Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271584 alkalommal)
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #195 Dátum: 2008. Június 04. - 20:34:16 »

ilyen lett:
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2008. Június 04. - 21:41:50 »

Szevasz Barna!

A tusa így kép alapján szép, ellenben tipikusan golyós fegyver tusakialakítása. (duplafalcolt bajor pofadék, császármarkolat jelleg.)
Az idény előtt célszerű lesz vele gyakorolni, mert a vállba kapás nem biztos, hogy olyan rutinosan fog menni, mint az eddigi egyszerű pisztolyfogással és pofadék nélkül...persze ne legyen igazam.

üdv. w.
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2008. Június 04. - 21:58:58 »

Hát Bock-ot szeretnék én is!

De anyagilag egyelőre kizérva az új csere choke-s!

Mert egyelőre a fegyvertartási a lényeg, hogy meg legyen!Mert utánna már átengedhetik a fegyvert hivatalosan!

De még semmi sem biztos!

Üdv. RK.
Ha fegyvertartásit szeretnél ahhoz valamilyen sörétest kell venned mert ha nincs sörétespuskára engedélyed akkor nem kaphatsz kölcsön sörétest. Fegyvertartási engedélyt üresen nem adnak csak ha veszel puskát és ha golyósod van akkor golyóst kaphatsz kölcsön stb. Igen

Igen tudom, ezért akarok venni 1 sörétest!

Törvény szerint így van, a 253/2004. Korm. Rendelet  37 § 3. bekezdése értelmében "Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető." Ebben nincs meg fogalmazva konkrétan, hogy sörétest csak sörétest, golyóst meg csak golyós tartási engeédellyel rendelkezőnek engedhető át!

Szerintem csak az átadásnál számít, hogy golyós vagy sörétes!

Szerinetm, én így értelmeztem ezt!

Üdv. Rk
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #198 Dátum: 2008. Június 04. - 22:23:14 »

Hát Bock-ot szeretnék én is!

De anyagilag egyelőre kizérva az új csere choke-s!

Mert egyelőre a fegyvertartási a lényeg, hogy meg legyen!Mert utánna már átengedhetik a fegyvert hivatalosan!

De még semmi sem biztos!

Üdv. RK.
Ha fegyvertartásit szeretnél ahhoz valamilyen sörétest kell venned mert ha nincs sörétespuskára engedélyed akkor nem kaphatsz kölcsön sörétest. Fegyvertartási engedélyt üresen nem adnak csak ha veszel puskát és ha golyósod van akkor golyóst kaphatsz kölcsön stb. Igen

Igen tudom, ezért akarok venni 1 sörétest!

Törvény szerint így van, a 253/2004. Korm. Rendelet  37 § 3. bekezdése értelmében "Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető." Ebben nincs meg fogalmazva konkrétan, hogy sörétest csak sörétest, golyóst meg csak golyós tartási engeédellyel rendelkezőnek engedhető át!

Szerintem csak az átadásnál számít, hogy golyós vagy sörétes!

Szerinetm, én így értelmeztem ezt!

Üdv. Rk

Pedig meg van különböztetve... Fegyvertartásit pedig nem fogsz kapni, csak vásárlásit, aztán ha megvetted, beviszed a Kapitányságra és megkapod a tartásit. Ezután engedhetnek át hasonló kaliberű fegyvert!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2008. Június 04. - 22:40:05 »

Hát Bock-ot szeretnék én is!

De anyagilag egyelőre kizérva az új csere choke-s!

Mert egyelőre a fegyvertartási a lényeg, hogy meg legyen!Mert utánna már átengedhetik a fegyvert hivatalosan!

De még semmi sem biztos!

Üdv. RK.
Ha fegyvertartásit szeretnél ahhoz valamilyen sörétest kell venned mert ha nincs sörétespuskára engedélyed akkor nem kaphatsz kölcsön sörétest. Fegyvertartási engedélyt üresen nem adnak csak ha veszel puskát és ha golyósod van akkor golyóst kaphatsz kölcsön stb. Igen

Igen tudom, ezért akarok venni 1 sörétest!

Törvény szerint így van, a 253/2004. Korm. Rendelet  37 § 3. bekezdése értelmében "Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető." Ebben nincs meg fogalmazva konkrétan, hogy sörétest csak sörétest, golyóst meg csak golyós tartási engeédellyel rendelkezőnek engedhető át!

Szerintem csak az átadásnál számít, hogy golyós vagy sörétes!

Szerinetm, én így értelmeztem ezt!

Üdv. Rk

Pedig meg van különböztetve... Fegyvertartásit pedig nem fogsz kapni, csak vásárlásit, aztán ha megvetted, beviszed a Kapitányságra és megkapod a tartásit. Ezután engedhetnek át hasonló kaliberű fegyvert!

Igen ezt én is tudom, hogy elsőnek megkapom a megszerzésit és ha vettem fegyvert 5 mnapon belül bemutatom és kiállítják a fegyvertarásit!

Idézem "Ezután engedhetnek át hasonló kaliberű fegyvert!" Ez nekem még új, mert nincs tv vagy korm. rendleteben írva. De lehet én nem értelmezzem jól!

Üdv. RK

Ui.:Marksman! Holnap megyek vasanyagért a szekrényhez!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #200 Dátum: 2008. Június 04. - 22:43:37 »

Idézem "Ezután engedhetnek át hasonló kaliberű fegyvert!" Ez nekem még új, mert nincs tv vagy korm. rendleteben írva. De lehet én nem értelmezzem jól!

Üdv. RK

Ui.:Marksman! Holnap megyek vasanyagért a szekrényhez!


Lehet, hogy átadásra vonatkozik csak, ezt nálam gyakorlottabbak megmondják majd...

Jó munkát, meg fogsz vele szenvedni, de az eredmény kárpótol! Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2008. Június 04. - 22:51:11 »

Idézem "Ezután engedhetnek át hasonló kaliberű fegyvert!" Ez nekem még új, mert nincs tv vagy korm. rendleteben írva. De lehet én nem értelmezzem jól!

Üdv. RK

Ui.:Marksman! Holnap megyek vasanyagért a szekrényhez!


Lehet, hogy átadásra vonatkozik csak, ezt nálam gyakorlottabbak megmondják majd...

Jó munkát, meg fogsz vele szenvedni, de az eredmény kárpótol! Mosolyog

Remélem jó lesz!
Vizsgára megy a  tanulás?
Tanfolyamra mész?

Ödv. Rk
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #202 Dátum: 2008. Június 04. - 22:57:52 »

Remélem jó lesz!
Vizsgára megy a  tanulás?
Tanfolyamra mész?
Ödv. Rk

Tanfolyam nem lesz, m,eg egyelőre az Államvizsgámra tanulok... Mosolyog Az a legfontosabb...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2008. Június 05. - 09:19:57 »

Hát Bock-ot szeretnék én is!

De anyagilag egyelőre kizérva az új csere choke-s!

Mert egyelőre a fegyvertartási a lényeg, hogy meg legyen!Mert utánna már átengedhetik a fegyvert hivatalosan!

De még semmi sem biztos!

Üdv. RK.
Ha fegyvertartásit szeretnél ahhoz valamilyen sörétest kell venned mert ha nincs sörétespuskára engedélyed akkor nem kaphatsz kölcsön sörétest. Fegyvertartási engedélyt üresen nem adnak csak ha veszel puskát és ha golyósod van akkor golyóst kaphatsz kölcsön stb. Igen

Igen tudom, ezért akarok venni 1 sörétest!

Törvény szerint így van, a 253/2004. Korm. Rendelet  37 § 3. bekezdése értelmében "Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető." Ebben nincs meg fogalmazva konkrétan, hogy sörétest csak sörétest, golyóst meg csak golyós tartási engeédellyel rendelkezőnek engedhető át!

Szerintem csak az átadásnál számít, hogy golyós vagy sörétes!

Szerinetm, én így értelmeztem ezt!

Üdv. Rk

Pedig meg van különböztetve... Fegyvertartásit pedig nem fogsz kapni, csak vásárlásit, aztán ha megvetted, beviszed a Kapitányságra és megkapod a tartásit. Ezután engedhetnek át hasonló kaliberű fegyvert!

Balázs!

Az ÁTENGEDÉSNÉL nincs megkülönböztetve. Róka-Koma írta jól.
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2008. Június 05. - 10:34:11 »

Végre vmit jól írtam!

 Piál Piál
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #205 Dátum: 2008. Június 05. - 11:15:09 »

Az ÁTENGEDÉSNÉL nincs megkülönböztetve. Róka-Koma írta jól.

Szia Viktor!

Bizonytalan voltam, ezért írtam, "Lehet, hogy átadásra vonatkozik csak"...
De a lényeg, ahonnét indult a téma, amíg egy fegyvere sincs, addig biz' hivatalosan semmit sem adhatnak/engedhetnek át számára.

De ez már off, mert nem orosz sörétesekről beszélünk  Bibíí Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2008. Június 05. - 21:50:53 »

Ez OFF vmi mi lenne mert nem vagyok tisztában vele?

Ez azt jelentené, hogy nem arról van szó miről szól a téma?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #207 Dátum: 2008. Június 05. - 21:56:05 »

Ez azt jelentené, hogy nem arról van szó miről szól a téma?

Pontosan! Off = "Offtopic" = témán kívül eső
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2008. Június 05. - 22:01:06 »

Köszöntem, mostmár tiszta mint a nap!!

Naplózva
Gyjeptypro
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #209 Dátum: 2008. Június 07. - 11:45:38 »

Üdvözletem mindenkinek! IZS 27 Sporting 12/76 os nevezetü puskát szeretnék vásárolni idén és azt szeretném kérdezni,hogy van-e valakinek tapasztalata evvel a puskával kapcsolatban? Az orosz puskákról csak jókat hallottam, de ez ugye csere choke-os és sorrendváltós.Menyire megbízhatók ezek a dolgok egy orosz puskában?Korongozni és vadászni is szeretnék vele és ezért kell a sorrend váltó,meg a choke.Berettára vagy Browningra meg nincs pénzem,meg ár/érték arányában az IZS jobb szerintem.Tapasztalatokat,véleményeket várok :)Előre is köszönöm
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: