Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184970 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 16:41:58 »

Tegnap megint Baranyába vitt az utam, átvehettem a kancsi fogait, érmet, oklevelet, szóval jókedvvel mentem.  Kacsint Mosolyog

Ha már ott voltam a sötétedés beálltáig kaptam egy maghívást egy kukorica vadkárra hátha egy süldő elvéti.
Süldő ugyan nem vétette el, de ez a kisebb süldő nagyságú jókora kan borz igen.
Egy órát tört, recsegett a kukoricában, míg végre kijött a dűlőre akkor sikerült igazoltatni. Mosolyog

Gratulálok Testvér a fegyenchez! A kanhoz meg nem lehet eleget! Kacsint Igen Igen Igen
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 17:07:17 »




Süldő ugyan nem vétette el, de ez a kisebb süldő nagyságú jókora kan borz igen.

Na látod! Ezt má szeretem! BORZolhatod te a kedélyeket egy kanborzal is, nem kell minnyá nagykant lűni! Okos
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 19:14:56 »

Ahogy a képen is látszik nagy verekedő lehetett a kani, mert szó szerint szerteszét volt tépve a füle, varasodós sebcsonk az egész.

Topi!

Reszkessenek mosmán' a borzok is... Mosolyog Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 21:00:05 »

Tegnap megint Baranyába vitt az utam, átvehettem a kancsi fogait, érmet, oklevelet, szóval jókedvvel mentem.  Kacsint Mosolyog

Ha már ott voltam a sötétedés beálltáig kaptam egy maghívást egy kukorica vadkárra hátha egy süldő elvéti.
Süldő ugyan nem vétette el, de ez a kisebb süldő nagyságú jókora kan borz igen.
Egy órát tört, recsegett a kukoricában, míg végre kijött a dűlőre akkor sikerült igazoltatni. Mosolyog

Gratulálok Roli, remélem legalább a koponyát kikészíted emlékként!
 Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 08:03:13 »

Roli Mester!

Garatula a kany borzhoz(is)... Igen Mosolyog
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 21:02:25 »

Sziasztok!

Velem mostanában kitolnak a borzok! Múltkor egy régóta ismert kotoréktól 20 méterre lestem a disznókat. Azok nem jöttek, de két jó kövér, öreg borz már teljesen világosban ott sétálgatott! Akkor a 30-06-ossal nem lőttem, mert inkább disznót vártam volna, de azok nem jöttek. Bejött egy szarvastehén a borjával elém 15 méterre, pedig csak egy fának támaszkodva álltam, takarás nélkül. Na mindegy!
Aztán pár nap múlva kivittem a 243-ast, hogy borzot lőjek! Persze nem jöttek! Másnap sem, sőt azután sem! Tudják, hogy várom őket? Holnap este valószínű arra visz az utam ismét!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:40:01 »

Sziasztok! Tegnap este sikerült elejtenem egy borzot.
Lőtáv kb 60m, 19,5g Win. Silvertip magas laplövés.


« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 22. - 22:39:42 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:44:57 »


Sziasztok! Tegnap este sikerült elejtenem egy borzot.
Lőtáv kb 60m, 19,5g Win. Silvertip magas laplövés.

http://kepfeltoltes.hu/080822/borz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Gratulálok Ádám!!! Igen Igen Igen Ha nem csalódok, ez az első is Neked!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 22:17:56 »


Sziasztok! Tegnap este sikerült elejtenem egy borzot.
Lőtáv kb 60m, 19,5g Win. Silvertip magas laplövés.

http://kepfeltoltes.hu/080822/borz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Gratulálok Ádám!  Igen Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 22:18:32 »


Sziasztok! Tegnap este sikerült elejtenem egy borzot.
Lőtáv kb 60m, 19,5g Win. Silvertip magas laplövés.

http://kepfeltoltes.hu/080822/borz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Gratulálok Ádám!!! Igen Igen Igen Ha nem csalódok, ez az első is Neked!

Köszönöm szépen Viktor! Piál
Igen, eddig még nem tartóztattam le a 'fegyencet', ha elém került. Fostos volt az alfele szegénynek, meg másnap dolgom is volt, nagy meleg volt, így kissé szomorkásan "örök nyugalomra" helyeztem elejtés után. De némileg vígasztal, hogy több jut a szóróról fácánnak, őznek, disznónak.
Üdv: Ádám Wave

Naplózva

Donkó Ádám
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 22:20:30 »


Sziasztok! Tegnap este sikerült elejtenem egy borzot.
Lőtáv kb 60m, 19,5g Win. Silvertip magas laplövés.

http://kepfeltoltes.hu/080822/borz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Gratulálok Ádám!  Igen Wave

Köszönöm szépen! Wave

« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 25. - 10:54:30 írta Viktor » Naplózva

Donkó Ádám
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 07:53:59 »

Gratulálok az elsőhöz Ádám! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 18:33:27 »

Gratulálok az elsőhöz Ádám! Igen

Köszönöm szépen Péter!  Wave
Naplózva

Donkó Ádám
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 20:49:25 »

Sziasztok!

A mai nap folyamán egy meghívásnak tettünk eleget Pisti barátommal egy borz kotorékozásra. Örömmel tettünk eleget neki mert nagyon kíváncsi voltam már a borzozásra. Kilenc órakkor értünk Dabasra ahol a vadászház udvarán találkoztunk vendéglátóinkkal. Gyors megbeszélés után elindultunk a területre. Elsőre egy előzőleg már megásott, de most lakatlan várat néztünk meg. Majd egy temető felé vettük az irányt ahol egy elég nagy kiterjedésű mint késöbb kiderült nem várat hanem vármegyét találtunk. A csapat összetétele koedikált volt, mert egy hölgy is velünk tartott. Anna Parson Russel terrierrel jött. Meghívónk Péter Patterdale (bocsi ha nem jól írtam) Terrierrel vágott neki a munkának. Előzetesen annyit, hogy le a kalappal-e kis terminátor elött. Pistivel egy-egy tacskót hoztunk. Ő szálkát és én Grizzlyt. Miután felkutattuk a lehetséges ki-bejáratokat Felcsatoltuk a helymeghatárózót a Personra és leengettük. Kb 10 perc múlva került elő, de többször visszament. Majd a többedik kijövetel során elkapta a gazdája. Majd kutya és nyakörv csere. Negró a Patterdale terrier került sorra. Azonnal eltünt az elengedés után a kotoréban. Míg várakoztunk, hogy felvegye a kontaktot a lakóval leültünk reggelizni. Nagyjából húsz perc után elkezdtük keresni a kutyát. Kicsit elkedvetlenedtünk amikor a helymeghatározó 15 láb mélyen (kb 4,5m) jelzett. De kedvünket ez azért nem szegte, mert még nem álltak meg. Mikor az első megállást észleltük elkezdtünk ásni. Mikor már kb 1,5-1,8 méteren jártunk, rámértünk a harcosokra.Hát már nem voltak ott. Elkezdtük keresni Őket. Az első luktól kb 4 méterre volt az a következő megálló. Mikor itt is eljutottunk 1 méterre megint távoztak tőlünk. Ezt megcsinálták még négyszer. Miután elkezdtük ásni a hatodik aknát, akkor néztük meg, hogy az eddig felderített járat egy 70mX70m-es területen terül el. A helymeghatározó nélkül szerintem lehetetlen feladat lett volna sikert elérni. A hatodik aknában végre szakítottunk pont a kutya és a borz között. Negró ekkor már 3 órája dolgozott lent és számításaink szerint kb 500 méter körüli távolságot tett meg. Vagy többet, de ez biztos. Mikor kivettük Negrót végre alkalom nyílt rá, hogy a tacskók is kipróbálják magukat borzon. Először Grizzlyt engedtem be a katlanba. Nem hazuttolta meg magát és rögtön bement és belefogott a borzba. Majd miután megkapta az első sallert visszavett a lendületből és folyamatos ugatással és ásással tartotta szóval a fegyencet. Ha lehetőség adódott rá akkor rögtön befogott, de azonnal engedett is mikor a borz vissza fordult. A borz megpróbálta elásni magát, de ezt a váltott kutyák nem ngedték. Ekkor cseréltünk és Szálka ment le. Ő ugyanúgy járt mint Grizzly. Ezután lement a Parson. Ő már terrier vérének megfelelően lényegesen keményebben befogott és néha pfát is fogott. Ez alatt én végig az aknában álltam. Majd amikor a borz megunta ezt a csiki-csuki játékot megpróbált kiugrani a kotorékból. Mivel én is ott voltam ezért engem is dobbantónak használt. Mondanom sem kell, hogy a sz@r is vigyázban ált bennem. Mikor megfordult és visszabújt a katlanba egy pillanatra kidobáltam a kutyákat és én is kiugrottam, mert megint elindult kifelé. Ekkor pontot tettünk a vadászat végére és vendéglátónk terítékre hozta a borzot a sörétesével. Itt is szeretném megköszönni meghívónknak Péternek és vendéglátónknak, hogy átélhettük ezt a szép élményt.










Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 22:37:15 »

Szia Manipulus!

Gratulálok!!!  Taps Taps Taps
Jó, és élménygazdag meló lehetett!  Igen

A fiúkat üdvözlöm! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: