Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2445 Dátum: 2010. Július 23. - 14:49:13 »

Miféle varánusz-módszer ez? Fej a falba   "le szándékozták lassítani a bikát." ??? Nooormalis?
Annak is haslövése volt, aki ezt lázálmában kitalálta ! Mire gondolt ? Két nap múlva rávezeti a fizetős vendéget - valami víz közelében -, a sebláztól elgyötört, kínlódó bikára és azt mondja  : - Tessék uram ! Világrekord ! Bitte schießen! ???
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2446 Dátum: 2010. Július 23. - 15:06:34 »

Miféle varánusz-módszer ez? Fej a falba   "le szándékozták lassítani a bikát." ??? Nooormalis?
Annak is haslövése volt, aki ezt lázálmában kitalálta ! Mire gondolt ? Két nap múlva rávezeti a fizetős vendéget - valami víz közelében -, a sebláztól elgyötört, kínlódó bikára és azt mondja  : - Tessék uram ! Világrekord ! Bitte schießen! ???
Érdekes módon mégis a Baja környékiektől ezt az infót hallani...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2447 Dátum: 2010. Július 23. - 18:30:08 »

Bleier József fővadász,Deer(bleier Norbert)fórumozó nagyapja.
Én annak idején azt hallottam,hogy kiskaliberrel le szándékozták lassítani a bikát.Végülis lőtt bika volt,így lehetett trófeának és világrekordernek minősíteni.

Az szééép!!!!!Igazán vadászias megoldás!!!És mindez Gemencen?????Ha ez igaz,nem is akarom tudni a történetét!! Woest Mondja valaki,hogy nem igaz! Rííí
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2448 Dátum: 2010. Július 23. - 19:51:55 »

Szerintem a B változat sokkal életszerűbb.

Abban az időben még nagyon élénk vetélkedés folyt a "baráti" országok vezetői közt, vadászati téren is. Zsivkov, Csau, Kádár ... mind rendelkeztek valamilyen világrekord trófeával, és -ha nem is bármit- de sokmindent megtettek azért, hogy megelőzzék a konkurrenciát.
Ilyen körülmények közt ha találnak Gemenc környékén egy világrekord-gyanús bikát dögön, hát... nem hinném hogy lemondtak volna ilyen presztízsértékkel bíró dologról.

Persze azt nem lehetett mondani, hogy B.J. (vagy bárki más) meglőtte csak úgy, jutalomból, vagy mittudomén... mert pont a fent leírtak miatt, azt senki sem hitte volna el. Kellett valami hihetőbb történet, állítólag Kádár személyesen foglalkozott az üggyel, és végül ezt sütötték ki.

Szerintem ez a "lelassítás" történet teljesen életszerűtlen, hihetetlen, és egyáltalán nem volt jellemző az akkori gemenci módszerekre. Ismerek idős erdész-vadász embereket, akik akkoriban arrafelé dolgoztak, szerintük is sántít a hivatalos verzió. Akkoriban a személyzet nemigen lövöldözhetett bele kapitális bikákba...
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2449 Dátum: 2010. Július 23. - 20:25:47 »

Ez a "lelassítás" nekem is meredek. Vannak persze furfangos dolgok, de ezt el se tudom képzelni. Városi legenda, ami leszivárgott vidékre.
Kádárt egyébként vadászként nagyon dicsérték, akik kapcsolatba kerültek vele annak idején. Nem a vetélkedés volt a legjellemzőbb rá.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2450 Dátum: 2010. Július 23. - 20:39:38 »

"Szerintem ez a "lelassítás" történet teljesen életszerűtlen, hihetetlen, és egyáltalán nem volt jellemző az akkori gemenci módszerekre."

Nos igen, lellasítani.........le lehet pl a személygépkocsit, a motorkerékpárt, a repülőgépet...........valamint a gondolatokat OOO
Karácsony Karcsi(Engedd meg hogy tegezzelek) alapból leirta a tutit, idiótizmus még a gondolata is.
Kádárra puritánságánál fogva nemvolt jellemző az ,ami a néhai Bucuresti cipőpúcoló fiúra, ill a néhai dobrudzsai lelenc gyerekre bizony nagyon is vonatkozott.Szerintem kádár alapból elutasította önmaga személyét lejjebb tolva a megoldás mikéntjét.
De nézzük a "C" variánst:
Megtalálták ezt a csodaszép jószágot, s mivel mindenki számára nyilvánvaló lett , hogy itt akár kimagasló egyedről van szó, lepontozták.
(mivel ránézésre senki nem mondja meg hogy az a trófea világrekord) Szerintem innét meséli mindenki másképp az esemémyeket eltudom képzelni micsoda cirkuszok, megalkuvások egyebek után lett szegény Blejer Józsibácsi a "hunyó", neki kellett felvállalni a "dicsősget" a dolgozó nép érdekében.Hlába van , s lesz ott a nemzetközi katalógusokban , hogy elejtő Joseph Bleier, őt csak felhasználták mint akkor bárki mást.Nemlehetett ezt a presztizst kihagyni de ilyen gyermeteg módón megoldani.............
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2451 Dátum: 2010. Július 23. - 20:47:17 »

De ha itt van az unoka Bleier Norbi, abban is biztos vagyok többen ismerik, leirhatná gondolatait ide.Javarészt mint authentikus hang.
továbbmegyek: mi magyarok kevertük meg a szart a Braunaui bika körül minek következtében semmivé foszlott a kétes dicsőség, s törölték a világranglistáról.Na most ha kétséget kizáróan , hitelt érdemlően bebizonyosodik a karapancsai bika hazug története, akkor bizony storno ez a bika is. Ha már egyszer fasza gyermekek vagyunk. Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2452 Dátum: 2010. Július 23. - 20:56:10 »

Miféle varánusz-módszer ez? Fej a falba   "le szándékozták lassítani a bikát." ??? Nooormalis?
Annak is haslövése volt, aki ezt lázálmában kitalálta ! Mire gondolt ? Két nap múlva rávezeti a fizetős vendéget - valami víz közelében -, a sebláztól elgyötört, kínlódó bikára és azt mondja  : - Tessék uram ! Világrekord ! Bitte schießen! ???

Vagy volt egy kínai csodavadőrük, aki ismerte a bika akupresszúrás pontjait: "ide lövünk bikanak farok tővire csalánlében áztatott ezüstgolyót, ákkor csak álmosodik, de nem döglik, míg ki nem mondjuk varázsszót..."
 Vigyorog

Altatólövedékről már hallottam, meg takarmányba kevert nyugtatóról (vadbefogáshoz), de lassítólövésről még nem. (Vagy ha igen, azt senki sem úgy akarta.)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2453 Dátum: 2010. Július 23. - 22:38:40 »

De ha itt van az unoka Bleier Norbi, abban is biztos vagyok többen ismerik, leirhatná gondolatait ide.Javarészt mint authentikus hang.
továbbmegyek: mi magyarok kevertük meg a szart a Braunaui bika körül minek következtében semmivé foszlott a kétes dicsőség, s törölték a világranglistáról.Na most ha kétséget kizáróan , hitelt érdemlően bebizonyosodik a karapancsai bika hazug története, akkor bizony storno ez a bika is. Ha már egyszer fasza gyermekek vagyunk. Emelem

Deer anno azt nyilatkozta, hogy mindent meg fog írni ezzel kapcsolatban, a korábban említett könyvben.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2454 Dátum: 2010. Július 24. - 20:39:41 »

De ha itt van az unoka Bleier Norbi, abban is biztos vagyok többen ismerik, leirhatná gondolatait ide.Javarészt mint authentikus hang.
továbbmegyek: mi magyarok kevertük meg a szart a Braunaui bika körül minek következtében semmivé foszlott a kétes dicsőség, s törölték a világranglistáról.Na most ha kétséget kizáróan , hitelt érdemlően bebizonyosodik a karapancsai bika hazug története, akkor bizony storno ez a bika is. Ha már egyszer fasza gyermekek vagyunk. Emelem
Volt már nekünk egy világrekorder bikánk,mely évtizedeken át tartotta az első helyét,pedig valójában rabsic lőtte.
Egy a lényeg-a karapancsai bika lőtt bika és a világ egyik legszebb trófeája,jogosan volt világelső!
Van viszont egy másik világelsőnk,melyet méltatlanul fosztottak meg még a lehetőségtől is,hogy elfoglalja a jogos helyét a ranglistán!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2455 Dátum: 2010. Július 24. - 20:54:48 »

Volt már nekünk egy világrekorder bikánk,mely évtizedeken át tartotta az első helyét,pedig valójában rabsic lőtte.
Egy a lényeg-a karapancsai bika lőtt bika és a világ egyik legszebb trófeája,jogosan volt világelső!
Van viszont egy másik világelsőnk,melyet méltatlanul fosztottak meg még a lehetőségtől is,hogy elfoglalja a jogos helyét a ranglistán!

Gondolom a szálkai bikára gondolsz........
valójában a lényeg lenne a lényeg de ez nincs meg! Azt mondod lőtt bika.......kiváló, ki lőtte, mikor, milyen formában? Mert gondolom nem infarktus vitte el. Talán egy csicska jancsi párt eftendár erőszakoskodott? Majd amikor szembesült a ténnyel,de sokkal inkább felvilágosította az aki ért hozzá ,hogy khm elvtársam ez kb 10 év szibéria? Vagy, Jancsi és Juliska mentek az erdőben s meglátták a bikát úy megijedtek, hogy hanyatt homlok rohantak Zilai Jancsihoz ? Megbocsáss de kérdések vannak, csak válasz nem akad................. Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2456 Dátum: 2010. Július 24. - 20:58:57 »

Szervusztok!

Nos elég rosszul fogtátok meg a témát, mert az igazi probléma az, hogy ma ezt megfelelő szabadterületi bika hiányában már lehetetlen lenne megtenni.... és ez az igazi tragédia, a többi csak körítés....
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2457 Dátum: 2010. Július 24. - 21:04:16 »

Szervusztok!

Nos elég rosszul fogtátok meg a témát, mert az igazi probléma az, hogy ma ezt megfelelő szabadterületi bika hiányában már lehetetlen lenne megtenni.... és ez az igazi tragédia, a többi csak körítés....
Szervusz forsterh Emelem
Sajnos így van.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2458 Dátum: 2010. Július 24. - 23:20:22 »

Szervusztok!

Nos elég rosszul fogtátok meg a témát, mert az igazi probléma az, hogy ma ezt megfelelő szabadterületi bika hiányában már lehetetlen lenne megtenni.... és ez az igazi tragédia, a többi csak körítés....

Üdv!

Mit tippelsz, idén mekkora lesz a legnagyobb trófeasúlyú bika, ami itthon terítékre kerül?
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2459 Dátum: 2010. Július 25. - 06:51:27 »

Üdv!

Mit tippelsz, idén mekkora lesz a legnagyobb trófeasúlyú bika, ami itthon terítékre kerül?

Melyik kertből származóra gondolsz?  Vadex, Bártfa, .....  Figyelj... keresd meg az Országos Vadászati Adattárban az elmúlt évek legnagyobb gímtrófáinak elejtési helyeit, ezek 90 %-ban kerti bikák... az a  néhány szabadterületen elejtett is .... nos hogy is mondjam, hogy ne sértsek meg senkit, szóval előzmény nélkül (hullajtott agancsait nem találták meg a környéken) üstökösként robbantak be a  köztudatba.... Azért vannak kivételek is... és ez még ad valami megbecsülést azok számára akik becsülettel gazdálkodnak a magyar gímmel.. A Zala megyei vadásztársasági területen tavaly  elejtett rekordsúlyú és korú öreg gímbikára gondolok.... Egyébként pedig amikor felhozzák a trófeabemutatókra a 12 kg alatti trófeasúlyú, ágasbogas, hosszú koronaágú, sokszor még teljesen gyöngyözés hiányos, fejlődőképes fiatal (nyolc-kilencéves bikák ) trófeáit... nos azok egyáltalán nem azt támasztják alá, hogy itt szakmai munka folyna a magyarországi gímmel kapcsolatosan... Azért ha jól odafigyeltek, azt is megtapasztalhatjátok, bár ebben a politika is nagymértékben szerepet játszott, de a szakmai berkekben prominens személyiségeknek számító és meghatározó tevékenységet folytató legfelsőbb szakmai vezetőktől indoklás nélkül megszabadultak....

Azért a kérdésedre válaszolva, szerintem az idén a valóban szabadterületi élőhelyről származó legjobb gímtrófea súlya nem fogja meghaladni a 13 kg-os trófeasúlyt.... Magyarországon... persze mindig reménykedem, hogy ne legyen igazam....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: