Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 254229 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #780 Dátum: 2019. Október 02. - 21:15:04 »


Hova tűnt el?  Elrepült? Megették?  
Eddig arról volt szó, hogy 5 darab ASP vírussal fertőzöttet találtak, ezért száz valamennyit leöltek. Már több száz elhullottról beszél Bognár Lajos országos főállatorvos.
Vagy az újság, vagy valaki itt nagyon hazudik!  És mi a retkes fa..t akar a honvédséggel?  Hajtóvadászatot rendeznek az országban, vagy minden lesre kiül egy katona ?
géppisztollyal?
  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #781 Dátum: 2019. Október 02. - 21:34:51 »

Jelenet a vadászházba érkezéskor:
- Szia! Örülök,hogy megérkeztél! Kérsz egy katonát?
- Kösz nem vagyok éhes,inkább vadásznék.
- Pont erről beszélek...
 Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #782 Dátum: 2019. Október 02. - 21:40:33 »

Az ellenzék bölcsen halgat, a kormány patkány módon sunnyog.
Karakán módon be kéne jelenteni, dúl az ASP.
Sertés exportot leállítani, felesleges gabonát elégetni a hőerőművekbe.
Nem számít!
Annál jobb, minél rosszabb.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #783 Dátum: 2019. Október 02. - 21:44:26 »

Az ellenzék bölcsen halgat, a kormány patkány módon sunnyog.
Karakán módon be kéne jelenteni, dúl az ASP.
Sertés exportot leállítani, felesleges gabonát elégetni a hőerőművekbe.
Nem számít!
Annál jobb, minél rosszabb.


Géza!
Mindenki azt gondol bele amit akar!  Nekem más jött le ebből az egészből!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #784 Dátum: 2019. Október 02. - 21:59:16 »

Géza!
Mindenki azt gondol bele amit akar!  Nekem más jött le ebből az egészből!


Attila!
Az ASP dekralálásávak, a világon mindenhonnan kitiltjás a sertéshúsunkat.
Miután a kutatások kimutatták, hogy a fertőzött vaddisznó vadkáros területekről származó gabona az egyik legvalószínübb terjesztő, a gabonánkat is ki fogják tiltani.
Nem M.L-t féltem, hanem Józsibácsit!
Mi vadászok vagyunk itt a leg kisebb tényezőú.
Persze, ez csak az én nézőpontom.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #785 Dátum: 2019. Október 02. - 22:11:27 »

Attila!
Az ASP dekralálásávak, a világon mindenhonnan kitiltjás a sertéshúsunkat.
Miután a kutatások kimutatták, hogy a fertőzött vaddisznó vadkáros területekről származó gabona az egyik legvalószínübb terjesztő, a gabonánkat is ki fogják tiltani.
Nem M.L-t féltem, hanem Józsibácsit!
Mi vadászok vagyunk itt a leg kisebb tényezőú.
Persze, ez csak az én nézőpontom.

Géza!
Józsibácsit ne féltsd! Már rég eladta a földjeit és azt a pár disznót is,amit addig tartott,míg volt saját takarmánya.  Emelem
Ettől eltekintve a baj nem kicsi.
Ami csak valamelyik este szúrt szemet,az nagyobb baj. A nébih listán nemrég újra feltűnt Vásárosnamény. 2 évvel a járvány itteni megjelenése után.  Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #786 Dátum: 2019. Október 02. - 22:48:27 »

Géza!
Józsibácsit ne féltsd! Már rég eladta a földjeit és azt a pár disznót is,amit addig tartott,míg volt saját takarmánya.  Emelem
Ettől eltekintve a baj nem kicsi.
Ami csak valamelyik este szúrt szemet,az nagyobb baj. A nébih listán nemrég újra feltűnt Vásárosnamény. 2 évvel a járvány itteni megjelenése után.  Fejvakarás
A Te Józsi bácsid okos ember, idejében kiszállt és áttért a digitális bizniszre.
Az én Józsi bácsimnak van 30 millás bank tartozása a disznó telepére és nem tudja mit csináljon, ha 3 évig nem hizlalhat disznót.
Persze, a padláson mindíg van egy jó, erős szarufa.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #787 Dátum: 2019. Október 02. - 23:00:28 »

A Te Józsi bácsid okos ember, idejében kiszállt és áttért a digitális bizniszre.
Az én Józsi bácsimnak van 30 millás bank tartozása a disznó telepére és nem tudja mit csináljon, ha 3 évig nem hizlalhat disznót.
Persze, a padláson mindíg van egy jó, erős szarufa.

Kevés Józsibácsi van már. Egy ötezres mezővárosban nagyjából egy tucat ember tart disznót. Ebből 2 hentes,2 fiatalgazda. A sertéstelepet most számolják fel,az is fiatalgazda volt,de lejárt az 5 éve.  5 kisebb falu van itt pár kilométeren belül körben,de sertéstelep egyben sincs. A földek zöme 3-4 ezerhektár feletti gazdáé,állattartással nem igazán foglalkoznak azok sem. A klasszikus magyar falu errefelé,már nem létezik.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #788 Dátum: 2019. Október 03. - 07:14:20 »

A klasszikus magyar falu errefelé,már nem létezik.

Klasszikus falu?

Itt facebook csoportban sírnak tucatjával, mert ugat a kutya, kukorékol a kakas, elindul egy motorofűrész, és ha valahol  állatot tartanak annak szaga van!

Természetesen tavasszal és összel mindent elborít az ingyen elvihető cuki macskakölykök garmadája. Komolyan már néha úgy érzem, macskagyár van a faluban.

Klasszikus falu, mi?


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #789 Dátum: 2019. Október 03. - 08:11:59 »

Attila!
Az ASP dekralálásávak, a világon mindenhonnan kitiltjás a sertéshúsunkat.
Miután a kutatások kimutatták, hogy a fertőzött vaddisznó vadkáros területekről származó gabona az egyik legvalószínübb terjesztő, a gabonánkat is ki fogják tiltani.
Nem M.L-t féltem, hanem Józsibácsit!
Mi vadászok vagyunk itt a leg kisebb tényezőú.
Persze, ez csak az én nézőpontom.

Ahogy már többen megírták, "Józsibácsik" már nem igazán léteznek. Az alacsony felvásárlási árakkal még úgy is nehéz versenyezni, hogy a nagy sertéstelepekről lopják a speciális takarmányt.
Az exportról meg annyit, hogy érdemes megnézni a sertéshús külkereskedelmi mérlegét...
https://sertesinfo.aki.gov.hu/publikaciok/kuldes/a:922/Az+%C3%A9l%C5%91+sert%C3%A9s+%C3%A9s+a+sert%C3%A9sh%C3%BAs+k%C3%BClkereskedelm%C3%A9nek+mennyis%C3%A9ge%3A+2016.+janu%C3%A1r-december
Több sertéshúst importálunk mint exportálunk... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #790 Dátum: 2019. Október 03. - 08:12:21 »

Klasszikus falu?

Itt facebook csoportban sírnak tucatjával, mert ugat a kutya, kukorékol a kakas, elindul egy motorofűrész, és ha valahol  állatot tartanak annak szaga van!

Természetesen tavasszal és összel mindent elborít az ingyen elvihető cuki macskakölykök garmadája. Komolyan már néha úgy érzem, macskagyár van a faluban.

Klasszikus falu, mi?
Gyerekkoromban még vonult a csorda,meg a konda.3-4 nyáj legelt a falu határában. Minden háznál volt disznó (igazi,nem iszákos Ördög), 100 csirkét,20 kacsát ,libát-pulykát neveltünk. Rém idegesítő volt a szomszédban a gyöngytyúk. 100 nyulat tartottam kisgyerekként,nagyapám segítségével. Az emberek esténként átmentek egymáshoz,vagy csak leültek a ház elé a padra beszélgetni.  Nekem ez a klasszikus falu.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #791 Dátum: 2019. Október 03. - 09:53:49 »

Gyerekkoromban még vonult a csorda,meg a konda.3-4 nyáj legelt a falu határában. Minden háznál volt disznó (igazi,nem iszákos Ördög), 100 csirkét,20 kacsát ,libát-pulykát neveltünk. Rém idegesítő volt a szomszédban a gyöngytyúk. 100 nyulat tartottam kisgyerekként,nagyapám segítségével. Az emberek esténként átmentek egymáshoz,vagy csak leültek a ház elé a padra beszélgetni.  Nekem ez a klasszikus falu.

Hol van ez már ?  Rííí  Igazi fulisi kacsát , kakast ,stb. nem kapsz vagy horror áron . A falusi hentesnél a "paraszt" sonka , szalámi , kolbász  kényszer érlelt nem az igazi . Okolhatnám magamat is hogy miért nincs disznóólam , tyúk udvarom , de már szinte senkinek nincs és beálltam a sorba . (Kényelmes vagyok ? Vagy így olcsóbb ?  Fejvakarás Vállat von  ) Igaz macskáim sincsenek de van három kutyám .  Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #792 Dátum: 2019. Október 03. - 14:06:20 »

Attila!
Az ASP dekralálásávak, a világon mindenhonnan kitiltjás a sertéshúsunkat........

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #793 Dátum: 2019. Október 03. - 14:24:34 »


Attila!
Az ASP dekralálásávak, a világon mindenhonnan kitiltjás a sertéshúsunkat.
Miután a kutatások kimutatták, hogy a fertőzött vaddisznó vadkáros területekről származó gabona az egyik legvalószínübb terjesztő, a gabonánkat is ki fogják tiltani.
..................


Szervusz Géza!

Szerinted a világ nem olvassa a magyar híreket, nem látja a  megjelent térképeket, a tervezett külső fegyveresek bevetéséről szóló terveket,kimutatásokat, és minden megjelent tájékoztatót?  Ezeknél jobban nem is lehetne megadni a helyzet paramétereit! 

"Nem számít!
Annál jobb, minél rosszabb."

Tudod Géza, bár mennyire nem szeretem ezt a kormányt (az ellenzéket sem!)  azért annyira hülye még nem vagyok, hogy rosszat kívánjak az országomnak, vagy magamnak! Olvasd el még egyszer mit írtam. Az ellentmondó hírek,  hazugságok miatt emeltem szót! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #794 Dátum: 2019. Október 03. - 14:25:31 »

https://magasles.reblog.hu/titokzatos-fegyveres-szerv-fog-vaddisznokra-lovoldozni-hangtompi?fbclid=IwAR1Mc-3n-Cuz54DhRZctXOS2-wC_muE9M2oOcSTBqF9ZwxVxUNXdePWorEo
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: