Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271590 alkalommal)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #465 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 20:11:03 »

Nálam ilyen soha nem fordult elő, pedig pár dobozzal ellőttem 7-8 év alatt.

Nekem például csak most a legutóbbi két gerlézés során az 5 dobozból kb 1,5-2 doboznyi csinálta. Sajnos kidobtam a hüvelyeket nem tudom lefényképezni. Ennek ellenére nagyon szeretem a lőszert, csak nem tudom mire vélni ezt.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #466 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 20:13:49 »

Nekem például csak most a legutóbbi két gerlézés során az 5 dobozból kb 1,5-2 doboznyi csinálta. Sajnos kidobtam a hüvelyeket nem tudom lefényképezni. Ennek ellenére nagyon szeretem a lőszert, csak nem tudom mire vélni ezt.

 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #467 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 20:42:55 »

Nekem az a véleményem, hogy ma már szinte mindegyik lőszer jó, csak azt kell kiválasztani amelyiket egyenletesen  "szórja" a puskánk. Ez vonatkozik a sörétméretre is. Aztán be kell "gyakorolni" magunkat egyfajta lőszerre, és nem váltogatni mert azzal sokra nem megyünk.

 Igen
Nem kell itt variálni magnumokkal, meg szupermagnumokkal, el kell találni, hogy mit visz jól a puska és pottyanni fog a madár, bukfencezni a nyúl.
Naplózva
herpman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #468 Dátum: 2011. November 22. - 19:57:41 »

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Egyik cimborám izs 58 ma 16-os ból szeretne gyöngygolyót lőni.
Tönkre vághatja a szűkitést a puskán vagy birja a kis kozák puska?
Aki esetleg tud segiteni az légyszi irja meg,hogy továbbithassam.
vadászüdvözlettel!
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #469 Dátum: 2011. November 29. - 08:21:37 »

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Egyik cimborám izs 58 ma 16-os ból szeretne gyöngygolyót lőni.
Tönkre vághatja a szűkitést a puskán vagy birja a kis kozák puska?
Aki esetleg tud segiteni az légyszi irja meg,hogy továbbithassam.
vadászüdvözlettel!

Nem a gyártmánytól, hanem a szűkítéstől függ.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #470 Dátum: 2011. November 29. - 08:58:57 »

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Egyik cimborám izs 58 ma 16-os ból szeretne gyöngygolyót lőni.
Tönkre vághatja a szűkitést a puskán vagy birja a kis kozák puska?
Aki esetleg tud segiteni az légyszi irja meg,hogy továbbithassam.
vadászüdvözlettel!

Üdv!

Én is tartok egy Ilyen sörétest (IZS-58 ast 16/70) még az ánti világban használtam hozzá a "legendás" S-Ball-t amivel lehetetlen volt találatot elérni vele. brenekét vagy gyöngygolyót nem mertem vele soha lőni mivel a bal csöve teljes a jobb meg feles szűkítésű. Voltak tőlem bátrabb társaim akik nem sajnálták és vidáman engedték a brenekéket belőle. Egy darabig biztos bírná mert erős a zárszerkezete és a csöve sem bádog de én lebeszélek mindenkit akinek nem hengeres furat van a sörétesében ezek használatáról.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #471 Dátum: 2011. November 29. - 09:29:54 »

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Egyik cimborám izs 58 ma 16-os ból szeretne gyöngygolyót lőni.
Tönkre vághatja a szűkitést a puskán vagy birja a kis kozák puska?
Aki esetleg tud segiteni az légyszi irja meg,hogy továbbithassam.
vadászüdvözlettel!

Egyik vadásztársam lőtt belőle jópár Brennekét amíg nem lett golyósa.
Érdekes, hogy a jobb cső kb. 10-15 centivel a célpont fölé, viszont a bal cső svájci óramű pontossággal lövi a NIKE gyöngygolyót!
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #472 Dátum: 2011. November 29. - 09:52:43 »

Sziasztok!
 Akkor nincs akadálya, hogy egy fix szűkítéses izs bockból is lehet kilőni gyöngygolyót? Én azt hallottam, hogy tönkreteszi a szűkítést.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #473 Dátum: 2011. November 29. - 10:31:05 »

Sziasztok!
 Akkor nincs akadálya, hogy egy fix szűkítéses izs bockból is lehet kilőni gyöngygolyót? Én azt hallottam, hogy tönkreteszi a szűkítést.

Gondolom nem évi 50 lövésről van szó... Kacsint
Arról, hogy mennyire húzza ki a gyöngygolyó a szűkítést egy példa.

Anno főiskolán amiért disznóhajtásokba jártunk, cserébe szalonkázhattunk, meg vadkárelhajlíthattunk annál a társaságnál.

No egyszer egy taggal mentem ki szalonkázni.
Elővette a puskáját....hááááááát barnítás rajta szinte semmi a fát jól kiszívta az idő.
Ha jól emlékszem a 70-es évek végéből származhatott, azt már nem tudom melyik cég terméke volt, de német volt az biztos.
(Úgy rémlik, mintha 12-es Suhl lett volna, vagy valami extra gravír nélküli tucat Merkel...  Vállat von )
Azóta is ezzel járt disznóhajtásra, lőtte mindkét csőből a brennekét.
Nomármost ott szoroztam osztottam és csúnya nagy szám jött ki átlagban, hogy mennyi brekegő hagyhatta el a csövet.

Na mondom ez már jól ki lehet lűve...

Aztán amikor láttam honnan szedegeti 8-as!!! söréttel a madarakat lefelé, akkor azért megkalapoltam a puskát és a lőtudást is.
Rá is kérdeztem és azt mondta, hogy ő apróvadra is ezt használja, igaz már kezd elég jól lötyögni, de szerinte a csővel nem lehetett gond, mert a jászságban is gurította vele a nyulakat szépen. (Cserevadászatokra jártak oda.)

A tagok között egyébként 80%-nak csak egy sörétese volt - rendre 12-es IZS duplák, meg bockok - és 10-20 éven keresztül disznóhajtásban gyöngygöbecs, apróvadon meg sörét...oszt nagy gond nem volt velük.

Előtte én is azt gondoltam, hogy a szűkből brekegőt lőni nem tanácsos, de ezután már nem tudom mit gondoljak.  Vállat von
Naplózva
herpman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #474 Dátum: 2011. November 29. - 17:21:01 »

Köszi az infókat mindenkinek!
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #475 Dátum: 2011. December 09. - 19:52:31 »

Sziasztok!

Felvált a 16-os IZS 27-es puskám csősine. Javítható? Ha igen mennyire költséges mutatvány.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #476 Dátum: 2011. December 10. - 12:38:27 »

Sziasztok!
 Akkor nincs akadálya, hogy egy fix szűkítéses izs bockból is lehet kilőni gyöngygolyót? Én azt hallottam, hogy tönkreteszi a szűkítést.
16-os Tulát nyűvök már elég régóta. Bal cső teljes, jobb cső feles szűkítésű.
Eleinte kizárólag hajtásban hordtam magammal utánkereséshez. Egyszerű, stabil szerkezet, a kakasok miatt pedig teljesen biztonságos.
Nincsen véletlen elsülés, itt nem fordulhat elő, hogy egy ág a bokrok közötti csúszás-mászás közben eltolja a biztosítót és elnyomja a ravaszt.
Rengeteg sebzett vadat kerítettem meg vele, mindkét csőből Nike Extra golyót lőve.
Aktív hivatásos korszakomban évente 15-20 nap hajtásunk volt, éves 350-500 disznóval a terítéken, ennek 10-20%-át kellett nekünk előkerítenünk, kijutott bőven az izgalmakból Nyihi.
Pár fogadást is megnyert nekem, mert a púpos végűt hihetetlen pontossággal hordja Vigyorog. (Legnagyobb fogadásbéli hőstette egy villanykapcsoló leamortizálása volt a tamási orosz lőtér faláról, bő 60 méterről, tucatnyi csodálkozó tanú előtt, akik közül volt aki nyílt irányzékú zkk-val nem volt képes eltalálni a tenyérnyi balekitet Ördög. Persze lehet, hogy csal szerencsém volt  Kacsint )
Annyira egybe hordja 40-50 méteren a két cső a gyöngygolyót (a bal cső kicsit magasabbat lő, de csak centis különbségek vannak), hogy egy időben még az is foglalkoztatott, hogy távcsőszereléket kellene rá tetetni.
Nyári kukoricás hajtásokban is sokat vendégszerepelt.
Ez így együtt a 15 év alatt többszáz kilőtt gyöngygolyót jelent.
A sörétlövési képessége mégsem mutat semmilyen változást.
Egész jól el lehet vele vadászni és mivel rendkívül ritkán vadászom apróvadra, ezért nem is tartok mellette másik sörétest.
Pár éve műszaki előtt megmérte a szexárdi fegyvermester és nem tapasztalható mérhető, kirívó kopás a csőszájnál, még ez után a nem átlagos igénybevétel után sem.
Évi pár gyöngygolyó nagyon nem valószínű, hogy problémát okozzon egy orosz sörétesnek, akár ha bock is.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #477 Dátum: 2011. December 10. - 17:05:58 »

Köszönöm szépen a segítségeteket! Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #478 Dátum: 2011. December 10. - 20:00:40 »

De jó lőszer is az a Nike Extra golyós... kár, hogy sehol nem találok.  Rííí

Valóban jól hordja az Izs dupla, bár én még nem mertem bal csőből is lőni vele, de ezek után megpróbálom.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #479 Dátum: 2011. December 10. - 20:41:27 »

Én is kaptam még 15db-ot egyik vadász cimborától, de sosem próbáltam ki, máig. Szuper pontos töltény!  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: