Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271590 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #555 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 19:19:04 »

Ha használt fegyvert veszel, a lényeg, hogy a fém részek rendben legyenek, és hogy ne legyen repedt, törött, vagy ez után javított, a tusa.
A hossza az nem lényeges, azt meg lehet hosszabbíttatni, gumi agytalppal, vagy fával is ki lehet pótoltatni, ha az tetszik.
Itt egy kép az egyik (volt)puskámról.
Ez fával lett megtoldatva, szerintem ez így nem csúnya, és pár ezresből megvolt!  Mosolyog



Köszi a segítséget. Lehet akkor puhatolózom még, megnézek használt puskákat, aztán meglátom. Nem lenne mindegy az a bizonyos plusz kiadás.
A képen fel sem tűnt volna a hosszabbítás, ha nem mondod. Inkább tetszetős, ahogy lezárja a tust, keresztben az eredeti erezettel. Mosolyog

Remélem nekem is lesz hamarosan. Ma kaptam meg a "behívót" a vizsgákra! Mosolyog



Üdv;
Dani
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #556 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:09:54 »

Köszi a segítséget. Lehet akkor puhatolózom még, megnézek használt puskákat, aztán meglátom. Nem lenne mindegy az a bizonyos plusz kiadás.
A képen fel sem tűnt volna a hosszabbítás, ha nem mondod. Inkább tetszetős, ahogy lezárja a tust, keresztben az eredeti erezettel. Mosolyog

Remélem nekem is lesz hamarosan. Ma kaptam meg a "behívót" a vizsgákra! Mosolyog

Üdv;
Dani

Szívesen!  Emelem
Egy kalappal a vizsgához!
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #557 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:29:00 »

Szívesen!  Emelem
Egy kalappal a vizsgához!


Köszönöm szépen!
Több, mint 3 hónapja készülök, nagyon szeretném, ha sikerülne. Mosolyog


Üdv;
Dani
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #558 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:35:25 »

Üdv!  Wave

Tanfolyam, vagy csak egyéni felkészülés?  Vállat von
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #559 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:41:00 »

Köszönöm szépen!
Több, mint 3 hónapja készülök, nagyon szeretném, ha sikerülne. Mosolyog


Üdv;
Dani

Ha három hónapja lelkiismeretesen készülsz, akkor sikerülni is fog!
Nagy kalappal! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #560 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:44:16 »

Üdv!  Wave

Tanfolyam, vagy csak egyéni felkészülés?  Vállat von

Csak egyéni. Szerettem volna tanfolyamra járni, de nem futotta arra is.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #561 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:45:12 »

Ha három hónapja lelkiismeretesen készülsz, akkor sikerülni is fog!
Nagy kalappal! Emelem

Köszönöm szépen, tényleg nagyon akarom, hogy jól sikerüljön.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #562 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:47:36 »

Fog az menni, kalappal a vizsgához!  Piál Igen Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #563 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:50:09 »

Fog az menni, kalappal a vizsgához!  Piál Igen Emelem

Úgy bíz a! Fog az menni!!!!! Egy hatalmas kalappal a vizsgákhoz! Igen Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #564 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 21:00:46 »

Úgy bíz a! Fog az menni!!!!! Egy hatalmas kalappal a vizsgákhoz! Igen Emelem Emelem Emelem

Köszönöm szépen mindenkinek!  Piál
Megmondom őszintén, nagyon jól esik.

Igyekszem megszolgálni mindenki bizalmát.  Mosolyog


Üdv;
Dani
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #565 Dátum: 2012. Szeptember 12. - 12:19:21 »

Köszönöm szépen mindenkinek!  Piál
Megmondom őszintén, nagyon jól esik.

Igyekszem megszolgálni mindenki bizalmát.  Mosolyog


Üdv;
Dani

Hát ilyen hozzál-lással, szerintem nem lesz gond a vizsgával...   Emelem Emelem
Az hogy új sörétest veszel vagy használtat az a te döntésed, de valóban lehet találni olyan újszerű izseket amik bizony a szekrényben álltak csak. De mindenképpen át kell nézni rendesen, mert komolyan fel tudják már újítani őket. Bár az álltalába már jó is... Sokat segít még az is, hogy az eladónak kell vizsgáztatni, és elvileg az már szar nem lehet... Nem szól szám
Szerintem ha ennyire komolyan akarsz lőtérre járni, akkor mindenképpen bock puskát vegyél, és csere choke-st. Vadászaton valóban nagy értelme nincs variálgatni, (talán kivéve a liba) de lőtéren előnyösebb.

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #566 Dátum: 2012. Szeptember 12. - 16:02:32 »

Hát ilyen hozzál-lással, szerintem nem lesz gond a vizsgával...   Emelem Emelem
Az hogy új sörétest veszel vagy használtat az a te döntésed, de valóban lehet találni olyan újszerű izseket amik bizony a szekrényben álltak csak. De mindenképpen át kell nézni rendesen, mert komolyan fel tudják már újítani őket. Bár az álltalába már jó is... Sokat segít még az is, hogy az eladónak kell vizsgáztatni, és elvileg az már szar nem lehet... Nem szól szám
Szerintem ha ennyire komolyan akarsz lőtérre járni, akkor mindenképpen bock puskát vegyél, és csere choke-st. Vadászaton valóban nagy értelme nincs variálgatni, (talán kivéve a liba) de lőtéren előnyösebb.

 Wave Emelem

Köszi szépen. Bár már 3 hónapja készülök, attól tartok a szóbelin még zavarba tudnának hozni...  OOO

Én is úgy gondolkodom ahogyan te. A lőtér/vadászat viszonylat mondjuk 95/5 % lesz szerintem. Ennek függvényében fogom a puskát beszerezni. Az, hogy új vagy használt még nem eldöntött. Ha kezembe kerül egy jó kis használt, nem zárkózom el előle. Majd meglátjuk, hogyan alakul, az engedélyig legjobb esetben is van még vagy 3 hónap.


Üdv;
Dani
Naplózva
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #567 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 23:15:51 »

Köszi szépen. Bár már 3 hónapja készülök, attól tartok a szóbelin még zavarba tudnának hozni...  OOO

Ha három hónapja készülsz, akkor sikerülni is fog!
Én tavasszal vizsgáztam unokaöcsémmel együtt, tanfolyam nélkül, önálló tanulással vágtunk neki, és az élbolyban végeztünk. Tehát ha valóban készülsz, nem kell izgulnod, sikerülni fog!  Emelem

Aztán viszonylag olcsón vettem egy jó öreg IZS27-est, jó fém részekkel, kicsit ütött-kopott fával, ezt fogom magamhoz alakíttatni, felújíttatni. Első vadászatomon közel meglőttem vele ugyanazt az arányt gerléből, mint az "öreg" társaim, nem hinném hogy egy új, vagy "minőségibb" fegyverrel jobb találati arányt értem volna el kezdő vadászként!

Nagy kalappal a vizsgához!  Wave 
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 12:18:56 »

Ha három hónapja készülsz, akkor sikerülni is fog!
Én tavasszal vizsgáztam unokaöcsémmel együtt, tanfolyam nélkül, önálló tanulással vágtunk neki, és az élbolyban végeztünk. Tehát ha valóban készülsz, nem kell izgulnod, sikerülni fog!  Emelem

Bár minden nap készülök, azért van bennem némi izgalom. Megbukni remélem nem fogok, de leégni sem szeretnék, hogy mondjuk egy alapvető témát elhibázok.

Aztán viszonylag olcsón vettem egy jó öreg IZS27-est, jó fém részekkel, kicsit ütött-kopott fával, ezt fogom magamhoz alakíttatni, felújíttatni. Első vadászatomon közel meglőttem vele ugyanazt az arányt gerléből, mint az "öreg" társaim, nem hinném hogy egy új, vagy "minőségibb" fegyverrel jobb találati arányt értem volna el kezdő vadászként!

Per pillanat én is ott tartok, hogy veszek egy használt, vadászias duplát első puskának. Valahogy azt mondatja bennem a vadászat iránti tisztelet, hogy dupla-puska legyen az első fegyverem. A lőtér télen úgy is zárva lesz, elég tavaszra összegyűjteni a bock-ra a pénzt. A lőtéren nem éreztem különbséget a találatokat illetően a két típus közt (bock/dupla), de a duplát biztosan kellemesebb cipelni naphosszat, mivel könnyebb.



Nagy kalappal a vizsgához!  Wave 


Köszönöm szépen, igyekszem. Mosolyog
...és nincs már sok hátra a vizsgáig.  OOO



Üdv;
Dani
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #569 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 15:11:49 »

"Valahogy azt mondatja bennem a vadászat iránti tisztelet, hogy dupla-puska legyen az első fegyverem."-----Én is így voltam vele, Széchenyi ugye, 20 éve áll a dupla a szekrényemben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: