Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2100 Dátum: 2010. Február 22. - 17:37:57 »

7, esetleg 8 év?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2101 Dátum: 2010. Február 22. - 17:39:28 »

Szia!

Ez jó kérdés, mert a börzsönyi szarvasokkal nincsen gyakorlatom, de elnézve a bika "fiatalos" pofáját, a közölt trófeasúlyát, az ágvégek ujjbegyszerű végeit és a koronaágalk hosszát, én  7-8 év közötti korúra tippelném. Ennek csak egyetlen dolog mond ellent, az elég mélyen űlő rózsatő, de ez lehet egyedi sajátosság is....

Valóban nagy kár, hogy elütötte az autó, mert szerintem az ottani szarvaspopulációnak egy kiemelkedő fejlettségét bemutató egyede esett áldozatul a közlekedésnek....
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #2102 Dátum: 2010. Február 22. - 18:24:56 »

Sziasztok!
Érdekes ez a "trófea",nem nagyon ismerve a Börzsönyi állományt de szerintem 8 év körül lehet de van esély arra hogy tőbb is.
Érdekes a mélyen ülő rózsatő és a szembe villa (a bal száron lehet,hogy tavaly még korona volt) amúgy az egész agancs egy érett trófeát mutatt.
Jó lenne majd ki főzve is látni.Szerintem min 8 év 6.5 kg
Kár érte,hogy így végezte.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2103 Dátum: 2010. Február 23. - 09:25:05 »

Sziasztok!
Érdekes ez a "trófea",nem nagyon ismerve a Börzsönyi állományt de szerintem 8 év körül lehet de van esély arra hogy tőbb is.
Érdekes a mélyen ülő rózsatő és a szembe villa (a bal száron lehet,hogy tavaly még korona volt) amúgy az egész agancs egy érett trófeát mutatt.
Jó lenne majd ki főzve is látni.Szerintem min 8 év 6.5 kg
Kár érte,hogy így végezte.
Üdv:HSanyi
Szervusz!
Megprobalok szerezni par kepet a kifozes utan is.
Mindenkinek koszom a korbecslest!  Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2104 Dátum: 2010. Február 23. - 10:27:32 »

Az agancstövek miatt tanulságos lesz, várjuk. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2105 Dátum: 2010. Február 23. - 16:35:04 »

Forsterh-nek sok igazsága van.Az első képen a magnyomódott orr öregíti,de a második képen jól látszik a tokahiány és a homlokcsap magasság-szélesség aránya.
Az a megállapítás,hogy a bal száron szembevilla van,azzal azért nem értek egyet,mert a középággal azonos irányú.Akkor lenne szembevillás,ha a villa a középágra derékszögben lenne.(Egyébként miért hiba a szembevilla?)
Ez a villa soha nem volt és nem lesz korona!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2106 Dátum: 2010. Február 23. - 16:43:21 »

Az agancstövek miatt tanulságos lesz, várjuk. Wave

Szervusz!

A kifozott koponyarol a kepeket hamarosan kuldik nekem es akkor felteszem a forumra.

A Borzsonyben sajnos nem bovelkedunk a nagy bikakban. Iden meg csak hasonlo bikat sem lott senki. Nagy kar, hogy az ideny kimagasloan legjobb bikajat egy "autos hozta teritekre".
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2107 Dátum: 2010. Február 23. - 16:45:22 »

(Egyébként miért hiba a szembevilla?)
Ez a villa soha nem volt és nem lesz korona!

Szerintem ezért.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2108 Dátum: 2010. Február 23. - 17:11:26 »

Kedves Urr Antal!
Nem tudom osztani a véleményedet!Ez a villa nem szembevilla!Láttam már az ország legkiválóbb populációjában örökös villást 115-ös szárhosszal,örökös nyolcas és aranyérmes!
Ha nagy a villa-másképpen-az első ága szép hosszú,akkor az sem a populáción nem ront,sem a bika önvédelmi képességét nem befolyásolja negatívan.
Csak azt felismerni,hogy melyik bika képes a fenti eredmény elérésére,az nem egyszerű feladat.Mint ahogy azt sem könnyű eldönteni,hogy melyik tehén,vagy ünő a továbbtartásra alkalmasabb.Erről beszélt Karácsony Károly kollégánk is!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2109 Dátum: 2010. Február 23. - 18:24:02 »

Szervusz!

A kifozott koponyarol a kepeket hamarosan kuldik nekem es akkor felteszem a forumra.

A Borzsonyben sajnos nem bovelkedunk a nagy bikakban. Iden meg csak hasonlo bikat sem lott senki. Nagy kar, hogy az ideny kimagasloan legjobb bikajat egy "autos hozta teritekre".

Szia Genfi!

Itt nagyon dícsérnek Benneteket a germánok:

http://www.wildundhund.de/forum/viewtopic.php?t=57057

Jó képek is vannak!
 Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2110 Dátum: 2010. Február 23. - 21:21:47 »

Kedves Urr Antal!
Nem tudom osztani a véleményedet!Ez a villa nem szembevilla!Láttam már az ország legkiválóbb populációjában örökös villást 115-ös szárhosszal,örökös nyolcas és aranyérmes!
Ha nagy a villa-másképpen-az első ága szép hosszú,akkor az sem a populáción nem ront,sem a bika önvédelmi képességét nem befolyásolja negatívan.
Csak azt felismerni,hogy melyik bika képes a fenti eredmény elérésére,az nem egyszerű feladat.Mint ahogy azt sem könnyű eldönteni,hogy melyik tehén,vagy ünő a továbbtartásra alkalmasabb.Erről beszélt Karácsony Károly kollégánk is!

Üdv Wildheger!

A Te megközelítésed nekem teljesen új.

Biztos, hogy egy vadászembernek egy szép öreg, megfelelő szárhosszú, vastagságú bika nagyon értékes, legyen az villás, vagy akár dárdás. De egy vadgazdának, ha van elegendő számú olyan bikája, mely tudja (most vagy később) ugyanazt a szárhosszt, körméreteket, stb. koronásként, akkor miért kéne pátyolgatni egy villás bikát, ami soha sem lesz koronás (most nem fiatal villásra gondolok).   Vállat von

A másik a szembevilla meghatározása. Én eddig mindenkitől úgy hallottam, hogy az a szembevilla, amikor a villaágak által meghatározott sík párhuzamos a szárak síkjával, hogy ilyen kacifántosan fogalmazzak, magyarul a villa síkja arra áll, mint a bika orra.  Vállat von

 Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2111 Dátum: 2010. Február 24. - 09:33:35 »

Szia Genfi!
Itt nagyon dícsérnek Benneteket a germánok:
http://www.wildundhund.de/forum/viewtopic.php?t=57057
Jó képek is vannak!
 Igen

Szervusz!

Igen, a fizeto vendegek egy resze mindig is szeretett a Borzsonybe jarni, mert a bikak eleg mutatosak, de csak nagy ritkan erik el 8 kilo folotti sulyt. En sem veletlenul vallaltam be felso hatar nelkuli fizetos bikat 2009-ben, mert tudtam, hogy itt nem tudok belefutni igazan nagy bikaba. Somogyban, Zalaban mar nem irtam volna ala egy ilyen felso hatar nelkuli szerzodest...  Mosolyog
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2112 Dátum: 2010. Február 24. - 13:11:04 »

Üdv Wildheger!

A Te megközelítésed nekem teljesen új.

Biztos, hogy egy vadászembernek egy szép öreg, megfelelő szárhosszú, vastagságú bika nagyon értékes, legyen az villás, vagy akár dárdás. De egy vadgazdának, ha van elegendő számú olyan bikája, mely tudja (most vagy később) ugyanazt a szárhosszt, körméreteket, stb. koronásként, akkor miért kéne pátyolgatni egy villás bikát, ami soha sem lesz koronás (most nem fiatal villásra gondolok).   Vállat von

Anti!

Erről igyekeztem győzködni a tisztelt "tudósokat" itt, de nem sikerült. Vállat von
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2113 Dátum: 2010. Február 24. - 14:20:19 »

"De egy vadgazdának, ha van elegendő számú olyan bikája, mely tudja (most vagy később) ugyanazt a szárhosszt, körméreteket, stb. koronásként, akkor miért kéne pátyolgatni egy villás bikát, ami soha sem lesz koronás (most nem fiatal villásra gondolok)."
Anti!

Erről igyekeztem győzködni a tisztelt "tudósokat" itt, de nem sikerült. Vállat von

Nos gyerekek itt van a Ti hatalmas nagy csúsztatásotok!!!! Mert vannak olyan bikáitok????? Hol vannak???? És ha lennének, akkor miért van az, hogy még a kiváló élőhelyű Zalában is az 1960 és 1969. évek közé eső 10 esztendőben mért és etalonnak számító trófeaértékmérő paraméterekből mára, de nem mától kezdődően lényeges hanyatlások mutathatók ki... ???? He ? Szakemberkéim erre mi a válaszotok??? Marha kíváncsi lennék rá, ha egyébként nektek vannak bikáitok, akkor Zalában miért csökkent az 1969. évbeli állapotokhoz képest az átlagszárhossz 112,1 cm-ről 109,5 cm-re, a 16,8 cm-es felsőszárkörméret kerek 16 cm-re és ezzel együtt az aranyérmes trófeák átlagos IP pontszáma 225,30 C.I.C. -ről -6%-ot 219,29 C.I.C. pontra esett vissza. Ez mind azért történt nagy valószínűséggel, mert Nektek meg vannak a bikáitok és ki kellett lőni a szárhosszat garantáló villás bikákat.
Csak a jó vadgazdálkodásotok eredménye maradt el valahol a tevékenységetek mögött!!! Nem érzitek úgy látom, mert van még kedvetek azoknak a szakembereknek neki esni, akik azért ezekkel a dolgokkal tisztában vannak.
Ha célirányos vizsgálatok folynának más hagyományosan a gímszarvassal gazdálkodó megyékben hasonló eredmények jönnének ki.
Akkor hogyan is van ezzel a villás bikával??? Ja igen úgy hogy a törvény megengedi..... és a törvényt nem szakemberek írták....
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2114 Dátum: 2010. Február 24. - 14:25:44 »

Hiába na... Fejvakarás
A villa lehet, hogy később mégiscsak korona lenne...később.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: