Oldalak: 1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376375 alkalommal)
Zotmund76
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2235 Dátum: 2019. Január 27. - 10:51:49 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ebben a kaliberben a CZ 557 Lux II. fegyverrel? Minden érdekel, de legfőképpen a pontossága a 61 cm-es csőnek.
Köszönettel: Z.  Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2236 Dátum: 2019. Január 27. - 20:18:25 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ebben a kaliberben a CZ 557 Lux II. fegyverrel? Minden érdekel, de legfőképpen a pontossága a 61 cm-es csőnek.
Köszönettel: Z.  Emelem

Pontos Mosolyog
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #2237 Dátum: 2019. Január 27. - 20:38:31 »

Pontos Mosolyog
Gyorsítós?
Naplózva
csendes
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #2238 Dátum: 2019. Február 08. - 13:49:55 »

Üdv a vadászoknak!  Emelem

A segítségeteket szeretném kérni lőszerválasztásban. Nem rég vettem 8x57 JS kaliberű Mauser m12 cserkelőpuskám, a döntést hosszú olvasgatás, próbálgatás, fegyverboltban fogdosás és vágyakozás előzte meg, szóval kérlek ne beszéljetek le róla...
Szinte sohasem ülök lesen (az utóbbi két év alatt talán egyszer), csak cserkelni szeretek, így esett a választás a 8x57 kaliberre. Egészségtelen szokásaim között a kedvencem a sűrű bokrosok, fiatalosok, nehezen megmászható gerincek felkeresése, így legtöbb lövésemet fedett terepen tettem kis távolságból (átlag 30 m, min 10m, max 100m).
Azért fordulok hozzátok, hátha valakinek van tapasztalata netán Mauser m12 és ilyen kaliber boldog vagy boldogtalan házasságáról, esetleg általában valamely 8x57 lőszer bozótjáró képességéről? Természetesen nem célom a disznósziluettekre lövöldözés, de ilyen terepen szempont, hogy melyik lőszer hogyan expandál pl. egy köztes célon, milyen vért ad stb...
Nem számítok kezdő vadásznak, annyit már tudok hogy semmit sem tudok, így kíváncsi vagyok véleményetekre!

Köszönöm a válaszokat!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2239 Dátum: 2019. Február 08. - 16:43:48 »

Üdv a vadászoknak!  Emelem

A segítségeteket szeretném kérni lőszerválasztásban. Nem rég vettem 8x57 JS kaliberű Mauser m12 cserkelőpuskám, a döntést hosszú olvasgatás, próbálgatás, fegyverboltban fogdosás és vágyakozás előzte meg, szóval kérlek ne beszéljetek le róla...
Szinte sohasem ülök lesen (az utóbbi két év alatt talán egyszer), csak cserkelni szeretek, így esett a választás a 8x57 kaliberre. Egészségtelen szokásaim között a kedvencem a sűrű bokrosok, fiatalosok, nehezen megmászható gerincek felkeresése, így legtöbb lövésemet fedett terepen tettem kis távolságból (átlag 30 m, min 10m, max 100m).
Azért fordulok hozzátok, hátha valakinek van tapasztalata netán Mauser m12 és ilyen kaliber boldog vagy boldogtalan házasságáról, esetleg általában valamely 8x57 lőszer bozótjáró képességéről? Természetesen nem célom a disznósziluettekre lövöldözés, de ilyen terepen szempont, hogy melyik lőszer hogyan expandál pl. egy köztes célon, milyen vért ad stb...
Nem számítok kezdő vadásznak, annyit már tudok hogy semmit sem tudok, így kíváncsi vagyok véleményetekre!

Köszönöm a válaszokat!

Nem ajánlok lőszert mert 8x57 em még  Ördög nem volt .  Amit leírtál arra jó választásnak tűnik a kaliber de szerintem van jobb .  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2240 Dátum: 2019. Február 10. - 06:40:33 »

Üdv a vadászoknak!  Emelem

A segítségeteket szeretném kérni lőszerválasztásban. Nem rég vettem 8x57 JS kaliberű Mauser m12 cserkelőpuskám, a döntést hosszú olvasgatás, próbálgatás, fegyverboltban fogdosás és vágyakozás előzte meg, szóval kérlek ne beszéljetek le róla...
Szinte sohasem ülök lesen (az utóbbi két év alatt talán egyszer), csak cserkelni szeretek, így esett a választás a 8x57 kaliberre. Egészségtelen szokásaim között a kedvencem a sűrű bokrosok, fiatalosok, nehezen megmászható gerincek felkeresése, így legtöbb lövésemet fedett terepen tettem kis távolságból (átlag 30 m, min 10m, max 100m).
Azért fordulok hozzátok, hátha valakinek van tapasztalata netán Mauser m12 és ilyen kaliber boldog vagy boldogtalan házasságáról, esetleg általában valamely 8x57 lőszer bozótjáró képességéről? Természetesen nem célom a disznósziluettekre lövöldözés, de ilyen terepen szempont, hogy melyik lőszer hogyan expandál pl. egy köztes célon, milyen vért ad stb...
Nem számítok kezdő vadásznak, annyit már tudok hogy semmit sem tudok, így kíváncsi vagyok véleményetekre!

Köszönöm a válaszokat!

Sako hammerhead. Nagyon jól teljesít ebben a kaliberben. Nyugodt szívvel ajánlom.
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2241 Dátum: 2019. Február 10. - 08:00:03 »

Arra amire szeretnéd használni, teljesen mindegy mit töltesz bele. Amit már 100x leírtam, 8x57IS-ben, tapasztalatom szerint, az egyik legjobb választás a 12,7 grammos SB.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2242 Dátum: 2019. Február 12. - 09:30:42 »

 Emelem

Nem rég óta van ilyen kaliberem, de előtte is azért sokat láttam a "teljesítményét".
Ez az a kaliber, amit ugye nem kell túllihegni. 12,7+ gramm, és SP mag. 12,7 spce is kiváló, meg igazából minden ami SP ebben a kaliberben tökéletes választás.
Nem is annyira a kaliber miatt mondom, hanem az általad írt felhasználás miatt, hogy a lehető legnehezebb magot/maggal szerelt lőszert választanám.13 g Sako HH, vagy ha elérhető, akkor a 14,3 Sierra Gameking.
A körülmények, amiket írtál azok miatt törekednék a lehető legnehezebb magra.

 Wave
Naplózva
csendes
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #2243 Dátum: 2019. Március 06. - 09:19:59 »

Köszönöm a válaszokat! Emelem
Naplózva
vmsvedmauser96
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2244 Dátum: 2019. Március 18. - 02:07:32 »

üdv mindenkinek ! kezdetben én 1999-től SALLER BÉLA TORPEDO-t használtam , de abban az évben hozta ki a NORMA az ORYX-ot , igaz jóval drágább de nekem 100 %-s ! eszméletlen amit az a lövedék produkálni tud ,köszönhetöen a tombakköpeny és az ólommag speciális kötésének !!! brutális hatásmechanizmus , a véletlennek köszönhetö ez a megállapitásom !!! mert amikor a lesen ülve vadásztam követtem a vd-t távcsövel és a lövésem egy kb comb vastagságu akácfába csapódott !!! a többiről beszéljen a foto ![/img] nem tudom a képet feltenni !!!

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.0.html
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 18. - 04:00:29 írta Sakac » Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2245 Dátum: 2019. Március 18. - 11:34:19 »

üdv mindenkinek ! kezdetben én 1999-től SALLER BÉLA TORPEDO-t használtam , de abban az évben hozta ki a NORMA az ORYX-ot , igaz jóval drágább de nekem 100 %-s ! eszméletlen amit az a lövedék produkálni tud ,köszönhetöen a tombakköpeny és az ólommag speciális kötésének !!! brutális hatásmechanizmus , a véletlennek köszönhetö ez a megállapitásom !!! mert amikor a lesen ülve vadásztam követtem a vd-t távcsövel és a lövésem egy kb comb vastagságu akácfába csapódott !!! a többiről beszéljen a foto ![/img] nem tudom a képet feltenni !!!

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.0.html

Üdvözöllek, mint mondhatni új tagot a fórumon!  Nem tudom mennyire vagy ismerős itt, de ha szétnézel, akkor látni fogod, hogy mindannyian a lehetőségekhez képest igyekszünk betartani amennyire csak tudjuk a magyar helyesírás szabályait. Ebben mondhatni konzekvensen konzervatívak vagyunk.  Gondolom a fórumtársak teljes támogatásával kérlek, hogy a továbbiakban Te is próbálj így írni.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2246 Dátum: 2019. Március 18. - 11:37:21 »

Üdvözöllek, mint mondhatni új tagot a fórumon!  Nem tudom mennyire vagy ismerős itt, de ha szétnézel, akkor látni fogod, hogy mindannyian a lehetőségekhez képest igyekszünk betartani amennyire csak tudjuk a magyar helyesírás szabályait. Ebben mondhatni konzekvensen konzervatívak vagyunk.  Gondolom a fórumtársak teljes támogatásával kérlek, hogy a továbbiakban Te is próbálj így írni.  Emelem

 Igen Meghajol
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2247 Dátum: 2019. Március 18. - 11:37:53 »

Üdvözöllek, mint mondhatni új tagot a fórumon!  Nem tudom mennyire vagy ismerős itt, de ha szétnézel, akkor látni fogod, hogy mindannyian a lehetőségekhez képest igyekszünk betartani amennyire csak tudjuk a magyar helyesírás szabályait. Ebben mondhatni konzekvensen konzervatívak vagyunk.  Gondolom a fórumtársak teljes támogatásával kérlek, hogy a továbbiakban Te is próbálj így írni.  Emelem
Így-így. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2248 Dátum: 2019. Március 18. - 12:34:28 »

Üdvözöllek, mint mondhatni új tagot a fórumon!  Nem tudom mennyire vagy ismerős itt, de ha szétnézel, akkor látni fogod, hogy mindannyian a lehetőségekhez képest igyekszünk betartani amennyire csak tudjuk a magyar helyesírás szabályait. Ebben mondhatni konzekvensen konzervatívak vagyunk.  Gondolom a fórumtársak teljes támogatásával kérlek, hogy a továbbiakban Te is próbálj így írni.  Emelem

De a tanár, ó, a tanár már tudja, mit jelent ez.

– Készült? – mondja keményen és szárazon.

– Tanár úr kérem, én készültem.

Ezt bezzeg villámgyorsan mondja: véres dac, lázadó kétségbeesés remeg a hangjában.
Tanár (széles gesztussal): Hát akkor halljuk.

 Stoel  Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2249 Dátum: 2019. Március 18. - 13:00:30 »

De a tanár, ó, a tanár már tudja, mit jelent ez.

– Készült? – mondja keményen és szárazon.

– Tanár úr kérem, én készültem.

Ezt bezzeg villámgyorsan mondja: véres dac, lázadó kétségbeesés remeg a hangjában.
Tanár (széles gesztussal): Hát akkor halljuk.

 Stoel  Ördög

Nos, akkor hol is marad az idézőjel? Majd lábjegyzetben a szerző, a mű címe, kiadója, terjedelme tól - ig!!??  S.Peti Ördög Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: