Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140174 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #345 Dátum: 2013. Június 25. - 20:27:33 »

Ha a "hogyan csináljam"-ra gondoltál, azt meg azért nem írom le, mert már minden fortélyt itt leírtak a sporttársak, szakemberek. Kacsint Vigyorog  Ha nem erre, akkor tényleg nem tudom mire.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #346 Dátum: 2013. Június 25. - 21:35:21 »

Ha a "hogyan csináljam"-ra gondoltál, azt meg azért nem írom le, mert már minden fortélyt itt leírtak a sporttársak, szakemberek. Kacsint Vigyorog  Ha nem erre, akkor tényleg nem tudom mire.
Hát leginkább a melyiket válasszam, előnyök, hátrányok( ha vannak) kérdéskör érdekelt volna. Mert eddig nem túl sok fegyver fordult meg a kezemben, és a kevésről sem tudom, hogy hogyan kezelték a fát.
Aztán ma hirtelen felindulásból megkapta a dió pácot, aztán a lenolajat kétszer. Aztán amikor majd jól beissza, kap egy selyemfényű perkettalakkot.
Egyébként a dió sokat dobott rajta, egyre jobban tetszik.
Kérdésem azért van még: Honnan tudom, hogy már biztosan lakkozhatom? Ha tapintásra nem olajos? Vagy akkor még várjak pár napot? Lakk-finom csiszolás (P1000) és megint lakk mehet?
Köszönöm az eddigi hasznos, és haszontalan, de humoros válaszokat Vigyorog , a következőket pedig előre.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #347 Dátum: 2013. Június 25. - 22:09:32 »

Szervusz Dobbasszus! Emelem

Na akkor komolyabban.
Én a lakkozást egyáltalán nem szeretem. A legkisebb karc, ütődés is meglátszik rajta, és egy idő után nagyon csúnya tud lenni. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs jól lekezelve előtte a fa, alá megy egy kis víz lepattogzik, meghólyagosodik.
Én inkább a viaszolást javaslom.
Méhviasz felmelegítve, kefével jól beledörzsölni, azután hajszárítóval ismét jól felmelegíteni és bedörzsölni.
Ha már mindenhol egyenletes, és rendesen beszívta, egy rongylabdával "fényesre kell dörzsölni! 
Azok a fegyvereim amiket én csiszoltam fel, így vannak megcsinálva sok éve. Amikor tisztítom (évente egyszer  Stoel) A tust is átkenem olajjal. Soha nem volt vele gond. A tapintása selymes, és nem tagad!

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #348 Dátum: 2013. Június 26. - 07:42:46 »

Szervusz Dobbasszus! Emelem

Na akkor komolyabban.
Én a lakkozást egyáltalán nem szeretem. A legkisebb karc, ütődés is meglátszik rajta, és egy idő után nagyon csúnya tud lenni. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs jól lekezelve előtte a fa, alá megy egy kis víz lepattogzik, meghólyagosodik.
Én inkább a viaszolást javaslom.
Méhviasz felmelegítve, kefével jól beledörzsölni, azután hajszárítóval ismét jól felmelegíteni és bedörzsölni.
Ha már mindenhol egyenletes, és rendesen beszívta, egy rongylabdával "fényesre kell dörzsölni! 
Azok a fegyvereim amiket én csiszoltam fel, így vannak megcsinálva sok éve. Amikor tisztítom (évente egyszer  Stoel) A tust is átkenem olajjal. Soha nem volt vele gond. A tapintása selymes, és nem tagad!

 Wave Wave Wave
Szervusz Erdőjáró
Na konkrétan ezekre lettem volna kiváncsi. Ennyivel már előrébb vagyok. Gondolj bele, ha nem írsz időben, akkor rákenem a lakkot, aztán meg nézhettem volna. És ha a viasz nem ,,tagad", akkor viaszolva lesz. A melóhelyen az ajtók ,,tagadnak" nyáron, ki tudja mit csináltak velük(állítólag viaszolták Fejvakarás)
Szóval viasz lesz, köszönöm szépen.
Ps.: A képekkel nem fogok adós maradni(főleg, ha szép lesz Nem szól szám
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
kalozba
Vendég
« Új üzenet #349 Dátum: 2013. Június 26. - 13:38:31 »





  Üdvözlettel
Én még megfontolnám a keményolajat vagy a keményviaszt jól javítható remek felületet ad és a mattól a fényesig van választék

      Üdv:Bandi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #350 Dátum: 2013. Június 26. - 15:07:30 »




  Üdvözlettel
Én még megfontolnám a keményolajat vagy a keményviaszt jól javítható remek felületet ad és a mattól a fényesig van választék

      Üdv:Bandi

Szervusz Bandi! Emelem

Lehetne erről a kemény olajról, kemény viaszról valami közelebbit megtudni. Még nem is hallottam róla, ezért szívesen venném, ha "megvilágosítanál"!

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #351 Dátum: 2013. Június 26. - 21:18:14 »

Szervusz Bandi! Emelem

Lehetne erről a kemény olajról, kemény viaszról valami közelebbit megtudni. Még nem is hallottam róla, ezért szívesen venném, ha "megvilágosítanál"!

Vadászüdvözlettel: Attila
Igen-igen, én is.
Bár most már megszereztem a viaszt (műlép), de azért kíváncsi lennék.
Na meg arra, hogy az működik, hogy a viaszt felolvasztom (tál vízben tál-ban) azt ecsettel vékonyan felviszem, aztán hőlégfúvó-kefe-rongy? Olvastam olyat is, hogy parafinolajban olvasztják, avval keverik. Kell ez nekünk, vagy simán csak viasz.
Köszönöm szépen.
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 27. - 04:48:09 írta Sakac » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
kalozba
Vendég
« Új üzenet #352 Dátum: 2013. Június 27. - 18:03:55 »



  Üdvözlettel


   Én BIOPIN munkalap keményolajat és AURÓ keményviaszt használok.







Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #353 Dátum: 2013. Június 27. - 18:06:36 »


  Üdvözlettel


   Én BIOPIN munkalap keményolajat és AURÓ keményviaszt használok.


Köszönöm!! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalozba
Vendég
« Új üzenet #354 Dátum: 2013. Június 27. - 18:08:52 »



   Üdvözlettel

 Bocsánat tudom , hogy ez így kevés holnap írok pár sort ami felhasználóbarát lesz.

 Üdvözlettel:Bandi
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #355 Dátum: 2013. Június 27. - 20:48:10 »


   Üdvözlettel

 Bocsánat tudom , hogy ez így kevés holnap írok pár sort ami felhasználóbarát lesz.

 Üdvözlettel:Bandi
Arra én is kíváncsi lennék, bár a tus elkészült. Holnap teszek fel képet.
Köszönöm
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #356 Dátum: 2013. Június 27. - 20:49:49 »

Szervusz Dobbasszus! Emelem

Na akkor komolyabban.
Én a lakkozást egyáltalán nem szeretem. A legkisebb karc, ütődés is meglátszik rajta, és egy idő után nagyon csúnya tud lenni. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs jól lekezelve előtte a fa, alá megy egy kis víz lepattogzik, meghólyagosodik.
Én inkább a viaszolást javaslom.
Méhviasz felmelegítve, kefével jól beledörzsölni, azután hajszárítóval ismét jól felmelegíteni és bedörzsölni.
Ha már mindenhol egyenletes, és rendesen beszívta, egy rongylabdával "fényesre kell dörzsölni! 
Azok a fegyvereim amiket én csiszoltam fel, így vannak megcsinálva sok éve. Amikor tisztítom (évente egyszer  Stoel) A tust is átkenem olajjal. Soha nem volt vele gond. A tapintása selymes, és nem tagad!

 Wave Wave Wave
Köszönöm szépen a tanácsokat, elkészültem vele.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #357 Dátum: 2013. Június 27. - 20:51:39 »

Köszönöm szépen a tanácsokat, elkészültem vele.
 Emelem


És, hogy tetszik neked?   Mer ugye ez a legfontosabb!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #358 Dátum: 2013. Június 28. - 08:19:34 »

És, hogy tetszik neked?   Mer ugye ez a legfontosabb!
Ilyen volt:
Ilyen lett:
Nekem nagyon tetszik. Jó ez a viaszolás, jó a tapintása is.
Sajnos az összeillesztést nem sikerült maradéktalanul eltüntetni, de nem feltűnő.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #359 Dátum: 2013. Június 28. - 08:34:00 »

 Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: