Oldalak: 1 ... 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 [544] 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 925174 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10000



« Új üzenet #8145 Dátum: 2020. Február 24. - 14:49:37 »

Legyen minden körzetnek gazdája.
Kizárólagos használattal, kivéve persze a bérvadásztatás időszakát.
Ha több a tag, mint a biztonsági körzet, akkor egy területnek kettő, de lehetőleg egymással összeférő, a másik érdekeit is tiszteletben tartó személyek.

Nálunk így működik a rendszer 3 éve. Amit tapasztaltként elmondhatok: aggasztó mértékben megnőtt a vadlétszám. Idén kötelező minimum lelövési kvótát kellett bevezetnünk, különben a hajunkat is megeszi a szarvas és a disznó.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8146 Dátum: 2020. Február 24. - 15:05:49 »

Te helyben lakó lehetsz és így nem arra koncentrálsz, hogy a probléma a többi tag mérsékelt vadászati stílusának figyelembe nem vétele.
Tavaly 3szor költözött, váltott területet ilyen-olyan indokkal. (Persze a legfőbb indok, hogy a saját körzetében agyonlőtt mindent).
-------------------------
-----------------------------------------------
De számomra a segítség továbbra is az lenne, hogy hogyan lehet a társaság egészének a szívatását mellőzve mértéket tartani bizonyos embereknél.


Hálistennek én is helybenlakó vagyok, és van amit értek az általad írottakból, de van, amit nem.

Alapvetően magával a körzet beosztással is lehet tán valami hiba, mert egy szimpla sétától a körzetben, még nem kellene kiürülni a szomszédos területeknek is.
Azt végképp nem értem, hogy ha mindenkinek megvan a "saját" körzete,  akkor hogyan tud valaki egy évben 3x költözni?
Esszerint vannak üres körzetek is?
Ezek újabb kérdéseket vetnek fel bennem:
Miért engeditek a költözést?
Ha kicsik a személyes körzetek, miert nem bővítitek őket, ha vannak szabadon hagyott területek?

A "többi tag mérsékelt vadászati stílusának figyelembe vétele" megint csak erős kételyeket ébreszt bennem.
Van olyan tagunk, aki az 1997-es megalakulás óta saját elmondása szerint 3x sütötte el a golyóspuskáját, de eredmény nélkül.
Sörétessel kicsit eredménycentrikusabb a szándéka, abból azóta már ellőtt majdnem 5 dobozzal, és kettő fácán elejtésével is büszkélkedhet.
Ez elég mérsékelt stilus, úgy gondolom....de akkor tegyük fel a kérdést:
Ki jogosult eldönteni azt, hogy hol húzódik a mérsékelt vadászati stílus határmezsgyéje?

Csak egy adalék a helyi/távollakó polémiához.
Horgászegyesületünkben van jónéhány "idegenhonos" tagunk is.
Az egyik díszpéldány a legutóbbi taggyűlésen felszólalt, hogy sérelmezi azt, hogy ugyan annyi tagdijat fizet, mjnt a bennszülöttek,
mert figyelembe kellene vennünk, hogy neki egy alkalom 100 kilométerébe kerül, es kiszámolta, hogy tavaly 37 alkalommal volt horgászni,
ami neki közel 150 ezer plusz költséget jelentett.
A taggyűlést, mint HE elnök vezettem, és erősen kerestem a válaszhoz a megfelelő, ám még kultúrált szókészletet, amikor hálistennek
egy temperamentumosabb horgasztársu k ugy elküldte a kurva anyjába a kedves baromarcút, hogy az inkább elhagyta a gyűlést, mert nem  
volt feltétlen kíváncsi a további reakciókra.
Szóval nehéz dió ez.
Jelzem, hogy én pl. csak azért élvezem a helybenlakók kiváltságos helyzetét, mert ide költöztem a terūletünk közepére.
Feladva ezzel a kenyelmes városi élet által nyujtott előnyöket, de azóta is élvezve azt, hogy gyalog 3 perc alatt a területen lehetek.

De most már érdekelne, hogy ha van még olyan hely, ahol hasonló problémák egyáltalán felmerülnek, ott hogyan kezelték le azokat?
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8147 Dátum: 2020. Február 24. - 15:12:22 »

Te helyben lakó lehetsz és így nem arra koncentrálsz, hogy a probléma a többi tag mérsékelt vadászati stílusának figyelembe nem vétele.





Ördögöd van !  Csak az a helyzet hogy nálunk mindenki helyben lakó vagy jelentős földtulajdonnal rendelkezik a területen .  Ezért írtam amit írtam arról hogy hogyan kereshettek vadászterületet a helyi kötődéssel nem rendelkezők .   Értem én hogy ez is lehet probléma  - főleg annak akinek nincs annyi lehetősége de nehogy azt gondold hogy meg tudnánk mondani mit csinálj vagy csináljatok . Ha Ti vagytok többségben hozhattok akár milyent szabályt ami a magasabb rendű jogszabállyal  (Pl.Vtv. ,  Ptk. ) nem ütközik .  Te vagy ott Te ismered a helyi dolgokat és Te beszélsz a többiekkel . Én egy esetet mondok a régi társaságunk egyik személyéről .   Nagyon eredményes vadász volt de minden áron ki akarta sajátítani a legjobb területet . Többszöri próbálkozásra se sikerült .  Mindig mindenkit meg akart előzni a beírásban sőt többször a szomszédos vagy ígéretes körzetekbe beírta a fa@szopó barátait akikről többször sejtettük hogy ők ki se mentek . Szóval egyáltalán nem jó ez az "én körzetem"  dolog - semmi jót nem szül szerintem . ( Azt meg nem értem hogyha nem akarjátok hogyan cserél körzetet ?)  Lehet hogy nálatok is ez a bajok gyökere .  Mondjuk nálunk megoldódott - vadászhatnak ott ahova felvették őket . Azonos lehetősége (szabadidő , távolság , család , pénz , munkahely ) nem lehet mindenkinek . Ha ez olyan  nagy probléma a többségnek akkor próbáljatok taggyűlésen elbeszélgetni ezekkel az emberekkel . A legnagyobb hülyeség 1--2  ember miatt az egész társaságra érvényes korlátozásokat , szabályokat hozni .   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8148 Dátum: 2020. Február 24. - 15:41:48 »

Félreértés ne essék nem az a cél, hogy valaki ne vadászon és ne lőjön, hanem ha agyonlőtt, elzavart minden, akkor ne másszon rá másra, hogy ott is azt tegye. A körzetesdi jó, de mivel kicsi a terület és a vadrejtők sem túl nagyok ezért akár egy érdeklődő sétával is el lehet zavarni a vadat a „nem agyonütött” részről.
 



Nekem ebből az érződik ki hogy aki lő vagy kicsit többet lő az "agyonüti" a területet .  Pedig nem így van  és vedd figyelembe amit Lajos írt arról hogy most már "kötelezni" kell szegény "vadászokat"  hogy lőjenek mert nagy baj lesz .     
Naplózva
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #8149 Dátum: 2020. Február 24. - 16:10:01 »

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, tapasztalatát.

Kényes téma ez, főleg, ha nem akarunk agyonszankcionálni mindet.

Nem irigykedés van a dologban, hogy sokat lőne az ember, sőt inkább semmi nincs beírva a könyvbe csak arról a területről tűnik el minden.
Félő viszont, hogy betelik a pohár és másoknak is megtetszik ez a módi, mert miért ne kocsikázhatnánk mi is este egy kicsit, nem sokat csak mintha visszamennénk a lesre mert ott hagytunk valamit, esetleg úgy, hogy közben megnézzük, hogy nincs e beíratkozva valaki, mert ha nincs, akkor még egy lövés is belefér.

Vannak többen, nagyobb földtulajdonosok is a társaságban helyiek ráadásul. De valamiért nekik sem az az érdekük, hogy otthon sok legyen a hús. Ja, ezen a környéken nem az a legnagyobb probléma, hogy mindenhol nyüzsög a vad és csak valakinek meg kéne lőni.

Köszönöm az ötleteket
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #8150 Dátum: 2020. Február 24. - 18:42:42 »

Ez nem csak helyi és nem helyi probléma.
A legtöbb vadász hétvégén ér rá.
Bosszantó amikor már sokadszorra azt látod, hogy a legjobb helyeken mindíg az a néhány ember vadászik csütörtökön.
Aztán, még bosszantóbb ha péntekre is ők vannak beírva. Szombaton reggel a család szapora szidalmai között felkelsz fél hatkor autózol 15 km-t (mert csak aznap szabad bírni) és azt tapasztalod hogy ugyan ők + náhány barátjuk az éjjel hazafelé már a szombatot is leírták. És ez hétről hétre így megy.
Bátran megtehetik, teljesen szabályos, max a mondás igaz "Úrnak születni kell, a paraszt meg terem mint a gomba".
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8151 Dátum: 2020. Február 25. - 08:36:26 »

Ez nem csak helyi és nem helyi probléma.
A legtöbb vadász hétvégén ér rá.
Bosszantó amikor már sokadszorra azt látod, hogy a legjobb helyeken mindíg az a néhány ember vadászik csütörtökön.
Aztán, még bosszantóbb ha péntekre is ők vannak beírva. Szombaton reggel a család szapora szidalmai között felkelsz fél hatkor autózol 15 km-t (mert csak aznap szabad bírni) és azt tapasztalod hogy ugyan ők + náhány barátjuk az éjjel hazafelé már a szombatot is leírták. És ez hétről hétre így megy.
Bátran megtehetik, teljesen szabályos, max a mondás igaz "Úrnak születni kell, a paraszt meg terem mint a gomba".
 Emelem

Szerencsére nagyon ritkán esik meg nálunk ez . Van hogy valakit elkap a gépszíj - ( mondjuk másnap vendége jön ) de nem szerrtjük azt hogyha valaki lő akkor másnap ő van elsőnek beírva . Ez így lenne tisztességes . ( Élni és élni hagyni !)  Egy másik társaságról tudok ahol ezt nótórikus elsőnek beírást , területfoglalást úgy oldották meg vagy kívánták megoldani (?) hogy beírni akkor lehet mikor indulsz a területre .  Fejvakarás Nem mondom hogy ezzel minden rendben van de még mindig jobb mint ha valaki minden reggel fél ötkor beír a munkásjáratra menet és délután ötkor jön haza ha nem kell túlórázni .( Persze a területet akkor is foglalta pedig ki se tudott menni .)     Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8152 Dátum: 2020. Február 25. - 08:45:03 »

Nálunk az házi szabályzat szerint a vadászat megkezdése előtt maximum  egy órával lehet beírni, és a beírt ideig el kell foglalni a helyedet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #8153 Dátum: 2020. Február 25. - 10:49:52 »

Nálunk az házi szabályzat szerint a vadászat megkezdése előtt maximum  egy órával lehet beírni, és a beírt ideig el kell foglalni a helyedet!

Ugyanez van nálunk is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #8154 Dátum: 2020. Február 25. - 11:13:26 »

Szerintem aki csak a húsért vadászik, és csak lop /nekem ez jön le/ azt könyörtelenül el kell távolítani.
Simán hülyének nézi a társait. Legyen határa a pofátlanságnak.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #8155 Dátum: 2020. Február 25. - 13:19:41 »

Legyen minden körzetnek gazdája.
Kizárólagos használattal, kivéve persze a bérvadásztatás időszakát.
Ha több a tag, mint a biztonsági körzet, akkor egy területnek kettő, de lehetőleg egymással összeférő, a másik érdekeit is tiszteletben tartó személyek.

Nálunk így működik a rendszer 3 éve. Amit tapasztaltként elmondhatok: aggasztó mértékben megnőtt a vadlétszám. Idén kötelező minimum lelövési kvótát kellett bevezetnünk, különben a hajunkat is megeszi a szarvas és a disznó.


"Nálunk így működik a rendszer 3 éve. Amit tapasztaltként elmondhatok: aggasztó mértékben megnőtt a vadlétszám. Idén kötelező minimum lelövési kvótát kellett bevezetnünk, különben a hajunkat is megeszi a szarvas és a disznó.
"

Lajos, szólj és megyek! Wave Emelem
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 941


« Új üzenet #8156 Dátum: 2020. Február 26. - 14:57:46 »

Sziasztok!

Ha valaki jön még közülünk a Baranya megyei vadászkürt tanfolyamra és többé- kevésbé útbaesik, szívesen elviszem. Budapestről indulok hétfő reggel, 9-10 közötti érkezéssel.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8157 Dátum: 2020. Március 04. - 12:59:22 »

 Emelem

HOWA 1500 tulejok segítségét szeretném kérni.
A rendszer/tok csavarok paramétereit meg tudja nekem mérni valaki?
Átmérő, hossz, menet fajta?

Köszönöm!

 Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #8158 Dátum: 2020. Március 04. - 14:36:00 »

Emelem

HOWA 1500 tulejok segítségét szeretném kérni.
A rendszer/tok csavarok paramétereit meg tudja nekem mérni valaki?
Átmérő, hossz, menet fajta?

Köszönöm!

 Wave


Indul a csőcsere projekt?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8159 Dátum: 2020. Március 04. - 14:56:03 »

Indul a csőcsere projekt?

Nem, ágyazás csere volt. Egy taktikai MDT LSS tussal vettem meg, de azt eladtam alóla. Azokhoz adtam a csavarokat is, mert hosszabbak voltak.
Amit vettem hozzá benyúlós lamináltat, ahhoz meg nem volt rendszer(kamra) csavar.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 [544] 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: