Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226729 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #420 Dátum: 2014. Május 03. - 20:59:38 »

Azért kérdeztem, mert a nyestnek, görénynek olyan jellegzetes mozgása van, hogy nem lehet eltéveszteni. A farkuk vége pedig soha nem fehér. A macska járására is inkább az aprókáé hasonlít.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #421 Dátum: 2014. Május 03. - 21:10:37 »

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #422 Dátum: 2014. Május 03. - 21:57:23 »

Nem róka volt,de köszönöm,hogy szántatok rá időt.Mondtam,hogy olyan ritka,hogy lehet,hogy nincs is... Vigyorog Legközelebb jobban megnézem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #423 Dátum: 2014. Május 03. - 21:58:47 »

Nem róka volt,de köszönöm,hogy szántatok rá időt.Mondtam,hogy olyan ritka,hogy lehet,hogy nincs is... Vigyorog Legközelebb jobban megnézem.
Kölyök yeti? Vállat von Fejvakarás Stoel
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #424 Dátum: 2014. Május 03. - 22:35:21 »

Kölyök yeti? Vállat von Fejvakarás Stoel

Szumátrai patkánymajom!  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #425 Dátum: 2014. Május 03. - 23:06:48 »

Kinézete alapján a macska,a görény,a nyuszt,az afrikai foltoshiéna és a róka keveréke volt... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #426 Dátum: 2014. Május 04. - 11:23:21 »



Esetleg hozzátok tévedt, itt majdnem gyakori.




Üdv                                    Gyuri Kacsint  Stoel
Naplózva

Don´t eat yellow snow
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #427 Dátum: 2014. Június 18. - 15:29:08 »

 Tegnap a Tisza árterén találtam egy nagyon furcsa új kotorékot. Nagyobb a szájadék a borzétól. Nincsenek borzVC-k a közelben, nincs "vályusan" kijárva ahogy a borz szokta. Biztosan nem róka, hiszen a fő szájadék majd méter átmérőjű, 2-2,5 méterre belátni a lukba. Több, kutyáéhoz hasonló, de igen keskeny nyom van a környéken, valamint nyúl meg vadmalac maradványokat is előhozott a kutyám a közelből. Elég sok kotorékot láttam már (róka, borz, kóborkutya) de ilyet még nem. Ma már nincs rá erőm, de holnap csinálok képeket. Lehet, hogy sakál? Piszkosul nem tudok rajta eligazodni. Ha beigazolódik a gyanúm és a toportyán vert tanyát mit lehet tenni?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #428 Dátum: 2014. Június 18. - 19:38:42 »

Tegnap a Tisza árterén találtam egy nagyon furcsa új kotorékot. Nagyobb a szájadék a borzétól. Nincsenek borzVC-k a közelben, nincs "vályusan" kijárva ahogy a borz szokta. Biztosan nem róka, hiszen a fő szájadék majd méter átmérőjű, 2-2,5 méterre belátni a lukba. Több, kutyáéhoz hasonló, de igen keskeny nyom van a környéken, valamint nyúl meg vadmalac maradványokat is előhozott a kutyám a közelből. Elég sok kotorékot láttam már (róka, borz, kóborkutya) de ilyet még nem. Ma már nincs rá erőm, de holnap csinálok képeket. Lehet, hogy sakál? Piszkosul nem tudok rajta eligazodni. Ha beigazolódik a gyanúm és a toportyán vert tanyát mit lehet tenni?

Ha a két középső ujjpárna összeér, akkor sakál.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #429 Dátum: 2014. Június 18. - 21:16:46 »

Ha a két középső ujjpárna összeér, akkor sakál.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #430 Dátum: 2014. Június 19. - 18:03:39 »

 99 száazélk hogy sakáll!!! Sajna nem tudtam kimenni, mert ma már hajnali 4-kor úton voltam Királyházára, ahhol egész délelőtt tágították a fejem. (IV. fokozatú tűzvédelmi készültség, napi jelentések, hétvégi ügyeletek, újabb vágások kijelölése stb) Pár órája értem haza és az előbb beállít hozzám egyik vadászom aki az éjszaka kint járt a kotorék közelében őrködni (ezek a tetves rapsicik csak nem nyugszanak) és félig viccesen félig berezelve mesélte, hogy "te, én biztos a csupakabrát hallottam...". Amikor leírta a "szirénázó" hangot már majdnem biztos voltam a dolgomban, hiszen tudjátok, én még télen hallottam M.o. irányából ezt a jellegzetes hátgerinctüskeborzoló vonyítást. A biztonság kedvéért neki is lejátszottam a netről pár sakálhangot amikor az egyiknél felragyogott a képe, mondván, hogy "ezvoltezvoltezvolt.....". A fiú tapasztalt, jószemű, jófülü vadász. Különben még azt is hozzátette, hogy az a vonyító valami a holtág túlpartján motoszkált a kefesűrű vesszősben és valahonnan a szomszéd vadászterületről egy hasonló hang felelgetett is neki.
U.i.: Boccs az offtopickért, de nekem ez a jószág ritka ragadozó mert eddig kárpátalján 6-7 terítékre került aranysakálról tudni hivatalosan.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #431 Dátum: 2014. Június 19. - 20:06:32 »

  a vonyító valami a holtág túlpartján motoszkált a kefesűrű vesszősben és valahonnan a szomszéd vadászterületről egy hasonló hang felelgetett is neki.
U.i.: Boccs az offtopickért, de nekem ez a jószág ritka ragadozó mert eddig kárpátalján 6-7 terítékre került aranysakálról tudni hivatalosan.

Igen így tereli a vonyító a felelgető hang tulajdonosa felé a zsákmányt. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #432 Dátum: 2014. Június 19. - 21:31:20 »

99 száazélk hogy sakáll!!! Sajna nem tudtam kimenni, mert ma már hajnali 4-kor úton voltam Királyházára, ahhol egész délelőtt tágították a fejem. (IV. fokozatú tűzvédelmi készültség, napi jelentések, hétvégi ügyeletek, újabb vágások kijelölése stb) Pár órája értem haza és az előbb beállít hozzám egyik vadászom aki az éjszaka kint járt a kotorék közelében őrködni (ezek a tetves rapsicik csak nem nyugszanak) és félig viccesen félig berezelve mesélte, hogy "te, én biztos a csupakabrát hallottam...". Amikor leírta a "szirénázó" hangot már majdnem biztos voltam a dolgomban, hiszen tudjátok, én még télen hallottam M.o. irányából ezt a jellegzetes hátgerinctüskeborzoló vonyítást. A biztonság kedvéért neki is lejátszottam a netről pár sakálhangot amikor az egyiknél felragyogott a képe, mondván, hogy "ezvoltezvoltezvolt.....". A fiú tapasztalt, jószemű, jófülü vadász. Különben még azt is hozzátette, hogy az a vonyító valami a holtág túlpartján motoszkált a kefesűrű vesszősben és valahonnan a szomszéd vadászterületről egy hasonló hang felelgetett is neki.
U.i.: Boccs az offtopickért, de nekem ez a jószág ritka ragadozó mert eddig kárpátalján 6-7 terítékre került aranysakálról tudni hivatalosan.
Az elmúlt négy hónapban hármat lőttek itt.
Én is rájuk várok...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #433 Dátum: 2014. Június 26. - 22:15:44 »

Csak kijön az a fránya ösztön!

http://info-vesti.com/index2.php?id=173&fb_action_ids=768737176505006&fb_action_types=og.likes
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #434 Dátum: 2014. Július 07. - 12:04:39 »

 100 százalékban megbízható infó!!!! Ma be kellet mennem Nagyszőlősre az erdőgazdaságba és hatalmas felbolydulásban voltak a novoszelicai (Sósújfalu) kollegák. Van medvénk!!! A helyi erdőőr elmondása szerint 40-50 lépésről nézett szembe a mackóval egy dagonya partján. Sikerült lefényképeznie a nyomát és hullatékát. Elmondása és a nyom mérete szerint 100-120 kilós jószág járja a határt. A baj csak az, hogy tavasszal a területen volt egy komoly széltörés az egyik bükkösben és most az egészségügyi vágást nem hajlanó elvégezni az illetékes vállakozó. Gyanítom a maci Romániából bóklászhatott át. Legutóbb a romániai forradalmat követő tavaszon volt medve a Nagyszőlősi járás területén. Az elmúlt napokban a hellyiek szintén többször látták és most a kilövését követelik, de nem hiszem, hogy erre hivatalosan sor kerülhet, mivel a medve Ukrajnában szigorúan védett. Amúgy én drukkolok a macinak, hogy tegye meg azt a 15-20 kilométert és húzzon vissza Romániába, mert itt nem sok jót vízionálok neki.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: