Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 273319 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2011. Március 03. - 09:18:25 »

Tudomásom szerint a dublét, akkor lövünk /kizárólag dupla csövű sörétessel, repülő madárra/, ha mindkét lövés talál és a második találatánál az első még nem ért földet. Minden egyéb csak olyan, mintha dublé lenne.  Esetleg a dupla csövű lehet ismétlő, de szigorúan két lövést leadva.
A paraszt dublé, meg a paraszt brenekke elég "parasztos" kifejezés, mert egyik sem hozható összefüggésbe a magyar paraszttal és aki ezt a kifejezést használja, szerintem elég nagy "paraszt".
Igen Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #361 Dátum: 2011. Március 03. - 09:19:44 »

Tudomásom szerint a dublét, akkor lövünk /kizárólag dupla csövű sörétessel, repülő madárra/, ha mindkét lövés talál és a második találatánál az első még nem ért földet. Minden egyéb csak olyan, mintha dublé lenne.  Esetleg a dupla csövű lehet ismétlő, de szigorúan két lövést leadva.
A paraszt dublé, meg a paraszt brenekke elég "parasztos" kifejezés, mert egyik sem hozható összefüggésbe a magyar paraszttal és aki ezt a kifejezést használja, szerintem elég nagy "paraszt".

Akkor nyúlból vagy disznóból nem tudunk dublézni?  Fejvakarás
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #362 Dátum: 2011. Március 03. - 09:36:56 »

Akkor nyúlból vagy disznóból nem tudunk dublézni?  Fejvakarás
Nyúlnál még talán megoldható, ha két nyúl közel repül egymáshoz, és mindkettőnek sas van a hátán. Disznónál már nehezebb, bár.. "http://www.harmonet.hu/orulet/58529-elkapta-a-sas-a-baranyt.html". Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Steve
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2011. Március 03. - 09:48:34 »

Akkor nyúlból vagy disznóból nem tudunk dublézni?  Fejvakarás

A nyúl dublé szinte kizárt. Persze nem teljesen elképzelhetetlen szitu... De szabály szerűen kivitelezett dublét nagyon nehéz bemutatni nyúlból!
Mert ugye elég kicsi az esélye, hogy az először meglőtt nyúl még" pörög" amikor a másodikat is éppen "dögre" lövöd....

A nagyvadnál csak duplagolyóssal (mert itt ugye nem jöhet számításba az öntöltő) és csak is fejlövéssel elképzelhető! Kacsint Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #364 Dátum: 2011. Március 03. - 10:35:50 »

A nyúl dublé szinte kizárt. Persze nem teljesen elképzelhetetlen szitu... De szabály szerűen kivitelezett dublét nagyon nehéz bemutatni nyúlból!
Mert ugye elég kicsi az esélye, hogy az először meglőtt nyúl még" pörög" amikor a másodikat is éppen "dögre" lövöd....

A nagyvadnál csak duplagolyóssal (mert itt ugye nem jöhet számításba az öntöltő) és csak is fejlövéssel elképzelhető! Kacsint Emelem


Ezek (hogy az első nyúlnak még pörögni kell, meghogy nagyvadnál csakis fejlövés) hol vannak kőbe vésve?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #365 Dátum: 2011. Március 03. - 10:41:16 »

Ezek (hogy az első nyúlnak még pörögni kell, meghogy nagyvadnál csakis fejlövés) hol vannak kőbe vésve?  Fejvakarás Vállat von

Szerintem a nyúlnál és a disznónál is lehet dublé. Még ha nem is repül túl magasan.
Csak szép ütemes dupla legyen.  Vadász
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #366 Dátum: 2011. Március 03. - 10:42:54 »

Szerintem a nyúlnál és a disznónál is lehet dublé. Még ha nem is repül túl magasan.
Csak szép ütemes dupla legyen.  Vadász

 OffTopic  Tasli
Természetesen csak orosz sörétessel!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2011. Március 03. - 11:31:32 »

Ezek (hogy az első nyúlnak még pörögni kell, meghogy nagyvadnál csakis fejlövés) hol vannak kőbe vésve?  Fejvakarás Vállat von

Ott ahol a szárnyas vad "még esnie kell az elsőnek" kritériuma! Kacsint

Mert tudod az egy töltésen belüli két vad elejtése, az csak két vad elejtése ha az alap kritériumok nem teljesülnek. Mert ugye akkor forgó zárdugattyús puskával is lehet a dublé a sokadikont lőni amiből mondjuk a 16. lövés csak sebzés a 17. meg leht, hogy 30m-en belül fekszik......Ja! Na de az is talált..... Fejvakarás

Egyébként meg OK! Én végeztem ezzel is. Kacsint Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #368 Dátum: 2011. Március 03. - 12:38:37 »

Egyébként meg OK! Én végeztem ezzel is. Kacsint Wave

Nem köll azér' mingyá vérig sértődnyi!  Kacsint

Csak szerintem is az a dublé kritériuma, hogy duplacsövű fegyverből kilőtt két "ütemes" lövés legyen.
Hogy aztán pörög-e még az első nyúl, ill, hogy lapockán vagy fejbe lett-e lőve az első disznó... - attól még dublé.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #369 Dátum: 2011. Március 03. - 12:59:02 »

OFF
Kicsit már túl lett bonyolítva ez a dolog. Stoel

Szintem a legtöbb apróvadfajból lehet lőni dublét, (tehát reális esély van rá) függetlenül attól, hogy repülve vagy futva menekül.
Szerintem a dublé attól dublé, hogy két gyors egymásutánban leadott lövéssel, két vadat hozok terítékre, úgy, hogy mindkettő helyben marad.
Függetlenül attól, hogy milyen rendszerű fegyvert használsz, egy öntöltővel is lehet dublét lőni, meg egy elő ágy szánossal is, de kétségtelen, hogy duplával az igazi.  Ördög



Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #370 Dátum: 2011. Március 03. - 13:01:11 »

Mű uhu esetében, az uhunak a dublékor a földre kell esni? Vagy ottan hogy van mostan?  Ördög
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #371 Dátum: 2011. Március 03. - 13:21:16 »

Mű uhu esetében, az uhunak a dublékor a földre kell esni? Vagy ottan hogy van mostan?  Ördög

Annál nincs nagyobb elismerés, ha még a műuhu is leszédül a T-fáról a csodálkozástól!  Ördög Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2011. Március 03. - 13:49:29 »

Ha két mű uhut lő valaki egy patronnal, az értelmiségi dublé? Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #373 Dátum: 2011. Március 03. - 14:02:46 »

" Mert akinek duplára lőtt két fácánja egyidőben van a levegőben - vagyis a jobb csővel meglőtt még nem ütötte meg estében a földet, mikor a bal cső madara már megbicsaklott- az okvetlenül elsőrendű puskás!"

Széchenyi Zs. Ünnepnapok 503.old

(Itt ír a "dupla-dupláról is, váltott puskával!  Fejvakarás Fejvakarás)

Na azt hiszem ezekről mi egy kicsit lemaradtunk. De gondolom kevesen vannak közöttünk akik egy 4 napos fácánvadászaton négyezer, egy ötnapos nyúlvadászaton pedig 6000 lőszert lőnek el. (Szerintem legtöbben egész életükben nem lőnek el ennyit.) Csak  két érdekes szám : Draskovich egy nap alatt 875 apróvadat, illetve agy másik alkalommal  365 foglyot lőtt!
Tehát azt hiszem, hogy mi földi halandók, megelégedhetünk egy egyszerű duplázásra eső két vaddal is!
 Fejvakarás Kacsint

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #374 Dátum: 2011. Március 03. - 14:53:54 »

A téziseket legjobb gyakorlati példával igazolni!
Ezért feláldozom magam!

Kérem, a fajsúlyos vitában résztvevő fórumtársakat, hogy kényszer alatt hozzanak olyan helyzetbe, amellyel fizikai valóját tekintve megtapasztalhatom az alant jelzett, az utóbbi napokban felsorolt dublék mindegyikét.  Vadász
A teljes repertoár után, de csak is akkor, hajlandó vagyok megvitatni, hogy melyik volt paraszt!  Nyihi

Maradok tisztelettel!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: