Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914514 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1815 Dátum: 2010. Január 03. - 19:51:15 »

Szia!
Komoly darab ,a súlya így is kb 12 kg. Tényleg tudod a súlyát?  Üdv HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1816 Dátum: 2010. Január 03. - 21:02:24 »

Gyünyörű ez a bika, kár érte hogy elhulva tálálták. Volt szerencsám látni az elhullajtott előző  évi agancsát is.

Viktor találta a hullott agancsát ugye? Talán te a pontos súlyt is tudod?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1817 Dátum: 2010. Január 03. - 21:35:27 »

Ha jól tudom ő találta, súlyra pedig mindenki csak tippelt, 11-13 kg közti tippek voltak, de mivel barkában találtak így pontos súlyt nem lehet megmodani. Egyébként te tag vagy vagy csak vendég voltál ott?
Én most vadásztam ott másodszorra, nagyon tetszik a terület.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1818 Dátum: 2010. Január 03. - 21:42:50 »

Ha jól tudom ő találta, súlyra pedig mindenki csak tippelt, 11-13 kg közti tippek voltak, de mivel barkában találtak így pontos súlyt nem lehet megmodani. Egyébként te tag vagy vagy csak vendég voltál ott?
Én most vadásztam ott másodszorra, nagyon tetszik a terület.
Ezt barkában tlálták? Mit csináltak vele?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1819 Dátum: 2010. Január 03. - 21:55:33 »

Ha jól tudom ő találta, súlyra pedig mindenki csak tippelt, 11-13 kg közti tippek voltak, de mivel barkában találtak így pontos súlyt nem lehet megmodani. Egyébként te tag vagy vagy csak vendég voltál ott?
Én most vadásztam ott másodszorra, nagyon tetszik a terület.

Én is vendégként jártam ott. Te mikor voltál?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1820 Dátum: 2010. Január 03. - 21:58:59 »

Ezt barkában tlálták? Mit csináltak vele?

Mint írtam, valószínű meglőtte valami embertelen..., aztán felfújódva megtalálták, ha jól emlékszem júli végén és cafatokban lógott a barka az agancson. Még egyszer megkérdeztem, búza-tritikálé határán feküdt, nagy területet lehemperget.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #1821 Dátum: 2010. Január 08. - 13:18:57 »

Szia Vándor!

Nekem az ilyen bikákkal kapcsolatban mindig vegyesek az érzéseim. Egyrészt rosszul vagyok a fogságban tartott (tenyészkertekre gondolok, nem vadaskertre) vadtól, és attól a módtól, ahogy sokszor az így felnevelt vadat pénzzé teszik!

Másrészt viszont csodálom a vadat, és értékelem a valóban tenyésztői munkát, melynek során az ember szempontjából nézve jobb minőségű vadállományhoz jutunk. Jártam pl. többször Mautern-ben, ahol az öreg Reuss herceg foglalkozott évtizedeken át a szarvasokkal, és le a kalappal az eredményei előtt!

Ha ez a tenyészkertesdi a szabadterületi vadállomány minőségének javítását célozná (szoktatókertes vérfrissítésre gondolok), akkor lenne az az ideális állapot.

Nyilván Zala, Somogy, Baranya, Tolna esetében nincs ilyenre szükség, de pl. a Börzsönyben el tudnék képzelni egy nagyobbacska tenyészkertet a hegység közepén, ahonnét évente bocsátanák ki a borjazás előtt álló leendő 3 éves teheneket és a csapos bikákat (életük elejét a kertben töltenék).Évi ck. 40 példány kibocsátásával azért már lehetne hatni az állományra. Mert a Börzsönyben már nagyon régóta katasztrófális a szarvasállomány (több, mint 100 éve), és az agancstömeg javításával sokat lehetne segíteni a vadászat helyzetén. Nem lenne minegy, hogy 5-6 kilós bikákat kergetnek bőgésben, vagy 8-9 kilósakat.

 Emelem


Sajnos tapasztalat, hogy a szabad területre kibocsájtott kerti bikát a kintiek úgy el verik, hogy na. A tehenekkel más a a helyzet, de azokat meg ugye a vadkár miatt agyonlövetik, ha jól tudom.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1822 Dátum: 2010. Január 08. - 14:57:19 »

Tisztelt Vándor!
A két(osztrák és szlovák)bika egy szempontból azonos kategória:mindkettő olyan,amilyennek genetikailag lennie kell!Kajával nem lehet más manipulációt végezni,csak a gének adta tulajdonságokat recesszívitásból dominanciába vinni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1823 Dátum: 2010. Január 08. - 15:28:52 »


Sajnos tapasztalat, hogy a szabad területre kibocsájtott kerti bikát a kintiek úgy el verik, hogy na. A tehenekkel más a a helyzet, de azokat meg ugye a vadkár miatt agyonlövetik, ha jól tudom.

Szia Boki!

Egy kis verekedésbe nem fog belehalni...
Másrészt én nem is hiszem, hogy lenne verekedés, ha lenne is, nem lenne komoly következménye, mert a vesztes el tud szaladni, és ezek a tejfelesszájú bikucik hamar el is iszkolnak....pláne, ha már agancsukat is levetették.

A kieresztett borjazás előtt álló tehenek igen nagy valószínűséggel külön járnának, a borjazást követő hónapok után inkább egymás társaságát keresnék, nem a kintiekét.

Egy kis bunyóba meg ők se halnának bele.
Egy időben hoztam több állatkertből szarvasokat egy területre...na ott volt igencsak nagy pofozkodás (rugdalózás) pár napig, amíg rendeződtek az erőviszonyok, némelyek bedagadt félreálló fejjel "búslakodtak" egy darabig....de szabadterületen ennyire komoly összetűzések nem lennének, mert nem találkoznak annyit egymással az egyedek.

A kieresztett teheneket és bikákat pedig meg kéne jelölni.

Végezetül:
Mint már írtam, tudom, hogy ez a mai viszonyok között utópia, a mai magyar valóság nagyon messze van attól, hogy a szarvasállomány minőségének jobbításán fáradozzon.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1824 Dátum: 2010. Január 08. - 16:28:33 »

Tisztelt Vándor!
A két(osztrák és szlovák)bika egy szempontból azonos kategória:mindkettő olyan,amilyennek genetikailag lennie kell!Kajával nem lehet más manipulációt végezni,csak a gének adta tulajdonságokat recesszívitásból dominanciába vinni!

http://body.builder.hu/kepnagy.htm4?NAGYKEP=1257589247
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1825 Dátum: 2010. Január 08. - 16:38:32 »


Szervusz Lajos!

Teljesen rosszul látod ezeknek a nagy bikáknak a dolgát, mint oly' sokan.

De majd más mesél róla Neked, ha gondolja, mert én már belefáradtam.

Jó Vadászatot!
Naplózva
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #1826 Dátum: 2010. Január 08. - 18:52:14 »

Szia Boki!

Egy kis verekedésbe nem fog belehalni...
Másrészt én nem is hiszem, hogy lenne verekedés, ha lenne is, nem lenne komoly következménye, mert a vesztes el tud szaladni, és ezek a tejfelesszájú bikucik hamar el is iszkolnak....pláne, ha már agancsukat is levetették.

A kieresztett borjazás előtt álló tehenek igen nagy valószínűséggel külön járnának, a borjazást követő hónapok után inkább egymás társaságát keresnék, nem a kintiekét.

Egy kis bunyóba meg ők se halnának bele.
Egy időben hoztam több állatkertből szarvasokat egy területre...na ott volt igencsak nagy pofozkodás (rugdalózás) pár napig, amíg rendeződtek az erőviszonyok, némelyek bedagadt félreálló fejjel "búslakodtak" egy darabig....de szabadterületen ennyire komoly összetűzések nem lennének, mert nem találkoznak annyit egymással az egyedek.

A kieresztett teheneket és bikákat pedig meg kéne jelölni.

Végezetül:
Mint már írtam, tudom, hogy ez a mai viszonyok között utópia, a mai magyar valóság nagyon messze van attól, hogy a szarvasállomány minőségének jobbításán fáradozzon.

Szia Antal!

Igazad van, talán annyi kiegészítéssel, hogy bár nem szúrják agyon egymást, de a kirakott bikák nem hiszem, hogy szerephez jutnak bőgéskor.
A tehenek viszont tuti megoldás lehetne egy ilyen regenerációs programban.

Lajosnak annyit, hogy az állat csak azt tudja feltenni a fejére ami a génjeiben benne van. Persze vannak torz agancsok, de az is a lehet a genetika műve, nem minden esetben sérülés. (Ezt úgy olvassátok, hogy nagyon leegyszerűsítettem).

Aki olvassa ezt a fórumot és érdekelné egy gímszarvassal kapcsolatos kutatási program, akkor kérem írjon nekem privátban. A Kárpát-medence gímszarvasainak genetikai diverzitását vizsgáljuk, ehhez gyűjtünk szőrmintákat. Bővebben privátban.

Üdv, Boki
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1827 Dátum: 2010. Január 08. - 19:12:56 »

Szia Boki!
Ezt a tanulmányt nem lehetne feltenni az ilyen című topikba? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1828 Dátum: 2010. Január 09. - 09:35:22 »

Szia Antal!

Igazad van, talán annyi kiegészítéssel, hogy bár nem szúrják agyon egymást, de a kirakott bikák nem hiszem, hogy szerephez jutnak bőgéskor.
A tehenek viszont tuti megoldás lehetne egy ilyen regenerációs programban.

Lajosnak annyit, hogy az állat csak azt tudja feltenni a fejére ami a génjeiben benne van. Persze vannak torz agancsok, de az is a lehet a genetika műve, nem minden esetben sérülés. (Ezt úgy olvassátok, hogy nagyon leegyszerűsítettem).

Aki olvassa ezt a fórumot és érdekelné egy gímszarvassal kapcsolatos kutatási program, akkor kérem írjon nekem privátban. A Kárpát-medence gímszarvasainak genetikai diverzitását vizsgáljuk, ehhez gyűjtünk szőrmintákat. Bővebben privátban.

Üdv, Boki

Szia Boki!

Már miért ne tudna résztvenni a bőgésben az ilyen bika?

Csapos korában kikerül. Mire megmozdul benne az akarat, akkorra már bőven beilleszkedett, megszokta a kinti létet. Nagyobb agancsa miatt ráadásul respektben is részesülhet, legalábbis korosztályában...de idővel (5.-7. agancs) túlnövi a legtöbb kinti bikát, és akkor tehén is fog jutni.

 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1829 Dátum: 2010. Január 09. - 09:37:21 »

      Kedves Lajos!
Ezen az alapon az Újudvari nagybika is tápos!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: