Oldalak: 1 ... 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586045 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5010 Dátum: 2020. Május 31. - 20:33:21 »

Ha munkaügyben mész, nem kell vírus teszt, munkaszerződés kell a cégtől/IGEN a magyar cégtől aki küld/, de kettő, egy magyar és ua. német nyelvű, ez működik Sopronnál és Hegyeshalomnál, a többi határt nem tudom, Rédicsen elég a magyar nyelvű, de gondolom nem akarsz Szlovénnak kerülni.
 Emelem

Amit írsz, nem csak az ingázókra vonatkozik? Lehet érdemes lesz kedd reggel felhívnom az osztrák oldali határátkelőt Hegyeshalomnál...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5011 Dátum: 2020. Május 31. - 20:44:49 »

Valóban kell a mezei állampolgárnak... de szúrópróbaszerűen ellenőriz az osztrák. A háziorvosomnál ki van írva a covid tesztet akár 3 nyelven is kiállítják és 9800 Ft-ba kerül, gondolom az megfelel nekik..
Ja és az osztrák tömegével keresi a melósokat, hirdetés hirdetés hátán.

És a háziorvosod annyiért a tesztet is megcsinálja, vagy csak a papírt állítja ki? Csak kérdem, mert az osztráknak tudom, a papír is elég volna... :-)
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #5012 Dátum: 2020. Június 01. - 04:42:26 »

És a háziorvosod annyiért a tesztet is megcsinálja, vagy csak a papírt állítja ki? Csak kérdem, mert az osztráknak tudom, a papír is elég volna... :-)

Biztos csinál valamit hisz te magad is írtad egyik teszt 10 rugóba kerül.... gondolom az engedélyével nem játszik.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #5013 Dátum: 2020. Június 03. - 14:40:44 »

Urak,

egy picit off, egy picit mégsem, korona vírus kérdés:

Ausztria felé valaki lépett át határt mostanság személyautóval?
Ha jól tudom, 4 napnál nem régebbi orvosi igazolás kell negatív korona vírus tesztről, de egy külön formanyomtatványra kell ráírnia a háziorvosnak konkrétan az igazolás kiadásának időpontján kívül a vírus teszt teszt időpontját is (és ugye melyiktől számít a 4 nap?). Szóval nem is a leletet kérik, hanem a háziorvosod által kitöltött igazolást a negatív leletről.  Fejvakarás


Ha 8-án hétfőn reggel kell kimennem, de ha egy RCP teszt eredménye 3 nap alatt jön meg, akkor hétfőn egyszerű matekkal sem tud kimenni senki, hisz a 2 hétvégi nap rögtön 5 napra növeli a teszt távolságát időben.

Június 15-től ezt feloldják, de nekem sajna előbb kell kimennem. Valaki tud erről mondani bármit? Személyautóval kellene kimenjek, hivatalos ügyben (tul képp "áruért" megyek), de nem hivatásos sofőrként. Mennyire komolyan ellenőrzik, mit kérnek, stb...


https://www.sopronmedia.hu/cikkek/veget-ernek-a-beutazasi-korlatozasok?fbclid=IwAR1urC5vLA5GxVT9C9QftF4zOQTtpJnxLZGV43_tsBcqpw0LcQ-YKnDxe4Y


Visszafelé jelenleg 2 hét pihenő  Rííí
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5014 Dátum: 2020. Június 04. - 12:26:41 »


Tesóm most volt itthon, semmilyen pihenőre nem küldték.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #5015 Dátum: 2020. Június 04. - 13:08:00 »

Tesóm most volt itthon, semmilyen pihenőre nem küldték.

Ha van munkahelyi igazolása akkor rá nem vonatkozik mint ahogy az ingázókra se ill a 4 napnál nem régebbi orvosi igazolással rendelkezőkre.... Viszont én mint mezei átlagpolgár maradjak a seggemen itthon... komolyan vicc az egész az ingázók nem kaphatják el nem terjeszthetik külön burokban élnek.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5016 Dátum: 2020. Június 04. - 13:57:12 »

Szervusztok! Emelem

Kérem segítsetek.
Ha jól emlékszek, valahol a rendelet tartalmazza ugye, hogy a  beíró könyvbe a beírásnak tartalmaznia kell a többek között a vadászat pontos helyét.  Mi van akkor, ha valaki azt írja be, hogy területellenőrzés (IB tag, nem vadőr!)  és őzbakra vadászik??  Ez olyan, mint ha azt írná be, hogy egész terület.  Nem találtam a rendeletekbe, hogy hol ír a erről pontosan.. Azt megtalálta, hogy be kell írni a vadászat tervezett befejezési időpontját,........de ezt amit én keresek nem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5017 Dátum: 2020. Június 04. - 15:17:30 »

Szervusztok! Emelem

Kérem segítsetek.
Ha jól emlékszek, valahol a rendelet tartalmazza ugye, hogy a  beíró könyvbe a beírásnak tartalmaznia kell a többek között a vadászat pontos helyét.  Mi van akkor, ha valaki azt írja be, hogy területellenőrzés (IB tag, nem vadőr!)  és őzbakra vadászik??  Ez olyan, mint ha azt írná be, hogy egész terület.  Nem találtam a rendeletekbe, hogy hol ír a erről pontosan.. Azt megtalálta, hogy be kell írni a vadászat tervezett befejezési időpontját,........de ezt amit én keresek nem.


Szia!

Én nem találtam erre pontos utalást. De a rendelet 13. melléklete tartalmazza a beírókönyv előírt adattartalmát. A kérdéses rovatban pedig ez szerepel: "Biztonsági körzet (terület) vagy les megnevezése, vadászati mód".


Üdv. bferi  Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #5018 Dátum: 2020. Június 04. - 16:06:36 »

Szervusztok! Emelem

Kérem segítsetek.
Ha jól emlékszek, valahol a rendelet tartalmazza ugye, hogy a  beíró könyvbe a beírásnak tartalmaznia kell a többek között a vadászat pontos helyét.  Mi van akkor, ha valaki azt írja be, hogy területellenőrzés (IB tag, nem vadőr!)  és őzbakra vadászik??  Ez olyan, mint ha azt írná be, hogy egész terület.  Nem találtam a rendeletekbe, hogy hol ír a erről pontosan.. Azt megtalálta, hogy be kell írni a vadászat tervezett befejezési időpontját,........de ezt amit én keresek nem.


Szia, Attila!

Ne haragudj, de ezt nem egészen értem.
Szerintem itt elég nagy a katyvasz.
A beíró könyv hivatalos neve vadászati napló. Vadászati.
Mellesleg formailag kötött. Mit írt be az érintett a vadászati módhoz? Olyan vadászati módról még nem hallottam, hogy területellenőrzés.
Szerintem itt nem a területi meghatározás az elsődleges probléma, hanem a tevékenységi.

Úgy tudom, hogy a naplónak nem a jogszabály szerinti rendben történő vezetése a vadászat rendje megsértésének minősül.

Bemásolom a vonatkozó jogszabályi részeket.
Másfelől: egyrészt az érintettet bizalomvesztés miatt vissza is lehet hívni, másrészt hivatalos útra is lehet terelni az említett tevékenységét.


A törvény a következőket mondja:

56. § (1) *  Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral, illetve magyar agárral és engedélyezett módon vadász által, vadászterületen történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység.

58. § (1) *  A vadászatra jogosult - a vadászat formájától függetlenül - köteles a vadászat lefolyásának utólagos ellenőrzésére alkalmas napló (a továbbiakban: vadászati napló) vezetéséről gondoskodni.
(1a) *  A vadászatra jogosultnak biztosítania kell a területén vadászni jogosult személyek számára a vadászati naplóhoz való megfelelő hozzáférést.
(2) *  A vadászatra jogosult a vadászat befejezését követően köteles az elejtett vadról nyilvántartást vezetni (a továbbiakban: teríték-nyilvántartás).
(3) Az elfogott vad nyilvántartására a teríték-nyilvántartás szabályait kell alkalmazni.
(4) A vadászati napló és a teríték-nyilvántartás vezetését a vadászati hatóság ellenőrzi.
(5) *  A vadászati napló és a teríték-nyilvántartás vezetésének részletes szabályait a miniszter az e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendeletben állapítja meg.

A vadászat rendje
69. § (1) Vadászni csak a törvény által nem tiltott módon és csak a vadászat rendjének megfelelően lehet.

A rendelet szerint:

* (A Vtv. 58. §-ához)

A korábbi témához tartozó 46. §-t hatályon kívül helyezték 2017.05.25-től

47. § *  (1) * Az egyéni, illetve a társas vadászati naplót és terítéknyilvántartást a 13. számú mellékletben foglalt minta szerint kell vezetni. Minden vadászatot új sorszámon, annak megkezdése előtt kell naplózni, a vadászat várható befejezésével együtt.A bejegyzett befejezési időponton túl a vadász vadászati tevékenységet nem végezhet. Egyéni vendég- vagy bérvadászat esetében a vadászatot a kísérővadász jegyezi be, társas vadászat esetében pedig a vadászatvezető. Amennyiben a vadászaton vadelejtés, sebzés, hibázás vagy bármilyen vadászati, illetve rendkívüli esemény történt akkor a vadászat végén - egyéni vadászat esetén a vadász, társas vadászat esetén a vadászatvezető, bér- és vendégvadászat esetén pedig a kísérővadász - a vadászati napló megfelelő rovatába bejegyezni, valamint a bejegyzést aláírásával hitelesíteni köteles.
(2) *  A vadászjegyet, a hivatásos vadász szolgálati naplóját, az egyéni, illetve a társas vadászati napló és teríték-nyilvántartást és a vadászatra jogosult által vezetett dokumentumokat a vadász, illetve a vadászatra jogosult - az eredeti bejegyzésekkel - az utolsó bejegyzést követő legalább 5 évig köteles megőrizni. A vadász, illetve a vadászatra jogosult 5 napon belül köteles bejelenteni a vadászati hatóságnak, ha a felsorolt dokumentumok közül bármelyik elveszik, megsemmisül, vagy azt tőle eltulajdonítják.

65. § (1) * A vadász a vadászat megkezdése előtt köteles a vadászatra jogosultnál a vadászatra az előírt rendben bejelentkezni. Egyéni vadászat esetén a vadászatra jogosultnál való bejelentkezésnek minősül a vadászatnak a vadászati napló vezetésére meghatározott szabályok szerinti bejegyzése. A vadász e rend szerinti jelentkezésével a vadászatra jogosult hozzájárulása a vadászathoz megadottnak tekintendő. Egyéni vadászat esetén a vadászat a vadászati naplóba történő beiratkozással veszi kezdetét, és a vadászati naplóból történő kiiratkozással ér véget. Egyéni vadászati módok esetén a vadászatra jogosult köteles a vadászatok rendjére vonatkozó rendelkezéseit ismertetni.
(2) *  A vadászatra jogosult a vadászat részletes rendjét a vadászterületnek megfelelően, a helyi viszonyok szerint köteles megállapítani.
(3) *  A vadász köteles a helyi szabályzatban foglaltakat megtartani, valamint a jogosult által felhatalmazott vadászatvezetőnek, illetve kísérő vadásznak a vadászat rendjére vonatkozó utasításait követni. A vadászatra vonatkozó szabályok, illetve utasítások megszegőjét a vadászatvezető, egyéni vadászat esetén a jogosult vagy a hivatásos vadász figyelmezteti, súlyosabb esetben az érintett vadászatból kizárja.

Fentiek alapján a naplónak nem a jogszabály szerinti rendben történő vezetése a vadászat rendje megsértésének minősül.

Formai követelményeiről a 13. melléklet rendelkezik:

II. EGYÉNI VADÁSZATI NAPLÓ ÉS TERÍTÉK-NYILVÁNTARTÁS
........................... TERÜLETI
VADÁSZATI HATÓSÁG   Nyilvántartási szám: ...........................   
Vadászatra jogosult neve: ...   
kódja: □□-□□□□□□-□□□   
EGYÉNI VADÁSZATI NAPLÓ
ÉS TERÍTÉK-NYILVÁNTARTÁS   
Ezen napló 100 számozott lapot tartalmaz.   
Kelt: .............................., 20.......... év ........................................ hó .......... nap.   
P. H.   
............................................................
vadászati hatóság   
A vadászterületen a teljes vadászati évben vadászni jogosult vadászok és hivatásos vadászok vadászjegy-nyilvántartója
Név   Vadászjegy száma


Bejegyzés sorszáma
VADÁSZAT
- kezdete (dátum, idő)
- biztonsági körzet (terület) vagy les megnevezése, vadászati mód
- vadászaton részt vevők neve, vadász vendég vadászjegy/engedély száma   
- vége (dátum, idő)

ZSÁKMÁNY         
- faja
- ivara
- db
- azonosító jel száma
Megjegyzés (hibázás, sebzés, állategészségügyi okból történt elejtés, vaddal kapcsolatos intézkedés stb.)
Aláírás

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5019 Dátum: 2020. Június 04. - 22:39:29 »



.......- biztonsági körzet (terület) vagy les megnevezése, vadászati mód....


Köszönöm szépen Zoli.
 Valahogy átsiklottam ezen az idézett mondaton tegnap éjjel. 
Mint írtam, egy IB tag "terület-ellenőrzést "  Írt be, és lőtt egy őzbakot. Nem eü kilövés!  Megjegyeztem, hogy ilyen beírás szabálytalan, még engem néztek hülyének!  Na jó, az vagyok, de nem ennyire. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5020 Dátum: 2020. Június 05. - 08:19:43 »

Ha van munkahelyi igazolása akkor rá nem vonatkozik mint ahogy az ingázókra se ill a 4 napnál nem régebbi orvosi igazolással rendelkezőkre.... Viszont én mint mezei átlagpolgár maradjak a seggemen itthon... komolyan vicc az egész az ingázók nem kaphatják el nem terjeszthetik külön burokban élnek.

Inkább ne kockáztass! Haverom barátnőjének tegnap délután ki kellett menni a kinti irodába munkaügyben, viszont sajnos munkaügyi igazolást elfelejtettek neki az irodában hagyni a főnökei. Két hét karantént kapott itthon...
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #5021 Dátum: 2020. Június 05. - 08:46:14 »

https://www.vaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/reggeltol-teszt-es-karanten-nelkul-kozlekedhetunk-az-osztrak-hataron-4027728/
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #5022 Dátum: 2020. Június 05. - 09:24:56 »

Igen  Végre!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #5023 Dátum: 2020. Június 08. - 19:21:30 »

Köszönöm szépen Zoli.
 Valahogy átsiklottam ezen az idézett mondaton tegnap éjjel. 
Mint írtam, egy IB tag "terület-ellenőrzést "  Írt be, és lőtt egy őzbakot. Nem eü kilövés!  Megjegyeztem, hogy ilyen beírás szabálytalan, még engem néztek hülyének!  Na jó, az vagyok, de nem ennyire. Mosolyog

Szia, Attila!

Szívesen! Nevet

Zoli
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #5024 Dátum: 2020. Július 15. - 10:21:53 »

A hivatásos vadásznak lődíj jár az elejtett vad után. HV-k tavasszal sok duvadat ejtettek és a kérdésem, hogy szabályosan megváltható-e a lődíj? Azaz nem csak lőszert kapnának, hanem pénzbeli vagy egyéb más juttatást (pl. kötelezőn felül további munkaruha)
Ha van valakinek lődíjelszámolási szabályzat/rend és szívesen átküldi megköszönöm.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: