Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234948 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1515 Dátum: 2022. Február 28. - 10:52:15 »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, CZ527-re keresek 30as szerelék-megoldást, magas kivitelben.

A puska zárkarja még a régebbi, Fox, szerű, emiatt alacsonyabb szereléknél beleér a kar egy része a tcs. hátsó lencseházába.

A Komlói kivitel jól működik? Az oldal-állítása mennyire stabil?

Eddig csak Weaver kiviteleim voltak, azoknál hidegbelövés, minden nélkül 10cm-en belül voltak a találatok 100m távolságban, ha középre állítottam a távcsövet.


Máté  Emelem

Hali.

Spuhr-t nézted már?
https://spuhrwebshop.com/en/hunting/picatinny/30/

üdv, gaben  Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1516 Dátum: 2022. Február 28. - 11:17:01 »

Hali.

Spuhr-t nézted már?
https://spuhrwebshop.com/en/hunting/picatinny/30/

üdv, gaben  Emelem

Szervusz Gábor!

Igen, láttam. Sajnos nem tudom a puska árának a felét ilyenbe tenni  Meglepődött

Tudom, van Leupold, meg Rusan is 45-ért, és a határ a csillagos ég.

Jó hozzá a Tikka gyűrű is, csak nem lesz jó helyen az ütközője, de egy 223-nál ez nem hinném hogy számítana.
Azért kérdeztem, hátha Ti tudtok valami tuti, de gyári jellegű, és nem arany árú megoldást.

A komlói biztos jó, de nincs vele tapasztalatom, furcsa, hogy csak apró hernyócsavarok tartják helyben a gyűrűket.  Vállat von
Ugyan ez igaz a Kozap-ra is szerintem.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1517 Dátum: 2022. Február 28. - 12:17:36 »

Szervusz Gábor!

Igen, láttam. Sajnos nem tudom a puska árának a felét ilyenbe tenni  Meglepődött

Tudom, van Leupold, meg Rusan is 45-ért, és a határ a csillagos ég.

Jó hozzá a Tikka gyűrű is, csak nem lesz jó helyen az ütközője, de egy 223-nál ez nem hinném hogy számítana.
Azért kérdeztem, hátha Ti tudtok valami tuti, de gyári jellegű, és nem arany árú megoldást.

A komlói biztos jó, de nincs vele tapasztalatom, furcsa, hogy csak apró hernyócsavarok tartják helyben a gyűrűket.  Vállat von
Ugyan ez igaz a Kozap-ra is szerintem.


Szia! Ne becsüld le a hossz irányú stabilitást még ennél a kalibernél sem, sok esetben nem csak a lőszer energiájából származó erőknek kell ellenállni, szállítási, és más használat során vétlenül is fellépő ütközések koccanások is befolyásolhatják. Én is alábecsültem igaz nem Cz 527 hanem IZH 18 MH esetében ezt a dolgot és az lett a vége, hogy felülről rögzíteni kellet a szereléket a hossz irányú elmozdulásoktól. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1518 Dátum: 2022. Február 28. - 13:01:50 »

Szervusz Gábor!

Igen, láttam. Sajnos nem tudom a puska árának a felét ilyenbe tenni  Meglepődött

Tudom, van Leupold, meg Rusan is 45-ért, és a határ a csillagos ég.

Jó hozzá a Tikka gyűrű is, csak nem lesz jó helyen az ütközője, de egy 223-nál ez nem hinném hogy számítana.
Azért kérdeztem, hátha Ti tudtok valami tuti, de gyári jellegű, és nem arany árú megoldást.

A komlói biztos jó, de nincs vele tapasztalatom, furcsa, hogy csak apró hernyócsavarok tartják helyben a gyűrűket.  Vállat von
Ugyan ez igaz a Kozap-ra is szerintem.


Üdv!

Jó az a Komlói , a hernyócsavar csak az oldalálítást fogja , alulról meg  fogja  a gyűrűt egy 6-os inbuszcsavar !

Ütköző meg , mindenképp kell ! 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1519 Dátum: 2022. Február 28. - 13:09:15 »

Üdv!

Jó az a Komlói , a hernyócsavar csak az oldalálítást fogja , alulról meg  fogja  a gyűrűt egy 6-os inbuszcsavar !

Ütköző meg , mindenképp kell ! 

Bár már a komlói se olcsó , ( jó, mihez  képest) !
nemrég rendeltem  egy izs18 szereléket 30-as gyűrűkkel ,  32eFt volt !   ( ha ugyanezt egy puskaműves rendeli  akkor ő megkapja 23e-ért )
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1520 Dátum: 2022. Február 28. - 13:17:58 »

Üdv!

Jó az a Komlói , a hernyócsavar csak az oldalálítást fogja , alulról meg  fogja  a gyűrűt egy 6-os inbuszcsavar !

Ütköző meg , mindenképp kell ! 

Értem, köszi!

Akkor marad ez, hátha használható lesz.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1521 Dátum: 2022. Február 28. - 13:29:02 »

Értem, köszi!

Akkor marad ez, hátha használható lesz.

A komlói  ilyen , ( gyakorlatilag ez is az)  ,  a képeken látod hogy,  hogy mükszik !   minden fix komlói ilyen

https://www.egun.de/market/item.php?id=14539503
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1522 Dátum: 2022. Február 28. - 20:21:54 »

https://www.nepo.sk/hu/termek/595/kozap-egyreszes-szerelek-cz527
Cseh szerelek, választható magaságú gyűrűkkel, segíttőkészek és szállittanak Magyarhonba
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1523 Dátum: 2022. Március 04. - 10:35:44 »

A komlói  ilyen , ( gyakorlatilag ez is az)  ,  a képeken látod hogy,  hogy mükszik !   minden fix komlói ilyen

https://www.egun.de/market/item.php?id=14539503


Szervusz!

Megérkezett a szerelékem, sajnos a Komlóin sincs semmilyen ütköztető alkatrész, legalábbis a CZ527-hez valón.
Tisztességes iparosmunka a szerelék, de azért ennyiért, így, hogy ezen sincs ütköző, már annyira nem különösen jó vétel.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1524 Dátum: 2022. Március 04. - 11:09:43 »


Szervusz!

Megérkezett a szerelékem, sajnos a Komlóin sincs semmilyen ütköztető alkatrész, legalábbis a CZ527-hez valón.
Tisztességes iparosmunka a szerelék, de azért ennyiért, így, hogy ezen sincs ütköző, már annyira nem különösen jó vétel.


Ha valakinek van esetleg nyomaték-táblázata egyébként ehhez a szerelékhez, vagy szerelési sorrendje, azt szívesen venném!  Emelem

Számomra még elképzelhetetlen, hogy hogyan húzzam fixre a gyűrű alsó csavarjait, ha a talp már fenn van a puskán.
Ha meg először húzom meg a gyűrű csavarjait, akkor hogy szavatolom hogy azok egytengelyűek lesznek, vagy hogy állítom az oldalirányt.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1525 Dátum: 2022. Március 04. - 13:01:30 »

Ha valakinek van esetleg nyomaték-táblázata egyébként ehhez a szerelékhez, vagy szerelési sorrendje, azt szívesen venném!  Emelem

Számomra még elképzelhetetlen, hogy hogyan húzzam fixre a gyűrű alsó csavarjait, ha a talp már fenn van a puskán.
Ha meg először húzom meg a gyűrű csavarjait, akkor hogy szavatolom hogy azok egytengelyűek lesznek, vagy hogy állítom az oldalirányt.

Pont az ilyen és ehhez hasonló kérdések megfogalmazódása miatt döntöttem a Spuhr mellett, mert ahhoz van nyomaték táblázat, szerelési útmutató, szerelési segédeszköz és ami a legfontosabb, garantáltan egytengelyű és pontos lesz minden. Kacsint
Nyilván ennek megvolt az ára, de mivel egy komoly távcső került a zsír új pukkára, nem akartam kompromisszumokat kötni e téren.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1526 Dátum: 2022. Március 04. - 14:34:41 »

Ha valakinek van esetleg nyomaték-táblázata egyébként ehhez a szerelékhez, vagy szerelési sorrendje, azt szívesen venném!  Emelem

Számomra még elképzelhetetlen, hogy hogyan húzzam fixre a gyűrű alsó csavarjait, ha a talp már fenn van a puskán.
Ha meg először húzom meg a gyűrű csavarjait, akkor hogy szavatolom hogy azok egytengelyűek lesznek, vagy hogy állítom az oldalirányt.

Hali !

Irtam privát a gmail címedre
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1527 Dátum: 2022. Március 09. - 16:50:14 »

Kedves fórumtársak !
Sauer 202 8x68s -ra keresek 30 mm-es szereléket ami nem weaver vagy picanti sines.
EAW volt rajta de az colos méretű !
Valakinek elfekvőben esetleg ?
Üdv
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1528 Dátum: 2022. Március 10. - 10:24:19 »

Kedves fórumtársak !
Sauer 202 8x68s -ra keresek 30 mm-es szereléket ami nem weaver vagy picanti sines.
EAW volt rajta de az colos méretű !
Valakinek elfekvőben esetleg ?
Üdv

Sauer 90-hez ami van nem jó a 202eshez? EAW.
Az lehet van a környezetemben (30as gyűrűs és zeiss belső sínes felső rész is)
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1529 Dátum: 2022. Március 10. - 12:45:03 »

Sauer 90-hez ami van nem jó a 202eshez? EAW.
Az lehet van a környezetemben (30as gyűrűs és zeiss belső sínes felső réész is)

Sauer 90-es szerelék jó a Sauer 200-ra a 202-re nem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: