Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210170 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1515 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 18:42:10 »

Az állam helye nem a versenyszférában van, hanem olyan területeken, ami a vállalkozástól idegen.
OKTATÁS, EGÉSZSÉGÜGY, RENDÉSZET, IGAZGATÁS, IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS, INFRASTRUKTÚRA.
Valódi piaci versenyhelyzetben egy állami tulajdonú cég SOHA nem lesz egy hasonló adottságú magánvállalkozás ellenfele, mert a legfontosabb hiányzik belőle: az egyéni érdek. Az, ami minden vállalkozás legfőbb motorja.
Ahhoz, hogy állami vállalat jól működjön:

"Valószerútlen púpot a háton,
Valószerűvé tenni kell.
Mégpedig úgy, hogy világnak hátát,
Fordítni kell e púpig el.

És ha e gigászi gerinc is hajlik,
Richárdnak púpja nagy mintát követ.
Meggörbedt időben, meggörbedt férfi
Legelső divatfi még lehet"                       /Cs.T.   B.G./



 Emelem

/// Bakonyerdő Zrt., az Egererdő Zrt., a Verga Zrt., a Mecsekerdő Zrt., a Sefag Zrt. és a Zalaerdő Zrt. ///

/// ? ///

/// Pistabácsi erdőmérnök összes rokonságával együtt! Józsi bácsi erdész összes rokonságával együtt! Sanyi bácsi vadász összes rokonságával együtt! ///

/// Bakonyerdő Zrt., az Egererdő Zrt., a Verga Zrt., a Mecsekerdő Zrt., a Sefag Zrt. és a Zalaerdő Zrt ///       =       /// Magyar Állami O
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1516 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 18:47:43 »

Emelem

/// Bakonyerdő Zrt., az Egererdő Zrt., a Verga Zrt., a Mecsekerdő Zrt., a Sefag Zrt. és a Zalaerdő Zrt. ///

/// ? ///

/// Pistabácsi erdőmérnök összes rokonságával együtt! Józsi bácsi erdész összes rokonságával együtt! Sanyi bácsi vadász összes rokonságával együtt! ///

/// Bakonyerdő Zrt., az Egererdő Zrt., a Verga Zrt., a Mecsekerdő Zrt., a Sefag Zrt. és a Zalaerdő Zrt ///       =       /// Magyar Állami O

Hoppá elnézést véletlenül entert nyomtam és elküldtem, de még nincs befejezve:


/// Bakonyerdő Zrt., az Egererdő Zrt., a Verga Zrt., a Mecsekerdő Zrt., a Sefag Zrt. és a Zalaerdő Zrt. ///

/// ? ///

/// Pistabácsi erdőmérnök összes rokonságával együtt! Józsi bácsi erdész összes rokonságával együtt! Sanyi bácsi vadász összes rokonságával együtt! ///

/// Bakonyerdő Zrt., az Egererdő Zrt., a Verga Zrt., a Mecsekerdő Zrt., a Sefag Zrt. és a Zalaerdő Zrt ///      HELYETT     =       /// Magyar Állami Erdő ///

/// Magyar Állami Erdő ///

/// ? ///

/// Pistabácsi erdőmérnök összes rokonságával együtt! Józsi bácsi erdész összes rokonságával együtt! Sanyi bácsi vadász összes rokonságával együtt! ///

Mi fog változni? Kíváncsi lennék... Talán új nevek is felbukkanának, hiszen az unokák felcseperednek és elvégezték a szükséges vizsgákat, hogy megkapják a lopáshoz szükséges állami passzusokat...







Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1517 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 13:23:30 »

Az állam helye nem a versenyszférában van, hanem olyan területeken, ami a vállalkozástól idegen.
OKTATÁS, EGÉSZSÉGÜGY, RENDÉSZET, IGAZGATÁS, IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS, INFRASTRUKTÚRA.
Valódi piaci versenyhelyzetben egy állami tulajdonú cég SOHA nem lesz egy hasonló adottságú magánvállalkozás ellenfele, mert a legfontosabb hiányzik belőle: az egyéni érdek. Az, ami minden vállalkozás legfőbb motorja.
Ahhoz, hogy állami vállalat jól működjön:

"Valószerútlen púpot a háton,
Valószerűvé tenni kell.
Mégpedig úgy, hogy világnak hátát,
Fordítni kell e púpig el.

És ha e gigászi gerinc is hajlik,
Richárdnak púpja nagy mintát követ.
Meggörbedt időben, meggörbedt férfi
Legelső divatfi még lehet"                       /Cs.T.   B.G./


Nem értem,hogy értelmes emberek hogy tudnak így bedőlni az érdek maszlagnak.
Nem vállalkozni kell,hanem dolgozni!
A magánérdekeknek semmi keresnivalója az erdő és vadgazdálkodásban. Csak a tönkretétel a magánérdek célja.
" Liberalizálj,deregulálj,privatizálj!" -  Ennek az érdeknek minden történelmi időben útjában volt az erős állam. Erős állam pedig csak akkor lesz,ha az állami cégek termelte tiszta haszon egyenes úton az állami kasszába kerül. Abból lehet a felsoroltakat finanszírozni. Magán erdő- és vadgazdálkodásból nincs állami bevétel ugyanúgy,mint a most kialakuló nagybirtokrendszerből sem lesz össznépi jólét.
Nyugaton 50 hektárból megél egy háromgenerációs család. Nálunk már sikerült megölni a család fogalmát,csak érdekek vannak.
Ne felejtsétek,a Ti vagyonotok is egyszer az övék lesz,ha másképp nem megy,benősülnek a családotokba!
Így támadjátok az állami cégeket és így akarjatok "vállalkozni"!
Mielőtt nekem ugrotok,hogy mennyire hülye vagyok,keressetek egy politikai gazdaságtan könyvet és olvassátok el az állami monopolkapitalizmus fogalmát és gondolkodjatok el azon,hogy részleges állami monopolkapitalizmus miért nem lenne működőképes!
Csak egy oka lehet,a mindent és mindenkit tönkretenni akaró magánérdek érvényesítési szándéka!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1518 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 13:33:05 »

Nem értem,hogy értelmes emberek hogy tudnak így bedőlni az érdek maszlagnak.
Nem vállalkozni kell,hanem dolgozni!
A magánérdekeknek semmi keresnivalója az erdő és vadgazdálkodásban. Csak a tönkretétel a magánérdek célja.
" Liberalizálj,deregulálj,privatizálj!" -  Ennek az érdeknek minden történelmi időben útjában volt az erős állam. Erős állam pedig csak akkor lesz,ha az állami cégek termelte tiszta haszon egyenes úton az állami kasszába kerül. Abból lehet a felsoroltakat finanszírozni. Magán erdő- és vadgazdálkodásból nincs állami bevétel ugyanúgy,mint a most kialakuló nagybirtokrendszerből sem lesz össznépi jólét.
Nyugaton 50 hektárból megél egy háromgenerációs család. Nálunk már sikerült megölni a család fogalmát,csak érdekek vannak.
Ne felejtsétek,a Ti vagyonotok is egyszer az övék lesz,ha másképp nem megy,benősülnek a családotokba!
Így támadjátok az állami cégeket és így akarjatok "vállalkozni"!
Mielőtt nekem ugrotok,hogy mennyire hülye vagyok,keressetek egy politikai gazdaságtan könyvet és olvassátok el az állami monopolkapitalizmus fogalmát és gondolkodjatok el azon,hogy részleges állami monopolkapitalizmus miért nem lenne működőképes!
Csak egy oka lehet,a mindent és mindenkit tönkretenni akaró magánérdek érvényesítési szándéka!
Tudod Kálmán, ha az állami tisztségviselőket rátermettség és nem ismerettség alapján választanák, ha létezne a közszféra vezetői rétegében a FELELŐSSÉG fogalma, ha nem a hűbérurak kiszolgálójaként és kifizetési helyeként tekintene a hatalom az állami cégekre akkor igazat adnék neked.
Jelenleg nem így van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9989



« Új üzenet #1519 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 13:57:05 »


Mielőtt nekem ugrotok,hogy mennyire hülye vagyok,keressetek egy politikai gazdaságtan könyvet és olvassátok el az állami monopolkapitalizmus fogalmát és gondolkodjatok el azon,hogy részleges állami monopolkapitalizmus miért nem lenne működőképes!


14 éves korom óta ezt tanulom, ebből diplomáztam (talán nem túlzás, hogy kétszer is), ebből élek. Nem elolvastam, hanem megtanultam nem egy könyvet, hanem tucatnyit.



Nyugaton 50 hektárból megél egy háromgenerációs család. Nálunk már sikerült megölni a család fogalmát,csak érdekek vannak.


Az az 50 hektár is állami tulajdonban van, nyilván...  Vigyorog
Tudod miért él meg belőle manapság is egy család?
Azért, mert évszázadok óta építkezik ugyanarra az alapra.
Számold össze, nálunk az elmúlt 100 év alatt hányszor lett felforgatva a birtokszerkezet, meg termelési rendszer.
Ideológiák szolgálatában mentek és mennek gallyra ezermilliárdok. Állami akaratra.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9989



« Új üzenet #1520 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 14:05:55 »

Tudod Kálmán, ha az állami tisztségviselőket rátermettség és nem ismerettség alapján választanák, ha létezne a közszféra vezetői rétegében a FELELŐSSÉG fogalma, ha nem a hűbérurak kiszolgálójaként és kifizetési helyeként tekintene a hatalom az állami cégekre akkor igazat adnék neked.
Jelenleg nem így van.

Soha nem is lesz így. Sima lélektan. Aki rátermett, az a második munkanapon a saját pecsenyéjét fogja sütögetni. Aki meg nem ezt teszi, az a cég szempontjából alkalmatlan.
Aki magának nem tud kaparni, attól hiába várod, hogy a közösségnek tudjon.

Feri, nem tudsz fából vaskarikát csinálni. Szép idea amire gondolsz, csak az emberi tényező miatt megvalósíthatatlan.

  

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9989



« Új üzenet #1521 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 14:10:34 »


A magánérdekeknek semmi keresnivalója az erdő és vadgazdálkodásban. Csak a tönkretétel a magánérdek célja.


Ez egy ordas marhaság. Az én célom a saját 150 hektárnyi erdőmben az, hogy még az ük-ükunokám is gazdálkodhasson és vadászhasson benne.
Nem biztos, hogy így lesz, de erre törekszem, nem pedig a tönkretételére.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1522 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 15:31:15 »

Soha nem is lesz így. Sima lélektan. Aki rátermett, az a második munkanapon a saját pecsenyéjét fogja sütögetni. Aki meg nem ezt teszi, az a cég szempontjából alkalmatlan.
Aki magának nem tud kaparni, attól hiába várod, hogy a közösségnek tudjon.

Feri, nem tudsz fából vaskarikát csinálni. Szép idea amire gondolsz, csak az emberi tényező miatt megvalósíthatatlan.

  


Lajos,
én úgy gondolom, sok országban ez működik. Tényleg ilyen genetikai selejtek lennénk, hogy nálunk lehetetlen?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #1523 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 17:20:18 »

Tudod Kálmán, ha az állami tisztségviselőket rátermettség és nem ismerettség alapján választanák, ha létezne a közszféra vezetői rétegében a FELELŐSSÉG fogalma, ha nem a hűbérurak kiszolgálójaként és kifizetési helyeként tekintene a hatalom az állami cégekre akkor igazat adnék neked.
Jelenleg nem így van.
Igen
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1524 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 17:56:47 »

Ez egy ordas marhaság. Az én célom a saját 150 hektárnyi erdőmben az, hogy még az ük-ükunokám is gazdálkodhasson és vadászhasson benne.
Nem biztos, hogy így lesz, de erre törekszem, nem pedig a tönkretételére.

 Emelem

Lajos!  Okos

Őszintén tiszta szívből örülök, (tudom) hogy TE ilyen vagy!  Emelem

Végre 1 IGAZI MAGYAR EMBER !      Piál

... és a többi hol van?  Fejvakarás  Vállat von


(a mesébe  Ördög Rííí)

Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11251


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1525 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 18:02:08 »

Emelem

Lajos!  Okos

Őszintén tiszta szívből örülök, (tudom) hogy TE ilyen vagy!  Emelem

Végre 1 IGAZI MAGYAR EMBER !      Piál

... és a többi hol van?  Fejvakarás  Vállat von


(a mesébe  Ördög Rííí)


A saját vagyonom megbecsüléséhez mi köze van a MAGYARSÁG-omnak?? Vállat von
Szerintem ez nemzetiségtől független.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9989



« Új üzenet #1526 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 07:34:56 »

Emelem

Lajos!  Okos

Őszintén tiszta szívből örülök, (tudom) hogy TE ilyen vagy!  Emelem

Végre 1 IGAZI MAGYAR EMBER !      Piál

... és a többi hol van?  Fejvakarás  Vállat von


(a mesébe  Ördög Rííí)


Nem szabad ezt ilyen sötéten látni. Én a környezetemben számos, hasonlóan gondolkodó és cselekvő helyi erdőtulajdonosról tudok.
A szakirányítómmal (aki jó pár évig erdőfelügyelő volt, tehát több ezer hektárra volt és van rálátása) sokat beszélgetünk a magánerdők jelenéről és jövőjéről. Ő sem látja egyáltalán aggasztónak a jelenlegi és jövőbeni helyzetet, pedig róla aztán igazán elmondható, hogy megszállott erdész.

Láttam szerencselovagokat is, persze. Ha hirtelen összeszámolom, azt hiszem, négyet. Kettő már eladta a birtokot, egy most árulja, egy meg fejbe lőtte magát. A dolgok hosszabb távon a helyükre kerülnek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9989



« Új üzenet #1527 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 07:52:31 »

Lajos,
én úgy gondolom, sok országban ez működik. Tényleg ilyen genetikai selejtek lennénk, hogy nálunk lehetetlen?


A szocializmus az NDK-ban sem működött, tehát nem genetikai alapon közelíteném meg.
Egyszerűen úgy, hogy ami mindenkié, az tulajdonképpen senkié. Csáki szalmája, amit jobb esetben leszarunk, rosszabb esetben ellopunk.
Ahhoz, hogy valamit eredményesen működtessünk, motiváció kell. A tulajdonnál jobb motivációt, pedig még nem sikerült kitalálni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1528 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 10:01:49 »

A szocializmus az NDK-ban sem működött, tehát nem genetikai alapon közelíteném meg.
Egyszerűen úgy, hogy ami mindenkié, az tulajdonképpen senkié. Csáki szalmája, amit jobb esetben leszarunk, rosszabb esetben ellopunk.
Ahhoz, hogy valamit eredményesen működtessünk, motiváció kell. A tulajdonnál jobb motivációt, pedig még nem sikerült kitalálni.
Tévedsz!
Nagyon is működött,mert a szocializmust azért találták ki,hogy az ősiség elve felett győzedelmeskedjen a vele össze nem egyeztethető "hitelintézeti" érdek.
Elérte a célját,jöhetett a "rendszerváltás", a második fokozat. Nem Szent Istvántól kaptad a birtokodat,tehát elidegeníthető "hitelintézeti" érdekeknek megfelelően.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1529 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 10:52:22 »

A szocializmus az NDK-ban sem működött, tehát nem genetikai alapon közelíteném meg.
Egyszerűen úgy, hogy ami mindenkié, az tulajdonképpen senkié. Csáki szalmája, amit jobb esetben leszarunk, rosszabb esetben ellopunk.
Ahhoz, hogy valamit eredményesen működtessünk, motiváció kell. A tulajdonnál jobb motivációt, pedig még nem sikerült kitalálni.
Nem a szocializmusról beszélek, hanem arról, hogy bizonyos erőforrásokat az állam saját kezében tart, többek között azért, mert a haszonleső, hirtelen meggazdagodni akaró új tulajdonosok nehezen helyrehozható avagy helyrehozhatatlan károkat okoznának. Mert ha valaki elbassza a búzáját az egyéves probléma de ha tarravágja az erdőt és felszívódik azzal évtizedekre kiható kárt okoz.
Másrészről az állami szektor feladata lenne, hogy a tulajdonában maradt erőforrásokból bevételt termeljen és ne adók módjára szedje be azt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: