Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1995 Dátum: 2010. Február 02. - 18:37:07 »

Das Schlagen des Reflexbogens =ez meg  visszacsapó reflexíj ha már a hagyományoknál tartunk. Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1996 Dátum: 2010. Február 02. - 18:37:25 »

Wunder Hirsch.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #1997 Dátum: 2010. Február 02. - 19:00:31 »

Wunder Spiesser Hirsch von Wildheger.... Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1998 Dátum: 2010. Február 02. - 21:04:38 »

Egy kis spíszersorozat, kinek mi a véleménye?


Az első két képen lévő jó kilövés.
A fotósorozaton az első is az, de mivel nem tudom milyen élőhelyről származnak, így a többiről nem tudok nyilatkozni.
Megjegyzem én magam a spíszerkori - na ehhű' mit szósz' Anti  Ördög - selejtezésnek nem vagyok nagy híve, ilyenkor a csökötteket ugyan ki lehet venni, de a csapos, pudvás végűekkel - persze a nem az 5-10 cm-esekkel - azért én vigyáznék.
A 2. agancs már azért megmutatja egy bikáról, hogy nagyjából mire lesz képes, egy spíszer agancs szerintem alapból klasszikus selejtezési "normákat" nem mutat.
Mindezt csak én gondolom, de meg kell mondjam, hogy nálunk is látni kisebb-nagyobb spíszereket - arasznyiakat is -,de  azért nagyon rossz állományunk nincsen.
Persze a bütykösöket, meg a kisebbeket - mint a képen is van 1-2 - ki lehet szedegetni, de én a 2. agancsnál látom igazi értelmét a selejtezésnek.
Mert a szarvasoknak a kezét nem fogjuk, így nem tudni, hogy pl. egy jóféle vastag, pudvás 25-30 cm-es spíszerből lesz a jobb bika, vagy a tűhegyes, kifent átlagos, vagy vékony 50 cm-esből.
Persze ez csak az én véleményem.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1999 Dátum: 2010. Február 03. - 07:44:46 »

A fenti képeken találhatót magam követtem el, egy nagy bikarudliból választottuk ki - nagyon szép élmény volt, és jó hosszú lövés.

A négy közül a baloldalit csak szerettem volna, mert azzal a visszakunkorodó heggyel - jajistenem...   Nyálcsorog

Balról a második megint csak én voltam. Úgy gondolom, hogy a hossza még csak hagyján, de nagyon vékony és nagyon kifent.

A két jobboldali - csakúgy mint a "zergeszarvú" - elhullott bika, kár értük. A rövidebbik is - amellett, hogy elég rövidke - tűrhető vastagságú, és a pudvás agancshegy is arra utal, hogy maradhatott volna még. A hosszabbikról nem is beszélve.

Szóval szerintem így, de várom az ellenvéleményeket, vitatkozzunk kicsit!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2000 Dátum: 2010. Február 03. - 09:59:31 »

Megjegyzem én magam a spíszerkori - na ehhű' mit szósz' Anti  Ördög

Wildheger nagyon rosszkor szólalt meg!  Szomorú   Ördög

Egyébként én nem vagyok nyelvész, nem értek mélységekig a témához, de szerintem sántít Wildheger kolléga (vagy Kollege?) magyarázata! A magyar nyelvben- mint mindenki tudja- rengeteg más nemzetektől átvett jövevény szó van. Azok magyarosodtak írásmódjukat, kiejtésüket tekintve. Ha nincs rá saját szavunk, akkor megértem, hogy azt használjuk. De ha van rá külön bejáratú eredeti szép magyar szavunk, akkor miért ne azt használjuk?
Üljünk a pitvaron a gang helyett, a slag helyett használjunk gumitömlőt, létrán másszunk és ne lajtorján, és szerintem Jó Vadászatot-tal köszönjünk el, ne Weidmannsheil-lal. Azt hagyjuk meg arra, ha külföldieket kísérünk... Vállat von
 Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2001 Dátum: 2010. Február 03. - 11:11:25 »

Úgy látom elírtam: Waidmannsheil, helyesen.  :Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2002 Dátum: 2010. Február 03. - 11:16:10 »

Úgy látom elírtam: Waidmannsheil, helyesen.  :Mosolyog

Mindkettő használatos. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2003 Dátum: 2010. Február 03. - 11:18:22 »

Mindkettő használatos. Wave
Köszi, nem tudtam!  Igen Wave
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #2004 Dátum: 2010. Február 03. - 11:35:20 »


 A magyar nyelvben- mint mindenki tudja- rengeteg más nemzetektől átvett jövevény szó van. Azok magyarosodtak írásmódjukat, kiejtésüket tekintve. Ha nincs rá saját szavunk, akkor megértem, hogy azt használjuk. De ha van rá külön bejáratú eredeti szép magyar szavunk, akkor miért ne azt használjuk?
Üljünk a pitvaron a gang helyett, a slag helyett használjunk gumitömlőt, létrán másszunk és ne lajtorján, és szerintem Jó Vadászatot-tal köszönjünk el, ne Weidmannsheil-lal. Azt hagyjuk meg arra, ha külföldieket kísérünk... Vállat von
 Emelem


 Éljen Éljen Éljen Éljen
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2005 Dátum: 2010. Február 03. - 12:57:01 »

Wildheger nagyon rosszkor szólalt meg!  Szomorú   Ördög

Egyébként én nem vagyok nyelvész, nem értek mélységekig a témához, de szerintem sántít Wildheger kolléga (vagy Kollege?) magyarázata! A magyar nyelvben- mint mindenki tudja- rengeteg más nemzetektől átvett jövevény szó van. Azok magyarosodtak írásmódjukat, kiejtésüket tekintve. Ha nincs rá saját szavunk, akkor megértem, hogy azt használjuk. De ha van rá külön bejáratú eredeti szép magyar szavunk, akkor miért ne azt használjuk?
Üljünk a pitvaron a gang helyett, a slag helyett használjunk gumitömlőt, létrán másszunk és ne lajtorján, és szerintem Jó Vadászatot-tal köszönjünk el, ne Weidmannsheil-lal. Azt hagyjuk meg arra, ha külföldieket kísérünk... Vállat von
 Emelem


Nagyjából egyetértek, de megjegyezném, hogy számos olyan település van az országban, ahol nagy számban élnek betelepített németek (svábok), pl az én szülőfalum is. A fiatalok már nem annyira, de az idősebb korosztály nagy része folyékonyan beszél németül, és ezek az idősebb vadászok szinte automatikusan mindenre a német kifejezést használják. A fiatalok, akiket anno ők vezettek be a vadászatba, szintén ezt sajátították el.

OFF
Kisújbánya pl szín német falu volt. A háború után, mikor kötelezően Egregyre kellett járniuk iskolába, először meg kellett tanítani a gyerekeket beszélni, mert 6-8 évesek egy mukkot sem tudtak magyarul, csak németül. 

Szóval a német kifejezések használatának többféle gyökere, oka lehet. És hogy mennyire fontos, hogy egy kisebbség szabadon gyakorolhassa saját nyelvét, arról elég sok szó esett mostanság, bizonyos nyelvtörvény kapcsán.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2006 Dátum: 2010. Február 03. - 13:36:40 »

Szervusz János!

A sváboknak szíve joga németül beszélni, ők ezzel a hagyományaikat/származásukat ápolják.
De a magyar vadásznyelv attól hadd élje a maga életét, nem?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2007 Dátum: 2010. Február 03. - 13:44:01 »

először meg kellett tanítani a gyerekeket beszélni, mert 6-8 évesek egy mukkot sem tudtak magyarul, csak németül. 

Volt ilyen gyerek még a hetvenes években is.... Ördög Ördög

Nagyon tetszett a múltkori írásodban a vacok gyanánt használt "lager", nyilván ez is onnan ered. Wave

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2008 Dátum: 2010. Február 03. - 13:47:05 »

Szervusz János!

A sváboknak szíve joga németül beszélni, ők ezzel a hagyományaikat/származásukat ápolják.
De a magyar vadásznyelv attól hadd élje a maga életét, nem?

Szia Anti!

Úgy gondolom, hogy az ő szűkebb kultúrkörükben használják a nyelvüket, illetve annak hozadékát a vadásznyelvben is.
Természetesen nem kell ezt kiterjeszteni az egész országra.

Üdv, H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2009 Dátum: 2010. Február 03. - 15:32:41 »

Szervusz János!

A sváboknak szíve joga németül beszélni, ők ezzel a hagyományaikat/származásukat ápolják.
De a magyar vadásznyelv attól hadd élje a maga életét, nem?

Természetesen!
Csak arra céloztam, hogy a német kifejezések használatának többféle oka lehet. Akár az is, hogy az ember még sosem hallotta másképp, csak németül.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: