Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923727 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8130 Dátum: 2020. Február 17. - 13:21:05 »

Ne a horgásztanyán ültesd el, hanem otthon. Majd megtudod. Onnantól kezdve, hogy kinyitja a szemeit tavasszal, egészen míg rá nem esik a hó, vagy jó nagy fagy tél elején, FOLYAMATOSAN SZEMETEL VALAMIVEL. Mindenféle apró szarok milliárdjaival szórja tele a környezetét, amitől ajtót-ablakot nem lehet nyáron nyitva hagyni, mert odabenn is olyan lesz minden, ha nincs szerencséd még a levesedből is azokat halászhatod. ÚÚÚTÁÁÁLOM!!!

Psssszt !    Bow   A haverok nem tudják mitől olyan jó sűrű a szabadtűzön készült pörkölt és a halászlé .    Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #8131 Dátum: 2020. Február 17. - 13:34:19 »

Vagy ez, vagy akvárium  Nyihi
Persze egyik sem zárja ki... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #8132 Dátum: 2020. Február 17. - 13:56:12 »

Vagy ez, vagy akvárium  Nyihi

Aquáriumod van? Piros a cipőd? B..-e vagy? Vigyorog Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #8133 Dátum: 2020. Február 17. - 14:00:47 »

Nekem a ház előtt van, és kb. ez a helyzet vele, amit leírtál.
De én szeretem.
Szép és árnyékot ad.

Valamit valamiért.  Vállat von

Végső soron bármit ültetsz, mindennek van árnyoldala.

A zasszonynak szoktam emlegetni mikor háborog, hogy levelet kell söpörni/gereblézni, hogy ha annakidején a nászúton ottmaradt volna Egyiptomban, akkor biztos nem lenne ilyen gondja.  Vigyorog  Nyihi

Ezért van meg még mindig húsz év óta. De zúgattam már neki a motorfűrészt csak a lányok megkegyelmeztek. Így most kvittek vagyunk. Én ültettem, ők meg nem engedték kivágnom. Patthelyzet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8134 Dátum: 2020. Február 17. - 15:14:53 »

Sziasztok,

van itt valaki a fórumon aki (új) puskatus faragással foglalkozik?
Tanácsot szeretnék kérni tőle.

köszi, gaben  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #8135 Dátum: 2020. Február 17. - 16:12:22 »

Sziasztok,

van itt valaki a fórumon aki (új) puskatus faragással foglalkozik?
Tanácsot szeretnék kérni tőle.

köszi, gaben  Emelem
Teleken kívül?
Mást nem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8136 Dátum: 2020. Február 17. - 17:33:28 »

Teleken kívül?
Mást nem...

Télleg, Telek Csabiiii.

Kösz főni.  Emelem

Na és milyen nick alatt fut?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #8137 Dátum: 2020. Február 17. - 17:38:42 »

Télleg, Telek Csabiiii.

Kösz főni.  Emelem

Na és milyen nick alatt fut?
http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=profile;u=48
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #8138 Dátum: 2020. Február 17. - 17:39:05 »


Na és milyen nick alatt fut?

Asszem Esztergályos.  Ördög

Ja, nem. Csak simán Csaba.
 Kacsint
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #8139 Dátum: 2020. Február 17. - 17:50:42 »

Teleken kívül?
Mást nem...


Háááát  Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8140 Dátum: 2020. Február 17. - 17:56:45 »

Köszi mindenkinek, írtam neki.
Köszi Sakac neked is.  Emelem
Naplózva
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #8141 Dátum: 2020. Február 24. - 13:38:27 »

Sziasztok,
Segítséget, ötleteket szeretnék kérni tőletek.
Adott egy „kis” vadászterület és van 1-2 vadásztárs, aki munkájából adódóan, valamint területi közelsége miatt állandóan a területen van.
Nyilván az nagyon szép, hogy valaki szeret a természetben lenni, de itt nem erről van szó.
Űzi hajszolja a vadat a „hús” reményében. Ja, azt mondanom se kell, hogy nem lő szinte semmit csak „hibázások” vannak.
Tudom meg kell fogni az illetőt, de ez nem olyan egyszerű és talán ha „jó” útra lehetne terelni az illetőt, akkor az lenne a legjobb.
Hogyan lehet azt szabályozni, hogy pl. max heti 1-2 alkalommal vadászon vagy úgy mint a többiek.
Vannak körzetek és mindenki a saját körzetében vadászhat, de pl. itt többen vannak ugyanabban a körzetben és a környező vadásztársak területéről is el van üldözve a vad a zavarás miatt.
Persze visszajön a vad, de ugyan ez az ember veszi legelőször észre a mozgást és mire a többiek (hétvégén) jönnek vadászni, akkora a zavarás megtörténik.
Szóval mit lehet tenni ilyen esetben, ami „nem törvénytelen”, de egy társaság a saját elképzelését rá tudja erőltetni arra, akivel elszaladt a ló, de közben a többiek is jól érezzék magukat.
Nyilván az a szabály sem jó, hogy egy ember miatt büntetjük az egész csapatot.
Minden segítséget, ötletet köszönök.

üdv.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8142 Dátum: 2020. Február 24. - 14:04:27 »

Sziasztok,
Segítséget, ötleteket szeretnék kérni tőletek.
Adott egy „kis” vadászterület és van 1-2 vadásztárs, aki munkájából adódóan, valamint területi közelsége miatt állandóan a területen van.
Nyilván az nagyon szép, hogy valaki szeret a természetben lenni, de itt nem erről van szó.
Űzi hajszolja a vadat a „hús” reményében. Ja, azt mondanom se kell, hogy nem lő szinte semmit csak „hibázások” vannak.
Tudom meg kell fogni az illetőt, de ez nem olyan egyszerű és talán ha „jó” útra lehetne terelni az illetőt, akkor az lenne a legjobb.
Hogyan lehet azt szabályozni, hogy pl. max heti 1-2 alkalommal vadászon vagy úgy mint a többiek.
Vannak körzetek és mindenki a saját körzetében vadászhat, de pl. itt többen vannak ugyanabban a körzetben és a környező vadásztársak területéről is el van üldözve a vad a zavarás miatt.
Persze visszajön a vad, de ugyan ez az ember veszi legelőször észre a mozgást és mire a többiek (hétvégén) jönnek vadászni, akkora a zavarás megtörténik.
Szóval mit lehet tenni ilyen esetben, ami „nem törvénytelen”, de egy társaság a saját elképzelését rá tudja erőltetni arra, akivel elszaladt a ló, de közben a többiek is jól érezzék magukat.
Nyilván az a szabály sem jó, hogy egy ember miatt büntetjük az egész csapatot.
Minden segítséget, ötletet köszönök.

üdv.
 Emelem

Házi szabályt úgy alakítjátok ahogy akarjátok  de ................      Fejvakarás    Miért jó ha csak heti 1-2 alkalommal vadászhat  főleg vadkáros időszakban ?  Ha mindenki saját  körzetében vadászik tényleg miért baj az ha oda minden nap kimegy ?  Ja hogy többen is vagytok egy körzetre - rakjátok e kettőt egy körzetbe !   Tudom én örök "dilemma" a közel lakók helybeliek és a távol lakók között ez csak ne hogy úgy legyen mint az "egyszeri helyen" .  Addig vergődtek a távol lakók hogy  végül kereshettek társaságot - akár a lakhelyük közelébe is ha sikerült .  Emelem
Naplózva
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #8143 Dátum: 2020. Február 24. - 14:31:24 »

Te helyben lakó lehetsz és így nem arra koncentrálsz, hogy a probléma a többi tag mérsékelt vadászati stílusának figyelembe nem vétele.
Tavaly 3szor költözött, váltott területet ilyen-olyan indokkal. (Persze a legfőbb indok, hogy a saját körzetében agyonlőtt mindent).
Egyébként nem vadkáros időszakra vonatkozik a kérdés.
Vadkárban mindenki ott vadászik, ahol a probléma van.
-------------------------
Egyébként ez a vadkár szó is egy mindent vivő piros ász.
Az, hogy vadkár van, manapság azt jelenti, hogy mindent lőjünk agyon.
A „vadkárban” sem biztos, hogy az a legjobb, hogy minden nap zaklassuk a területet.
A vad megtanulja, hogy majd hajnal 2 kor jó lesz neki, vagy megkeresi azt a helyet, ami totál vadászhatatlan és ott megy, tehát a vadászat még annyira sem lesz sikeres mintha egy kis mértéket tartunk.
-----------------------------------------------
De számomra a segítség továbbra is az lenne, hogy hogyan lehet a társaság egészének a szívatását mellőzve mértéket tartani bizonyos embereknél.
Félreértés ne essék nem az a cél, hogy valaki ne vadászon és ne lőjön, hanem ha agyonlőtt, elzavart minden, akkor ne másszon rá másra, hogy ott is azt tegye. A körzetesdi jó, de mivel kicsi a terület és a vadrejtők sem túl nagyok ezért akár egy érdeklődő sétával is el lehet zavarni a vadat a „nem agyonütött” részről.
 
 Emelem


Házi szabályt úgy alakítjátok ahogy akarjátok  de ................      Fejvakarás    Miért jó ha csak heti 1-2 alkalommal vadászhat  főleg vadkáros időszakban ?  Ha mindenki saját  körzetében vadászik tényleg miért baj az ha oda minden nap kimegy ?  Ja hogy többen is vagytok egy körzetre - rakjátok e kettőt egy körzetbe !   Tudom én örök "dilemma" a közel lakók helybeliek és a távol lakók között ez csak ne hogy úgy legyen mint az "egyszeri helyen" .  Addig vergődtek a távol lakók hogy  végül kereshettek társaságot - akár a lakhelyük közelébe is ha sikerült .  Emelem

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #8144 Dátum: 2020. Február 24. - 14:47:16 »

Azt azért bajos szabályozni, hogy ki hányszor menjen ki és mikor. Én még arra is csak tátom a számat, hogy meghatároztátok ki, hova mehet. Nálunk ez nagyon nem működne. Ma divatos szóval ez a szegregáció iskolapéldája. Aki meg nem tudja a rendet, azt meg kell fogni valamin és jó darabig helyben járatni, vagy kirúgni. Attól függően mit csinált.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: