Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 81141 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #390 Dátum: 2021. április 07. - 18:44:54 »

Akiknél rendszeres a fagyveszély, próbálkoztak már a fatörzsek fehérre festésével?
Állítólag a visszavert fény miatt akár hetekkel is késlelteti a fák tavaszi "beindulását".
Valamit nekem is ki kellene próbálnom, mert tavaly a meggyen kívül minden totál elfagyott
és sajnos idén ks úgy tűnik, hogy a kajszikra és őszikre lehet vetni a keresztet Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #391 Dátum: 2021. április 07. - 20:37:09 »

Egy órája jöttem haza. 2 fok volt. Az ég tiszta, szélcsend van, nem akaródzik elhinni amit a telefonom mutat, hogy -1fokkal megússzuk a hajnalt... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #392 Dátum: 2021. április 07. - 20:51:49 »

Akiknél rendszeres a fagyveszély, próbálkoztak már a fatörzsek fehérre festésével?
Állítólag a visszavert fény miatt akár hetekkel is késlelteti a fák tavaszi "beindulását".
Valamit nekem is ki kellene próbálnom, mert tavaly a meggyen kívül minden totál elfagyott
és sajnos idén ks úgy tűnik, hogy a kajszikra és őszikre lehet vetni a keresztet Rííí
Láttad a kertemet a híradós videóban. Én mindig meszelek. Valamennyit késlelteti a fákat,de megállítani nem lehet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #393 Dátum: 2021. április 07. - 20:54:37 »

Nálunk ma 18-19óra között lejött 5-8cm hó, esélytelen az olvadásra.
20h kor már -1 volt, elált a szél és az ég kitisztult.   Az őszibarackon talán 5% zárt rügy van,
A kajszinak kakukk.

 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #394 Dátum: 2021. április 08. - 06:36:13 »

Gelsén tegnap -3 volt, ma reggelre befelhősödött, 0 körül lehet.
A kései cseresznyék, a téli körte, a szilva még nagyrészt bimbóban, a barack nem hiszem, hogy megúszta.
Az akácrügy megpattant, de bízom abban, hogy nem mindenhol, a domborzat, a fekvés sokat változtat. Tavaly áprilisban is volt egy ilyen hidegbetörés, talán még gorombább is kissé, de csak volt akácvirág. Tavaly nem a fagy tizedelte meg az akácmézet, sokkal inkább az, hogy egész virágzás alatt szakadt az eső, és nem volt 20 fok feletti hőmérséklet.

Egyébként az jutott eszembe tegnap, hogy alacsonyra metszett őszibarackra nem lenne érdemes fóliát teríteni ilyenkor? Nyilván saját használatú, pár fára gondolok a kertben. Emlékszem, öreganyám így szokta októberben pátyolgatni a Mindenszentekre szánt krizantémot. Jó, nem fóliával, hanem kiselejtezett asztalterítővel, meg hasonló rongyokkal, de többnyire sikerrel megóvta.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #395 Dátum: 2021. április 08. - 10:27:33 »

Reggel kinéztem az ablakon és láttam, hogy a kutya farral kifelé fekszik az ólban. Akkor már tudtam, hogy megint baj van. Hát nem volt 8 csak 7 fok. Nem a kútba xartunk, csak a kávájára, oszt onnan löktük bele. Eztán csak vadszilvát meg vackort ültetek a kertbe.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #396 Dátum: 2021. április 08. - 12:06:54 »

Itt most jégdara hullik, olyan bors nagyságú  Fejvakarás

Ez hihetetlen  Nem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #397 Dátum: 2021. április 08. - 12:10:54 »

Itt most jégdara hullik, olyan bors nagyságú  Fejvakarás

Ez hihetetlen  Nem
Ha az élet citromot jégdarát ad, keverj egy limonádét koktélt  Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #398 Dátum: 2021. április 08. - 18:11:35 »

Gelsén tegnap -3 volt, ma reggelre befelhősödött, 0 körül lehet.
A kései cseresznyék, a téli körte, a szilva még nagyrészt bimbóban, a barack nem hiszem, hogy megúszta.
Az akácrügy megpattant, de bízom abban, hogy nem mindenhol, a domborzat, a fekvés sokat változtat. Tavaly áprilisban is volt egy ilyen hidegbetörés, talán még gorombább is kissé, de csak volt akácvirág. Tavaly nem a fagy tizedelte meg az akácmézet, sokkal inkább az, hogy egész virágzás alatt szakadt az eső, és nem volt 20 fok feletti hőmérséklet.

Egyébként az jutott eszembe tegnap, hogy alacsonyra metszett őszibarackra nem lenne érdemes fóliát teríteni ilyenkor? Nyilván saját használatú, pár fára gondolok a kertben. Emlékszem, öreganyám így szokta októberben pátyolgatni a Mindenszentekre szánt krizantémot. Jó, nem fóliával, hanem kiselejtezett asztalterítővel, meg hasonló rongyokkal, de többnyire sikerrel megóvta.
A fólia pár fok hidegig működhet,de esetenként több kárt csinál mint hasznot. A gallyak,rügyek lepattognak,letörnek. Valamilyen kerettel néhány fát meg lehet védeni így esetleg. Nekem a fővirágzásban lévő kajszifajtáknak -minden igyekezetem ellenére annyi. A bimbókban még mindig bízom,de már láttam a jövő heti előrejelzésben is 2 fokos éjszakát...ez gyakorlatban akár fagy is lehet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #399 Dátum: 2021. április 08. - 18:15:53 »

A fólia pár fok hidegig működhet,de esetenként több kárt csinál mint hasznot. A gallyak,rügyek lepattognak,letörnek. Valamilyen kerettel néhány fát meg lehet védeni így esetleg. Nekem a fővirágzásban lévő kajszifajtáknak -minden igyekezetem ellenére annyi. A bimbókban még mindig bízom,de már láttam a jövő heti előrejelzésben is 2 fokos éjszakát...ez gyakorlatban akár fagy is lehet.
Kellemes tavaszi délután van itt mifelénk

https://www.idokep.hu/webkamera/borsodweb10
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #400 Dátum: 2021. április 08. - 18:27:36 »

Kellemes tavaszi délután van itt mifelénk

https://www.idokep.hu/webkamera/borsodweb10

Bár nem értek hozzá, de a sípályának nem az a lényege, hogy hó legyen rajt?  Ördög Stoel
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #401 Dátum: 2021. április 08. - 18:45:10 »

Bár nem értek hozzá, de a sípályának nem az a lényege, hogy hó legyen rajt?  Ördög Stoel

Hát de, de egy hete még napoztunk ott a füvön nyílt az ibolya meg minden, amúgy csak próbálom demonstrálni az itteni tavaszi filinget  Fej a falba Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #402 Dátum: 2021. április 08. - 19:14:51 »

Hát de, de egy hete még napoztunk ott a füvön nyílt az ibolya meg minden, amúgy csak próbálom demonstrálni az itteni tavaszi filinget  Fej a falba Ördög

Itt nyugaton valamivel jobb a helyzet. Többször volt hózápor, de nem marad meg. Szél folyamatosan fúj, éjszaka -2, -3 fok a minimum. Gondolom a cseresznyének, meggynek ez is elég volt.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #403 Dátum: 2021. április 08. - 20:44:26 »

Itt nyugaton valamivel jobb a helyzet. Többször volt hózápor, de nem marad meg. Szél folyamatosan fúj, éjszaka -2, -3 fok a minimum. Gondolom a cseresznyének, meggynek ez is elég volt.
Aztán mi a helyzet a tövises vackorral? Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #404 Dátum: 2021. április 08. - 21:42:18 »

2019. Őszén ültettem két nemesített "Zempléni" kökényfát.
Tavaly az áprilisi nagy fagy megfogta őket, alig akartak kizöldülni.
De végül egy kis pátyolgatás után szépen beindultak, és bőven volt rajtuk metszeni való.
Most kezdenek virágozni, igaz nem minden ágon, teljesen eltérő stádiumban vannak az egyes ágaik.
Kívancsi vagyok rá, hogy mennyiben befolyásolja őket a mostani fagy.
Több helyen is a "jövő gyümölcse" névvel illették.
Van valakinek a fái között ilyen? Esetleg ami már termett is?
Idén ősszel le fogom meszelni a fákat fehérre, de ha jövőre is elfagy az összes barack, akkor fűrészelés
lesz belőle, és kell valami fagytűrőbb fa a helyükbe. 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: