Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177802 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #285 Dátum: 2013. április 15. - 15:34:05 »

Sokan kísérnek a napokban közületek:nagyon vigyázzatok!
Semmit sem tehetsz, amikor mögötted ballag...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #286 Dátum: 2013. április 15. - 15:36:58 »

Semmit sem tehetsz, amikor mögötted ballag...

Azt mondják a balesetek egy részét az okozza, hogy valamit már rutinszerűen csinálunk és nem figyelünk oda adott szituációban a részletekre. Lehet, hogy egy kis plusz odafigyeléssel visszafordíthatatlan dolgokat lehet megelőzni. Persze van, amikor nem lehet elég óvatos az ember.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #287 Dátum: 2013. április 15. - 15:40:31 »

Semmit sem tehetsz, amikor mögötted ballag...
Ballagj feltűnés-mentesen a csőtorkolattal ellenkező oldalán...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #288 Dátum: 2013. április 15. - 15:48:11 »

http://hunapro.hu/cikkek.php?ac=mutat&id=22  Erről valaki valami bővebbet?? Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #289 Dátum: 2013. április 15. - 15:49:52 »

Semmit sem tehetsz, amikor mögötted ballag...

Már megbocsáss, de az a legkevesebb, hogy visszakézből pofán verem, ha töltött fegyverrel akar beszállni az autóba! És ne mond nekem, hogy nem teheti meg, mert elveszíti az állását, tudnék mesélni csak a saját "élményeimből"!  
Persze ha egyesek "érinthetetlenek", vagy "szent tehenek" az baj, nekem is volt ilyen "öreg, stílusos, tapasztalt" vadász ismerősöm, Gáloscsabus ismeri, akire rászóltam, hogy
-Pista bácsi nagyon felém áll a puskád csöve!
-Sanyikám, ez be van biztosítva!-volt a flegma válasz.  Mivel vendégvadász voltam egyet tehettem, többé nem mentem vele.
De a hivatásosnak, vagy a vadászmesternek kötelessége szólni, vagy ha nem hajlandó engedelmeskedni, kizárni a vadászatból! Ja, hogy akkor a pénzét is viszi a "vendég"? Nem először mondom, hogy a vadászat ügye sincs rendben! Szomorú
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #290 Dátum: 2013. április 15. - 15:54:16 »

Már megbocsáss, de az a legkevesebb, hogy visszakézből pofán verem, ha töltött fegyverrel akar beszállni az autóba! És ne mond nekem, hogy nem teheti meg, mert elveszíti az állását, tudnék mesélni csak a saját "élményeimből"!  
Persze ha egyesek "érinthetetlenek", vagy "szent tehenek" az baj, nekem is volt ilyen "öreg, stílusos, tapasztalt" vadász ismerősöm, Gáloscsabus ismeri, akire rászóltam, hogy
-Pista bácsi nagyon felém áll a puskád csöve!
-Sanyikám, ez be van biztosítva!-volt a flegma válasz.  Mivel vendégvadász voltam egyet tehettem, többé nem mentem vele.
De a hivatásosnak, vagy a vadászmesternek kötelessége szólni, vagy ha nem hajlandó engedelmeskedni, kizárni a vadászatból! Ja, hogy akkor a pénzét is viszi a "vendég"? Nem először mondom, hogy a vadászat ügye sincs rendben! Szomorú
Képzeld el azt a szituációt, amikor csúsztok a bakra, és neked kell elől "menni".
Számtalan jó példa mellett mindig akad egy-két rossz is.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #291 Dátum: 2013. április 15. - 15:56:47 »

http://hunapro.hu/cikkek.php?ac=mutat&id=22  Erről valaki valami bővebbet?? Vállat von
Ványára járok apróvadazni.
Nemsokára bővebben.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2013. április 15. - 16:00:44 »

Képzeld el azt a szituációt, amikor csúsztok a bakra, és neked kell elől "menni".
Számtalan jó példa mellett mindig akad egy-két rossz is.

Én az autóról beszéltem, lehet, hogy nem volt érthető, bocs!  Wave

Most megint meg fogtok kövezni lehet, de SZERINTEM a vadászatban ma arányosan több a hulladék ember, mint a társadalom egészére vonatkoztatva. Mivel mindent a pénz vezérel ez még sokáig így lesz! Szerintem. Szomorú
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #293 Dátum: 2013. április 15. - 16:04:15 »

http://hunapro.hu/cikkek.php?ac=mutat&id=22  Erről valaki valami bővebbet?? Vállat von
Egy Blaser.
Egy orosz.
Dobozos UA3.
Öv alatt hátulról ment be a lövés,medence felrobbant, kifelé combartériát érve távozott.
Elvérzett Topi.
Nyugodj békében!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #294 Dátum: 2013. április 15. - 16:18:37 »

Reggel szóltak neki, hogy vezetni kellene.
Az első szóra ment.
Egy oroszt vittek, ketten a vadőrrel.
Megláttak egy bakot, kiszállt a vadőr, és a vendég.
Látta a vadőr, hogy ez nem az ő bakjuk, a vendég vissza is szállt a kocsiba. Az UA3-ban hátul hosszára vannak kétoldalt a padok.
Pont a sofőr mögé ült be, a térdén keresztben a puska.
A vadőr még be sem szállt, amikor eldördült a lövés.
Szerintem feszteleníteni akart...vagy valami hasonló.
Mire a mentők és a helikopter kiért, elvérzett.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #295 Dátum: 2013. április 15. - 18:21:33 »

Reggel szóltak neki, hogy vezetni kellene.
Az első szóra ment.
Egy oroszt vittek, ketten a vadőrrel.
Megláttak egy bakot, kiszállt a vadőr, és a vendég.
Látta a vadőr, hogy ez nem az ő bakjuk, a vendég vissza is szállt a kocsiba. Az UA3-ban hátul hosszára vannak kétoldalt a padok.
Pont a sofőr mögé ült be, a térdén keresztben a puska.
A vadőr még be sem szállt, amikor eldördült a lövés.
Szerintem feszteleníteni akart...vagy valami hasonló.
Mire a mentők és a helikopter kiért, elvérzett.

Nyugodjon békében...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #296 Dátum: 2013. április 15. - 18:54:24 »

Nyugodjon békében...
Emelem

Amikor ilyen hírt olvasok, mindig nagyon bánt a dolog.
Jönnek a MIÉRT-ek.......
És általában nincs válasz, vagy ami van, azzal nem illik előhozakodni....

De azért, hogy lehetőleg soha többé ne forduljon elő hasonló tragédia (de jó is lenne), nem lehet eleget ismételni a biztonság leg alapvetőbb frázisait.
- Nincs töltetlen fegyver!
- Aki vadászvendéget kísér, annak kell legyen egy "harmadik szeme", amivel semmi mást nem vigyáz, csak azt, hogy a vendég miként bánik a fegyverrel!!!!
- Semmiféle erkölcsi gátja sem lehet annak, hogy a nem kellő óvatossággal eljáró, vagy az éppenséggel ezáltal is packázó, erőt- fölényt fitogtató vadászvendéget figyelmeztessük, felszólítsuk, vagy akár durván rendre utasítsuk!
Ez nem lehet mérlegelés kérdése és mindenkivel szemben meg lehet találni a megfelelő hangnemet.
Igen Sanyó, még az öreg baromarcúval is Ördög
Igaz egy "sportvadásztárs" annyival könnyebb helyzetben van, hogy megválogathatja kikkel vadászik együtt.
Egy hivatásos viszont nem Stoel
Éppen ezért a saját érdekében a felelősségtudata is sokkal nagyobb kell legyen.

Két példa:
Ökörbarom, "mindetjobbantudok" vadászvendég beszállt néhai Rakiczky Béla kolléga mellé a Nivába.
Lába között a tető felé mutató M98-as, aminek a zászlója balra állt, az elsütőelem végének állapota pedig mutatta, hogy bizony fel is van húzva a szerszám.
B. kérdi tőle, hogy a puska aztán töltve van-e?
Mire jön a természetesen flegma válasz, hogy "Naná, vadászni megyünk nem??!"
Mire ő megkéri a "kedves vendéget", hogy akkor bizony jobb lenne kiüríteni.
Erre okostojás közli vele, hogy "Ez kérlek zárva van"........ szó szót követ, csak nem indulnak el a háztól, már mindenki őket nézi és élvezi a vitát.
Egyszercsak Béla kipattan, megkerüli a kocsit, kinyitja az ajtót, ügyelve a mozdulatra kiemeli a vendég lába közül a puskát, azonmód belelövi a cső tartalmát a vadászház mögötti partoldalba, majd visszaadja a puskát és csak ennyit mond:
- Most már mehetünk.
Kurvanagy röhögés volt a reakció, faszikám pedig egészen kicsire összemenve gubbasztott a kocsiban.

Egy osztrákot kísértem, aki csővel előrefelé, a hóna alatt hitáztatva hozta a puskáját.
Először nem is láttam, csak amikor hajnalban a cserkelőúton megtorpantam, akkor állt bele a hátamba a töltött fegyver csöve. Meglepődtem, szó se róla.....
Megkértem, hogy vegye máshogy fel a puskát, mert ez így nem lesz jó.
Éppen csak kicsit felfelé igazította, de nem telt el pár perc, máris a hátamnak szegezve lógott a cső.
Megfordultam, kissé erősebben megigazítottam a csövet és közöltem vele, hogy engem otthon várnak.
Mosolygott, mint egy idióta, aztán kis idő után újból rám mutatott a csőszáj.
Felkaptam a vizet, megálltam és mutattam neki, hogy lépjen elém.
Meg is tette, aztán nézett rám, hogy most mi lesz?
Mondtam neki, hogy mostantól ő megy előre, arra amerre akar.
Erre elkezdett makogni, hogy akkor nem lő majd bikát.
Mire csak annyit válaszoltam, hogy szarok rá, az sem érdekel ha semmit nem fog látni, de nem vagyok hajlandó tovább így vezetni.
Érdekes, egyből rendesen a vállára tudta venni a puskáját.

Aztán volt persze még sokminden, pl. vadászháznál beszálláskor csőretöltés és snellerezés, mondván "ezzel ne kint kelljen az időt húzni", meg hasonlók....
A lényeg, hogy az ipari hülyéket a kísérőnek előre ki kell szúrnia és megkülönböztetett figyelemben kell őket részesíteni.
De ez nem jelenti azt, hogy egy bizonyos szintig ne kellene mindenkivel szemben bizalmatlannak lenni.

Nagyon vigyázzon mindenki aki vadásztat mostanában, sok vadásznak most kerül elő késő ősz óta a golyóspuskája a szekrényből, rozsdásak a reflexek, idegenek a mozdulatok, nagy az izgalom....

"A kilőtt golyót még senkinek sem sikerült a csőbe visszasírni"
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #297 Dátum: 2013. április 15. - 19:59:21 »

Reggel szóltak neki, hogy vezetni kellene.
Az első szóra ment.
Egy oroszt vittek, ketten a vadőrrel.
Megláttak egy bakot, kiszállt a vadőr, és a vendég.
Látta a vadőr, hogy ez nem az ő bakjuk, a vendég vissza is szállt a kocsiba. Az UA3-ban hátul hosszára vannak kétoldalt a padok.
Pont a sofőr mögé ült be, a térdén keresztben a puska.
A vadőr még be sem szállt, amikor eldördült a lövés.
Szerintem feszteleníteni akart...vagy valami hasonló.
Mire a mentők és a helikopter kiért, elvérzett.



Basszus abban az uazban sokat ültem én is !

Ki volt a szerencsétlen áldozat?  Legalább a keresztnevét mond meg akár privátban!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2013. április 15. - 20:07:03 »

Igen Sanyó, még az öreg baromarcúval is Ördög

Én kicsit másképp emlékszem, bár akkor nagyon el voltál keseredve!
 Emelem
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #299 Dátum: 2013. április 15. - 20:28:56 »

Ilin Józsival szombaton találkoztam.  Mondta, hogy már jönnek vendégek, rosszak az utak, de azt a 2-3 bakot valahogy meglövetik.  Nyugodjon békében.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: