Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581117 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4635 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 09:10:45 »

Üdv! Az utolsó 3 hozzászólást nagyon hasznosnak látom! Talán tudni kell olvasni a sorok között! Emelem Köszönöm mindenkinek aki hozzá szólt!  Emelem

Csak remélem hogy Te nem "olyan" fegyverügyes vagy és nem olyan "ember" aki azt lesi és abban éli ki alantas ösztöneit hogy bizonyos jogszabályok mindenáron való megerőszakolásával még több bajt okozzon , még inkább kifacsarja akit lehet .  Ha úgy tisztességgel belegondolsz - Mi köze van a szekrényben tartott fegyvereknek ahhoz hogy elég csekély mértékű alkaholt fogyasztva valaki volán mögé ült . Milyen veszélyt jelent a társadalomra hogy akit amúgy jó eséllyel  50.000-100.000 Ft bírság megfizetésére és egy évig terjedő adott kategóriára jármű vezetéstől eltiltásra fognak ítélni rendelkezik vadászfegyverekkel .  ( Ráadásul ha tudnád hogy milyen cselekmények után egyeseknek meg miért nem vonták be a fegyvereit . )  Emelem
Naplózva
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #4636 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 10:31:19 »

Csak remélem hogy Te nem "olyan" fegyverügyes vagy és nem olyan "ember" aki azt lesi és abban éli ki alantas ösztöneit hogy bizonyos jogszabályok mindenáron való megerőszakolásával még több bajt okozzon , még inkább kifacsarja akit lehet .  Ha úgy tisztességgel belegondolsz - Mi köze van a szekrényben tartott fegyvereknek ahhoz hogy elég csekély mértékű alkaholt fogyasztva valaki volán mögé ült . Milyen veszélyt jelent a társadalomra hogy akit amúgy jó eséllyel  50.000-100.000 Ft bírság megfizetésére és egy évig terjedő adott kategóriára jármű vezetéstől eltiltásra fognak ítélni rendelkezik vadászfegyverekkel .  ( Ráadásul ha tudnád hogy milyen cselekmények után egyeseknek meg miért nem vonták be a fegyvereit . )  Emelem

Üdv! A családommal voltam egy kis tacskóért önnél! Akkoriban volt egy új tagság lehetősége önnek! Beszélgettünk róla! Eszem ágában suncs ártani másnak ilyenben, a munkám világositó!  Pusztán egy vadász barátja vagyok valakinek aki fél ettől a dologtol! Ha a hozzászolásommal zavart okoztam kérem töröljék!
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4637 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 13:01:18 »

Üdv! A családommal voltam egy kis tacskóért önnél! Akkoriban volt egy új tagság lehetősége önnek! Beszélgettünk róla! Eszem ágában suncs ártani másnak ilyenben, a munkám világositó!  Pusztán egy vadász barátja vagyok valakinek aki fél ettől a dologtol! Ha a hozzászolásommal zavart okoztam kérem töröljék!
 Emelem

Mi itt következetesen tegeződünk ! Mármint vadász és olvtársak .  ( A tacskó sorsa és alkalmassága persze érdekel . )

Világ életemben gyűlöltem ha valaki pozicciójából adódóan azt kereste hogy hogyan lehet még jobban belerúgni abba aki egyébként is bajba került . ( Kivéve ha az a valaki bűnöző életmódjával már nagyon sok ember életét keserítette meg . Akkor ami a csövön kifért    . )  Nem kell ezt törölni , elgondolkodtató a jogszabály rosszindulatú kiforgatásával ilyen is felmerülhet vagy tán volt is ahol megtették ?! Fejvakarás Vállat von Jó azt tudni hogy esetleg ilyen is lehet . - Megoldás : Nem kell elismerni semmit a szakértő és ellen szakértő stb . után majd a bíróságon elmondani hogy miért nem ismert el semmit a delikvens .  Emelem     / Ja az új tagság megvan és gondolom , remélem hogy ebben az is közrejátszott hogy ilyen , ilyen volt a hozzáállásom bizonyos dolgokhoz . /    Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #4638 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 13:05:50 »

Szervusztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy egyéni vadászaton mi a részvétel alsó korhatára? (Természetesen mint FNK.)

Előre is köszi!

Szabi
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4639 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 14:16:33 »

Nem tudja valaki véletlenül, hogy egyéni vadászaton mi a részvétel alsó korhatára? (Természetesen mint FNK.)
Nincs korhatár.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #4640 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 15:39:04 »

Nincs korhatár.
 Emelem


Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #4641 Dátum: 2018. Szeptember 22. - 12:56:04 »

Üdvözlet!
A jogosítvány témához! A bírósági  döntés megszületett!
Csak B kategória elvonás és pénzbüntetés! A fegyvertartásiját nem bántották! Eddig még!
Egy újabb kérdést szeretnék felteni!
Félszemre való minimum 85 % vakság esetén lehet valaki hivatásos vadász?
Folytathatja a hivatását vagy esetleg a következő orvosin nem megy át?
Köszönöm!  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4642 Dátum: 2018. Szeptember 22. - 13:07:50 »

Üdvözlet!
A jogosítvány témához! A bírósági  döntés megszületett!
Csak B kategória elvonás és pénzbüntetés! A fegyvertartásiját nem bántották! Eddig még!
Egy újabb kérdést szeretnék felteni!
Félszemre való minimum 85 % vakság esetén lehet valaki hivatásos vadász?
Folytathatja a hivatását vagy esetleg a következő orvosin nem megy át?
Köszönöm!  Emelem


Nekem van ismerősöm aki -legalább is 8-10 évvel ezelőtt még az volt - hivatásos vadász.
De vadásztam már egykezű vadásszal is aki Cegléden volt tag.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4643 Dátum: 2018. Szeptember 22. - 14:10:55 »

Nekem van ismerősöm aki -legalább is 8-10 évvel ezelőtt még az volt - hivatásos vadász.
De vadásztam már egykezű vadásszal is aki Cegléden volt tag.


Bocs, de erről egy régi olasz bérvadászat reggeli eligazítása jut eszembe (akkor még fogadtuk őket).
Nyúlhajtás volt, a vadászatvezető megkérdezte, hogy a szántáson sétálással van-e valakinek problémája (elég viharvert, háborús veterán csapat volt).
Hároman jelentkeztek, az egyik megkopogtatja a lábát, pontosan a lába helyén lévő falábat, a másik a mellkasára mutogat - szívműtétje volt, mondja a tolmács - a harmadik pedig a szemére mutogat, kiderült, hogy üvegszeme van. Hozzáteszem, az üvegszemű bácsi korra 70 plusszos volt.
Aznapra megvoltak az elállók... Ördög
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #4644 Dátum: 2018. Október 09. - 12:03:23 »

Üdv !  Segítséget kérek külföldiek vadászatának ügyében. Adott egy gyermekkorában Német országba származott kettős állam polgárságú hölgy (német-magyar) aki rendelkezik német vadászvizsgával ,aktívan vadászik.Folyamatban van ház vásárlása -lesz neki itthoni lakcíme.Szeretne magyar vadászjegyet kiváltani ,és itthon vadászni itt-ott az országban de ha lehetne kihagyná a meghívó levelekkel való adminisztrációt, meg a vele járó nyűgöket.  -kell-e magyar vadászvizsgát tennie ,mi lenne a következő lépés.   Kösz r.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4645 Dátum: 2018. Október 09. - 14:34:36 »

Üdv !  Segítséget kérek külföldiek vadászatának ügyében. Adott egy gyermekkorában Német országba származott kettős állam polgárságú hölgy (német-magyar) aki rendelkezik német vadászvizsgával ,aktívan vadászik.Folyamatban van ház vásárlása -lesz neki itthoni lakcíme.Szeretne magyar vadászjegyet kiváltani ,és itthon vadászni itt-ott az országban de ha lehetne kihagyná a meghívó levelekkel való adminisztrációt, meg a vele járó nyűgöket.  -kell-e magyar vadászvizsgát tennie ,mi lenne a következő lépés.   Kösz r.
Állandó magyarországi lakcím, min. 18. betöltött életév, sikeres vadászvizsga, biztosítás, kizáró ok hiánya.
Ennyi kell a vadászjegyhez.
Ha nincs lakcím, vagy vizsga, akkor csak ideiglenes engedéllyel vadászhat.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #4646 Dátum: 2018. Október 09. - 21:38:39 »

Köszi Csaba! Lehet,hogy értetlen vagyok de számomra sehonnan nem derült ki ,hogy itt újra illetve le kell neki vizsgázni vagy a német vadászvizsga kompatibilis -e a magyar v.vizsgával ugye mégiscsak EU. vagy ilyenkor nem?-illetve-a német állandó lakcímet nem adja fel nyilván ,lehet -e ezzel magyar állandó lakcíme az az ingatlan amit most vásárol?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4647 Dátum: 2018. Október 10. - 00:03:09 »

Köszi Csaba! Lehet,hogy értetlen vagyok de számomra sehonnan nem derült ki ,hogy itt újra illetve le kell neki vizsgázni vagy a német vadászvizsga kompatibilis -e a magyar v.vizsgával ugye mégiscsak EU. vagy ilyenkor nem?-illetve-a német állandó lakcímet nem adja fel nyilván ,lehet -e ezzel magyar állandó lakcíme az az ingatlan amit most vásárol?
Sajnos a vadászati jogban nincsen harmonizáció.
Ezért csak a magyarországi vizsga érvényes.
Végül is valahol érthető is, mert teljesen mások a szabályaink, törvényeink.
Gondolom, hogy kettős áp. esetén nincs akadálya az állandó lakcímnek.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4648 Dátum: 2018. Október 10. - 09:20:58 »

Bocsánat hogy belevau...
Az itteni lakcímet állandónak kell kérni a lakcímkártyára, ennyi. Attól még lehet Neki ott is, van több ilyen ismerősöm is.
A vadászvizsgát itt le kell tennie, de van több olyan ország ahol pl. elfogadják a magyar vizsgát, dehát ez itt nem EU.  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4649 Dátum: 2018. Október 10. - 11:25:52 »

A vadászvizsgát itt le kell tennie, de van több olyan ország ahol pl. elfogadják a magyar vizsgát, dehát ez itt nem EU.  Vállat von
Tekintve, hogy vannak országok, ahol nincs is vadászvizsga, nem olyan nagy baj, hogy nem jár automatikusan magyar
vadászjegy bárkinek.
De pl. egy német vizsgát nyugodtan elfogadhatnánk, mert az nem könnyű műfaj.
De hát, a szabály az szabály Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: