Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914560 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2400 Dátum: 2010. Július 05. - 21:56:27 »

Egy kis beöntés, meg lélegeztetés ennek a témának .
Egy kiváló bika trófeája a Rominten-i, 25 000 ha-os szabad területről, a 30-as évekből .


Röstellem a tudatlanságom, de hol van Rominten?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2401 Dátum: 2010. Július 05. - 22:25:24 »

A lengyel - orosz határon . Gdansk, Kalinyingrad és a Masuri - tavak között .
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2402 Dátum: 2010. Július 07. - 13:03:10 »

 Meglepődött Meglepődött  Igen
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2403 Dátum: 2010. Július 10. - 21:08:40 »

Egy kis beöntés, meg lélegeztetés ennek a témának .
Egy kiváló bika trófeája a Rominten-i, 25 000 ha-os szabad területről, a 30-as évekből .


Khmmmm, már elnézést, most nagyon vulgáris leszek, de az a véleményem, hogy azóta valami rendesen és visszahozhatatlanul  elb.szódott, hogy nagyítóval sem találunk ilyen és hasonló gímtrófeákat a szabad természetben.... természetesen a kertekről nem beszélek.....de az is lehet, hogy akkoriban még alázattal gyakorolták a szakmát....
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 10. - 21:11:18 írta wetzlar » Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2404 Dátum: 2010. Július 10. - 21:54:53 »

Tiszteletem Kolléga Úr !
 Vigyorog Úgy látom, a beöntés már nem használt,- kell a Piócás Ember...! Vigyorog  Wave

Nekem ez a rominteni bika - érdekes ! Túl nagy hasonlóságot látok a 80-as évek Somogy-Lábod-i bikái között...?! Pedig a terület, vagy 1000km-rel északabbra, és keletebbre is van . Lehetséges, hogy a császári és a birodalmi vasút egy kis "nyugati, v. atlanti" vért is szállított az extra takarmány mellé...?! Vállat von Ördög

Az alázat, az természetes volt ! Anélkül a szaktárs a közelébe sem mehetett a vadállománynak ! Mostanra meg megfordult a világ --- az alja került fölülre(!),---- ők meg a mifélénket nem engedik a vadállomány közelébe...! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Weidmanns' heil !
Karol

Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2405 Dátum: 2010. Július 11. - 05:20:19 »

Tiszteletem Kolléga Úr !
 Vigyorog Úgy látom, a beöntés már nem használt,- kell a Piócás Ember...! Vigyorog  Wave

Nekem ez a rominteni bika - érdekes ! Túl nagy hasonlóságot látok a 80-as évek Somogy-Lábod-i bikái között...?! Pedig a terület, vagy 1000km-rel északabbra, és keletebbre is van . Lehetséges, hogy a császári és a birodalmi vasút egy kis "nyugati, v. atlanti" vért is szállított az extra takarmány mellé...?! Vállat von Ördög

Az alázat, az természetes volt ! Anélkül a szaktárs a közelébe sem mehetett a vadállománynak ! Mostanra meg megfordult a világ --- az alja került fölülre(!),---- ők meg a mifélénket nem engedik a vadállomány közelébe...! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Weidmanns' heil !
Karol
Szervusz Karcsi! Emelem

Persze az sincs kizárva, hogy magyar vérvonalak képviselőivel frissítették volna a német szarvast, amely azért a szabad területeken Németországban mára eléggé elnyugatiasodott....  A német egy nagyon precíz nép és minden területen.....Olvastam a németországi gímszarvas populációk genetikai vizsgálatáról szóló értékelést.... nos a kárpáti vérvonal (keleti tipus) csak éppen nyomokban lelhető fel, de az ázsiai maralhoz nagyon szűk genetikai távolsággal egyes helyeken a populáció 10% feletti része is rokonságban van, na a szikáról meg ne is beszéljek, mert ez a ma élő  német gímszarvas egyik legnagyobb problémája... a spontán kereszteződés a két alfaj között mindennapos, ahol közös az életterük...
Egyébként pedig a vérzivataros világháborúk és a szélesebben kiterjedő regionális háborúskodások nemcsak az emberek millióit ösztönzi gyökerei felszaggatására, hanem az állatfajokat is új haza elfoglalására kényszeríti.... Így aztán van magyarázat az ázsiai maral genetikai jelenlétére a német szarvasokban, hiszen a mindent elsöprő szovjet offenzíva maga előtt végignyomta a nyugat ázsiai élőhelyek természetes vadállományát is.... Na és akkor hozzánk is "közelebb került" a farkas, a hiúz, az európai barnamedve, a nyestkutya, az aranysakál.... Érdekes, hogy az új haza felkutatásában a kisebb testű és a ragadozó életmódot folytató vadfajok eredményesebben járnak az élen, mint a növényevők, amelyek azért a már korábban más fajok által meghódított területeken nehezen tudnak gyökeret ereszteni.....A növényevőt jobban köti a rög és a rajta jellemzően megnevelődő vegetáció....


« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 11. - 09:00:09 írta Horrido » Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2406 Dátum: 2010. Július 11. - 08:51:06 »

Szevasz Zoli ! Emelem
Érdekes amit mondtál . Bizony Malinovszkij, meg Zsukov, azzal az 1-2 milliós hajtóbrigáddal, nem egy kis házi hajtást tudott csinálni ! Szétrebbentették a törzsállományt, - az biztos...! Ördög Vigyorog
Üdv
Karl  Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2407 Dátum: 2010. Július 11. - 15:30:55 »

Szervusz Karcsi! Emelem

Persze az sincs kizárva, hogy magyar vérvonalak képviselőivel frissítették volna a német szarvast, amely azért a szabad területeken Németországban mára eléggé elnyugatiasodott....  A német egy nagyon precíz nép és minden területen.....Olvastam a németországi gímszarvas populációk genetikai vizsgálatáról szóló értékelést.... nos a kárpáti vérvonal (keleti tipus) csak éppen nyomokban lelhető fel, de az ázsiai maralhoz nagyon szűk genetikai távolsággal egyes helyeken a populáció 10% feletti része is rokonságban van, na a szikáról meg ne is beszéljek, mert ez a ma élő  német gímszarvas egyik legnagyobb problémája... a spontán kereszteződés a két alfaj között mindennapos, ahol közös az életterük...
Egyébként pedig a vérzivataros világháborúk és a szélesebben kiterjedő regionális háborúskodások nemcsak az emberek millióit ösztönzi gyökerei felszaggatására, hanem az állatfajokat is új haza elfoglalására kényszeríti.... Így aztán van magyarázat az ázsiai maral genetikai jelenlétére a német szarvasokban, hiszen a mindent elsöprő szovjet offenzíva maga előtt végignyomta a nyugat ázsiai élőhelyek természetes vadállományát is.... Na és akkor hozzánk is "közelebb került" a farkas, a hiúz, az európai barnamedve, a nyestkutya, az aranysakál.... Érdekes, hogy az új haza felkutatásában a kisebb testű és a ragadozó életmódot folytató vadfajok eredményesebben járnak az élen, mint a növényevők, amelyek azért a már korábban más fajok által meghódított területeken nehezen tudnak gyökeret ereszteni.....A növényevőt jobban köti a rög és a rajta jellemzően megnevelődő vegetáció....

Rominten-be nem vittek számottevő mennyiségben magyarországi szarvast.Németországban ugyanolyan szarvas van ősidők óta,mint a Kárpátokban.Jobban elnyugatiasodni nem tudnak,mert mindkettő eleve nyugati szarvas.Keleti szarvas a Kaukázustól keletre van.Ez a maral,vagy vapiti.Így a front nem tudott nyugatra sodorni keleti szarvast.Egyes kutatók a keleti és nyugati típus választóvonalát a Kárpátok-Boszporusz vonalban határozták meg,pedig az anatoliai és az észak-kaukázusi szarvas még nyugati szarvas.
Sokat olvastam a német szarvasról,de még nem találtam európai-szika kereszteződésre utaló példányokat.Nem látok különbséget a ragadozók és a növényevők migrációjában,mert valójában csak visszatelepednek az egykor őshonos fajok.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 11. - 17:56:01 írta Horrido » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2408 Dátum: 2010. Július 11. - 19:09:18 »

Rominten-be nem vittek számottevő mennyiségben magyarországi szarvast.Németországban ugyanolyan szarvas van ősidők óta,mint a Kárpátokban.Jobban elnyugatiasodni nem tudnak,mert mindkettő eleve nyugati szarvas.Keleti szarvas a Kaukázustól keletre van.Ez a maral,vagy vapiti.Így a front nem tudott nyugatra sodorni keleti szarvast.Egyes kutatók a keleti és nyugati típus választóvonalát a Kárpátok-Boszporusz vonalban határozták meg,pedig az anatoliai és az észak-kaukázusi szarvas még nyugati szarvas.
Sokat olvastam a német szarvasról,de még nem találtam európai-szika kereszteződésre utaló példányokat.Nem látok különbséget a ragadozók és a növényevők migrációjában,mert valójában csak visszatelepednek az egykor őshonos fajok.


Semmi gond kedves Wildheger!
Mindenkinek lehet önálló véleménye.....és ez mehet szembe másokéval is....
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2409 Dátum: 2010. Július 12. - 16:12:04 »

1940-ig nem vittek Romintenbe magyar szarvast. Draskovich Iván ezt fájlalta is, mert vélemenye szerint a két vér keresztezésével elérhetőek lettek volna a régi "danzigi magasságok", a 130-135 centis szárhosszak, a vastag agancstő termelte vastag 20 centi feletti körméretű szárak.

Később mi történ?

Austriában viszont személyesen beszéltem vadgazdákkal, akik állították, hogy maral is van az állományukban...pedig szarvasaik kistestűek... Vállat von
Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2410 Dátum: 2010. Július 14. - 16:26:58 »

1940-ig nem vittek Romintenbe magyar szarvast. Draskovich Iván ezt fájlalta is, mert vélemenye szerint a két vér keresztezésével elérhetőek lettek volna a régi "danzigi magasságok", a 130-135 centis szárhosszak, a vastag agancstő termelte vastag 20 centi feletti körméretű szárak.

Később mi történ?

Austriában viszont személyesen beszéltem vadgazdákkal, akik állították, hogy maral is van az állományukban...pedig szarvasaik kistestűek... Vállat von
Üdvözöllek!
Nem tudom,hogy Draskocich Iván milyen típusra gondolt,mert nem mindegy!
Az osztrák vadgazdák pedig szerintem nincsenek tisztában az europait a maraltól elkülönítő bélyegekkel,ezért állítják,hogy van maral az állományukban.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2411 Dátum: 2010. Július 14. - 17:08:07 »

Ez a legnagyobb baj itt Európában!
Nincs sehol szakember, ha pedig nálunk akad végre egy, arra nem figyelnek! Vállat von Fejvakarás
 Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 14. - 20:14:43 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2412 Dátum: 2010. Július 14. - 19:29:12 »

Üdvözöllek!
Nem tudom,hogy Draskocich Iván milyen típusra gondolt,mert nem mindegy!
Az osztrák vadgazdák pedig szerintem nincsenek tisztában az europait a maraltól elkülönítő bélyegekkel,ezért állítják,hogy van maral az állományukban.

Hajlamosak vagyunk az osztrákokat buta sógoroknak titulálni, de nem mindig azok.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2413 Dátum: 2010. Július 14. - 22:42:04 »

Üdvözöllek!
Nem tudom,hogy Draskocich Iván milyen típusra gondolt,mert nem mindegy!
Az osztrák vadgazdák pedig szerintem nincsenek tisztában az europait a maraltól elkülönítő bélyegekkel,ezért állítják,hogy van maral az állományukban.

Üdvözletem!

Akivel én beszélgettem,  annak édesapja egy nemzetközileg is ismert szaktekintély volt, amíg élt, egy nemzetközi ismert vadászati szervezet elnöke is volt. Vad iránti elkötelezettségét jelzi az is, hogy szarvasai között volt felravatalozva, és ott is nyugszik. Emlékét a szarvasok kifutójában egy hegyi kápolna jelzi. Az ő öreg vadőrével is beszélgettem, és ő is az említett dolgokat állította. (Bár nem vagyok profi a német nyelvben és az Öreg tájszólása se volt egyszerű, de azért a vadászati témában elbukdácsolok a beszédben). Ebben az állományban volt pl. a világ legvastagabb szárú bikája is egy időben, több tenyészbikát szállítottak Új-Zélandra is.

Nem azok a kaliberű, szaktudású emberek ők, akik szavában illik kételkedni, hogy így fogalmazzak...másrészt én nagyon keveset is tudok ahhoz, hogy véleményt mondjak erről.

Mindenen túl az ottani Jágerok hozzáállása mély nyomokat hagyott bennem, le a kalappal előttük!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2414 Dátum: 2010. Július 15. - 17:03:18 »

Üdvözletem!

Akivel én beszélgettem,  annak édesapja egy nemzetközileg is ismert szaktekintély volt, amíg élt, egy nemzetközi ismert vadászati szervezet elnöke is volt. Vad iránti elkötelezettségét jelzi az is, hogy szarvasai között volt felravatalozva, és ott is nyugszik. Emlékét a szarvasok kifutójában egy hegyi kápolna jelzi. Az ő öreg vadőrével is beszélgettem, és ő is az említett dolgokat állította. (Bár nem vagyok profi a német nyelvben és az Öreg tájszólása se volt egyszerű, de azért a vadászati témában elbukdácsolok a beszédben). Ebben az állományban volt pl. a világ legvastagabb szárú bikája is egy időben, több tenyészbikát szállítottak Új-Zélandra is.

Nem azok a kaliberű, szaktudású emberek ők, akik szavában illik kételkedni, hogy így fogalmazzak...másrészt én nagyon keveset is tudok ahhoz, hogy véleményt mondjak erről.

Mindenen túl az ottani Jágerok hozzáállása mély nyomokat hagyott bennem, le a kalappal előttük!  Emelem

Szervusztok!

Igazából nincs mit hozzászólnom a témához, mert évekkel ezelőtt én ezekről a dolgokról még nemzetközi szintű német anyanyelvű fórumon is beszélgettem egy-két hozzáértő és a témában tájékozott külföldi vadásszal... Nagyon érdekes volt, ahogy a Kárpát-medencében tartózkodó gím vándorlásával kapcsolatos megfigyeléseikről illetve a tapasztalataikról is nyilatkoztak....Egyáltalán nem tagadták eszelősen a szarvasvándorlások létezését....Ezen a linken eredetiben olvashatóak a hozzászólások, de aki kevésbé tud németül az a GOOGLE-val le is tudja fordítatni...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: