Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271587 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #510 Dátum: 2012. Február 20. - 20:34:52 »

Igen  Szerintem is csak a damasztcsövű vagy túl vékony falú csőnél kell óvatoskodni ! A Ruszkipuskából meg aztán lőhető minden ! Ha tudnátok hogy hazájában miket ki nem lőnek belőle . Talán még a kisebb műholdakat is ebből indítják .  Röhög

Damasztcsövűből???? A mai kor szerinti Brennekét? Egyszer lövöd ki, még a duplából is......
Uramég, ezt komolyan gondoltad? Nehogy betöltse valaki!!!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #511 Dátum: 2012. április 07. - 12:48:41 »

Sziasztok!

Sikerült tönkretenni az izsemben-ben a choke-omat,valahogy kilazult,és tönkrement a lövésektől.
Hozzáteszem sem Ausztriában,sem Szlovákiában,sem Magyarhonban nem kapható sehol.
Itt viszont igen.http://www.colonialarms.com/ct13.html
Létezhet,hogy ideér,valaha is?
Ha kibontják a csomagot,akkor elkobozzák,mert fegyveralkatrész(önmagában persze semmire sem jó)?
Az ára itthon állítólag 8-10ezer,de évekig kell harcolni az oroszokkal,hogy legyen,legalábbis mindenhol ezt mondják,és még azt,hogy a ruszki eladja a fegyvert a németeknek,mi pedig onnan vásároljuk,nem is a szovjetektől.
A másik helyen azt mondották,hogy 16-oshoz felejtsem is el,miért nem vettem 12-est Tasli,az már ér valamit,meg előbb lenne hozzá cuccos.
Mondtam azért vettem 16-ost,mert szeretem,erre a válasz,hogy pedig csak azt tudja,mint a 20/76-os (na gyönyörű).
Eladnak 170.000.--ért egy fegyvert,és szeretne hozzá az emberfia alkatrészt venni,és nincs,majd hülyeségekkel tömik mindenhol a fejét.
Jelenleg az 1/4-es choke van az alsó csőben,a feles helyett,ez mennyivel teríthet jobban,mint a feles?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #512 Dátum: 2012. április 07. - 17:18:34 »

A másik helyen azt mondották,hogy 16-oshoz felejtsem is el,miért nem vettem 12-est Tasli,az már ér valamit,meg előbb lenne hozzá cuccos.
Mondtam azért vettem 16-ost,mert szeretem,erre a válasz,hogy pedig csak azt tudja,mint a 20/76-os (na gyönyörű).

Mindenki eladni akar, lehet meg kellene tanulni lőni?  Fejvakarás

Jelenleg az 1/4-es choke van az alsó csőben,a feles helyett,ez mennyivel teríthet jobban,mint a feles?

Próbalövés esetleg?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #513 Dátum: 2012. április 07. - 21:28:02 »


A Trófea fegyverboltban már kérdezted?
Talán akad nekik elfekvőben 16.-os IZS-hez csere choke, egy telefont megér.
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #514 Dátum: 2012. április 08. - 11:13:36 »

Sziasztok!

Sikerült tönkretenni az izsemben-ben a choke-omat,valahogy kilazult,és tönkrement a lövésektől.
Hozzáteszem sem Ausztriában,sem Szlovákiában,sem Magyarhonban nem kapható sehol.
Itt viszont igen.http://www.colonialarms.com/ct13.html
Létezhet,hogy ideér,valaha is?
Ha kibontják a csomagot,akkor elkobozzák,mert fegyveralkatrész(önmagában persze semmire sem jó)?
Az ára itthon állítólag 8-10ezer,de évekig kell harcolni az oroszokkal,hogy legyen,legalábbis mindenhol ezt mondják,és még azt,hogy a ruszki eladja a fegyvert a németeknek,mi pedig onnan vásároljuk,nem is a szovjetektől.
A másik helyen azt mondották,hogy 16-oshoz felejtsem is el,miért nem vettem 12-est Tasli,az már ér valamit,meg előbb lenne hozzá cuccos.
Mondtam azért vettem 16-ost,mert szeretem,erre a válasz,hogy pedig csak azt tudja,mint a 20/76-os (na gyönyörű).
Eladnak 170.000.--ért egy fegyvert,és szeretne hozzá az emberfia alkatrészt venni,és nincs,majd hülyeségekkel tömik mindenhol a fejét.
Jelenleg az 1/4-es choke van az alsó csőben,a feles helyett,ez mennyivel teríthet jobban,mint a feles?

Nem kobozzák azt el! A gond ott kezdődik, hogy az amerikai bolt nem fog eladni Neked semmiféle fegyveralkatrészt. De erre is van megoldás, ha érdekel, akkor keress meg magánban.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #515 Dátum: 2012. április 08. - 21:20:00 »

A Trófea fegyverboltban már kérdezted?
Talán akad nekik elfekvőben 16.-os IZS-hez csere choke, egy telefont megér.


Szia !
Próbáltam.
Nagyon normálisak voltak,és azt mondták augusztusban érdeklődjek,12-esbe van is  raktáron,de 16-osba nincs,ennek ellenére próbálnak intézni folyamatosan,nem csak énmiattam,hanem ,hogy legyen raktáron,de nem rajtuk múlik,mert az oroszokkal nem könnyű.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #516 Dátum: 2012. április 08. - 21:24:37 »

Mindenki eladni akar, lehet meg kellene tanulni lőni?  Fejvakarás

Próbalövés esetleg?

Arra gondoltam,hogy valaki használja,használta,és tud írni róla valamit,pl. azt,hogy 5 métert terít 5 méteren,vagy ilyesmi.
Persze ki tudom próbálni,van egy potya Trabant motorháztetőm,(az lesz az áldozat 30-40 lépésről),kívánni sem lehet jobbat.
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #517 Dátum: 2012. április 09. - 11:27:33 »

Arra gondoltam,hogy valaki használja,használta,és tud írni róla valamit,pl. azt,hogy 5 métert terít 5 méteren,vagy ilyesmi.
Szerintem ha egy 75cm-es körre 35m-re lősz, megfogsz lepődni milyen kicsi lesz a külömbség a 1/4-es és a 1/2-es között.
Látatlanban 15%-ot mondanék.
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #518 Dátum: 2012. április 09. - 14:57:15 »

Üdv!

Van egy eléggé régi IZS 58-am (16/70-es) ami fix szűkítéses és nem igazán találom/értem a jelöléseit, és ebből adódóan nem tudok rájönni, hogy milyen szűkítése lehet....
A bal csövön találtam olyat, hogy  17   a jobb csövön pedig, hogy   17   ez talán azt jelölheti, hogy feles és teljes??
                                               16                                          16,5

A válaszokat előre is köszönöm!! Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #519 Dátum: 2012. április 09. - 17:36:40 »

Üdv!

Van egy eléggé régi IZS 58-am (16/70-es) ami fix szűkítéses és nem igazán találom/értem a jelöléseit, és ebből adódóan nem tudok rájönni, hogy milyen szűkítése lehet....
A bal csövön találtam olyat, hogy  17   a jobb csövön pedig, hogy   17   ez talán azt jelölheti, hogy feles és teljes??
                                               16                                          16,5

A válaszokat előre is köszönöm!! Emelem

Az átváltás miatt csak kicsit pontatlanul tudom azonosítani: a bal az Full vagy inkább Xfull vagyis teljes, a jobb az a negyed és a fél közzé esik vagyis inkább: Light Modified
(nekem is IZS 58 van) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #520 Dátum: 2012. április 09. - 17:43:24 »

Üdv!

Van egy eléggé régi IZS 58-am (16/70-es) ami fix szűkítéses és nem igazán találom/értem a jelöléseit, és ebből adódóan nem tudok rájönni, hogy milyen szűkítése lehet....
A bal csövön találtam olyat, hogy  17   a jobb csövön pedig, hogy   17   ez talán azt jelölheti, hogy feles és teljes??
                                               16                                          16,5

A válaszokat előre is köszönöm!! Emelem
Itt magad is meggyőződhetsz a méretekről csak át kell váltani angolszászba.

http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?t=13569
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #521 Dátum: 2012. április 09. - 21:23:58 »

Szerintem ha egy 75cm-es körre 35m-re lősz, megfogsz lepődni milyen kicsi lesz a külömbség a 1/4-es és a 1/2-es között.
Látatlanban 15%-ot mondanék.

Én azt gondoltam,hogy vagy 1.5-ször akkora lesz a szórás.
Persze nem tudom,mekkorát szórt a feles,de lövök ezzel,kimérem a közepétől a 70 cm-ert,és megszámolom,hogy az patron összes sörétjéből hány db. van a körön belül.
Köszi a tel.számot,tudod az asztalosét.
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #522 Dátum: 2012. április 10. - 15:01:27 »

Én azt gondoltam,hogy vagy 1.5-ször akkora lesz a szórás.
Persze nem tudom,mekkorát szórt a feles,de lövök ezzel,kimérem a közepétől a 70 cm-ert,és megszámolom,hogy az patron összes sörétjéből hány db. van a körön belül.
Köszi a tel.számot,tudod az asztalosét.
Nincs mit, remélem beválik!
Igen, így kell tenned. Általában a feles kb 60%-ot a negyedes kb 50%-ot kell fedjen.
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #523 Dátum: 2012. április 11. - 16:20:13 »

Oconor, köszönöm a segítséget!! Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #524 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 17:21:19 »

      Egyre kacérabban szemezgetek egy Izs Sportinggal. Lehet, hogy hosszútávú kapcsolat lesz belőle, de valahogy nem tudok megbékülni azzal a rahedli lukkal a csövek falán. A boltos szerint állítólag lövéskor uralhatóbban viselkedik tőle a puska , meg valamelyest csökkenti a visszarúgást, de vajon van-e valamilyen hatása a sörétraj szóródására. Vajon mennyivel csökkenti a torkolati sebességet? Van valakinek konkrét tapasztalata ezzel a megoldással? Félek, hogy csak valami marketing-marhaság az egész és nem szeretnék egy valag pénzt kiadni a semmire.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: