Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226728 alkalommal)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #495 Dátum: 2014. December 08. - 20:50:07 »

Ma olvastam a netten, hogy ha valakit megtámad a medve annak le kell feküdnie a földre, nem szabad megmozdulnia, és akkor nem bántja! Fejvakarás
Nem tudom, ezt megbeszélték e a medvékkel is, de szeretném én azt a vadászt látni akire rátámad egy medve és fegyverrel a kezében lefekszik! Vigyorog

Ha egy medve megtámad tettessétek halottnak magatokat. Ha nem megy, majd a medve segít.  Vigyorog
Naplózva

Üdv! Viko.
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #496 Dátum: 2014. December 08. - 20:58:14 »

🆙
Én nem szeretném látni a vadászt medve előtt feküdni. Nem szép terítékfotó 🌈.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #497 Dátum: 2014. December 08. - 20:59:20 »

Médiából ismert nógrádi területen voltam tegnap vaddisznóhajtáson.
Egy tölgy újulatból levezető váltót álltam el.
Zörögve ment el előttem egy disznó, semmit se láttam belőle, a szomszéd letartóztatta, kb. 120-as kan volt.
Néhány perc múlva, tőlem kb. 50 méterre megjelent előttem a váltón, néhány másodpercre egy medve.
Teljesen hangtalanul jött.
Kis idő múlva, fölöttem 140 méterre egy tisztás részen jelent meg, keresztbe fordulva 15-20 másodpercig állt, lapockája mögött a 300-as szálkeresztjével.
Mondtam magamba, halott medve vagy.
A kutyák már a közelbe ugattak, nem zavartatta magát, felcammogott a gerincre és komótosan elvonult az elállósor előtt.
200 kg körüli fiatal kan medvének gondolom.
Úgy érzem fogunk mi még találkozni, más feltételek mellett.
Sajnos akkor már valakin a sebészek fognak dolgozni,esetleg a hidegsebészek.
 Lő


“Az ügyeleles lady kifejlett volt, vagy azt is elástátok?  Ördög
Ezt a cinikus valaszt adtad egy masik topikban arra a temara ahol en meglovok egy madvet. Azt tudni kel – Te biztos nemtudod – hogy a medve nagyon veszelyes tud lenni ha az ember kozelsegebe kerul. Mi itt, special ahol en elek a medve szinte mindennapos tema, es megis megtalaljuk az egymesmellett elesben a megoldast.  
A “lady” a cask a tortanethez tartozott mint mellekszereplo. A reflektorodat inkabb a medvere kellett volna iranyitanod. Egy olyan medve aki a szemettelepen vagy az ember alltal mar kidobott hulladekon el, es lehetove van teve neki az ilyenfalyta eletmod, elobb utobb konfiktusba kerul az emberrel ami sok esetben igen komoly seruleseket okozhat , neha meg a serules eletveszelyes vagy netalantan halalos is lehet. Ha figyelembeveszuk a korulmenyeket  (tel kozelette, a medve eletkora, a medve fizikai allapota ami eppen a hibernalasi allapot miatt lenyeges) a medvet elobb utobb meg kellett loni marcsak a kozbiztonsag erdekeben is.  
Hogy mit is akarok en evvel mondani? A medvet megloni egy szemettelepen sokszor sokkal nagyobb cselekedet mint hajtasba beszorultat. Szerintem legalabbis, egy amolyan “hajtasos” macinak sokkal nagyobb az eseje hogy tavol tudja magat tartani a lakott teruletektol (ami tudom hogy, Magyarban nagyon nehez) es egyaltalan az embertol!
Csak a margon irva: igen furcsa formaban rajzoltad le a medven megjeleneset: hangtalanul erkezik, a kutyak kozeli ugatasat nem erdekelve nyugottan........, Dehat Te voltal ott.....  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #498 Dátum: 2014. December 08. - 22:29:27 »

Kiskő


Köszönöm, az ide igen közel van.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 09. - 05:29:37 írta Sakac » Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #499 Dátum: 2014. December 09. - 16:53:12 »



“Az ügyeleles lady kifejlett volt, vagy azt is elástátok?  Ördög
Ezt a cinikus valaszt adtad egy masik topikban arra a temara ahol en meglovok egy madvet. Azt tudni kel – Te biztos nemtudod – hogy a medve nagyon veszelyes tud lenni ha az ember kozelsegebe kerul. Mi itt, special ahol en elek a medve szinte mindennapos tema, es megis megtalaljuk az egymesmellett elesben a megoldast.  
A “lady” a cask a tortanethez tartozott mint mellekszereplo. A reflektorodat inkabb a medvere kellett volna iranyitanod. Egy olyan medve aki a szemettelepen vagy az ember alltal mar kidobott hulladekon el, es lehetove van teve neki az ilyenfalyta eletmod, elobb utobb konfiktusba kerul az emberrel ami sok esetben igen komoly seruleseket okozhat , neha meg a serules eletveszelyes vagy netalantan halalos is lehet. Ha figyelembeveszuk a korulmenyeket  (tel kozelette, a medve eletkora, a medve fizikai allapota ami eppen a hibernalasi allapot miatt lenyeges) a medvet elobb utobb meg kellett loni marcsak a kozbiztonsag erdekeben is.  
Hogy mit is akarok en evvel mondani? A medvet megloni egy szemettelepen sokszor sokkal nagyobb cselekedet mint hajtasba beszorultat. Szerintem legalabbis, egy amolyan “hajtasos” macinak sokkal nagyobb az eseje hogy tavol tudja magat tartani a lakott teruletektol (ami tudom hogy, Magyarban nagyon nehez) es egyaltalan az embertol!
Csak a margon irva: igen furcsa formaban rajzoltad le a medven megjeleneset: hangtalanul erkezik, a kutyak kozeli ugatasat nem erdekelve nyugottan........, Dehat Te voltal ott.....  Emelem

Elnézést kérek ha a tréfámmal megsértettelek, ígérem máskor nem teszem.
Hidd el, a medvét elég jól ismerem, és nem az állatkertből vagy a 100 holdas pagonyból.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #500 Dátum: 2014. December 09. - 21:34:28 »

Elnézést kérek ha a tréfámmal megsértettelek, ígérem máskor nem teszem.
Hidd el, a medvét elég jól ismerem, és nem az állatkertből vagy a 100 holdas pagonyból.

Miklós helyében  csak annyit válaszoltam volna: hogy nem ástam el, azt csak meglőttem! Kacsint Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #501 Dátum: 2014. December 09. - 23:34:45 »

Elnézést kérek ha a tréfámmal megsértettelek, ígérem máskor nem teszem.
Hidd el, a medvét elég jól ismerem, és nem az állatkertből vagy a 100 holdas pagonyból.

Miklós helyében  csak annyit válaszoltam volna: hogy nem ástam el, azt csak meglőttem! Kacsint Vigyorog
   

Igazatok van.  Emelem Utana kellene mar neznem hogy hova veszett humorerzekem?  Wave

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #502 Dátum: 2014. December 21. - 08:29:53 »

"A medve nem játék !"

Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #503 Dátum: 2015. Január 30. - 14:39:21 »

http://index.hu/tudomany/2015/01/30/farkasvedelmi_program_indul_magyarorszagon/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #504 Dátum: 2015. Január 31. - 14:04:23 »

Az utolsó mondatban van a lényeg, a többi csak rizsa.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #505 Dátum: 2015. Január 31. - 14:06:37 »

Az utolsó mondatban van a lényeg, a többi csak rizsa.
Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #506 Dátum: 2015. Január 31. - 14:09:10 »

Az utolsó mondatban van a lényeg, a többi csak rizsa.

Akkora konferenciák és tudományos értekezletek lesznek tartva, hogy az csak na.(az összes szingli titkárnő és nem szingli meg lesz hágva, majd a végén pertut hánynak a szlovákokkal. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #507 Dátum: 2015. Január 31. - 14:40:29 »

Akkora konferenciák és tudományos értekezletek lesznek tartva, hogy az csak na.(az összes szingli titkárnő és nem szingli meg lesz hágva, majd a végén pertut hánynak a szlovákokkal. Ördög
Van egy olyan sanda megérzésem, hogy neked van közigazgatási tapasztalatod..... Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #508 Dátum: 2015. Január 31. - 15:30:45 »

Aztán majd a végén megállapítják, hogy a farkas korábban is jelen volt Magyarországon, csak rosszul nézték az államhatárokat!  Nyihi
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2015. Január 31. - 15:33:51 »

Van egy olyan sanda megérzésem, hogy neked van közigazgatási tapasztalatod..... Röhög

Esetleg vadgazdálkodásból ért el tudományos fokozatot vagy valamely erdőgazdaság felső vagy közép vezetője lehet !?     Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: