as puskát, mert nem rúg akkorát, ami nem igaz.(Hiszen kisebb a patron, viszont kisebb is a fegyver tömege, ami csökkeni a visszarúgást.Cserébe  viszont sokkal pontosabban kell tudni vele lőni, mert kevesebb a sörétszem.

Akkor tényleg félre értettél.  Mosolyog
Pontosan tudom, hogy /76-os töltényűrből kilőhető a /70-es lőszer. Az is tiszta, hogy miaz oka annak, hogy a hosszabb hüvelyű miért nem használható. Alaposan felkészültem a vizsgára, nem átcsusszanni akartam.
Nekem ezzel semmi gondom. Azonban bementem a vadászboltba tájékozódni és ott azt mondta az eladó, hogy egyelőre (törvény szerint!) tud /76-os fegyverbe /70-es lőszert adni, de úgy tudta hamarosan változhat az ide vonatkozó törvény és utána csak a papíroknak megfelelő patront adhat ki. Ennyi.
Ennek kérdeztem én utána. Nem ragaszkodtam a 12/76-os űrméretű fegyverhez, de ezt hozta elém a jószerencse.  Mosolyog


Üdv;
Dani
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #618 Dátum: 2012. Október 16. - 14:09:01 »

Akkor tényleg félre értettél.  Mosolyog
Pontosan tudom, hogy /76-os töltényűrből kilőhető a /70-es lőszer. Az is tiszta, hogy miaz oka annak, hogy a hosszabb hüvelyű miért nem használható. Alaposan felkészültem a vizsgára, nem átcsusszanni akartam.
Nekem ezzel semmi gondom. Azonban bementem a vadászboltba tájékozódni és ott azt mondta az eladó, hogy egyelőre (törvény szerint!) tud /76-os fegyverbe /70-es lőszert adni, de úgy tudta hamarosan változhat az ide vonatkozó törvény és utána csak a papíroknak megfelelő patront adhat ki. Ennyi.
Ennek kérdeztem én utána. Nem ragaszkodtam a 12/76-os űrméretű fegyverhez, de ezt hozta elém a jószerencse.  Mosolyog


Üdv;
Dani

At gondoltam hogy ezekkel tistában vagy. Csodálkozék egy ilyen hülye törvényen, pont azért amit írtam is hogy a 12/89 mindenevő és sok esetben (legtöbb esetben) értelmetlen a 200x forintos 89-et lőni elég a 70-es is. Legfeljebb a fegyvertartásiba be lesz jegyezve mind a 3 kaliber amivel a puska boldogul.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #619 Dátum: 2012. Október 16. - 15:51:06 »

Legfeljebb a fegyvertartásiba be lesz jegyezve mind a 3 kaliber amivel a puska boldogul.

Hát szerintem ezt soha! (ha csak nem veszel külön - külön fegyvereket)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #620 Dátum: 2012. Október 16. - 20:56:34 »

Na most jó ez az IZS-27es vagy sem???  Mosolyog Csere chokkal egy billentyűvel mennyiért lehet venni újonnan? Mik a tapasztalatok?
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #621 Dátum: 2012. Október 17. - 07:11:00 »

Na most jó ez az IZS-27es vagy sem???  Mosolyog Csere chokkal egy billentyűvel mennyiért lehet venni újonnan? Mik a tapasztalatok?

Az újakra elég sok panasz van. Az árakra keress rá a neten minden fegyverbolt kínálatabán van (szinte) Én a helyedben inkább vennék egy Fabarm vagy Fair bockot amennyivel drágább az IZS-nél annyival jobb is. Jó az ár/érték arányuk (főleg a Fabar-nál) Nekem 40 éves IZS 27-em van 16-os csőcsapcserén kívül rendben van.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #622 Dátum: 2012. Október 17. - 07:43:34 »

Na most jó ez az IZS-27es vagy sem???  Mosolyog Csere chokkal egy billentyűvel mennyiért lehet venni újonnan? Mik a tapasztalatok?

Ez egy remek fegyver. Örök élet, ha nem sportlövő az ember.
Eleinte én is ezt a kivitelűt kerestem, 160-180.000 Ft körül láttam újonnan. Azért maradtam a kétbillentyűsnél, mert a sorrendváltáshoz előre kell nyomni az elsütőt. Nem túl praktikus, időigényes.
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #623 Dátum: 2012. Október 17. - 08:10:08 »

Ez egy remek fegyver. Örök élet, ha nem sportlövő az ember.
Eleinte én is ezt a kivitelűt kerestem, 160-180.000 Ft körül láttam újonnan. Azért maradtam a kétbillentyűsnél, mert a sorrendváltáshoz előre kell nyomni az elsütőt. Nem túl praktikus, időigényes.

Azért ne essünk elfogult túlzásba. Jó értelembe vett igénytelen vas amivel lehet lőni eredményesen. De a remek fegyver kategória nem itt kezdődik. Egy Beretta már lehet remek fegyver vagy az előzőleg már említett Fabarm,Fair, de semmi képpen sem tartozik ide az IZS. Mondom úgy hogy van egy MP 153-mam és egy IZS 27-em.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #624 Dátum: 2012. Október 17. - 08:11:36 »

Ez egy remek fegyver. Örök élet, ha nem sportlövő az ember.
Eleinte én is ezt a kivitelűt kerestem, 160-180.000 Ft körül láttam újonnan. Azért maradtam a kétbillentyűsnél, mert a sorrendváltáshoz előre kell nyomni az elsütőt. Nem túl praktikus, időigényes.

Hány ilyen puskát nyúztál már, hogy ilyen határozott véleményed van róla?
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #625 Dátum: 2012. Október 17. - 09:52:14 »

Hány ilyen puskát nyúztál már, hogy ilyen határozott véleményed van róla?

Csak egyet, de az már olyan régi, hogy rá merem mondani. Mosolyog
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #626 Dátum: 2012. Október 17. - 09:54:39 »

Csak egyet, de az már olyan régi, hogy rá merem mondani. Mosolyog

Értem.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #627 Dátum: 2012. Október 17. - 10:28:56 »

Értem.

Jó, persze belátom, hogy ez nem egy séleskörű tapasztalat. Mosolyog
Egészen biztos, hogy vannak jobb, szebb puskák, de ha az anyagi oldalát nézzük, szerintem verhetetlen. Már csak azért is, mert ezt megengedhetem magamnak akár újban is, de egy nagynevű cég puskáit már csak messziről nézegetem. Gondolom ezzel sokan vagyunk így.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #628 Dátum: 2012. Október 17. - 18:29:01 »

Csak egyet, de az már olyan régi, hogy rá merem mondani. Mosolyog
Nem arról volt szó,hogy még csak most fogod megvenni???
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #629 Dátum: 2012. Október 17. - 19:33:30 »

Üdv!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Érdekes, hogy pár "hete/napja" vizsgázott vadász milyen nagy tapasztalattal rendelkezik!Akkor most vizsgáztál vagy sem???

 :EmelViktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: