Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184971 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #465 Dátum: 2013. Január 11. - 12:03:10 »

 Most értem fel a kotoréktól és felemásak a tapasztalatok. A tacsi él és jól van de mihelyt meglát bestartol a lukba és folytatódik a menet. A gazdáját sajnos halaszthatatlan ügyek szólították Budapestre, így nekem kellene zöldágra vergődni vele, de nem megy. Szóval ha otthagyom a kotorékot kijön az aknába, ha meghallja a hangom vagy észreveszi hogy ott vagyok rögtön nekimegy a borznak. Szerencsére megtudtam etetni itatni és otthagytam mert ha nem hall emberi hangokat nem harcol.. Ebéd után viszont mobilizálok két helyi norvégot és nekiállítom őket az ásásnak. Nekem sajnos olyan vérhólyagok lapulnak a markomban mint egy százforintos, tehát nem tudok ásni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #466 Dátum: 2013. Január 11. - 13:00:47 »

 Igen Igen Igen  Szurkolok a kutyátokért!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #467 Dátum: 2013. Január 11. - 13:11:13 »

Hajrá! Várjuk a fejleményeket!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #468 Dátum: 2013. Január 11. - 13:39:17 »

Kitartás! Szimpatikus az amit, és ahogyan teszel!
 Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #469 Dátum: 2013. Január 11. - 16:22:59 »

 Győzelem!!! Megvan Kira!!! Szóval szép sorjában. Délben egy gyors ebédet követően kocsiba ültettem két őslakost a Tulipán utcából és nyomás ásni. Ahogy megkezdtük a munkát a kutya újra fogni próbált, de most harci-zajok helyett csak ugatott és kapart. Vérhólyagok ide vagy oda én is megmarkoltam egy ásót mert a két meggyérésű segédem csak nyögni bírt, a lapátolás már nemigazán ment nekik. Summa summarum, egy óra izomszakasztás után megláttam a kutya farkát. Na többse kellet, megmarkoltam és kihúztam a lukból. Ágakkal próbáltam kitapogatni a járatot, de azt bizony a borz beomlasztotta. Úgy látszik a csuhás egyszerűen falat emelt maga meg a kutya közzé, ezért nem tudott fogni a tacsi. Na de ekkor már bánta a nyavalya az egészet. Különben is én még most sem vagyok valami csúcsformában, a két dzsigolo meg ítélet napig iszonkodott volna. Én legalábbis biztos vagyok benne, hogy a borz szólóban a körmeivel gyorsabban ás, mint ők ketten ásóval-lapáttal. Plusz a szakadó hó is jelentősen csökkentette a harci kedvemet így aztán hazafelé fordítottam a kocsirudat.
 A tacskómentalitáshoz még egy adalékot azért hozzáfűznék, mert amikor megálltam az egyik helyi tyúkfarm mellett dög-ügyben konzultálni a tulajjal, Kira a hóban friss rókanyomokat talált. Na hát az az átokfajzat nem utána akart menni. Kapott is tőlem olyat de olyat (két csattanós puszit arra a mocskos pofájára), hogy biztos megemlegeti. Idehaza betermelt egy tányér csukamájolajjal dúsított húslevest, két marék prémium kölyöktápot, szárazra dörgöltem, majd átadtam a tulaj kislányának. Jelenleg durmol a ládikájában amit megis érdemel, mert - kiszámoltam - bizony 28 óra hosszat küzdött odalent.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #470 Dátum: 2013. Január 11. - 16:33:17 »

Győzelem!!! Megvan Kira!!!


Minden jó, ha a vége jó!   Igen

Nyalogassátok sebeiteket!  Emelem  Piál  Tacsi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #471 Dátum: 2013. Január 11. - 16:36:46 »

Tiszta stresszben voltam tegnap óta, hogy mi lehet szegény tacsival, de most megkönnyebbültem Mosolyog Iszok is egy szilvát ennek örömére!
Gratulálok a hozzáálláshoz és a kitartáshoz!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #472 Dátum: 2013. Január 11. - 16:47:19 »

Inkább a vadász markából folyjon a vér, mint a kutya torkából! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #473 Dátum: 2013. Január 11. - 17:05:50 »

 Hát egy ideig nem fogom eljátszani Bach H-moll fúgáját orgonán. Max kintornán.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #474 Dátum: 2013. Január 11. - 17:10:03 »

Éljen, én is veletek izgultam a kutyáért!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #475 Dátum: 2013. Január 11. - 17:14:43 »

Öröm hallani a sikeres mentőakcióról! Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #476 Dátum: 2013. Január 11. - 17:20:00 »

Szia Hucul!

Megemelem a  Emelem előtted, és a tacsi előtt is!  Igen Taps

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #477 Dátum: 2013. Január 11. - 17:22:06 »

Üdv Mr. Hucul!

Biztos hallottad már azt a nagyon igaz mondást, hogy nem az a fontos, hogy hol, hanem, hogy kivel/kikkel vadászik az ember! Kotorékozáskor se lehet kiszámítani a vadászat menetét, időtartamát. Olyan emberrel nem érdemes kimenni, akinek közben más dolga akad, siet haza, mert hirtelen közbejött valami...általában azokkal szokott ez előfordulni, akiknek nincs lent a kutyája!

Hát Te nem ezek közé tartozol! Aki így küzd más kutyájáért, odateszi magát teljesen, azzal lehet igazán vadászni! Szerencsés ember, akinek ilyen vadászbarátja lehet!

A többit meg majd megtanulod.

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #478 Dátum: 2013. Január 11. - 17:24:06 »

Szép volt. elismerésem. Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #479 Dátum: 2013. Január 11. - 17:32:55 »

Nagyon aggódtam a tacsiért, és most pedig egyfolytában vigyorgok örömömben, hogy épségben előkerült, sőt, még rókát is akart fogni!  Vigyorog

Egy nagy  Igen Emelem mindkettőtöknek!!!

 Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: